Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4

  • 39 542
  • 978
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767


Имате въпроси за кърменето, но не желаете да пускате нова тема?
Задайте си въпросите тук!

**********
Стари теми:
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ....
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 2
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 3

# 1
# 2
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 758
Бу,   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 020
Момичета, копирам си поста от друга тема:

"...по цял ден придремва в мен по минутки и повечето пъти се сърди нещо. Че имаме колики, имаме и то ужасни, свива се, пръцка яко, напъва се, изведнъж почервенява и пищи, сега пак е прегракнала, но и другото реване ми идва в повече, защото все се чудя дали не е гладна. Когато и да й дам, все цока.  На няколко пъти й правих АМ, пак го пие, после повръща. Направо не знам.
Като чета, все се "оправдават" със скок в растежа, обаче ние 10 дена сме така, после 2-3 дена сме добре и пак наново. 
Иначе си мислех, че ще се дохранваме, но се оказа, че наддаваме добре + 1700 кг. и 9 см. за два месеца. Като по учебник, но това постоянно търсене да цока, ме обърква.
И на момента губя кураж и усещам как още малко и ще се предам. На няколко пъти съм правила АМ за експеримент дали ще се успокои, но след това пак се повтарят нещата.

Имам питане - наддаваме добре, пълним пелените и с ако, и с пишкано, обаче постоянно търси да цока... когато и да й дам, все иска, не отказва. Обикновено след 2.30 през нощта се успокоява и си прави 3-4-5 часови паузи, иначе през деня е активна и в цокането, и в реването. Колики имаме, но предимно вечер. Нормално ли е това постоянно търсене да суче и лапане на ръчичките или е признак, че е гладна? Пък и понякога се сърди, че не пуска..."

# 4
  • Мнения: 86
търсих темата за лекарства, позволени докато кърмиш, но не можах да я открия. Та въпросът ми е може ли да пия АЦЦ( съдържа ацетилцистеин) или какво друго ще ми препоръчате за отхрачване, хрема..... засега карам на чайове и супички, ментови бонбони за гърлото, но не минава, температура нямам.

# 5
  • София
  • Мнения: 632
Момичета, копирам си поста от друга тема:

"...по цял ден придремва в мен по минутки и повечето пъти се сърди нещо. Че имаме колики, имаме и то ужасни, свива се, пръцка яко, напъва се, изведнъж почервенява и пищи, сега пак е прегракнала, но и другото реване ми идва в повече, защото все се чудя дали не е гладна. Когато и да й дам, все цока.  На няколко пъти й правих АМ, пак го пие, после повръща. Направо не знам.
Като чета, все се "оправдават" със скок в растежа, обаче ние 10 дена сме така, после 2-3 дена сме добре и пак наново. 
Иначе си мислех, че ще се дохранваме, но се оказа, че наддаваме добре + 1700 кг. и 9 см. за два месеца. Като по учебник, но това постоянно търсене да цока, ме обърква.
И на момента губя кураж и усещам как още малко и ще се предам. На няколко пъти съм правила АМ за експеримент дали ще се успокои, но след това пак се повтарят нещата.

Имам питане - наддаваме добре, пълним пелените и с ако, и с пишкано, обаче постоянно търси да цока... когато и да й дам, все иска, не отказва. Обикновено след 2.30 през нощта се успокоява и си прави 3-4-5 часови паузи, иначе през деня е активна и в цокането, и в реването. Колики имаме, но предимно вечер. Нормално ли е това постоянно търсене да суче и лапане на ръчичките или е признак, че е гладна? Пък и понякога се сърди, че не пуска..."


Да признак на глад е, като малки винаги искат много да сучат после става различно. Не се притеснявай, не дохранвай с АМ, ако можеш с кърмата. Щом наддава добре, значи всичко е наред, понякога наддават изведнъж, понякога всеки ден. Не е едно и също. Давайте и пробиотик за коликите, зависи, на нея кой ще и действа.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 21
Здравейте отново! Копирам поста си от предната тема:

"Здравейте!
Моят въпрос също е свързан с цикъла, но не е баш същия.  Та, след като родих имах лохии 40 дни. Няколко дни, след като спряха ми дойде цикълът. Дотук нищо странно. Странното е, че след този единичен цикъл въобще не изглежда скоро да се задава следващ. Понякога усещам предцикълни болки за 5-10 минути, но толкоз, от цикъла ни помен. Наскоро си правих тест за бременност, беше отрицателен, не е от това. Явор е изключително кърмен. Четох, че може да има забавяне между два цикъла, ама почти три месеца малко множко ми се вижда. Обобщено, въпросът ми е, дали 3 месеца след първия цикъл е нормално да не е имало втори? Първоначално си помислих, че са лохии, но бяха напълно спрели поне 3-4 дни, преди да се появи течението, а то беше силно, не като последните дни на лохиите, в които беше по една капка, продължи 4-5 дни, като преди да ми дойде имах типични менструлални болки.
Благодаря ви!"

