Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 669
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 843
Честит син на мама Пейота   bouquet Да бъдат здрави и много щастливи!
Дано всички имаме така леко раждане  Simple Smile
Мпп, радвам се, че сте си вкъщи вече  Hug
За имената- Самуил и Николай и аз предпочитам  Simple Smile Ама Самуил бих заместила със Симеон, а Николай с Никола  Joy
Ние ще очакваме включване при раждането първо от свекито, после и от мамчето. Но и двете са в чужбина та ще поседят малко само  Flutter  Mr. Green

# 181
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Още едно бебеееееее!!!!   bouquet

Няма помощ от родители при мен. Да не кажа, че сама си отгледах каката. Чичко Гугъл добре, че го имам при възникнали въпроси. А и така е най- добре, няма кой да ти се меси.

# 182
  • Мнения: 0
I Am Ruth напълно съм съгласна с теб.А и както Бамба казва повече ще се ползват за домакинската работа. Grinning

# 183
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
Аз пък неам нерви някой да ми се мотае с дни за едната манджа и да ми обяснява че нямало нужда да се мие пода.. Ако мога ще се оправям сама с мъжо, ако не - поне ще знам що.. Те акълите почнаха още преди да се е родило, само тва ми липсва пък в началото точно..

# 184
  • Мнения: 22 427
Ние ще отидем в апартамента на родителите ми и те ще останат известно време, за да видя как ще се чувствам и ако трябва помощ и то главно за каката, а не за бебето.
Мъжа ми е на дежурства, после началото на април месец ще отсъства 10дни и ще е по-добре да знам, че има някои покрай мен.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 40
 И тук да честитя появата на новия малък мъж, да бъде жив и здрав за радост на мама и татко!
 Мим, радвам се,че вече сте си в къщи и сте добре!!! Hug  bouquet
 С мъж Николай и бебе Николая мисля,че изборът ми е ясен! Joy

# 186
  • Мнения: 867
Те акълите почнаха още преди да се е родило, само тва ми липсва пък в началото точно..

Абсолютно! Peace Важно е да се пресече в зародиш, че иначе става страшно. Аз каквато съм деликатна по принцип, много си патя от това да угодя на всеки.

Бях писала преди, но първите две седмици ще сме си двамата. Много се разбираме и с майка ми и със свекървата, но най-добре се чувстваме като сме си само ние. Затова с оглед избягване на излишно напрежение, суетене и стрес, особено в началото, решихме така. След това майка ще удря по някое рамо. Но първо да се почувствам човек, пък тогава. В началото ще е кърмене и лежане от нас, а за другите неща - мъжът ми. Те не са кой знае колк- да кара Лора не предучилищна, да пазарува и да домакинства. Той и без това от месец и половина го прави 80%.
Когато Лора беше бебе, първите две седмици свекърва ми дойде, че майка нямаше възможност. Еми какво да ви кажа, нямаше много нужда баш тогава. Само се прескачахме 100 човека и беше непрекъсната лудница, а и всеки се суетеше за най- дребното нещо. Аз много се изнервям така.

Елена, а бе то едно да не ти прави гинеколкогичен преглед, ама друго е да ти вземе секрет за микробиология. По ЗК му се отпускат пари за 3 такива през бременността. Особено на края, и с тенденция за нормално раждане си е мисля, желателно. Ето на колко момичета им откриха гъби, разни коки, които могат да бъдат заразни за бебето, когато минава през родовия канал. Дори да няма инфекции, хубаво е да се види как е флората. При мен напр. са намалели много лактобацилите, а те са важни да не се развие инфекция след раждане, както и да зараснат (ако има) рани.

# 187
  • Мнения: 2
А да питам: всички ли ще разчитате на роднини в началото за бебето?
Не разчитам на никой, но свекърва ми и свекъра ми ще идват незнам за колко време, а майка ми и баща ми живеят на долния етаж. Аз мечтая да съм сама с бебо и мъжа ми, но е невъзможно...
Просто вкъщи ще е лудница, а нямам нужда от това...

