Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 572
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 531
Ами аз съм го водила и болен и здрав.
Ние много трудно се решихме на махане,не е шега и определено си е трудно решение.Ако беше само третата нямаше да се замислям,но при нас бяха категорични,че трябва и трите.За една година ми направи над 18 гнойни ангини,не всички бяха за Аб и се оправяше с хомеопатия,но след седмица-две пак болен и така го мъчихме докато не изкара скарлатина и варицела една след друга.Това направо си го срина и ангините вече бяха през седмица.
Времето ще покаже дали е било за добро:)
От опит ти казвам че е за добро. Ще се учудиш как е възможно такова подобрение. Естествено дай на организма време да се възстанови и укрепне.
<eiffel tower> и на вас бързо оздравяване. Трябва си време наистина и след махането на третата сливица. А и тя пораства, не мисли от сега за другата зима.
Михаил все още подкашля, но и времето е адски гадно и влажно. Водихме го за 2 дена на Костенец, супер се кефи на горещата минерална вода.

# 736
  • Мнения: 2 494
Много болнички.... дано бързо се оправят дечицата!!!
И аз не пиша, та уж да не предизвиквам съдбата, ама...
Да не обяснявам нашироко, но вече 17 ден сме на вентолин (по някое време уж се беше пооправил, но после почна хрема и наново свирене и хъркане, а и два дни една ларигитна гадна кашлица), тогава включихме и Медрол по схема(днес му беше 4 ден), но все още свири и хърка, днес по-малко, но още си е сериозно положението.

Колко време може да го пие този вентолин? И има ли нещо , с което може да го заменим?
 Hug

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 749
Много болнички.... дано бързо се оправят дечицата!!!
И аз не пиша, та уж да не предизвиквам съдбата, ама...
Да не обяснявам нашироко, но вече 17 ден сме на вентолин (по някое време уж се беше пооправил, но после почна хрема и наново свирене и хъркане, а и два дни една ларигитна гадна кашлица), тогава включихме и Медрол по схема(днес му беше 4 ден), но все още свири и хърка, днес по-малко, но още си е сериозно положението.

Колко време може да го пие този вентолин? И има ли нещо , с което може да го заменим?
 Hug
Ние сьщо имахме един период в който го пихме.....почти месец с някой друг ден два прекьсване.Заменихме го с Урбазон в болницата за сьжаление.Дори и медрола ли не ви помага сега.А Пулмикорт малко да инхалирате предлагаха ли ви?Последният ни пристьп мина за 4дни с Пулмикорта.

# 738
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
А някой пробвал ли е да облекчава тези пристъпи с хомеопатия и имаше ли ефект?
И ние сме на Вентолин, спастичните кашлици много бавно отшумяват, и си го пием обикновено над седмица, почти две, но не знам колко може най-много.

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 749
А някой пробвал ли е да облекчава тези пристъпи с хомеопатия и имаше ли ефект?
И ние сме на Вентолин, спастичните кашлици много бавно отшумяват, и си го пием обикновено над седмица, почти две, но не знам колко може най-много.
Ми ние сме основно на хомеопатия.Това с Вентолина е било преди 2години когато ни откриха астмата.А от 1 сме само с хл и сега Пулмикорт 4дни при нужда ама беше сериозно  Laughing
Да когато е точното лекарство се случват нещата.Но лошото е че всеки пьт не е за едно и сьщо лекарство.Ние сме имали случай с червено гьрло и аха лека кашлица а сме пили 5-6 различни неща а за мен симптомите са били винаги еднакви  newsm78

# 740
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Значи сте на Боаронова Х-я, така ли?

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 749
Значи сте на Боаронова Х-я, така ли?
Да.Колкото и да е странно не се доверявам на класическа и не знайно кьде и какво лекарство са ми дали.Определено виждам че има ефект при нас и то голям.

# 742
  • Мнения: 2 494
Ох, тази нощ беше вече малко по-добре, аз също се притесних, защото все пак метилпреднизолона си е силен, но пък хапченцата са малка доза, 4мг, но ето, че има ефект  Hug Бавно отминава, егати кашлицата  Crazy Пулмикорт не сме позлвали, но и той не беше правил пристъп повече от година  Simple Smile
Сега като се разболяхме педиатърката ни даде Спирокаст 1 опаковка да взема за 1 месец, незнам дали ще го продължим, иначе сингулера го спряхме миналия май.


Благодаря много!!! Явно още няколко дни и ще успеем да спрем лекарствата.
Айде вече здраве и усмивки за всички, да става топло и да няма болнички!!!


katerinia , вие при кой хомеопат ходите? Hug  bouquet

# 743
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
И ние пробвахме с боаронска, спряхме Сингулера, два месеца не боледува, после хвана вирусче и направи супер силен спазъм, стигна се до 3 инжекции Урбазон.  Tired Сега пак го почнахме. Не че с него не пием Вентолин всеки път, но поне до Урбазон не стигаме. И ние го бяхме спрели май-юни миналата година, но пак ни го включиха през септември.  Rolling Eyes
Сега се чудя за класичексата хомеопатия...

# 744
  • Sofia
  • Мнения: 749
Ох, тази нощ беше вече малко по-добре, аз също се притесних, защото все пак метилпреднизолона си е силен, но пък хапченцата са малка доза, 4мг, но ето, че има ефект  Hug Бавно отминава, егати кашлицата  Crazy Пулмикорт не сме позлвали, но и той не беше правил пристъп повече от година  Simple Smile
Сега като се разболяхме педиатърката ни даде Спирокаст 1 опаковка да взема за 1 месец, незнам дали ще го продължим, иначе сингулера го спряхме миналия май.


Благодаря много!!! Явно още няколко дни и ще успеем да спрем лекарствата.
Айде вече здраве и усмивки за всички, да става топло и да няма болнички!!!


katerinia , вие при кой хомеопат ходите? Hug  bouquet
Браво много хубаво че се подобрявате.Ние ходим при Филчев май ти беше не много доволна от него или се бьркам  newsm78

# 745
  • София,
  • Мнения: 4 267
Заповядайте в НОВАТА НИ ТЕМА

# 746
  • Мнения: 17
 Здравейте , искам да попитам някоя майка , която има информация . Значи ,детенцето ми е на 6 години е диагностицирано с астма от три години . Миналия ден отидох при алерголога и го помолих за протокол  за ТЕЛК , той ми отказа с довода , че не сме лежали в болница и нямало шанс да минем през ТЕЛК. А не сме лежали в болница , защото аз самата съм с астма и досега сме успявали да се справим с положението .Та има ли право лекарят ?

# 747
  • София,
  • Мнения: 4 267
пишете в другата тема - тази е стара!!!!
 Моля Модератор да я заключи!

Общи условия

Активация на акаунт