Баба Марта наближава, ЮЛЧЕ с мартенички ще дарява

  • 26 463
  • 751
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата ни темичка

Опции:

# 45
  • Мнения: 7 987
Сетих се за едни хора дето си сложили бележка на вратата "Моля, не звънете! Бебето спи."

# 46
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Сетих се за едни хора дето си сложили бележка на вратата "Моля, не звънете! Бебето спи."
Обмислям и аз нещо такова
Тя не че не спи на шум, обаче ако е нещо изведнъж, силно и стряскащо се буди.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 709
 Joy Имам една комшийка, която е безработна и няма проблем да ми се обади по всяка едно време, но тя ми звъни винаги между 12,30- 15,30 ч. с въпроса "Децата да не спят?" и после ми иска, мляко, яйце или нещо друго.
За гърнето се бях сетила да ви питам за къде бързате. Изключвам ЕБХ. Там принципите са други. Следят се сигналите на детето от новородено и то се научава как да показва, че има нужда. Ама ако детето не е гледано по тази система ми се струва, че файда от бързане няма. Пак на 1,5 - 2 години ще научат. Пък и психолозите, които съм чела, са против слагане на гърне под 2 год. Вие си знаете, най-добре. Просто ми се иска да споделите как процедирахте с първите си деца и какви бяха резултатите. С № 1 на годинка правих опити с гърнето и детето започна да се стиска и ги спрях. На година и половина опитах отново пак неуспешно и на две години той сам започна да ми казва първо след като свърши работата и за два - три дни ме предупреждаваше и махнахме памперса. Останахме с нощния памперс и голямата работа я правеше сутрин в него до към 2,5 год.
С № 2 никакъв зор не си дадох и на 1,5 г. започна да казва "ако". Проверявам го няма нищо. И така два дни докато се усетя, че детето ме предупреждава. Пак за два дни махнахме памперсите и седна направо на тоалетната. Но има тънък момент, че му обяснявах, че като порасне ще сяда и той на тоалетната, а няма да работи в гащите.
Дайте инфо и вие, как е било при вас.

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Цанкова, аз вече споделих, че баткото го сложих на 6 месеца, а изцяло памперса махнах на почти 3 год. - на 2г. през деня и на 3 г. и нощния, така че и аз съм на същото мнение като теб, то си зависи и от детето, вече мисля, че ако детето не е готово, ако ще и от гърнето да не го дигаме , няма да се научи да си казва.

# 49
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Аз мисля тези дни да му дам и кисело мляко и да разнообразявам с кис. мляко с бисквити, грип и т.н.

Любе, Любе, чукни на дърво, защото съм убедена, че не искаш да разнообразяваш с грип , а с грис. Ако знаеш как се пулих, докато проумея какво си искала да напишеш...

Хаха, като ме мързи да си изчитам писанията - така е  Embarassed

днес тъкмо заспа в 10,00ч. и дойде жената за водата (изключили сме звънеца и тя реши почти да събори вратата  направо ми идеше да я  #2gunfire) и я събуди и после няма заспиване.

Аз по тази причина не искам още да си слагаме звънец, че ако някой го събуди ще трябва да лежа за убийство  Laughing

# 50
  • Мнения: 7 987
За гърнето - аз никакви сигнали не разчитам. Не парктикуваме БЕХ или само отчасти. Просто като започне да се напъва, я слагам на гърнето и тя се изаква там. Понякога като не е акала, пак я слагам на гърне и тя след малко започва да се напъва. За акане я издържах и преди гърнето, така че може би си знае, обаче за пишкането - почти не сме го практикували преди гърнето, но сега като я сложа на гърнето си се изпишква, ако има какво разбира се. Примерно от 5 слагания на гърнето за деня, пишка 4 пъти.
Аз съм казвала, че я слагам на гърне защото ползвам многократни пелени. Цанкова, до колкото си спомням и ти ползваш многократни. Освен това сега доста се запича от Малтофера, ориза, банана, моркова, а май и от ябълка.... и на гърнето и е много по-лесно да се изака. Случва се да се изпуснем някой път в пелените, но е на седмицата веднъж примерно.

# 51
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Слика, допре, че спомена Малтофера - нали и Ивка го пие, та от два дни и е тъмно акото и като, че ли малко по-гъсто.  Голямо чудене се чудих от какво е и сега като каза ми се изясни ситуацията.

# 52
  • Мнения: 7 987
Да, Малтофера запича и от него акото почернява.

# 53
  • Мнения: 30
Записче  Hug

# 54
  • Мнения: 2 401
Аз да ви кажа за гърнето май доста си зависи от детето! Иначе според мен има смисъл от ранното приучаване за пишкане и акане извън памперса, не знам дали точно на гърне, защото, аз по-скоро имам опит с издържането, гърне съм ползвала след годинката, най-рано. Според мен обаче има и значение, кога ще се почне, преди годинката според мен е по-правилното, защото след годинката започват да проявяват характер и са по-трудни нещата. Аз с най-голямата кака започнах след 6м., не беше точно ЕБХ просто я издържах през определен интервал от време, на 10 м. спря изобщо да се напишква през ноща, а на годинката и хващах и почти всички пишкания през деня и махнах памперса. С втората кака от раждането бяхме на ЕБХ, но с нея се развиха малко по-бавно нещата, така че явно както казах в началото доста си зависи и от самото дете!

# 55
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Звездичка, съгласна съм с теб - зависи от детето , Алекс го слагах от много малък, а късно го махнахме памперса, просто детето си показва кога е готово.

# 56
  • Мнения: 2 401
Рокси, така е затова според мен ако има възможност е добре да се пробва, защото няма смисъл детето да стои до две, три години с памперс, ако е готово по-рано, а пък ако не стане така или иначе няма какво да се направи. Аз между другото знам от жени на възрастта на майка ми или баба ми, че преди, когато не е имало памперси и перални почти всички деца са били издържани от бебета, защото иначе е било много трудно от хигиенна гледна точка!

# 57
  • Мнения: 9
Да се включа и аз за гърнето - ние от около месец се издържаме, ака си в легенчето, в памперса не ака, дори и да се напъва и да го изпусна, той не се изаква и после, ктао го сложа си се изаква Simple Smile За пишкането слагам го, когато се сетя и почти винаги пишка (имам предвид след сън и т.н.) Но ГЪРНЕТО - много ни е страх от него, мъчих се да го сложа там да ака уж по-лесно огъва се, не иска и даже и не пишка, че и реве от време на време  Shocked Та спрях с опитите  Grinning , а с такъв мерак го купих, даже пее, като се изпишкаш  Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 337
момичета, дано да не ви се стори глупаво това което ще питам, Blush, но на вашите дечица изправиха ли се напълно крачката, или още са леко криви? Прочетох нещо в интернет и психясах, щото нашите не са прави ooooh!, там не пише,че трябва да са на тази възраст, но аз искам да видя и при вас как е

# 59
  • Мнения: 7 987
Хм... нашите май никога не са били криви.

Общи условия

Активация на акаунт