КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 59 739
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 820
Ммммм, замириса ми на козунак. Откакто имаме машинка за хляб в нас се прави целогодишно козунак, защото много го обичаме. Ще следя с интерес темичката. Благодаря на авторката   bouquet и любезните помощнички  bouquet

# 46
  • Мнения: 57
Джемма, аз миналата година надничах в темичката, но не се навих - мисия невъзможна ми се струва. Тази година съм от самото начало и както върви не ви изпускам от поглед, значи може и права да излежеш.  Hug
Алфа-бета, аз имам мисля със същите размери тавичка, ако пробвам да редуцирам до 90 % ли рецептата ти?

# 47
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Записвам се при вас с надеждата скоро да ми оправят машинката и да показвам и аз красоти Simple Smile /на ръка наистина е трудоемко/

# 48
  • София
  • Мнения: 2 521

Алфа-бета, аз имам мисля със същите размери тавичка, ако пробвам да редуцирам до 90 % ли рецептата ти?

Може, пробвай смело! Може и без да редуцираш, а да отделиш едно малко козуначе в отделно съдче.
Аз мисля следващия да го издокарам кръгъл завит от усукана двойка фитили.

# 49
  • Мнения: 57

Алфа-бета, аз имам мисля със същите размери тавичка, ако пробвам да редуцирам до 90 % ли рецептата ти?

Може, пробвай смело! Може и без да редуцираш, а да отделиш едно малко козуначе в отделно съдче.
Аз мисля следващия да го издокарам кръгъл завит от усукана двойка фитили.

Да и това е идея! Обаче наистина ми трябва смелост Simple Smile

# 50
  • Мнения: 11 607

(
Току-що извадени от фурната.....

# 51
  • Мнения: 57
Мамче, много примамливи изглеждат, браво!

# 52
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Ох, мамееее, направо лиги точа  Grinning - голям фен съм ти

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
М-М-М, мамее, вкусотия. Окапах се.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 521
Маме, 6+ !

# 55
  • Мнения: 931
Малеее , идеални козуначета, ей за такива мечтая и аз да направя, ама не ми е текнала музата за опити още.
На мен ми е мн чудно как си седят така формени в голяма тава , на мен все ми се разливат, някъде явно бъркам.

# 56
  • Мнения: 7 779
М-М-М, мамее, вкусотия. Окапах се.
не са убави. виж че я е срам да ни почерпи с по едно парче.  hahaha

# 57
  • Мнения: 2 126
Maме,коя рецепта ползваш за тези страхотни козунаци?Изтекоха ми очите по тях,утре ще замеся пък каквото излезе.Много вдъхновяваща темичка Hug

# 58
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Привет!Да се запиша и аз тук при вас за съвети и настройка! Hug Много хубави козунаци вече има в темата!   bouquet Миналата година се реших с един козунак,но тази мисля да съм по-смела.
Днес в Кауфланд видях едра,много едра на големи кристали кафява захар.Не знам дали става за целта,но реших да ви спомена.Бяла не видях.

# 59
  • Мнения: 11 607
Maме,коя рецепта ползваш за тези страхотни козунаци?Изтекоха ми очите по тях,утре ще замеся пък каквото излезе.Много вдъхновяваща темичка Hug

На Еликсирчето е рецептата.....пипнах я съвсем малко - сложих 4 яйца, малко повече мляко, без ром и с 1 кубче мая.....Благодаря, Еликсир! Чудни станаха - http://kulinarenelixir.blogspot.com/2011/04/blog-post_29.html

Благодаря ви! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт