КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 136 553
  • 786
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 10
Моят син, на почти 7г. е, ходи трета година на народни танци в школата на Денс Академи в Зала Фестивална и на фехтовка на стадион Васил Левски. Втора година вероятно ще продължи да посещава или тренировките си по хокей в Зимния дворец и/или  Simple Smile по спортни танци в школа Дъга в залата на 30то СОУ. Тази година вече е ученик и програмата му се позапълни Wink

# 196
  • София
  • Мнения: 1 040
Може ли малко инфо за фектовката? Кои дни и часове се провежда? Доволни ли сте от тренъора и каква е таксата? Благодаря предварително!

# 197
  • Мнения: 10
Може ли малко инфо за фектовката? Кои дни и часове се провежда? Доволни ли сте от тренъора и каква е таксата? Благодаря предварително!
Клубът, в който тренира синът ми е Ескалибур. До миналата година заниманията бяха в събота преди обед, а цената за посещение 11лв. Тази година ще са в събота сутрин към 10ч. и в сряда от 18ч., цената ще е 50лв. на месец. Треньорките са няколко, но всички са млади, но не прекалено Laughing и добре се сработват с децата. Доволни сме, като цяло получават всичко, което им е нужно на тази възраст (ние започнахме на 5г) игри, движение и базови познания за спорта. Моят син харесва Зоро, като герой и така се появи и интереса му към фехтовката Wink

# 198
  • София
  • Мнения: 1 055
Днес Калоян беше на плуване в Принцес - сега Виктория Спа на индивидуална тренировка и е във възторг newsm44 Аз съм много щастлива, защото въобще не искаше да ходи, а сега пита кога ще го водим пак в басейна.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2013, 21:46 от valya_v

# 199
  • Мнения: 856
школите около тези квартали са на стадион Раковски и на сатдион Славия. Само от опит да кажа, че ако детето има амбиции или родителите трябва да висят на главата на треньора и може би "да го спонсорират" -така е поне на Раковски, или да имат сериозни връзки.За съжаление в България няма бази и нормални условия за развитието на спорта и затова сме на това дережде.

 Simple SmileИзвинявай но ми стана смешно
Какво значи детето да има амбиции.Как може едно 6 или 7 годишно дете да е амбицирано?
Според мен амбицията е в главите на родителите.
От там идват повечето проблеми.
Най- важно е децата да заобичат спорта.
А дали ще станат спортисти или физици или математици си е отделен въпрос.

 

# 200
  • Мнения: 226
Здравейте . Имам въпрос . Синът ми ходи на плуване , но ще се преместим от Спартак , защото ми е много далеч , а и неговата треньорка води занимания в много неудобни за мен часове . Имате ли впечатления от Бокар ? Треньорката е много препоръчана , но се опасявам да няма много деца примерно ... и изобщо ако споделите нещо за Бокар ще е супер  Hug

От две години сме клиенти на Бокар. Тренировките се провеждат събота и неделя при госпожата и през седмицата при господина. Условията са прекрасни. Ние сме при госпожата и за нея само хубави неща мога да споделя. Ако искате детето ви да заобича плуването и да се научи да плува това е мястото. Ако обаче искате да се подготвя за състезател не е това мястото или поне трябва ясно да заявите какво очаквате:-)
След тренировка децата имат 10тина минути в джакузито;-)

# 201
  • Мнения: 4 668
Много благодаря за отговора   bouquet
Нямаме състезателни амбиции . Те са насочени към друг спорт . Очаквам да получа точно това - да се научи да плува и да му е приятно .
Още веднъж благодаря за споделеното ! Hug

# 202
  • Мнения: 555
Здравейте,
Лъчезар ходи на народни танци 2 пъти седмично по един час; а сега го записах събота и неделя на хип-хоп/рап. Имаше желание на футбол и баскетбол, но ги отложихме за по-следващ етап
При нас (в наше село) нямаме плуване.

