бебето ми яде много малко.........помогнете

  • 38 564
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
мами помогнете моляви се.................детенцето ми се роди в 35 седмица към днешна дата е на 7 дни и яде по20-30 грама на 3 4аса...............ака си нормално,спинка и не иска пове4е............когато го насилвам за пове4е но той повръща

# 1
  • Мнения: 270
ами то е нормално май, Thinkingособено ако още е с жълтеница,вижте дали наддава на тегло и тогава се притеснявайте newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 39 758
Biliqnab, какво е общото състояние на бебето? Има ли жълтеница? С шише ли храните?
Ако кърмите, контролни измервания ли правите? Колко килограма е, наддава ли?
За мен 4 часа е голям период.

# 3
  • Мнения: 270
аз се сещам сега ,че моята беба ядеше с едни авенски шишета и ядеше много малко от тях/уморяваше се/смених шишето с чико и нещата се оправиха.Аз все си мисля ,че е нормално това количество все пак е родено 35 седмица.На моя приятелка бебето се роси в 36 седм и ядеше същите количества 1-2 седмици ,будеха го защото и то спеше и пропускаше хранения

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Според мен количеството си е нормално, но и аз мисля, че периода на храненията трябва да е по-начесто - на 2 часа, най-много на 3. Като го изписаха как ти казаха да го храниш?

# 5
  • Мнения: 24
Храним го на 2 часа и половина.......днес бяхме на преглед........качил е само 10 грама......изписаха но 2570.....сега сме 2580.....много се притеснявам

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Храним го на 2 часа и половина.......днес бяхме на преглед........качил е само 10 грама......изписаха но 2570.....сега сме 2580.....много се притеснявам


А ти сподели ли притесненията си с лекаря? И какво каза лекаря за начина на хранене? За наддаването от 10гр. не каза ли, дали е нормално?

# 7
  • Мнения: 24
Ох,нищо не казват.......небило хубаво.......ама аз знам..............много ми е болно......сега пак го храних 25 мл за 40 минути и то с много зор

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Както са ти казали пробвай да смениш шишето и биберона. Може да му е трудно да яде с този биберон, ако изисква повече усилия.
Те пък тия лекари - "не било хубаво". То е ясно, че не е хубаво, но да ти дадат съвети какво да направиш.
А колко пъти на денонощие го храниш? И всъщност колко мляко общо изпива?
Според мен пробвай да се посъветваш и с други лекари.
Моето бебе също се хранеше много трудно. Хранила съм го на 2 часа - 8 или 9 пъти за денонощие и пиеше по 40мл.
Трябва да намериш начин да храниш бебето по-кратко време. Когато сучи дълго, това му създава измамно чувство за ситост, както и скъсява времето между храненията. По този начин бебето пие по-малко мляко. Колкото по-дълго се храни, толкова по-малко ще изпива при следващото хранене и така се създава порочен кръг.
Кои неонатолози го следят детето ти, че нищо не ти казват  ooooh!

# 9
  • Мнения: 24
Доктор нещерова......родих в селена и за щастие вече имат неонатолози и спасига бебчо.....сега проследяват.......утре ще сменим шишетата......взехме на авент уш за по добри,но утре ги сменяме.....момичета добре че сте вие иначе ще полудея.....аз самата съм още дете дето се вика,но целият ми свят сега е той......много го обичам

Храня го по 9-10 пъти в денонощието........пиша в една тетрадка.......общо взето е ад......но пък си ака нормално......

Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 02:26 от AnMary

# 10
  • Мнения: 97
Моят съвет е да се свържеш с консултант по кърмене (въпреки, че не кърмиш). Виж този блог- тази жена е истински професионалист, прави конслултации (мисля, че са платени, но по-важното е здравето на бебчо). На мен тя ми помогна много! Даже съм виждала в блога й една майка и беше пратила клипче на бебо как се храни (от шише) и Христина (така се казва консултанта) й беше посочила грешки и дала съвети. Ето ти линк към блога- http://xedra.wordpress.com/consult/skype/ . Или другия вариант е да търсиш кадърен педиатър- детето може да има физиологичен проблем, който да му пречи да засуква нормално!

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Храня го по 9-10 пъти в денонощието........пиша в една тетрадка.......общо взето е ад......но пък си ака нормално......

Спокойно ще се оправи всичко. И аз пишех в тетрадка и я носех на консултациите. Според мен след като са изписали бебето значи е добре и няма проблеми. Аз имах и кантар и го теглих всеки ден, точно защото не наддаваше. Незнам и как е с хемоглобина. На моето бебе му преливаха кръв, защото при много нисък хемоглобин спират да наддават и на тегло. Но предполагам лекарите са си свършили работата и може би проблема ви е временен и ще започне да наддава бебето.
Храниш го с мляко за недоносени, нали?

# 12
  • Мнения: 24
Не храня го с кърма......цедя се........

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Не храня го с кърма......цедя се........

Щом го храниш с кърма, още по-добре. Аз съм хранила с АМ и не мога да ти помогна. Но съм чувала, че недоносените, които се хранят с кърма в началото наддават по-бавно. Т.е. може би всичко си е наред в този случай и скоро ще започне да наддава значително повече.

# 14
  • Мнения: 270
о милааа.с авента е нормално да ти яде по толкова малко(((((,вземай чико с калчуковия накрайник.по меки са и бързо се хранят бебетата.Успех

Общи условия

Активация на акаунт