КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 136 592
  • 786
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 67
Здравейте, обръщам се към родителите на деца с гръбначни изкривявания и тези, които се вълнуват от темата и смятат, че превенцията е един от методите да се борим с тях!
От 1.06.2013 г. в зала Триадица, се сформира група за занимания по превантивна и изправителна гимнастика. Заниманията ще се провеждат всеки вторник и четвъртък от 17.00 до 17.45 часа от квалифицирани специалисти.
http://www.asemgroup.net/component/content/article/40-news/125-zala-triaditsa

Последна редакция: пн, 27 май 2013, 13:17 от Маруся14

# 121
  • Мнения: 363
Маруся14 това е много хубаво. За съжаление залата ние много далече. Дано да има повече такива занимания, че много деца имат гръбначни изкривявания

# 122
  • Мнения: 67
Маруся14 това е много хубаво. За съжаление залата ние много далече. Дано да има повече такива занимания, че много деца имат гръбначни изкривявания

Радвам се, че идеята ти харесва! Инициативата за тези занимания е продължение на вече започната работа в тази посока, която стартира в 5 столични училища в началото на учебната година. Просто ми се иска процесът да не спира и да виждам повече "изправени" деца (включително и моето, което е с лордоза), защото това, което наблюдавах при измерванията на децата беше потресаващо. Знаете ли, че имаше "спортуващи" деца с повече от 1 диагноза/изкривяване.

# 123
  • Мнения: 363
ние сме със сколиоза, прочетох много и установих, че повечето деца имат някакви изкривявания за съжаление.
Нека да има повече такива занимания, тъй като физиотерапията е много скъпа.
Лично за мен, с това трябва да се заемат в час по ФКС

# 124
  • Мнения: 67
ние сме със сколиоза, прочетох много и установих, че повечето деца имат някакви изкривявания за съжаление.
Нека да има повече такива занимания, тъй като физиотерапията е много скъпа.
Лично за мен, с това трябва да се заемат в час по ФКС

За съжаление, това няма да се случи скоро. Вече проведох проучване по темата и занимания извън програмата, това, което спуска министерството никой не смее да прави.

# 125
  • София
  • Мнения: 6 260
Маруся14 това е много хубаво. За съжаление залата ние много далече. Дано да има повече такива занимания, че много деца имат гръбначни изкривявания

Радвам се, че идеята ти харесва! Инициативата за тези занимания е продължение на вече започната работа в тази посока, която стартира в 5 столични училища в началото на учебната година. Просто ми се иска процесът да не спира и да виждам повече "изправени" деца (включително и моето, което е с лордоза), защото това, което наблюдавах при измерванията на децата беше потресаващо. Знаете ли, че имаше "спортуващи" деца с повече от 1 диагноза/изкривяване.

Ами, хич не се изненадвам за последното - художествената и спортната гимнастика не са най-доброто за гръбнака напр.  Wink

Здравейте, момичета,

Предварително се извинявам, ако питам нещо, което вече сте обсъждали. Ще имам гости за лятото, около един месец племенничките ми ще са в София и биха искали да имат няколко тренировки по художествена гимнастика. Не са начинаещи, но и не много напреднали, деца на 7 години. Преди около две седмици попаднах на подробна информация за залата до стадион Раковски с имена на треньорки, телефони и т.н., но сега не успявам да я открия. Намерих официалния сайт, но много бих искала да получа по-конкретно инфо от мама на детенце, което тренира там, към кого  да се насочим. Доколкото ми стана ясно, сезонът приключва по това време и след 15 юни трябва да търсим лични контакти за тренировка. Малко объркано го написах, но ще съм благодарна за всяка информация. Другата опция е зала Триадица, за нея също имам инфо само от официалния сайт. Кое е по-добрия избор за няколко тренировки, според вас?
Благодаря ви много.

Дъщеря ми тренира в Левски-Триадица (залата на гърба в 47 СОУ с/у стадион/зала Раковски). Какво по-точно те интересува?

# 126
  • София
  • Мнения: 3 404
Здравейте, обръщам се към родителите на деца с гръбначни изкривявания и тези, които се вълнуват от темата и смятат, че превенцията е един от методите да се борим с тях!
От 1.06.2013 г. в зала Триадица, се сформира група за занимания по превантивна и изправителна гимнастика. Заниманията ще се провеждат всеки вторник и четвъртък от 17.00 до 17.45 часа от квалифицирани специалисти.
http://www.asemgroup.net/component/content/article/40-news/125-zala-triaditsa
Отдавна търся, много благодаря, ние ще се включим.
Аз, като малка бях на такъв лагер и имаше невероятен ефект, заедно с класическия балет.
На мен два пъти седмично не ми се вижда много, но пак е нещо.

# 127
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,
искам да попитам дали ви искат профилактично кръвни изследвания - става въпрос за активно спортуващите деца? И ако е така - дали някои от кръвните показатели на децата са завишени? Лекарите казват, че е нормално за трениращи деца да има завишени някои показатели, но...
Благодаря предварително на отговорилите!
Не знам какво се разбира под активно спортуващи. Моят десетгодишен син играе карате три пъти седмично по час и нищо не са ни искали.

# 128
  • София
  • Мнения: 6 260
Здравейте,
искам да попитам дали ви искат профилактично кръвни изследвания - става въпрос за активно спортуващите деца? И ако е така - дали някои от кръвните показатели на децата са завишени? Лекарите казват, че е нормално за трениращи деца да има завишени някои показатели, но...
Благодаря предварително на отговорилите!
Не знам какво се разбира под активно спортуващи. Моят десетгодишен син играе карате три пъти седмично по час и нищо не са ни искали.