# 203
  • Мнения: 4 204
Търся къде да запиша сина си на футбол, но на всички места, на които попаднах до момента не взимат толкова малки деца. Той не успя да се класира за държавна градина, където има организирани тренировки, а в частната няма вариант да го запиша за този спорт. Имате ли информация за школа, където тренират по-малки дечица? Интересуват ме основно южните квартали /Борово, Бъкстон, Красно село, Иван Вазов/, но ако няма там, бих го карала и с кола някъде по-далече.
школите около тези квартали са на стадион Раковски и на сатдион Славия. Само от опит да кажа, че ако детето има амбиции или родителите трябва да висят на главата на треньора и може би "да го спонсорират" -така е поне на Раковски, или да имат сериозни връзки.За съжаление в България няма бази и нормални условия за развитието на спорта и затова сме на това дережде.

От опита мога да кажа, че за първи чувам за: родителите трябва да висят на главата на треньора и може би "да го спонсорират" -така е поне на Раковски, или да имат сериозни връзки.

# 204
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 011
Gerka,  на това съм била свидетел преди около 5 години /в детската школа по футбол на стадион Раковски/-дано нещата да са се променили, но във всички спортове и във всички клубове определено се лансират децата на родителите, които са постоянно присъствие на тренировки и евентуално досаждат на треньора. И дъщеря ми и сина ми в годините са тренирали различни спортове в София и в детските школи беше така. Дано, дано сега да е по-различно, но нещо не ми се вярва.

# 205
  • София
  • Мнения: 6 260
Gerka,  на това съм била свидетел преди около 5 години /в детската школа по футбол на стадион Раковски/-дано нещата да са се променили, но във всички спортове и във всички клубове определено се лансират децата на родителите, които са постоянно присъствие на тренировки и евентуално досаждат на треньора. И дъщеря ми и сина ми в годините са тренирали различни спортове в София и в детските школи беше така. Дано, дано сега да е по-различно, но нещо не ми се вярва.

А-а, вярно че спортът е друг, ама дъщеря ми я "гонят" треньори от 2-3 клуба  Wink ; вярно и че аз съм сравнително често в залата, защото още съм по майчинство с номер 2, ама то е нож с две остриета, понеже малкият само бели прави, вкл. и там, а и напоследък се "пазаря" с треньорите да ходи по-малко, отколкото им се иска, при същата такса, пък мъжът ми е п/в да тренира изобщо, т. е. би трябвало хич да не обръщат вним. на щерка му; виж съдийстването, особено в този спорт, вече е др. тема, ама то там и треньорите често са ощетени.

P. S.: Брат ми е тренирал футбол преди 100 гг. на Раковски и като се отказа (трябваше вече да избира м/у спорта и ученето) треньорът се скъса да звъни вкъщи (тогава нямаше моб. телефони) и да ходи до у-щето му  Peace Един познат, също тренирал там, който е по-малък, е бил в същото положение (той е вратар - още играе аматьорски, те май са по-кът от нападателите, какъвто беше брат ми  Laughing ).

Последна редакция: чт, 03 окт 2013, 08:48 от Спящата

# 206
  • Мнения: 67
Малко по-напред в темата някой беше пуснал този линк http://www.asemgroup.net/component/content/article/40-news/128-i … ormation-material за превенция на гръбначните изкивявания.
Започнали ли са заниманията и от колко часа са?

Здравейте, заниманията по изправителна гимнастика в зала Триадица вече стартираха. Аз съм там с моите девойки на 6 и 11 години са.
Графикът на заниманията е вторник и четвъртък от 17 часа. Има опция и за втора група от 17.50 часа в същите дни.
Вижте инфото: http://www.asemgroup.net/news-archive/130-gymnastics-triaditsa

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 08:05 от Фран Джонсън

# 207
  • Мнения: 70
Здравейте!
Интересувам се за гр.Пловдив.Синът ми е на почти 12 години и ми се иска да го запиша да тренира някакъв спорт.Лошото е ,че в училище е на смени т.е.сменят се всеки месец.
И все пак ако някой има някакви предложения ,ще му бъда мнооого благодарна. Hug

# 208
  • Мнения: 320
Какво бихте избрали - айкидо или самбо за вашето дете? Ако треньора по самбо е по-добър от този на айкидото? И треньора е важен  нали!И спорта също!

# 209
  • Мнения: 117
милка питах мъжа ми, понеже той проучва преди време бойните спортове да решим къде да водим нашия. Та той каза със сигурност айкидо.
Сина ми ходи една година на айкидо и сега от ноември тръгва пак там.

Общи условия

Активация на акаунт