# 7
  • Мнения: 347
Здравейте отново! Копирам поста си от предната тема:

Същата работа съм и аз, дойде ми около четиридесетия ден и оттогава никакъв го няма. Аз не съм се запритеснила, реших че щом кърмя е нормално да го няма, хич не ми и липсва.

6tastliva mama, миличката! И ние сме имали такива периоди и е наистина супер депресиращо. И моето дете е с ужасни колики от седмия ден и е ужасен ревльо. Щом детенцето наддава добре, значи се справяш чудесно! Тя може и да не е толкова гладна когато суче, просто сукането да и помага за коликите и да се чувства по-добре. При моят дрисльо гушкането изобщо не действа, хич не обича да се гушка това дете. И като има колики пък не иска да яде, защото е прекалено ядосан и зает да реве. Не знам кое е по-лошо, честно казано. 

Аз не бих дохранвала с АМ, даже бих го извърлила. В началото като бях несигурна в себе си и кърменето, мислех да си взема АМ за всеки случай да има, но някъде четох, че ако наистина искаш да кърмиш, няма да сържиш ам вкъщи и не купих. Признавам, че и аз бих се изкушила на няколко пъти да дам. Все някога трябва да свърши това  Hug

# 8
  • Мнения: 3 020

Аз не бих дохранвала с АМ, даже бих го извърлила. В началото като бях несигурна в себе си и кърменето, мислех да си взема АМ за всеки случай да има, но някъде четох, че ако наистина искаш да кърмиш, няма да сържиш ам вкъщи и не купих. Признавам, че и аз бих се изкушила на няколко пъти да дам. Все някога трябва да свърши това  Hug

Аз съм несигурна в количеството на кърмата, понеже в края на 1-вия месец изцеждах от едната около 70мл., сега и от двете толкова...  Sad и допълнително поведението на бебка ме кара да се чувствам още по-несигурна... иначе я чувам как шумно преглъща, но то е по няколко минутки в началото на кърменето, след което на 3-4 мин. пуска и търси другата гърда и аз сменям... или търси силната струя, или е изсукала гърдата...  Confused
Но се успокоявам, че не сме само ние така и това ми дава кураж да продължа напред...
Защото не ми се ще да си държа детето гладно в опити да увелича кърменето и количеството, а това да не стане...  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 347
А ти защо се цедиш? Моите гърди също не пускат много на помпата вече, затова ако искам да си допълня запасите цедя сутрин, когато са препълнени след дългата пауза. Има някои дни, в които имам по-малко кърма и на мен ми е притеснено. Според мен, щом бебчето преглъща значи се храни и е правилно, че сменяш гърдите. Дано се включи консултант, но на лично на мен всичко ми изглежда правилно и нормално и всичките ти тревоги са ми познати и според мен нормални. Особено в комбинация с бебе с колики. Според мен отави АМ, помпата и милилитрите и работи по коликите.                Много добре действа и да си поговориш с консултант по телефона например.

# 10
  • София
  • Мнения: 632
Никога не съм изцеждала много от гърдите си и винаги имаше достатъчно, те знаят по колко да сучат. Simple Smile Лохиите при мене спираха 2 пъти и след ден два пак идваха, накрая спряха и към 6 месец ми дойде цикъла. Не се трвожи махни  АМ, намяла така кърмата, бебето трябва повечко да суче, после само ще си разреди кърменията. Hug

# 11
  • Мнения: 32
Момичета, копирам си поста от друга тема:

"...по цял ден придремва в мен по минутки и повечето пъти се сърди нещо. Че имаме колики, имаме и то ужасни, свива се, пръцка яко, напъва се, изведнъж почервенява и пищи, сега пак е прегракнала, но и другото реване ми идва в повече, защото все се чудя дали не е гладна. Когато и да й дам, все цока.  На няколко пъти й правих АМ, пак го пие, после повръща. Направо не знам.
Като чета, все се "оправдават" със скок в растежа, обаче ние 10 дена сме така, после 2-3 дена сме добре и пак наново. 
Иначе си мислех, че ще се дохранваме, но се оказа, че наддаваме добре + 1700 кг. и 9 см. за два месеца. Като по учебник, но това постоянно търсене да цока, ме обърква.
И на момента губя кураж и усещам как още малко и ще се предам. На няколко пъти съм правила АМ за експеримент дали ще се успокои, но след това пак се повтарят нещата.