О, каката е всеки ден без събота и неделя по 3 часа на ХГ   Simple Smile На 7 гг. е. Изследвания не са ни правили, иначе аз си й давам детски мултивитамини от вр. на вр. (когато бях в отбора по аеробика на СУ тренировките ни бяха 3 п. седмично по 3 часа и пак трудно се издържаше без витамини). Лятото май тренировките им ще са по 4 часа на ден... С интензивните тренировки по фигурно пързаляне също се почва сравнително рано  Peace

# 129
  • Мнения: 715


Здравейте, момичета,

Предварително се извинявам, ако питам нещо, което вече сте обсъждали. Ще имам гости за лятото, около един месец племенничките ми ще са в София и биха искали да имат няколко тренировки по художествена гимнастика. Не са начинаещи, но и не много напреднали, деца на 7 години. Преди около две седмици попаднах на подробна информация за залата до стадион Раковски с имена на треньорки, телефони и т.н., но сега не успявам да я открия. Намерих официалния сайт, но много бих искала да получа по-конкретно инфо от мама на детенце, което тренира там, към кого  да се насочим. Доколкото ми стана ясно, сезонът приключва по това време и след 15 юни трябва да търсим лични контакти за тренировка. Малко объркано го написах, но ще съм благодарна за всяка информация. Другата опция е зала Триадица, за нея също имам инфо само от официалния сайт. Кое е по-добрия избор за няколко тренировки, според вас?
Благодаря ви много.

Дъщеря ми тренира в Левски-Триадица (залата на гърба в 47 СОУ с/у стадион/зала Раковски). Какво по-точно те интересува?

Спящата, благодаря много за желанието да помогнеш. Интересува ме най-вече как се провеждат тренировките в този клуб, дали децата ще тренират през втората половина на юни - първата половина на юли, кои са треньорките  и как мога да се свържа с тях. За съжаление не съм в София в момента, така че само по телефона мога да го направя.
Децата имат голямо желание да тренират, треньорката им е рускиня, но при  толкова много добри треньорки в България, които създават прекрасни шампионки, много бих искала, дори и само за  месец, да тренират в София.  Важното е да попаднем на треньорка, която има и подход към децата, които много харесват художествената гимнастика и имат голямо желание да се усъвършенстват.
Благодаря още веднъж.

# 130
  • София
  • Мнения: 6 260
Лятото минават в друг режим - ще имат повече ОФП  Peace 7-годишните са основно в 2 гр.-и - начинаещи и напреднали; дъщеря ме е във вторите, тренират вс. ден без събота и неделя от 16 до 19 часа. От следващата седмица обаче минават сутрин. Засега са обявени официално само часовете на начинаещите - пон.-ср. вкл. от 9 до 10:30 часа, но ще ги смесват (освен в залата, ще ходят да тичат и на ст. Раковски; а и в момента има междинни гр.-и - минимумът е по 1 ч. 3 п. седмично, но има и деца по 2 или 3 часа 3 п. седмично). Залата няма да затваря цяло лято. Треньорките ги има още на първа стр. в сайта: Ръководство Wink Телефонът също на Контакти  Simple Smile Треньорките всичките са добри (можеш да ги видиш в нета), но коя ще е на работа точно в този период и при коя ще ви разпределят не мога да ти кажа  Hug

P. S.: Линковете водят към заглавната стр., явно така е направен сайтът, ще трябва ти да си цъкнеш  Sunglasses

# 131
  • Мнения: 67
Здравейте, относно художествената гимнастика и всякаква такава и аз минах по същия път. Мислех си, че при условие, че детето ми е с проблем упражненията, които правят та дори и само за лятото ще спомогнат процеса срещу гръбначното изкривяване. Получи се точно обратното. Детето ми, което е по рождение с халтави стави, т.е. много гъвкаво започна да се хвърля, да прави мостове от изправена позиция на тялото с цел да демонстрира уменията си, което до утежни ситуацията  .
Заниманията по изправителна гимнастика целят съвсем друго нещо, а именно заздравяване или изграждане мускулатура на торса (коремна и гръбна) за да не се стига до по-тежките сколиоза, лордоза, кифоза и т.н. Не знам дали си спомняте от детството си, но тези упражнения бяха задължителни, а децата проверявани за изкривявания и деформации на гръбнака, имаше профилактика, която сега липсва. В следствие на проучване, което проведох се оказва, че родителите си мислят, че спортът какъвто и да е помага, но в много случаи се оказва точно обратното. Според кинезитерапевтите до 12 годишна възраст се препоръчва главно плуване и дозирани спортни занимания с цел развиване цялостно на мускулатурата, защото специфичните спортове развиват определена мускулна група, за сметка на друга, което води до деформации на гръбнака.
Малко дълго стана, но се надявам да съм ви била полезна!
Относно заниманията, които за момента са обявени 2 пъти седмично в зала Триадица, ако се съберат родители, които искат те да бъдат повече има такава опция, но трябва да се съберат деца.

# 132
  • Мнения: 4 936
да, много полезно беше!

За съжаление при нас лятото няма занимания в плувния басейн - треньорите стават спасители и зарязват тренировките

# 133
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Здравейте!

Прегледах темата, но не видях някое дете да тренира голф.

Има ли такива деца? Имам няколко въпроса.

# 134
  • Мнения: 363
Здравейте!

Прегледах темата, но не видях някое дете да тренира голф.

Има ли такива деца? Имам няколко въпроса.

Голф? Къде? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт