Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 681
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
Никога не са ми искали пари за мерене на тонове... мерят ми ги от 8 месец всеки път когато съм на преглед.
Тези изследвания за упойки навсякъде по поликлиниките ли ги прАвят? Трябва и аз да отида... Thinking
 Еййй като си гледам лентичката аз съм била в 9-ти месец вече!  newsm81

# 91
  • Мнения: 371
На мен не са ми правили запис на тонове, но акушерката го дебне младежа всеки път с една метална "чашка". Но това защото аз в тукашната болница не ходя, в града съм на ЖК при личния лекар, а те нямат такива машинки. При гинеколога ми съм другия вторник, но тя е в друг град и по принцип ходя веднъж на 3 седмици, или ако се наложи.
Гъбички, или добре познатите ни candida albicans явно доста от нас сме ги срещнали на последните микробиологии  Confused При мен при цяла бременност без проблем, сега ги откриха. Предписаха ми гино-певарил, за 10 дни. Контрола нямало да правим, че нямало време  Rolling Eyes пък и моята лекарка ме гласи за секцио. Каза, че после ще си ги лекуваме. 
Уф, много ми е тежко напоследък, имам безумно много задачи, а никакво желание или сили да ги започвам  Confused Но пък искам бебчо да почака, че е рано и защото много искам да се роди в март.

А, и със изветрелия ми мозък трябва да се сетя да питам другия път за тестове за упойки. Предното секцио беше спешно и нямах такова нещо, но слава богу нямах проблем. Аз и никога не съм правила алергична реакция към нищо ..

# 92
  • Варна
  • Мнения: 288
За тонове и на мен не са ми искали пари досега - не зная по каса ли се полагат или ги имам в някакъв пакет, но не са ми споменали дори за пари...
В болницата отделно където ще раждам ги следят през два дни, но да кажем че там имат приетснения за бебето защото е с увита пъпна връв и искат щателно следене. Но и там никой не ми е споменавал за пари. Явно всяка болница си има система на работа.
Гъбите гледам са често срещано явление при много от Вас. Аз да чукна на дърво нямам или поне така си мисля, последно в нач. на Януари правиха секрет но т.като съм секцио май не се вълнуват въобще от това. Гледам и за разкритие Ви проверяват, мен никой никога даже не ми го е загатвал че е вид преглед....Така че няма сиситема на работа.
Контракции и аз си имам....лежа, пия си лекарствата и пак имам не зная какво е това чудо вече.

# 93
  • Мнения: 1
Честита ни нова темичка,а заглавието е чудесно Simple Smile))))))

# 94
  • Мнения: 858
И аз никога към нищо не съм имала алергия.Но теста друго показа.
Прави се там където има алерголог и имат нужните реактиви.Оказа се,че не всяка поликлиника поне в София го може това.По този повод отидох в Александровска Болница (алергологията)Влиза се в 3ти кабинет с направление.Драсват 15-20 черти с флумастерче на едната ръка като под всяка капват капчица от съответната упойка,обезболяващо.Чака се 20 мин,после се влиза да ги отчетат и с листа който ти дават се отива във 2ри кабинет,където алерголога пише становище по въпроса и препоръки.

# 95
  • Мнения: 0
anika 77 едва ли е тапата, тъй като се появява три вечери подред, но е само вечер. През деня няма и помен от него. Утре ще се виждам извънредно с доки и ще видим какво ще каже. И за капак имам възпаление на лицев нерв и трябва да видим какво ще го правим.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 11
Здравейте и аз да се запиша в новата тема Simple Smile
Днес бях на ЖК и честно казано съм малко разочарована.Не ме погледна на видеозон и не ми каза колко кг е бебето.Никога не ми е казвала до сега какви са му размерите, а на вас май всеки път ви казват.Само до сега ми казваше че е едро бебе, а сега дори не го видяхме на видеозон Sad Също така няма да имам други прегледи, а термина ми е 11 март.Все пак има още 20 дена ...

# 97
  • Мнения: 867
Мира, благодаря. Аз се оказва, че може би имам проблем. Предразположена съм и имам отдавна някои повърхностни венички, но почти не се забелязваха, т.к. спортувам и съм мин. килограми. Ама тази бременност - на работа - с колата,там съм седнала, отделно все ми беше лошо и ниско кръвното и изкарах цяло лято легнала вкъщи през останалото време. Явно това оказа влияние и сега забелязвам разни изпъквания. Май ще се ходи на лекар като родя, да ме диагностицират първо. Но се зачудих за чорапите, може би е могло превантивно да нося такива. Вече не знам дали има смисъл.

На мен също за тонове не са ми искали пари. ЖК я карам по ЗК. Досега съм плащала ехограф, БХС - 2 пъти, както и ФМ. 

Бела, контракции са това, само ми се струва че интензитета им е различен. Но ти спират нали?

Относно епидуралната, при предното раждане ми сложиха.Аз питах преди това в Шейново( ходех там на ЖК) дали да се тествам, а те ме питаха дали са ми слагали упойки при зъболекар Joy Щом нямало реакция, значи не било вероятно да съм алергична newsm78 Добре че нищо не ми стана. Сега да ми беше щях да се тествам.   

Момичета,някой беше питал за лук и мляко при кърмене. Само да кажа, че лук и пикантни храни първите месеци са непрепоръчителни, поради това че се предават в кърмата и предизвикват колики. Има също и други храни и напитки (газирани, с кофеин, с консерванти) които също не е добре да се приемат в големи количества. Прясното мляко води пък до риск от развиване на АБКМ, при мен така се получи и го разбрах по трудния начин. Пиех си юнашки по няколко чашки на ден, както и хапвах доста млечни продукти. Стигна се до там че Лора получи дерматит с кървящи рани. Докато обаче се установи от какво е, видях бая зор. Бях изключила много храни, почти бях на ориз и картофи. Накрая педиатърката се сети че може да е от млечните.

Тео, ти защо не си питаш? Аз питам всеки път..То си им излиза на ехографа, като се засекат размерите.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 11
Ами аз питах ама никой не ми отговоря.Пресния път ми каза ще го замерим следващия път, а следващия път беше днес.Като питах не ми каза нищо, дори не го погледна Sad

# 99
  • Мнения: 37
Здравейте мами, аз още съм тук Simple Smile Отчета от тоновете- както каза доктора- бомба е Simple Smile Даже бебка наддава, въпреки че плацентата много малко вече я храни. Пак съм на запис в понеделник, за сега можело да си стои даже до термина ми (03.03), значи  живи и здрави ще се потъркалям още една седмица.  nuts

# 100
  • Мнения: 867
Ами аз питах ама никой не ми отговоря.Пресния път ми каза ще го замерим следващия път, а следващия път беше днес.Като питах не ми каза нищо, дори не го погледна Sad

Ех тези лекари! Не се научиха, че се притесняваме и че сме човешки същества!

# 101
  • Варна
  • Мнения: 11
Дам точно.Мисля другата седмица да отида някъде просто да си го видя, да си ми го измерят, да ми кажат как е плацентата, околоплодните води и да съм си спокойна.Мисля че е нормално накрая на бременността тези неща да се следят.Да не говорим че нямам нито един запис на тоновете

# 102
  • Варна
  • Мнения: 11
Ох оплаках си се и ми стана  малко по добре.Благодаря синео4ка Simple Smile Hug

# 103
  • Мнения: 6
Мислих, че днес ще имаме още бебешки изненади, особено с Крису и Мимоза, но явно държим Simple Smile
Хахах, тук сме и двете и още държим положението! Мерси, че мислиш за нас   bouquet

Аз спя като заклана, чак до обяд. Тази сутрин(по обед) като станах имах болки в кръста и ниско долу, но не на интервали, а постоянни. Помислих, че са някакви контракции, но май не са. Корема ми се втвърдява от време на време, но не болезнено.
Ходих днес на кола маска, като за последно, да не ме "дерат" в болницата. Утре сме на тонове, в понеделник на преглед и пак на тонове.

Здравейте мами, аз още съм тук Simple Smile Отчета от тоновете- както каза доктора- бомба е Simple Smile Даже бебка наддава, въпреки че плацентата много малко вече я храни. Пак съм на запис в понеделник, за сега можело да си стои даже до термина ми (03.03), значи  живи и здрави ще се потъркалям още една седмица.  nuts

Браво, мацка, че сте добре с беба. Ние нали сме си с един термин, та и аз те проверявам постоянно дали си на линия  Wink
Нашата плацента хич не храни, та ще я видим бебата в понеделник дали е наддала нещо, или пак не. Много малко ни остана! Аз искам да си се роди на термин, че много ми харесва датата. Хайде успешно търкаляне, и аз съм така - като пингвин ходя вече  hahaha

# 104
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!  Hug
desitkad благодаря за новата темичка!   bouquet
И аз съм от тези на които никога не съм им мерили тонове  newsm78
krissu,Mimossa вас си ви следя че сме с един термин!  Hug но и аз още съм тук  ooooh!
teoangel този док. не е добре,как няма да ти каже #Crazy ,отиди на друг док. по-добре  Hug
Аз днес бях,бебка е около 3400гр,50см,още по-ниско разположена от предната седмица,а моя милост с 2 см разкритие и доста изгладена шийка,което док. каза е чудесно за по-лесно разкритие като дойде момента.  Praynig но бебка си е добре и не иска да излиза  Thinking
Хубава вечер момичета!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт