Изопринозин и кърмене?

  • 1 406
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте всички! В момента давам на сина ми Изопринозин сироп. Той е на година и три. Едновременно с това започнах и аз да пия сутрин и вечер по едно хапче, защото усетих, че грипът ме поваля. Намалих му неговата доза от три пъти на ден на само веднъж. Но педиатърката ми каза, че не мога да кърмя и да давам Изопринозин?! Личната ми лекарка, обаче, ми каза да си пия спокойно три пъти на ден по едно хапче. Какво мислите? Дали нещо не съм му навредила на малчо?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравей!

Аз също давам Изопринозин на моята дъщеря и го вземам успоредно с нея и продължавам да кърмя. Нашата лична лекарка не смята, че може да има проблем; специалистът, при когото ни прати и за консултация с малката - също. Не мисля, че си му навредила с нещо, но можеш за твое успокоение да говориш с консултант по кърмене - фармацевт или с още един лекар, на когото имаш доверие.

# 2
  • Мнения: 69
Благодаря ти за отговора. Така или иначе реших да го спра. Не давам сега нито на сина си, нито пък аз взимам. Това, което си ми написала, ме успокоява, но за следващ път наистина ще се консултирам по-обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт