Мартенички ний да изплетем, за здраве да ги раздадем! - 88

  • 64 574
  • 726
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 493
Iggiberry, мерси!  bouquet

# 526
  • Norway
  • Мнения: 36
Габка тази прежда която си избрала е красива и изглежда качествена, но е извънредно тънка  http://www.yarn-paradise.com/mohair-angora-wool-angora-design-wh … -multicolor-black ще ти е трудно  Peace
Да, тъничка е, но за една кука бива  Peace
За сега само събирам идеи и смелост  Grinning да започна нещо от нея, но
на дневен ред са ми няколко недовършени плетива  Confused Ще ми се да имах
още няколко чифта ръце и очи  Simple Smile

# 527
  • Мнения: 6
Момичета, мисля, че някоя от вас беше плела това куче
Скрит текст:
Моля ви да ми кажете с коя прежда.
Препоръчвам  Джинс http://bandd-yarn.com/catalogModels.php?id=37 Има богат избор от цветове, кълбенцата са по 50 гр и е от оптимално дебелите за плетени играчки прежда. Освен това трябва да ползваш(аз така си мисля) по-тънка кука отколкото е отбелязано на преждата, за да става по-стегната плетката и да не прозира пълнежа. Това куче съм го плела, ако имаш въпроси, на линия съм.
А за това, че ще ти остане прежда, въобще не се тревожи, като започнеш да плетеш играчки непременно ща отидеш пак до магазина, искам да кажа, че е заразно, все повече и повече играчки ще ти се иска да направиш.

# 528
  • Мнения: 114
Ваче, нямаш ли остатъци да направиш кучето?  newsm78 Вземи Джинс или Алара, те са по 50 гр.

# 529
  • Мнения: 227
В един магазин видях кълбенца по  15 гр. различни цветове / 10 и 5 в опаковка/ около 7 лв. за по дребни детайли.Удобно да не се купува цъло кълбо от 50 -100 гр.

# 530
  • София
  • Мнения: 13 198
Ох, на баба!, много благодаря за съвета. Имам джинс, ще докупя още. Помислих си за него, но реших, че е дебел. 1,25 кука ще свърши ли работа? Твоето куче с Джинс ли е плетено? Аз от немай къде като видях, че явно няма да купя прежда за куче взех едни конци за кроше и цял уикенд плетох една платка за възглавница  Crazy

Ваче, нямаш ли остатъци да направиш кучето?  newsm78 Вземи Джинс или Алара, те са по 50 гр.
Пууфанкеее, помниш ли онова кило Джинс...  Crazy Седи опаковано, бебешко одеало няма, белким има куче де... хахахаха Но опредлено някои цветове ще мога да ползвам  Hug

TANYA02, и аз ги видях, но сякаш ми се видяха дебели. Иначе ми се сториха много практични.

# 531
  • Мнения: 6
1,25 кука ще свърши ли работа? Твоето куче с Джинс ли е плетено?

Моята кука е много стара, останала още от баба ми и на нея има само цена 0.20 лв.  Laughing, но ми е много удобна-като я сравнявам с новите куки, на към 1,5 - 2 мм ми изглежда, но и аз плета стегнато, така че докато не пробваш, не може да се каже. Когато плетох моето куче нямах идея, че ще заплета разни играчки и ще ми трябват различни цветове. Само жълтото, оранжевото и бялото са Джинс. Останалите са остатъци от един пан, който навремето съм купувала на бубини. Прикатявала съм го на 4, 5, 6 ката, за да стане приблизително колкото Джинса. Доколкото си спомням имах мъничко кафява Ира-тя е на 2 ката. Ако се загледаш в ушите си личи разликата в дебелината на преждата, но внучката ми въобще не се впечатлява от това и непрекъснато разтяга "хармониката". Като казах хармоника, в указанието няма такава екстра, но аз сложих един ластик от началото до края на тази хармоника(в центъра на кръгчетата), за да може като се разпъне, после да се прибере. На снимката още не е сложен, доработвах после.
Ето моето куче
И да вземеш да изплетеш и одеалцето на детето baby_neutral, че пролетта идва, става за памучна завивка!

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 12:24 от Ох, на баба!

# 532
  • Мнения: 0
Здравейте, мили дами! Надяваме се да ме приемете в своите редици.
Искам да попитам как да кача снимка (не адрес), снимка от моя компютър.
Може ли някой да ми каже

# 533
  • Мнения: 4
Здравейте, мили дами! Надяваме се да ме приемете в своите редици.
Искам да попитам как да кача снимка (не адрес), снимка от моя компютър.
Може ли някой да ми каже

Мога да кажа, не знам да може директно снимка от компа.
Добре си дошла!
Качвай снимката някъде и после с линка идвай тук. В блог, фейс, разни албуми - пикаса, снимка... в докс, дропбокс... не съм съвсем запозната с всички възможности.

eat. sleep. knit...

# 534
  • Мнения: 114
Здравейте, мили дами! Надяваме се да ме приемете в своите редици.
Искам да попитам как да кача снимка (не адрес), снимка от моя компютър.
Може ли някой да ми каже

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

Можеш да си направиш акаунт тук и да ги копи-пействаш после във форума картинките - http://postimage.org/ и добре си ни дошла!  Simple Smile

# 535
  • София
  • Мнения: 13 198
Ох, на баба!, златна баба си! Heart Eyes
Значи ще взимам джинса, че от него имам бяло, синьо, лилаво, розово. Та поне 3 цвята ще спестя. Идеята с ластика също е чудесна. Ако има нещо ще си запазвам правото да питам. Твоята Такса Радужка е съвсем като от руската авторка. Защото съм виждала всякакви варианти, но твоята е чудесна  Hug
То бебето ми порасна, та за одеялцето ще видим.. Може пък да се впрегна да го направя. Аз тогава купих прежда и започнах да събирам модели... а бях в средата на бременността. Бебето се роди и ще стане на 2 г. а аз не съм избрала модел дето да ми харесва  Laughing

# 536
  • Мнения: 1 365


Сега искам да помоля за помощ. Днес си купих ето тази прежда
Скрит текст:

Не е много дебела, не е и за лятото, но искам да си изплета някаква жилетка или нещо подобно, което да става за хладните летни вечери. Искам да е на дупки, ама да не е много рехаво като плетка. Тя и преждата е шарена, та не знам какво да измисля. Надявам се да ми дадете съвети!!!  Hug

Малко помощ може ли? newsm78

Май ще остане за малкия...  Thinking

# 537
  • Мнения: 114
Малко помощ може ли? newsm78

Май ще остане за малкия...  Thinking


Аз чета полиакрил на етикета, колко имаш от нея? Не искаш ли шал?

Ето ти жилетки - http://bigpufanascreations.blogspot.com/search/label/%D0%96%D0%B … D1%82%D0%BA%D0%B8 и шалове - http://bigpufanascreations.blogspot.com/search/label/%D0%A8%D0%B … D0%BE%D0%B2%D0%B5

# 538
  • Мнения: 3 626
Привет на всички плетачки! Имам една молба към вас - иска ми се да изплета една жилетка на детенце. Харесах си моделче, но понеже не съм плела много неща (предимно шалчета и шапки) не ми е ясно как се плете качулката, а от обясненията нищичко не разбрах. Моля някоя от вас ако може да ми помогне Praynig  ей това е въпросната жълтичка жилетка http://www.garnstudio.com/lang/de/visoppskrift.php?d_nr=b21& … _id=1&lang=de

След като си изплела двете предници, ръкавите и гърба (в предниците също има скъсени редове...) нанизваш бримките за качулката - 102-106-112-118-122 за съответния  размер. (Ако имаш по-малко или повече бримки - наддаваш/свиваш равномерно в първия ред, за да получиш необходимия брой бримки.)  Плетеш жартиерна плетка върху всичките бримки като едновременно с това правиш скъсени редове от двете страни на всеки втори сантиметър.
Как се правят скъсените редове:
/обяснението е за предниците, но и при качулката е същото/
два реда жартиерна плетка върху 24-24-26 (28-28) бримки, 2 реда жартиерна плетка на крайните 12-12-13 (14-14) бримки.
Тук има видео:
http://www.garnstudio.com/lang/en/video.php?id=72&sort=2&thumbnails=on

Когато качулката стане 21-23-25 (27-28) cm завършваш бримките и зашиваш. Аз бих използвала бримка в бримка.

Dani Vasileva, шапката е чудна, благодаря за идеята ... кокиче, минзухар, лале, нарцис, ягода, малина, боровинка ...    bouquet

# 539
  • Мнения: 6
Ох, на баба!, златна баба си! Heart Eyes
Значи ще взимам джинса, че от него имам бяло, синьо, лилаво, розово. Та поне 3 цвята ще спестя. Идеята с ластика също е чудесна. Ако има нещо ще си запазвам правото да питам. Твоята Такса Радужка е съвсем като от руската авторка. Защото съм виждала всякакви варианти, но твоята е чудесна  Hug
То бебето ми порасна, та за одеялцето ще видим.. Може пък да се впрегна да го направя. Аз тогава купих прежда и започнах да събирам модели... а бях в средата на бременността. Бебето се роди и ще стане на 2 г. а аз не съм избрала модел дето да ми харесва  Laughing
На твоито синьо, лилаво, розово, като добавиш жълто, оранжево, червено и зелено-ето ти 7 цвята за дъгата на кучето!

Ако това ти са цветовете за одеалцето, имам идея за теб - изплетено с три цвята, четвъртия за бие.  Тук на гъсеницата ми не обръщайте внимание-това е първия ми опит за плетене на играчка, правила съм я по картинка и има доста кусури.


А като направиш и кучето, ето одеалце с повече цветове



Котенце1, ето и на теб една идея-това съм го плела със секционна прежда, с по-дълги секции от твоите(беше точно в черно-бяло), стана много хубаво, но нямам снимка(на моето елече), само да ти стигне преждата.


Плете се на отделни секции. Ако преждата не ти стигне и не намериш повече от същата, може някои от секциите да се заменят с бяло или с черно, например. Ако ти харесва, ще ти дам схемата.

Общи условия

Активация на акаунт