Астрология-3 тема

  • 63 853
  • 727
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 122
Елч , в какъв знак е съвпада? Коя от двете планети е по-силна? Юпитер в дома си на екзалтация сигурно тушира част от неблагоприятните прояви на Сатурн. Иначе Сатурн в 4-ти се свързва с трудно детство, проблеми с родител - примерно липса поради смърт/развод или твърде строг, деспотичен родител. Винаги има проблеми в ранния дом, в семейството - детето се чувства ограничено и емоционално неразбрано.
съвпадът ми е във везни, като юпитер е първи (четох някъде, че това било по-благоприятният вариант). нямам никакви проблеми с родителите си, които да са ми живи и здрави, винаги са били страхотни и са ми помагали, и показвали какво трябва да бъде едно щастливо семейство. но аз съм писала и преди, че този съвпад в картата си все още нито съм го разбрала, нито по някакъв начин съм го усетила. просто все още не знам как се проявява при мен.

Herzen, в моята карта има пълно потвърждение на думите ти, защото моето слънце има секстил с този юпитер-сатурн съвпад и мъжът ми е стрелец с луна в козирог.

Аз мисля, че съвпада на Сатурн с Юпитер не е  толкова зле. Тъй като Юпитер разширява всичко, то тук съвпада  подчертава разширяването. Ще постигаш нещата с усилие, с усърден труд. Сатурн в 4 дом ти дава стремеж към  стабилност, свой дом, земя...съчетано с Юпитер, това ще се случи и ти ще си много щастлива от този факт, но ще ти коства известни усилия. Ако беше тригон между тях то   можеше да се сдобиеш с някакъв имот, нещо голямо...около средната възраст  Laughing макар че не изключвам и този вариант и със съвпада, защото Юпитер носи награди и щастие дома в, който е...Просто в съвпада със Сатурн някак си забавя нещата, всичко става по труден начин с много  труд.  Сатурна с Юпитерв 4 дом дава също  както и стабилност, така и отговорност...а в 4 дом показва  голяма отговорност в дома и семейството. Показа много грижи за възрастни хора, а и не само за възрастни...може и за братя и сестри и много отговорност към тях. Изпитваш много съчувствие към болките на хората.
Тук има и страх от как да го кажа...например  над семейството на не надвисне някаква опасност, страх от загуби, страх от бедност...затова ти ревностно пазиш всичко и трудно се разделяш с неща, които си придобила. Искам  да кажа, че може би си тревожна личност, може би си песимистично настроена относно утрешния ден? Опитай се да мислиш/ да се настройваш вътрешно/  че утрешния ден ще е по хубав. Вярвай повече в себе си, доверявай се на вътрешните си водачи.  
Дава обаче и  затвореност. Ти не обичаш ли да се усамотяваш, да се затваряш сама...  newsm78

Имам въпросче... ти мислила ли си да пътуваш/ живееш / извън страната?  Thinking Съвпада на Сатурн с Юпитер в 4 дом,също може да  е признак за успех далеч от дома, тоест успешна реализация , но извън България. Сферата на реализация зависи от това, в кои домове са  управителите на Сатурн и Юпитер/ Стрелец, Козирог и  Водолей в кои домове са/ Виж си ги. Според мен, ти ще се реализираш доста добре навън! Wink

Това е мое мнение,не знам дали е така, ти ще кажеш Peace

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 14:42 от куку-руку

# 526
  • Мнения: 1 687
куку-руку, мерси че си си направила труда да помислиш над моето съвпдче Simple Smile))
Юпитер ми е У6, а Сатурн У7.
живяла съм в чужбина 2 години с родителите си като дете и после за няколко месеца и сама като студентка. категорично не е за мен емиграцията и то според мен пак заради понапълнения ми 4 дом (освен Юпитер-Сатурн съвпада имам там и Плутон-Луна съвпад). Много съм привързана към семейството си и то към семейството в широк състав (родители, баби, дядовци, лели, братовчеди и т.н., за приятелите да не говорим).

Иначе смятам себе си за доста положителна личност, не се поддавам на песимистични настроения и като цяло ми се иска и аз, и всички около мен да са щастливи, усмихнати, добри, но е факт, че най-големият ми страх е да не се случи нещо с близките ми, да не ги загубя, изобщо напълно вярно е, че това винаги е било най-голямото ми притеснение (но го отдавам и на Лилит в 4 дом).

Финансовите въпроси не са ми нито сила, нито играят някаква роля в живота ми, просто темата ми е безинтересна, но да, искам стабилност в семейството си и се надявам да я имам. Нямам предвид финансова такава, а чисто емоционална. Търся спокойствие и хармония като цяло в живота си. От години не се оставям някакви дребни ядове да ме дразнят, с усмивка и положителна енергия се живее по-лесно Wink

# 527
  • Мнения: 122
Добре дошла, на Clairette  Hug    bouquet

# 528
  • Мнения: 122
куку-руку, мерси че си си направила труда да помислиш над моето съвпдче Simple Smile))
Юпитер ми е У6, а Сатурн У7.
живяла съм в чужбина 2 години с родителите си като дете и после за няколко месеца и сама като студентка. категорично не е за мен емиграцията и то според мен пак заради понапълнения ми 4 дом (освен Юпитер-Сатурн съвпада имам там и Плутон-Луна съвпад). Много съм привързана към семейството си и то към семейството в широк състав (родители, баби, дядовци, лели, братовчеди и т.н., за приятелите да не говорим).

Иначе смятам себе си за доста положителна личност, не се поддавам на песимистични настроения и като цяло ми се иска и аз, и всички около мен да са щастливи, усмихнати, добри, но е факт, че най-големият ми страх е да не се случи нещо с близките ми, да не ги загубя, изобщо напълно вярно е, че това винаги е било най-голямото ми притеснение (но го отдавам и на Лилит в 4 дом).

Финансовите въпроси не са ми нито сила, нито играят някаква роля в живота ми, просто темата ми е безинтересна, но да, искам стабилност в семейството си и се надявам да я имам. Нямам предвид финансова такава, а чисто емоционална. Търся спокойствие и хармония като цяло в живота си. От години не се оставям някакви дребни ядове да ме дразнят, с усмивка и положителна енергия се живее по-лесно Wink

Елч, радвам се, че си положителна личност!  Hug  Харесвам оптимистични и позитивни личности, тъй като аз самата се смятам за такава  Sunglasses  

А иначе то  наистина  е трудно да се каже нещо конкретно и точно само от един аспект, човек трябва да има поглед върху цялата картина...тоест карта  Grinning Знаеш как е Peace  

И да,напълно те разбирам, щом имаш стелиум в 4 дом, то ще ти е трудно да си извън дома, ти  наистина си привързана към дома и семейството.  Просто ми мина през ума, че наистина може да се реализираш добре навън, но за сметка на семейството . Тоест, ще имаш хубава и успешна работа, но пък  адски ще ти липсват всички близки...

А за страха, мда...щом и Лилит ти е там в 4 дом, то  той е подсилен.  Peace
 Елч, а Лилит в 4 дом, между другото  дава живеене далеч извън дома/ в по късен етап от живота си/, тоест може да е след 35-40  WinkНе знам на колко години си сега... Ти си била вече навън, но съдбата може да те подложи на това пак. Така че, нищо не се знае.  Peace

# 529
  • Мнения: 2 185
аспектите на слънцето в женска карта описват партньорите
напр. слънце с уран - партньор водолей, или такъв с АЦ или луна във водолей

Първоначално като прочетох реагирах доста негативно на тази теория, при мен слънцето прави аспекти с уран, юпитер и луната, мъжът ми не само, че не е водолей, стрелец или рак, ами няма никакви планети дори в тези знаци, освен един марс в рак. (Нито някой от предишните ми партньори е имал слънце/ац/луна в някой от тези знаци) Обаче като вкарах малко повече въображение и веднага потвърдих теорията  Peace Joy . Ами не е водолей човекът, но пък се запознахме по интернет, и стрелец не е, но пък живееше в чужбина, освен това е доста семейно ориентиран, което обяснява и аспекта към луната, та всичко си работи, но не трябва съвсем буквално да се гледа явно  Wink .

Мен друго ме вълнува, на кръстопът съм относно това с какво да се занимавам като работа/професия, колебая се м/у няколко неща, към които бих могла и имам желание да се насоча, но ми се иска да взема най-правилното решение. Вие кои фактори в картата гледате? Ще ми е от ползва обективно мнение, тъй като аз успявам да видя това, което ми се иска  Joy . Та споделете какво гледате по въпроса с професиите. Аз докато си търсих инфо из нета по този въпрос и попаднах на интересна статийка за Риби, нептун и 12-ти дом във връзка с професионалното развитие http://www.mauricefernandez.com/12thhouseandcareertma07.pdf

# 530
  • Мнения: 7 736

а би ли казала къде са му слънцето, луната и АЦ?

за работа транзити и дирекции бих гледала, 6ти и 10ти и управителите
за да не е някакво моментно настроение под влияние на преминаваща планета
като се чудиш така между няколко неща
ами все първо наталната карта

# 531
  • Мнения: 3 181
На руски е, но е подробно и интересно за професиите:

http://astro-future.narod.ru/profi/index.html

# 532
  • Мнения: 158
и мен ме вълнува темата за реализацията и призванието
снощи се приспивах с “Посока и съдба в рождената карта“ на Саспортас, та той дава 2,6 и 10 дом

 друго искам да питам аз, някой има ли инфо за астроложката Джена?
засипва ме с мейли, за някакакъв лунен период от 6 месеца, през който много бля, бля, бля....започвал след 31.08....................
сигурно съм влизала в сайта й да чета и разглеждам
не съм съвсем на ти с английския, но след като не намерих кой да ми направи прогностика на хартия ( всички по Скайп вече работят май в Бг) си мисля дали да не взема да пробвам с нея?
някой ако прояви интерес ще пусна на лични

Ани, сега ще чета. Добре, че в училище навремето учихме руски, а и имам колежки , с които си говорим на руски, с него се оправям почти на 95% за разлика от английския.

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 23:01 от zorita

# 533
  • Мнения: 3 181
Писмено отговаря Алена. Лично аз предпоитам възможността за контакт и да си задавам въпросите.

# 534
  • Мнения: 2 185

а би ли казала къде са му слънцето, луната и АЦ?

Слънце и Луна в Дева, Ац във Везни  Wink

за работа транзити и дирекции бих гледала, 6ти и 10ти и управителите
за да не е някакво моментно настроение под влияние на преминаваща планета
като се чудиш така между няколко неща
ами все първо наталната карта

Меркурий ми е У на 6-ти и в момента не сключва никакви аспекти, затова пък тр. Венера е около градус от съвпад с наталната. Може би затова го мисля в момента професионалното развитие. Дали е добър момент за взимане на решения?

Ани27, благодаря ти, ще го погледна  Peace

# 535
  • Мнения: 122

..........

за работа транзити и дирекции бих гледала, 6ти и 10ти и управителите
.......


За де не пиша същото, потвърждавам това, което е написала  Herzen Peace Като бих включила и 2 дом, защото комбинация /връзката/  между 2 и 10 дава доста добре платена работа.

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 23:00 от куку-руку

# 536
  • Мнения: 122

а би ли казала къде са му слънцето, луната и АЦ?

Слънце и Луна в Дева, Ац във Везни  Wink

за работа транзити и дирекции бих гледала, 6ти и 10ти и управителите
за да не е някакво моментно настроение под влияние на преминаваща планета
като се чудиш така между няколко неща
ами все първо наталната карта

Меркурий ми е У на 6-ти и в момента не сключва никакви аспекти, затова пък тр. Венера е около градус от съвпад с наталната. Може би затова го мисля в момента професионалното развитие. Дали е добър момент за взимане на решения?

Ани27, благодаря ти, ще го погледна  Peace

Clairette, ако гледаш транзити, не се ориентирай по Венера. Гледай от Юпитер нататък и транзитите най-вече на външните планети към наталните.Те ще покажат какво ти предстои в по дългосрочен план. Аз например имам Уран У7 който се мота от много отдавна между 9 и 10 дом. Вече смених една работа, но усещам , че това не е последната ми работа,ще има още промени. Уран ще прави точен съвпад 3 пъти с К10. На първото "кацане " върху К10, се отказах от многогодишна работа, и буквално налетях на друга...ама нещо ме сърби дупето и хич не искам да се заседявам на сегашната ми работа. На второто завръщане, предполагам, че ще се ще се появят някакви  внезапни възможност и вече на  третото завръщане предполагам, че вече ще съм на новата работа. Тогава Уран ще направи и точен съвпад с Марс У10  Mr. Green   А аз и ИДЕЯ СИ НЯМАМ , каква ще е. Но нали пък затова идва Уран, за да ме изненада тотално  hahaha

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 23:22 от куку-руку

# 537
  • Мнения: 2 185
Да, куку-руку и аз така знам за тежките планети, но нали казвате да гледам транзитите на У6 и У10, които при мен са съответно Меркурий и Венера. Сигурно не съм доразбрала нещо  Blush . За 2-ри дом, У ми е Сатурн, но водолей ми е интерсептиран вътре, да гледам ли и уран като У? Тр. Сатурн ми е в 10-ти дом, малко след съвпад с наталния, скоро преживях завръщането. Уран ми цикли напред-назад в/у ИЦ вече известно време и прави тригон към натален марс, което надали има общо с моите кариерни дилеми.
Аз вече 5 години станаха, откакто не работя, трябва спешно да се ориентирам на някъде, преди отново да съм забременяла, помощ  Joy !

# 538
  • Мнения: 0
Хубаво е на човек да му остава време за хобитата, ма пуста женска орисия  newsm78 ooooh! .
Сега да взема да прочета какво сте написали Grinning.

# 539
  • Мнения: 122
Clairette  ще гледаш транзити към У6 и У10 и евентуално У2...а не техните транзити  Peace
За интересптирани домове, не съм много наясно, ама май пак би трябвало да си гледаш Урана макар и 2 дом да е интересптиран все пак Уран си му остава управител. Поне така мисля  newsm78 Ама дано дойдат на помощ и други"колежки" че да не те объркам нещо ...че и аз съм един "астролог" Mr. Green Все още си нищя моята карта, и дано до края на дните си да успея да я разнищя  newsm62  Ааааа, ама той  твоя тр. Сатурн щом ти е в 10 дом, то ти  затова си вманиачена на тема : работа, кариера, професионална реализация. Обаче на мен хич не ми харесва Сатурн през 10 дом. Rolling Eyes Ако ти прави лоши аспекти, е проблемно , то си е направо признак за безработица  Rolling Eyes Така го виждам аз....не знам, нека и другите да кажат  newsm78

Последна редакция: пт, 19 юли 2013, 01:03 от куку-руку

Общи условия

Активация на акаунт