Мартенички ний да изплетем, за здраве да ги раздадем! - 88

  • 64 597
  • 726
  •   1
Отговори
# 435
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
И на мене много ми харесаха шапките на Котенцето1 (въпреки че съм начинаеща плетачка)Според мене просто не е уцелила на подходящият магазин и продавачки.Доста некултурно изказване от името на продавачките в този магазин,явно въобще не оценяват труда на хората.Но това е нормално за България....(друга тема)
Котенце 1 не се отказвай от плетеното във никакъв случай.Аз само си мечтая да мога да плета такива хубави и красиви изделия.Успех ти пожелавам  Hug
За цените и аз да кажа:тука излиза много по-скъпо да си изплетеш нещо отколкото да го купиш готово,а готови плетени дрехи има колкото искаш красиви неща на много добри цени,обаче друго си е ти да си го изплетеш ,все пак е хоби за мене и ми прави голямо удоволствие да изплета нещо за малкият ми сладурчо.Както се казва всеки може от магазина да си го купи готово но тръпката не е същата
Аз сега плета една бамбукова блуза на малкият като стане ще ви я покажа.
Много ми се иска да изплета одеалце за чакащото бебенце.Снощи се мъчих да разчета схема на одеало на анг език но е доста трудничко за начинаещи.Ето я схемата някоя от вас би ли ми помогната със разчитането и : Hug
http://www.knittingonthenet.com/patterns/babyafbasketweave.htm

# 436
  • Мнения: 0
Свършихме тая работа чак сега обаче попадам на тази тема, ще има ли подобни инциативи за следващияте празници Simple Smile( можем да д адем пвоече гласност.

# 437
  • Мнения: 94


Дани, показ това Нако. За тебе ли?


http://dannyw.snimka.bg/hobby/hobi.720989.29907374

Мисля да е за мен. Като го видях в магазина и се размечтах са голяма наметка, триъгълна на една кука, но.... нищо не ми допада като за лято. Мисля да е само в кораловото и бялото, ако не ми стигнат иглите сами ще ме поведат към "Дюкана''.

# 438
  • Мнения: 114
Мисля да е за мен. Като го видях в магазина и се размечтах са голяма наметка, триъгълна на една

http://bigpufanascreations.blogspot.com/2013/01/plum-blossom-capelet.html или виж пончотата

# 439
  • София
  • Мнения: 4 570

Сега имам друг проблем : Имам 4 гранчета Нако Тропикал и им търся модел  newsm78

http://tpetkova.snimka.bg/daily/pletki.655820.29907816 Аз не съм сигурна, че тези модели са подходящи, ама много ги харесвам за лятото  Mr. Green Не знам на кого са снимките и дали е коректно да ги постна, ако не е, моля кажете ми, ще ги махна! Запазила съм ги, защото много ми харесват, не с лошо, но просто не съм си записала на кого са  Hug

# 440
  • Norway
  • Мнения: 36
Зравейте, сръчни ръчички   bouquet
Доживях и аз да се разпиша в прекрасната ви темичка с първото ми
завършено произведение на една кука  Crazy

Обмислям да сложа по няколко бели перлички в средата на цветята,
дали ще стане много кичозно?  newsm78

и малко чорапки в междучасието  Grinning

# 441
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Момичета забравих да ви покажа първите ми изплетени защитни гащички по плетката на Мира .Ето ги:

# 442
  • Мнения: 2 343
Светла, все се канех да те питам до къде си стигнала. Браво!
Скрит текст:
малко широчки в дъното ми се виждат, но като ги пробваш ще си прецениш  Simple Smile
Габка, роклята е супер!   bouquet и чорапките също!

# 443
  • Мнения: 114
Габка, браво! Чудни са и роклята, и чорапчетата.  Heart Eyes Станахме повечко с любовта към чорапките ...

Адашке, браво за гащуранките.  Simple Smile

Ох и аз имам да показвам, но като направя снимки. Нали трябва да съм температурно топла, за да се продавам ..., упс ... I did it again ...

# 444
  • Мнения: 1 196
big pufana ,винаги ще те продадем,не се коси   Laughing
Ама не си ни ти нито за продаване,нито за подаряване  Hug  Laughing
А малкия рижак толкова косместа "дреха" има на гърба си,че за него нищо няма да направя  Crossing Arms Само ми образува чистене ежедневно  Mr. Green
swetla99 ,превод в ефир,ако нещо не разбираш,пак пиши  Wink
Скрит текст:
 Инструкции
Наберете 92 бримки.Плетете 8 реда,всички редове лицево .
Начало :
Ред 1: 4 бр.лицево , *наметка, 2 заедно лицево  *(повтаря се до последните 4 бримки) наметка,4 лицеви (93 бримки стават общо)
Ред 2: 4 лицеви,* опаково плетене до последните 4 бримки*, 4лицеви
Ред 3: 4лицеви, наметка, ssk (виж клипче от Ютуб как се плете,лесно е), лицево до последните 7бр. - 3 заедно лицево, наметка, 4 лицеви. (92 бримки остават на иглата)
Basketweave Pattern – Основна секция (12 реда)
Ред 1 (опакова страна на плетивото): 4 лицеви, 2 опакови, *4 лицеви, 4 опакови (повтаря се от звезда до звезда) *  повтаря се до последните 6 бр. – 2 опакови,4 лицеви  
Ред 2 (лицева страна): 4 лицеви, наметка, ssk, *4 лицеви, 4 опакови * (повтаря се от звезда до звезда) последните 6 бримки - 2 заедно лицево, наметка, 4 лицеви.
Редове 3 и 5: Плети като ред 1.
Редове 4 и 6: Плети като ред 2.
Ред 7: 4 лицеви, 2 опакови, *4 опакови, 4 лицеви* (повтаря се от звезда до звезда)  до последните  6 бримки – 2 опакови, 4 лицеви.
Ред 8: 4 лицеви, наметка, SSK, *4 опакови, 4 лицеви (повтаря се от звезда до звезда)  * последните 6 бримки - 2 заедно лицево, наметка, 4 лицеви.
Редове 9 и 11: Плети като ред 7.
Редове 10 и 12: Плети като ред 8.

Повтаряй редове от 1 до 12 докато одеалото стигне размер около 89см. ,завършвайки с ред 12 (лицева страна на плетивото)

Завършваща част:
Ред 1: 4 лицеви, плети опаково до последните 4 бримки – 4 лицеви  
Ред 2: 4 лицеви, наметка, ssk, *наметка, 2 лицеви заедно,* (повтаря се от звезда до звезда) последните 6 бримки - 2 заедно лицево, наметка, 4 лицеви.
Ред 3: 4 лицеви, плети опаково до последните 4 бримки – 4 лицеви  
Плетете 8 реда лицево всички редове и завършете.


Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 22:56 от SunshineMery

# 445
  • Norway
  • Мнения: 36
Мира, Пуфанка, благодаря!  Hug
Рокличката си сма кусури, но по-важното е, че притежателката си я харесва много  Flutter
Пуфанка, чорапките не са ми голямата любов, но тук без вълнени чорапи в гумените
ботуши не става.Необходимост от висока степен са  Laughing
Аз май, май плета основно чорапета и пуловерчета, но вие ми действате  
много вдъхновяващо и напоследък се впускам да правя по-сериозни неща.

Сега искам да изплета нещо за себе си от тази http://www.yarn-paradise.com/mohair-angora-wool-angora-design-wh … -multicolor-black прежда, но не мога да си избера модел  Thinking
Толкова е фина и красива, че идея си нямам какво да я правя.

Ако ви се намира някой модел на рокля, туника, пола...,било на две или една кука, ще
съм благодарна да споделите  bowuu

Забравих да покажа малко норвежки чорапки и ръкавички в скрития текст
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 14 мар 2013, 23:11 от Габка

# 446
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
SunshineMeryблагодаря ти много ,почнаха да ми се разясняват вече тези съкращения.Аз уж си ги намерих  в нета кое съкращение какво означава но после като се захванах да разчитам схемата ми се видя сложничко тъй като ето това ме объркваше доста *K4(по точно *)чудих се кое точно трябва да повтарям.
миракато за първи гащички биват,вторият път дано да се получи по-добре
Габкамного хубави неща си изплела,браво. : Peace

# 447
  • Мнения: 3
запис и от мен в новата темичка   bouquet

# 448
  • Мнения: 1 196
swetla99 ,повтора е за това,което е между звездичките  Peace
Аз с английския съм почти на Ти, доста неща съм ги схванала,че даже често ми е трудно на български да си го преведа,но схемата е лесна,ще се справиш,сигурна съм  Hug

# 449
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 866
Пропуснахте моята шапка на кука,обидена съм  Mr. Green

 ooooh! Аз съм пропуснала и рожденичката с новата рокля!  Laughing Моля извинете! Прекрасни са! Heart Eyes Да вземеш да ги нацелуваш и намачкаш! Рожденичката и онази оранжева хубосия, дето ти косми всичко! За тях говоря. Не за роклята и шапото. hahaha

Габка, много сладка рокличка и чорапки! Няколко перлички няма да навредят, стига да са ситнички. Peace

Общи условия

Активация на акаунт