АВГУСТовско бебе гордо е с едно - не е рано захранено то!

  • 18 812
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Фери,то малко странно съм го написала.Не го оставям ,защото като му писне да е седнал и се хвърля назад с все сила и си дрънка главата.или се мята напред просто за да види какво ще стане.

# 46
  • Мнения: 42
диди не съм давала плод първо Simple Smile ето как протече захранването: 5 нав. месеца: картоф, морков, тиква- в този ред /голям апетит/; 6 нав. месеца: наобяд зеленчук, следобяд плод/плод+овес/плод+пшеничени люспи / голям апетит/ и на 6м. и 20 дни -пълен бойкот на зеленчуците Sad супер странно ми е .... а пък за месото Блонди смятам да изчакам поне още 2 седмици  newsm78 а този ти сладкиш с фурми изглежда мммммммммм ....

вече чета за педагогическото захранване........  Rolling Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 35
Кашпи не се притеснявам и не я насилвам.Нали си хапва по малко  Hug
Боре може да е период както беше при нас.Малката обаче и сега не иска да чува за зеленчуци на обяд.Не знам защо така стана  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 4 493
Оффф най-после и аз да стигна до компа, не мога да ви насмогна с четенето, камо ли да се включа адекватно  ooooh!
Бюти заглавието и оформлението е супер и е вярно на 99,9999 %  Peace

Всички болни малчовци и мами бързо да се оправят  bouquet

Екзо дано бързо откриеш причината и я отсраниш.
Слънчо Успех на прегледа. Ти не редуваш ли Линолата с Биодермата? Аз при къпане редувам Линолата и Мустелата, а иначе нон-стоп мажа с Линола фет засегнатите места и ефекта е голям, разликата е видима. Остана ли са 2-3 дребни грапави петънца Hug Слънчо, нямам спомен, но ти захранила ли си и сага спря ли захранването?

Irony  Hug не е толкова страшен АД, но определено си изисква много повечко грижа, време и внимание.

При нас тия дни беше ад и ужас. Дребосъчето е ужасно кисело, не мога да си позная бебето - за отрицателно време му се възпали дупето, стана кръв червено и с рани. Изкупих аптеката и ефекта - нулев. В петък просто не можех да го измия, толкова много го болеше, пищеше горкото от болка. Снощи и темп вдигна. И ако до ден два не излезе този зъб дето го мъчи  #Cussing out, аз ще го изкарам  #2gunfire

# 49
  • До морето
  • Мнения: 7 042
Хелоу систърс, ние вече сме си вкъщи.

Честно да ви кажа имам чувството, че се наговаряте - Самито я няма, давайте да пишем, че да има после да чете като луда  Crossing Arms Mr. Green Снощи бая зор видях да ви настигна, ама бях гроги от пътя и ме домързя да пиша. Пък и бях толкова разочарована от финала на Под прикритие, чеее..........

Марли, това, дето ти го правиш с разбичканите лозови сърми, вкъщи му викам Китайска мусака  Laughing Аз понеже не съм фен на лозовите листа, така като ги нарежа  и после м/у ориза и киселото мляко и успявам да ги преглътна. Иначе образно си представих как се катериш с двамата до третия етаж и направо ми домъчня. Аз Самуил вече едва го нося и ако имам още едно чавенце, направо ще си направя къмпинг пред входа  Laughing

Екзо, и аз от много четене не разбрах кога са се появили пъпчиците на Гогата, ама да не е нещо от прах за пране, омекотител и т.н.?

Месечинке, много хубава торта, аз и толкоз не мога  Blush

Ееееее, тъкмо щях да се хваля, че снощи Сами каза МА-МА и Диди м/у другото споменава, че Теа го казвала постоянно  Crossing Arms Ама на мен ми се напълни душата, де. Той горканчо, явно разбра, че е свършил нещо много важно и после така се радваше.

Иначе вчера пътя мина добре. Спряхме амо веднъж да се храним, а поради факта, че на новата отсечка на магистралата няма кьорава бензиностанция, Самито яде пюре в колата - ами европееца си е европеец  Joy

# 50
  • Мнения: 20
Здравейте,

Само запис, че ви изтървах тези дни ужасно много. Имам да чета поне 10 страници от старата тема, така че отивам да наваксам и ще се включа адекватно по-късно.

Усмихнат ден на всички !   Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 28
Блонди, ще го пробвам и днес, пък ако пак реве може и да спра захранването за малко. Сега, ако кажеш кое е това вкусно нещо дето се харесва на бебетата Simple Smile От досега "въведените" храни - картоф, тиква и пъщарнак, нищо не се хареса. Единствено скоро, докато ядох банан, едва не ми го взе от ръцете. Дадох му да яде от него ... е, голямо облизване падна. Но не знам дали не му е рано за суров банан. Успех и на вас с лъжичката  Party
Екзо, дано се оправите бързо.
VikTanDeya, и ние едно време облизвахме Infacol-а много старателно.
Месечинке, много е хубава тортата, ама Бобо е по-хубав  Heart Eyes
Аз пък ви чета всичките, винаги има какво да се научи от всеки  Hug

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Добро утро, мацки и бебоци Hug
Благодаря ви за хубавите думи за гарджето ми и тортата му Laughing
Сами,
добре дошла у дома и честито първо МА-МА-МА Grinning
Диди,
ейй, хареса ми идеята за "пълнените" чушки на парченца, довечера или утре ще направя точно това Party
Момичета,
тези от вас, които продължават да кърмят на поискване - давате ли вода вече? Аз нещо голям мързел се извъдих, хич не се и сещам да давам, а и Бобчо не дава признаци на недоволство. Зачудих се обаче да не би да греша... Да го пробвам ли дали ще пие?

# 53
  • Мнения: 5
Добро утро Simple Smile
Така ми се спи вече...май ще се наспя след бала на Йоан Joy Joy Joy
Айрони, как може да си помислиш, че не те четем Heart EyesЧакам да разкажеш какво стана с почивката ви, как му понесе на малчо, ходихте ли изобщо Hug
Диони, радвам се,че сте добре.Ами тези 2 петънца се появиха след ваксината, но като мажа с овлажняващия не става както беше в началото. Не съм спирала захранването, не са такъв тип.Къпя само с Линолата, тази Биодерма ползвам за дупе и коса, когато се налага.
Диди, и аз така правя, ама зелеви сърми, че са ми много туткави, а ММ с тази видинска жилка, голяма любов към тях hahaha И аз отдавна не ползвам никакъв тип бульони на Маги, на Галина Бланка и всичко, съдържащо този мононатриев глутамат Peace
Сами, честито обяснение в любов Heart Eyes
Екзо, успех. Дано да се намери от какво е и да не е АД Peace
Вик Heart Eyes
Отивам да гледам Гала, целувки на всички Hug

# 54
  • Мнения: 10
Здравейте,
ние сме в труден период  Tired
Бобо го тормозят зъбите или нещо друго  Tired и не спи по цяла нощ, а сутрин в 5 е готов за ставане. Така е една седмица, надявам се скоро да премине Praynig

Фери, Васето, Муки, Вик, ангелчета си имате вкъщи. За отборите вкъщи сме фенове на синьото - Левски и Челси, но номер 1 е Барселона, даже като новороден имаше боди на Барселона с името на Борис, което струваше колкото целия му гардероб Crazy

За Блонди и аз съм съгласна с момичетата, само ще вметна, че колкото повече я опознаваш, толкова по симпатична ти става  Hug Ками с тези големи, кафеви очи  Heart Eyes

Диди24, и аз благодаря за инфото, наистина е систематизирано и приятно за четене  Hug

Също съм забелязала, че наистина зависи кога се предлага храната, а не какво. В тази връзка на Бобо много му се услади картофа, само веднъж разбира се, но все пак...

За другите теми, преди два, три месеца надникнах нали сме юли месец родени, да погледна как се движат другите бебчета, и те девойките нещо се караха, та ми минаха мераците, нашата тема е много уютна. По принцип не пиша много, защото не обичам да се оплаквам, а не съм и особено компетентна, но пък си чета "да сверявам часовника"  Peace

Колкото до ранното захранване, около мен мамите захранват на 5-6 месеца, педиатрите също така съветват, за което съм много доволна, предвид, че сме малък град. В тази връзка, да похваля моята свекърва, че винаги ми казва, колко добра и всеотдайна майка съм, подкрепя ме в решенията особено за захранването, много деликатна жена  Heart Eyes

Irony, и аз чета, нали бяхме джудженце за Ал. А той какъв сладур е станал  Heart Eyes, а шапката като гледам нашата как ни пада върху очите, може би е голяма, но пък следващата зима ще е супер, а и май си фен на бухалите  Wink

Месечинке, аз давам вода, въпреки че кърмя, откакто започнах да давам твърда храна, не се приема много, но горе долу на всеки час му предлагам. И забелязвам, че по-скоро си играе с шишето, отколкото пие, но средно на ден изпива около 70 мл.

# 55
  • Мнения: 27 524
Утро, банда  Hug

Диди, много хубава манджичка, ще се пробва  Hug

Марли, радвам се, че излизаш  Hug Знаеш ли, че познавам една от предишната и отчетна с Камен, ако не се лъжа, че си била там, Буба от Варна  Thinking

Зафира, радвам се, че се появи.  Hug А, значи сме трио захарните момичета  Crazy

Фери, аз си взимам бонбони маршелоус и пудра захар. Стопявам бонбоните на микро и добавям захар и това е, най-простичко и лесно  Hug Ето с него тук и тук например съм правила, става идеално  Simple Smile Напоследък обаче си взимам готов  Blush

Боре, то защо директно на глутен? А ориз преди това?  newsm78

Месечинке, хубаво момченце и торта  Hug И татко, айде, да не го разсърдим  hahaha След захранването е добре да се предлага водичка, ако не иска, той няма да пие, но предлагай известно време след твърдата храна  Simple Smile

Луничке, много ми е приятно като прочета хубави думи за някоя свекърва  Hug

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 22
Добро утро!  Simple Smile

Сами, добре дошли Simple Smile Ами какво да ти кажа, на мен ми е по-мъчно да го гледам как издивява вкъщи Камен, иди му обяснявай, че на мен ми е зорно. Иначе с много говорене и обяснения ме разбира детето, някой път направо се измарям от говорене, ама няма как.

По повод на свекървите щях да разправям вчера мойта какво се изцепи на 14-ти. Дойде да гледа Матей докато ни излизазахме да вечеряме и като се прибрахме ми разправя как обикаляли всички стаи и отваряли шкафовете щото на бебето му било много интересно да оглежда цветните рафтове.  Laughing Щях да падна от изумление, да ми бяхте видели физиономията.  Shocked  Laughing Интересно е било, ама не на бебето.  #2gunfire Но това е капка в морето - един път ми беше поляла орхидеите, щото преценила че са много сухи корените, друг път се беше мъчила да дава вода на Матей от чашата на Камен и още много много абсурди.

Месечинке, пробвай го, може и да му се ослади, но се съмнявам да пожелае.

Блонди, да зная я Буба. Аз в предишната отчетна не бях особено редовна, че там не се приветстваха момичета, които се включват рядко и такива, които се записват и представят по-късно от другите. В този ред на мисли съм много щастлива, че тук не е така и виждам, че не е проблем и за нови мами да се представят и да се включват по темите, а не само да четат. Буба си беше една от върлите противници на такива закъснели или само четящи мами, а и не само тя и то направо ти отива мерака да напишеш 2 реда.  Whistling

# 57
  • До морето
  • Мнения: 7 042
Месечинке, аз в началото като захраних почнах да предлагам вода - никакъв интерес!!! После няколко пъти се мъчих с лъжичка да му давам- плюе я  Crossing Arms Сега се чудя дали да купувам такава преходна чаша, че явно с шише/биберон няма да се разберем  Rolling Eyes

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Добро утро! Heart Eyes

Irony как да не те четем Hug.Още си спомням какви трески ни тресяха с това БХС,пиши по честичко ако можеш Simple Smile.

Аз си имам болна кака пак вкъщи,сега освен да я лекувам, пак ще трябва да се мъча да опазя и Ивето.
Набързо давам отчет-след 3-и ден тиква пампата е супер-каквото влиза това и излиза,пу-пу.Чудя се дали да не и дам днес почивка малко,че явно я поразхлабва Rolling Eyes,но пък нали не ака кръв...
Давам и водичка след пюрето-ми настървява се -харесва и,а Никита ми пропи вода чак на 8 месеца,и то щото беше август и почнаха жегите.2 месеца ми я отказваше,та явно всяко си е индивидуално,важно е да се предлага пък то само ще си покаже кога е готово Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 27 524
Принцеске, супер, супер, много се радвам, честно, не го пиша ей така само  Hug Hug Hug  Давай си й, не прекъсвай  Simple Smile

Марли, да, адски е неприятно така  Tired На мен ми се е случвало, не в отчетни, но да се вмъкна някъде да питам за нещо конкретно и понякога има много резки и неприятни реакции  Rolling Eyes Като че ли си им отишъл в къщата да питаш  hahaha

Сами, не се чуди, просто детето няма нужда от вода. Ако е жадно, ще пие независимо от какво  Hug

Общи условия

Активация на акаунт