Мартенички ний да изплетем, за здраве да ги раздадем! - 88

  • 64 743
  • 726
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4
Весела Ахрима, това което казваш е вярно донякъде, демек на теория.

Навярно би било ок всички да подхождаме по учебникарска метода, ама не се получава.

Форумът е ценен и с това, че се обсъжда реалния живот. И реалните преживелици на човеци, които имат желание да споделят. Маркетингово проучване се случва най-лесно точно тук, където сме се събрали плетящи, даващи акъл и пазаруващи само красиви плетива.

От опит казвам, че шапки най-трудно се продават.
- да си маманамале... фотограф с бизнес усет и добро око
- да си търговец и да успяваш да внушаваш: "купи или умри"
- да показваш много различни изпробвани, разбирай тествани/дълго време носени модели, които са красиви и ергономични, да си създадеш име, за което са нужни години постоянство и липса на издънки
- да доставяш шапките на точното място в точното време в ръцете на потенциалните купувачи - базари, фестивали, балетни школи, танцови състави, курсове за модели и манекени, до ски писти и ледени пързалки, на плажа, в моловете, защото там е навалицата
- да оставяш да се пробва на воля и да се надяваш пробващият да се почувства повече красив с шапото, отколкото без него
- хипоалергенните материали са повече етикет и позьорство, отколкото реалност - действително алергичните хора си го знаят и внимават, редовите мами не биха сложили в близост до носа/устата на бебе мъхчета, власинки, пискюли, конци, копчета... дълги връзки.

Моето мнение е, че твърде много се набляга на визията и се забравя функцията.

Рано или късно, всеки успял да изплете нещо се запитва дали би могъл да продаде нещото. И голяма част от нас се опитват да го направят. Някои елегантно и дискретно, други не съвсем. Не непременно най-трудоемките модели са най-ценени. Репликите и дупликите на чужди модели също - твърде рядко копието е по-добро от оригинала.

И недей да подценяваш вдъхновението, не всеки е благословен да го сполети.

Тъй че, дерзайте/плетете и очаквайте муз-ът да ви удари по главата.(

п.п. Админът дойде, щото го повикахме.    

п.п.п. Ся се светнАх що тази шапа има толкоз много излишни цветове - за да турнат пет кълбета в комплекта / кит-а  Joy     Joy         Joy    еat. sleep. knit...   

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 21:55 от dodofit

# 481
  • Мнения: 114
Дод, пиша ти отлично ОСЕМ!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Най-смисленият пост досега, без мрън и мън. Надявам се всички да са удовлетворени и да се върнем към плетките.

Фри, пишеш ли кръжока?

# 482
  • Мнения: 20
Весела Ахрима, това което казваш е вярно донякъде, демек на теория.

Навярно би било ок всички да подхождаме по учебникарска метода, ама не се получава.

Форумът е ценен и с това, че се обсъжда реалния живот. И реалните преживелици на човеци, които имат желание да споделят. Маркетингово проучване се случва най-лесно точно тук, където сме се събрали плетящи, даващи акъл и пазаруващи само красиви плетива.





Ми то аз май съм от даващите акъл в тази тема Laughing, защото на теория плетенето за мен няма тайни. Мразя да съм "плетачна машина" и правя само неща, които машина не може. Фриформ и ирландска дантела за мен са висш пилотаж в ръчното плетиво или по-скоро изкуство. Ако трябва да продавам, бих се насочила натам, ама си давам реална сметка, че на българския пазар каквото и да направиш китайците вече са те преварили. Thinking

# 483
  • Мнения: 4

Мразя да съм "плетачна машина" и правя само неща, които машина не може.

 smile3501  202uu              

 И аз разсъждавам подобно на теб. Защо да правя по трудния начин/на ръка нещо, което може да се направи с машина?!

Или финтираш "китайците", или поглеждаш извън нашия пазар. Проблемът не е наличието на "китайски" стоки, а липсата на пари за харчене.

              Joy   eat. sleep. knit...

# 484
  • Мнения: 2
Додо, това си беше открит урок по маркетинг, и не само! Дано те прочетат повече! Hug
Някъде из цялата дискусия ми мина пред погледа твърдение, че в темата царяла посредственост! 
Къде е този, дето го твърди, да прочете и да го питам, кое е посредственото? Това ли, че (цитирам додо)„Форумът е ценен и с това, че се обсъжда реалния живот. И реалните преживелици на човеци, които имат желание да споделят.” ? Посредствено е да се правят прибързани изводи и да се поставя всичко под общ знаменател. 
Аз съм човек, дето пет пари в живота си не е спечелил от това, че е продал нещо, направено с ръцете си, и може би затова го прави с хъс и мерак, като за себе си!  Въпрос на себеуважение е това, което правиш за себе си не защото не можеш да си го купиш, а защото отговаря на вътрешната ти потребност, да бъдеш извън клишето, извън униформата. И да продължаваш да се учиш!
И..още нещо. Повечето от пишещите в темата са по-малки от децата ми. Нали някой не си представя, че,показвайки това, което правя, целя да се полаская? Приела съм за себе си участието ми като възможност да помагам, да споделям опит и информация, и то не само в умението да се плете, а най-вече -  да се мисли! Който иска – разбира! Но обобщението „посредственост” – не приемам! Naughty

# 485
  • София
  • Мнения: 1 482
Искам да се пробвам да си направя тази http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=6072&lang=us или тази http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=5983&lang=us капелка. Можете ли да ми препоръчате подходяща прежда? Като се изплете трябва ли да се обработи по някакъв начин - колосване например, за да стои по-твърда? Мерси!

# 486
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Сне*и, newsm10.
Всичко което прочетох до сега е много вярно.Аз също никога не съм получила и един лев за труда си.Винаги съм го правила с любов за другите,въпреки че признавам си понякога съм оставала разочарована от това,че приятелите за чиито дечица съм плела дори не са ми предлагали да платят преждата,която съм купила/въпреки че са ми близки/. Нещата които съм подарила винаги са били много харесвани и носени,но съм се замисляла,какво би си случило ако определиш цена за тези неща.Дали пак ще са толкова харесвани?Или са харесвани,защото са безплатни?
Всеки сам може да си направи изводи.Аз моите отдавна съм си ги направила.Затова и плета предимно на себе си,и на близките ми хора.

# 487
  • Мнения: 114
Искам да се пробвам да си направя тази капелка. Можете ли да ми препоръчате подходяща прежда?

Бъбъл, ти видя ли, че преждата е тази - http://www.garnstudio.com/lang/us/yarn.php?id=18, т.е. 100% памук? Не искаш нея, така ли?

******
 Heart Eyes Всичко, което направиш с любов е красиво!

Ако искате отворете нова тема за бизнес с плетки, аз няма да участвам. Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 12:33 от Tatti

# 488
  • Мнения: 3 629
Искам да се пробвам да си направя тази http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=6072&lang=us или тази http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=5983&lang=us капелка. Можете ли да ми препоръчате подходяща прежда? Като се изплете трябва ли да се обработи по някакъв начин - колосване например, за да стои по-твърда? Мерси!
Мускат (за втората шапка) и Шафран (в два ката може да се използва вместо Париж) продават в безистена срещу Съдебната палата и на "Алабин". За колосването ще решиш след като я изплетеш Simple Smile

ПП Цените там не са като онези в сайта ... Wink

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 09:33 от The ant has made himself

# 489
  • Мнения: 22
Iggiberry  Благодаря много за описанието

# 490
  • София
  • Мнения: 1 482
Искам да се пробвам да си направя тази капелка. Можете ли да ми препоръчате подходяща прежда?

Бъбъл, ти видя ли, че преждата е тази - http://www.garnstudio.com/lang/us/yarn.php?id=18, т.е. 100% памук? Не искаш нея, така ли?

Не знаех, че тези прежди ги продават и тук. Явно трябва да се поразтърся. Иначе като този състав и метри знаех само за Деним, но тя не ми харесва.
The ant has made himself, благодаря и на теб! Ще ида до магазинчето
  bouquet

# 491
  • Мнения: X
Пуф  Hug за кръжока - точно тази шапка е смешна и не бих я сложила на мое детенце, но е интересна за плетене, ще се опитам да я направя тия дни и ако успея ще докладвам плетката.

Снежи и всички други майсторки - пет живота да плета няма да ви настигна, страхотни сте. Аз обаче като млада плетОх "за пари"... беше около 1990г, видях обява и започнах. Даваха ми по 55лв за пуловер с по няколко цвята с фигури. Беше трудничко, но правех по 1 на седмица... вечер приспивах детето и съпруга и докато ми се затворят очите.... докато един ден като се шляех по магазините не си видях пуловерите да се продават в един "бутик" по 225 - 250 лева Shocked щях да откача. Още помня фирмата - АДИ... сега не бих го направила ...

# 492
  • Мнения: 1 826
Имам един въпрос-плета кошнички за Великден,но стоят меки и искам да знам могат ли от тази прежда да се колосат с нещо-за да станат по твърди?  newsm78
Ето ги:

# 493
  • Мнения: 4
pisenxetо, може да сложиш картонено кръгче за дъно и по една гофрирана сламка в дръжката. Може също изрязано дъно от бутилка от минерална вода или картонена чашка. Не бих опитвала да колосвам такава прежда.

     eat. sleep. knit...

# 494
  • Мнения: 1 826
dodofit Благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт