Ох, тези зъби!

  • 6 284
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
На годинка и 3 м. е малкия и има 4 зъбки, обаче е страшно бавно никнене и забелязвам, че неразположенията около тях са на етапи. Започва се с липса на апетит, пререваване докато спи, лиги и разстройство. Така около седмица, ама зъб не излиза, после "затишие" и пак. Имам чувството, че минават по 3-4 месеца докато избият (при нас по два наведнъж). Споделете как е при вас, имам чувстото, че ако така ги вади през 4 месеца то до 3 г няма да излязат.

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ами вторите кътници така или иначе израстват някъде до към 2 години и 6-9 месеца  Simple Smile
На дъщеря ми й остана още един. Голяма мъка си е - не ядене,лиги, рев през нощта и т.н.
По едно време ми бяха препоръчали една хомеопатична добавка, ужким за по-бърз растеж, но честно казано не мога да преценя дали имаше ефект  newsm78

# 2
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На моя син също израстваха зъбките много бавно. За съжаление нищо не може да се направи. В момента е на 2г.3м. и чакаме още 4 зъба, които все още не са се показали дори  Simple Smile

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 250
Ами да не те отчайвам, но малкият е с 8 зъба. Crazy И не виждам други белички петънца, само са подути венците отвътре. Вече даже не си спомням от колко време е с толкова зъба, но е повече от 4 месеца. Не знам дали е заради зъбите, но от няколко седмици биберонът му е залепен за устата, постоянно го иска и търси. Преди това само за заспиване го ползваше, а сега е почти постоянно. Дано така да се облекчава и да има скоро нов зъб.

# 4
  • Мнения: 438
abs, и нашата биба е залепена напоследък денем и нощем, само навън успявам да я взема, на разходка не я търси.
kalei, можеш ли да си спомниш как се казваше тази добавка, да питам педиатърката за нея? Може пък да пробваме. Последните два пробиха ноември, а сега сме март и нищо не се вижда в тази устица Rolling Eyes

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
kalei, можеш ли да си спомниш как се казваше тази добавка, да питам педиатърката за нея? Може пък да пробваме. Последните два пробиха ноември, а сега сме март и нищо не се вижда в тази устица Rolling Eyes

Calcarea phosphorica 9ch

# 6
  • Мнения: 506
Ние сме на 1г и 2м и също сме с 4 зъба  Wink Избиха за месец от 9-я до 10-я и от тогава нищо. Нощем се буди по 1000 пъти, раздразнителен е и хапе  Mr. Green Ама когато тогава  Hug

# 7
  • Мнения: 86
Детето ми е на 1г и 3м и има 12 зъба. Аз пък се моля за почивка поне 1- 2 месеца, че положението при нас е страшно! В началото на февруари за период от седмица излязоха 2 кътника и един кучешки- щях да откача направо... Горкото дете- не ядеше, нощно време се будеше по часовник на всеки 20 мин с рев, дигаше Т 38 градуса, беше ужасно нервен и само се чудеше за какво да пищи и през деня... Аз бях на ръба на откачането! От 2 дни този ужас се завръща поетапно, за сега липсват само Т и неяденето... Други 1 кучешки и 1 кътник са побелели... Както не му бяха излизали зъби с месеци така сега избиват постоянно... Може и при вас да почне ударно никнене на зъби и тогава повярвай ми ще си спомняш за по- бавното никнене с носталгия.  Понякога си мечтая за деня, в който вече ще има всички зъби и ще стане по- спокоен. Направо купон ще трябва да се вдига  Mr. Green

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Бавно пробиваха първите 4 зъба,на етапи.С ужасен дискомфорт за съжаление..... Tired
След това не имало проблеми,дори и с прословутите кучешки зъби Laughing

# 9
  • Мнения: 1 110
Първото зъбче ни поникна на 10м. За радост ние нямахме никакви проблеми с никненето, много се притеснявах, но мина добре.

# 10
  • Мнения: 310
Разбирам как се чувстваш и ти и бебо. Сина ми е на 6 месеца и вече има 7 зъба и излизат по 2-3 наведнъж. И той си проплаква като спи, всичко пъха в устата, адски изнервен е, плаче, събужда се 3-4 пъти през нощта  ooooh! Мажа венците(до колкото ми позволява) с Дентинокс. Знам, че ще мине и този период, но... кога?

# 11
  • София
  • Мнения: 169
Същата работа и при нас, бавно и мъчително...нямат край тези зъби. Давам Дентокинд чат пат, но не е като да помага особено. Вечер спасявам положението с кърмене..Отказва храна доста често...
Сега избиват кучешките, определено е най-гадния период...
Спокойно след 2г. уж минава Mr. Green

# 12
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Спокойно след 2г. уж минава Mr. Green
По-скоро след 3г.  Whistling

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 17:27 от kalei

# 13
  • Berlin
  • Мнения: 11 250
Абе, докато не израстат и това е. Simple Smile Ето, аз да се похваля, на малкия му изби едно връхче на кътник най-накрая, започва се. Laughing

# 14
  • Мнения: 7 325
Моята кукла е на годинка и три месеца и има един единствен зъб. Показа се преди 4 месеца и мисля, че още не е израснал целия. Нямаше никакви проблеми и силно се надявам и с другите да е така.

Общи условия

Активация на акаунт