Плащате ли пари за 6-ци?

  • 6 784
  • 138
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 010
"Мамо, на еди коя си от нашия клас й дават по 20 лв. за всяка шестица. На края на годината сядат, преброяват шестиците и й дават по 20 лв. - ако има 50 шестици, това са... 1000 лв. От втори клас - всяка година... Аз не искам да ми даваш пари и не съм те молил, искам само да играя повече на еди какво си..."
Става дума за деца 4-ти клас. Момиченцето не е единствено в класа, във випуска и в училището, а вероятно и в държавата Simple Smile

Не е в моя стил да давам пари по подобни поводи, но не искам да съдя и другите родители.

Колко от Вас дават пари за 6-ци и какъв мислите би бил ефектът върху личността на Вашето дете в дългосрочен план?
Ако давате, по колко лева давате?

# 1
  • Мнения: 14 133
Не плащаме за 6-ци.  Crossing Arms Ученето си е негово задължение.  Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 2 463
Не плащам за оценки но от съученици на сина ми а и от него знам,че има доста широко разпространена такава практика.Не я одобрявам но всеки сам решава как да възпитава децата си.Споделих на класната на насрочена по друг повод среща и  коментара й беше  да не вярвам много на споделеното от съучениците на детето ми,деца били хвалели се,преувеличавали,изтъквали се. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 173
Боже, помислих че корупцията е стигнала до училищата като видях заглавието  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 1 010
Знам, че звучи двояко.

Не знам до каква степен е разпространено, но със сигурност го има това явление. Пуснах анкетата, за да може поне обща представа да придобием за мащабите, тъй като гласуването все пак е анонимно.

Ще се радвам, ако има по-смели родители, които плащат, да споделят мотивите си...

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
И дванайски да изкарва, пак няма да дам пари за оценка! Ученето и оценките са си за него - каквито си ги изкара, такива ще си ги гледа!
Ако давам по двайсетачка за шестица, досега щяха да ни разорят.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 010
Ееее, браво на вас! Поздравления!
Освен, ако не сте много бедни, разбира се...

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Ди двамата са били или пълни отличници, или с по една смотана петица по физическо за края на учебната година, та дори да бяхме богати, пак щеше да ни излезе скъпичко. Е, в края на годината винаги сме ги черпили или давали по някое подаръче, но не е било кой знае какво, и миналата година изненадахме едното дете с подарък по случай геройското представяне на изпитите в седми клас. Образованието е привилегия, а не задължение, така че да се възползват, докато имат възможност!

# 8
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Не, разбира се. Това си е тяхно задължение и за тяхна полза.
 
Бих те посъветвала да не взимаш за чиста монета всичко, което говорят децата  Whistling. Едно комшийско дете ми обясняваше, че родителите му плащат за всяка шестица, а друга съседка, близка с въпросното семейство - че това не е вярно.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
аз лично съм го чувала от родител това за плащането - надълго и нашироко ми обясни, че много държат на образованието на детето, и след като по никакъв друг начин не успяли да го накарат да учи и да изкарва високи оценки, накрая се съгласило на плащането. Благодарение на този разказ разбрах защо същото това дете постоянно тормозеше другите деца с искането да му подскказват и да преписва от тях на контролни. Не зная какво е станало, защото случката се разиграваше в начална степен.

# 10
  • Мнения: 272
Аз не съм родител, но на мен са ми плащали  Laughing
При това и за тройки дори  Laughing Става дума за математиката, ей, голям зор видях с тази
наука! Баща ми, милият, ми казваше, че няма да станеш математик, няма, ама хайде моля те
избутай я без поправка  Grinning
И така една учебна година ме води на сладкарница, след като отървах поправката Simple Smile

Дава ли са ми пари предимно когато се преборя с труден предмет, който не ми е в интересите и по силите - например математика, химия, физика, изобщо и до ден-днешен съм пълен идиот в тези науки, просто нямам мисъл за тях, която да развия.

Към днешна дата не ми се е отразило пагубно, даже никак. Изкарвам си парите сама, ценя ги, не очаквам някой да ми плати, за да свърша нещо за себе си. Просто в гимназията, когато изведнъж ми се прииска да харча много пари за глупости, това си беше хубава награда. Това е.

# 11
  • Мнения: 4 841
Образованието е привилегия, а не задължение, така че да се възползват, докато имат възможност!

 Peace Това е и моето виждане. Не приемам този вид мотивация. И бележкарството по принцип не приемам, защото по-важни са трайните знания, но това е една друга тема.
Успехите отбелязваме с някаква форма на семейно празненство, а не с материални придобивки. Смятаме така да остане и в бъдеще.

Имам познати, които дават пари на децата си по всякакви, напълно абсурдни за мен поводи - оправяне на стая, помощ в домакинството, високи оценки, резултати на изпити... Не го разбирам това тарифиране, но явно в някои семейства работи. Или поне си мислят, че работи. Знам ли...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 312
И аз не давам пари за шестици. Обаче на края на годината, детето като покаже бележника на бабите и дядовците, те ѝ дават. Sunglasses На мен ми е неудобно от това.

Аз по друг начин разбрах заглавието в началото- дали плащаме за допълнителни уроци, за да има отличен успех. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 262
 Laughing Аз пък още по-буквално го разбрах заглавието - дали даваме рушвети на учителките, за да пишат шестици  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 134
Laughing Аз пък още по-буквално го разбрах заглавието - дали даваме рушвети на учителките, за да пишат шестици  Laughing
А това е далеч от представата ми ,като взаимоотношение родител-учител.
За 6 не плащам , но се замислих , че никак няма да е лошо -
това е единствения начин да спестя пари ! Детето не харчи , а пари давани
от близки по повод си стоят от няколко години с натрупване ! Joy

Общи условия

Активация на акаунт