Трудно проговаряне -тема 11

  • 56 227
  • 732
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 082
endira, а вие още ли ходите на логопед? С какво го занимават там? От това, което си писала преди, съм оставала с впечатление, че имате огромен напредък и едно говорещо и спокойно детенце  Rolling Eyes

Ночко, наистина имаме голям напредък. Логопедите са много доволни от това, което с дружни усилия сме постигнали. Истината е, че човечето съдействаше на 110%, имаше и все още има огромно желание да си прави упражненията. В момента, не се различава с нищо от децата в групата си в ДГ, като се има предвид, че е един от най-малките там. Много емоционален, обичлив и социален. Все още работим за укрепване на лицевата мускулатура, подобряване на вниманието (проследяването на история от няколко части), и рисуване, оцветяване и всички други дейности с ръце (пръсти).

Не знам дали е имал кислороден глад вътреутробно, по-скоро си мисля дали нещо не му се е случило след като се роди. В смисъл такъв, че той от новородено е с хипер голяма трета сливица, която затруднява дишането, от там промени и захапка и пречи и на говоренето...Че е имал някакво вътреутробно страдание, имал е, като е стоял в една поза през цялото време  ooooh!

Гала, браво на момичето, така се радвам за вас! Много думички да последват тази, най-хубавата  Hug

Златна, браво и на вас!  Hug

Дони, знаех си че Гого ще им покаже на тези госпожи, че не са прави! Браво на момчето Hug

А вие сте в по-ранен час и в петък и в понеделник, само те виждам как тичаш след децата към колата и не успяваме да се засечем  Sad

# 736
  • Мнения: 553
Аз не знам дали си внушавам, но откакто почнах ескимото /горе долу 2 седмици/ почна да реди по-правилни изречения. На няколко пъти направи изречения от по 5-6 думи и то без грешка, с предлози, съюзи, членуване и всичко необходимо. Сега съм решила да му купувам колело, че моя е доста тромавичък, но хич не мога да реша какво да е. Хем трябва да е с помощни колела, защото той не може да кара, хем да е по-голямо защото е едър и не смятам да го сменям на няколко месеца.

И аз имам подобни наблюдения - почнах да му го давам от началото на декември 2012 г. и горе-долу малко след това започна да прави опити да повтаря думички. А от няколко дни повтаря почти всяка дума, която му кажа - интоноционно ги докарва, но като звук е далеч от истината Mr. Green това "П", "Ч", "В"и още няколко - за нищо не ги зачитаме Mr. Green Сега непрестанно повтаря "би'о" - демек "бира"... пияндурник ще да е Joy

# 737
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289

Честито и ако мога да попитам какво пиете или кое е помогнало за говора?

От нова година всяка сутрин пие това по 1 на ден без почивка -  http://doppelherz.bg/index.php?option=com_productcenter&view … 135&catid=104
и всяка вечер това http://doppelherz.bg/index.php?option=com_productcenter&view … 135&catid=104
Не знам дали това е допринесло; но определено отдавам напредъка и на това.. освен че вече стана на 4 години и 7 месеца - време и е  Grinning


ZLATNA страхотни новини! Дано пролетта им развърже езиците на нашите деца.
Дай БОЖЕ  Praynig

# 738
  • София
  • Мнения: 3 249
Ех тази бира, кой ли не я обича Joy Гого май я отказа вече, но до скоро видеше ли бутилка и малииии. Веднъж имахме гости, излизаме с баща му да ги изпратим, връщам се и какво да видя - нашия надига остатъците от чашите, но само от бирените ooooh!
Иначе от 5 дни чувам целенасочено - Мамо, ала, защото разбра, че това е вълшебната думичка, която ще ме накара каквото и да правя, колкото и важно да е, да дойда Crazy

# 739
  • Мнения: 2 860
Дони  Joy Joy. Друг път да знаете да си изпивате всичко от чашите.
Той малкия докъде я докара с говора, че нещо съм изпуснала. Беше почнал да казва изречения нали?