Имам питане - наддаваме добре, пълним пелените и с ако, и с пишкано, обаче постоянно търси да цока... когато и да й дам, все иска, не отказва. Обикновено след 2.30 през нощта се успокоява и си прави 3-4-5 часови паузи, иначе през деня е активна и в цокането, и в реването. Колики имаме, но предимно вечер. Нормално ли е това постоянно търсене да суче и лапане на ръчичките или е признак, че е гладна? Пък и понякога се сърди, че не пуска..."


Според мен се справяш прекрасно! Усещаш нуждите на бебка и откликваш на тях, а това е най-важното. Трудно е и дори изнервящо сегашното ви положение, но това поведение за толкова малко бебе е напълно нормално. И за теб е нормално да се притесняваш, но сама виждаш, че бебето си качва добре, което означава, че приема достатъчно кърма. За още по-голямо твое успокоение, следи и памперсите - ако има поне 5-6 напишкани, 2 от които наакани, всичко е ок.
Бебето сега тепърва започва да опознава света и понякога емоциите може да му идват в повече и за това да иска да суче по-често. Няма нищо по-приятно и по-успокояващо и по-сигурно място от мамината гръд. Трябва само да приемеш и да се успокоиш, че това е период, който ще отмине.
Можеш да пробваш да я кърмиш легнала в леко затъмнена и приглушена стая. Или пък да я повиеш в тънка пелена и след като заспи, да я поставиш на мястото й за спане. Така няма да се стряска от студените чаршафи. А също така, може да пробваш и да я носиш в слинг. Много майки споделят, че така бебетата им плачат значително по-малко. А и ръцете ти ще са свободни, за да си свършиш някоя работа и да обърнеш внимание и на каката. По този начин бебка ще има и постоянен достъп до гърдата.

Количеството кърма, което изцеждаш с помпа изобщо не е показател колко кърма имаш. Тя се регулира според нуждите на бебето. А и няма по-добра помпа от самото бебе. Ако нямаш намерение да съхраняваш кърма, не е и необходимо да се цедиш (освен ако не са ти препълнени гърдите и чувстваш дискомфорт и тежест - тогава се цеди до облекчаване). Опитай се да забравиш за кутията с АМ - щом поставяш бебето на гърда толкова често, колкото поиска, нямаш нужда от такава добавка. Тя може единствено да доведе до намаляване количеството на кърмата, тъй като замисташ дадено кърмене и по-малко се стимулират гърдите (с 2-3 добавки няма да се отрази на кърмата, ако си се притенила Wink )
Имай в предвид, че скоро време най-вероятно и гърдите ти ще омекнат и няма да са така напрегнати. Това не означава, че имаш по-малко кърма, а че се регулира.

Продължавайте все така, това е най-доброто, което можеш да направиш за бебка.
Успех и дано този период при вас отмине по-бързо!

# 12
  • София
  • Мнения: 476
6tastliva, по- колко часа спите през деня? Моят малък мъж) реве и си смуче ръцете и като му се спи..

# 13
  • София
  • Мнения: 38 116
Синът ми оня ден вдигна температура и беше така 24 часа.
Сваляхме с лекарства, нормално. Може би малко го боли гърлото.
Днес вече е по-добре.
Обаче не иска да суче вече една нощ и един ден.
А не е спирал от раждането си до сега - 2г.
Лежи върху гърдите, пипа ги, така заспива, но не иска да суче.

Въпросът ми е - дали се отбива?

Което за мен е добре дошло, че таман се чудех как да го направя.

# 14
  • Мнения: 266
Моля някоя отбила мама за съвет.
Постепенно намалих кърменията като първо махнах нощното, след това вечерото за приспиване и накрая сутрешното. Процедурата продължи около 2 седмици като накрая кърмех само веднъж за добро утро и така до 5 февруари. От тогава изобщо не е сукал и никакъв проблем нямах до вчера - напипах си бучки по гърдите, а днес като станах тениската ми беше мокра от кърма  #Crazy #Crazy #Crazy
Въпросът ми е дали да се изстискам с помпата или нищо да не правя и да чакам да ми мине само?

Общи условия

Активация на акаунт