# 740
  • София
  • Мнения: 3 249
Абе казва, но ако е достатъчно стимулиран и то изключително рядко Simple Smile
Да докладвам за занимания от днес - поливане на цветя. Целта е да съумее да напълни чашката с вода и да успее да стигне до цветето  и да я изсипе в съксията. Схвана, обаче аз си вкарах автогол, защото цветето подгизна...и дано не умре от преполиване Praynig
И....най-радостното за мен - научи се да дъвче дъвка. Дъвка цели 10 минути, което е огромно постижение. Аз не вярвах и че ще опита де Simple Smile Изненада ме за пореден път Simple Smile

# 741
  • Мнения: 2 860
Ох, и мъжа ми научи Дея да полива цветята, няколко умряха вече. Да се оплача, това дете нищо не яде, нищо не иска, даже и бисквити. Трябва да се загледа, че да успеем да й пробутаме нещо. И е ужасно нервна милата. Той професора каза, че така ще стане от лекарството, не знам как ще издържим. Вече има собствено мнение за всичко, сега е на период не и не. Ядосва се на всичко, вика, реве.

# 742
  • Мнения: 1 630
Ние поливаме цветя, но аз я контролирам колко да налива на всяко. Това "стига толкова" хич не го добюбва  Joy.
гала, и Хриси е така. Направо ме вбесява. Крещи, вика за всичко, почти винаги е на друго мнение. Ние пък скоро почнахме пак Ноотропила. Дали не е от него  newsm78. Но има и проблясъци понякога, когато е на кеф. Две положителни неща в поведението. Вече не се сърди като отивам до магазина. Естествено, ако прави нещо интересно. Досега винаги се е налагало да я вземам, защото тя истерясваше. Другото е, че спира компютъра като и кажа. Понеже любимото и занимание е компютъра,аз и казвам "само едно филмче ще гледаме" и като свърши  тя ми съобщава"свърши мики маус". Аз и напомням какво съм казала и я моля да спре компютъра. И чудо. Тя взе, че ме слуша.  Joy
Момичета доживях и аз моето момиче да стои да и чета приказка. Сега любимата и за Франклин. По точно "новата каска на Франклин". Като чета и я чувам, че от време на време повтаря тихичко след мен.

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 10:26 от eli82eli

# 743
  • Мнения: 11 833
ZLATNA не даваш ли много Омега  newsm78? Интересува ме тези с гинко билобата колко са големи хапчетата Rolling Eyes

Ние също поливаме цветя и накрая спираме със скандал и рев  ooooh!

# 744
  • Мнения: 616
eli82eli и ние най-харесваме книжките за Франклин. Тях дори и не ги късаме толкова.  Simple Smile

mibobo ще отговоря аз вместо ZLATNA - големи са като стандартни антибиотични капсули, но могат да се режат и изстискат. Вкуса е отвратителен, за това аз ги давам разбъркани в сладко от шипки.

# 745
  • Мнения: 1 630
Разгледах на Допелхерц продуктите. В сравнение с количеството ДНА И ЕРА в Ескимото, при тези на Допелхерц са доста по -ниски. Може би съчетанието с вит. В има ефект. Мен ме е страх да давам гинко билоба.  Confused

# 746
  • Мнения: 11 833
ednakaka мерси  Hug

Ели и аз малко се притеснявам от тази гинко билоба, защото никъде не намирам доза за деца  Thinking

Ние имаме две книжки за Франклин, но не обича да му чета  Rolling Eyes гледа набързо и толкова, но виж филмчето знаем всичките серии наизуст, въпреки че са над 50  ooooh! . С едно филмче рядко минаваме, гледа поне 2-3 но като кажа това е последно, поне в повечето пъти се съгласява и като свърши и сам му вика - Чао Льока (да се разбира Франклин  Crazy)

# 747

Общи условия

Активация на акаунт