# 188
  • Мнения: 58
Честито ни ново бебче Веселин  Grinning и както казватe- дай Боже всеки му такова раждане, много се радвам за peiota  Simple Smile

# 189
  • София
  • Мнения: 114
dessy8905, как извадиха нерва без арсен? С упойка? И аз чакам да се роди беб, за да ми умъртвят и извадят нерви и да ми поправят зъба. Моят зъбар се притесняваше и ми сложи лекарство, което да поддържа пулпата жива, докато се роди бебето. И отгоре - временна пломба. Вече 2 месеца някъде съм така и удържам положението, но напоследък - не съвсем. Та се чудех... А и се притеснявам и след раждането на бебето, ако започна да кърмя. Арсенът надали е добра идея, може би отива в кърмата?... newsm78
Аз предпочетох с арсен,защото упойката можеше да предизвика контракции.Дали преди или след раждането все не е добре ,а не мога да чакам половин или 1 година да спра да кърмя  #Crazy
Арсена като ми го сложи не на следващия ,а на по следващия ден ми го махна и ми извади нерва без никаква болка.

# 190
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте, честито за новите бебета. Не съм чела назадл но обещах да разкажа за раждането.
Та така... Аз още от 5ти месец си бях с контракции и лежах и пиех гинипрал, но на 20 януари положението стана тежко - чести контрокции на 2 минути и то вече 2ри ден, и веднага в Майчин дом София. Там ме приеха и ми сложиха системи гинипрал и ко,магнезий. Сложиха ми и инжекции за белите дробове на бебето. Контракциите се поуспокоиха но пак ги имах и след 2 седмици престой в неделя на 3ти февруари прокървих - викнаха дежурния лекар и тя каза, че не е от плацентата най-вероятно околоплодни води, но количеството беше малко, все пак ме закараха в родилно отделение за наблюдение. След 2рия преглед за разкритиел което беше вече 4 см ми изтекоха изцяло водите и контракциите се засилиха. П,еведоха ме в родилна зала и там още 3 часа контракции - без системи и без упойки и точно вече казвах на докторката че първото съм го родила по-лесно и определено контрокциите са много по-болезнени сега и тя ми сложи нош па и приготви системата с окситоцин когато започнаха напъните и още с първия напън се появи бебчо. Беше с двойно увита пъпна връв около вратлето, но изплака. А аз нямах разкъсвания и шевове.
Нас ни изписаха във вторник, но след 3 дни в къщи Андрей започна да диша тежко и отказа да яде. Отидохме в Майчин дом, но там не приемали изписани бебета и ни препратиха към 3та градска, където пък нямаше места и в крайна сметка вчера ни приеха в Токуда с тежка пневмония, в кувиоз на кислород и антибиотици. Уморява се като се храни с шише и го хранят със сонда. Днес го видях едва диша. Моля ви молете се да се оправим. Praynig
Умът ми не го побира от къде е хванал тази пневмония - само аз и майка ми бяхме в къщи и не сме болни.

# 191
  • Мнения: 0
Стискаме палци да се оправите. Докторите си знаят работата, имай вяра, нещата ще се наредят. И аз като теб съм с контракции отдавна, и аз лежах десет дни на системи и сега вкъщи. Докато бях в болницата, момичето в стаята ми, което роди имаше същия проблем с бебето - пневмония. Лекарите и казаха, че антибиотиците не могат да подействат веднага, ще мине известно време. Вчера се чух с нея, вече са по-добре. Така че, търпение.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 40
 Обещаното продължение...
 Последно ме оставихте в родилна зала да се взирам в лампата. Защо там? Защото някъде бях чела,че точно в нея се отразява всичко случващо се и е добре да не се гледа ,за да не се стресира жената. Опитах се известно време да не мисля за това, да гледам  другаде и разни такива хватки, но не стана... Накрая хууууууууууубаво я огледах ,но за мой късмет бе от тези , добрите, които не те карат да подскачаш от ужас и да ти се прииска да избягаш. И така в лампи и размисли много скоро след началото на процедурата-в 11.28 часа -се появи нашето Чудо-Николая. Изплака силно и... светът никога вече няма да е същият. Благословен е мигът, в който се ражда нов живот! Благословена е жената, която е отредена да го даде! Тази магия не мога да я обясня, вие ще е изживеете! Потопете се в нея, оставете я да ви обгърне, дишайте с нея, отредете й специално място в душите си, защото това върховно изживяване ще остане завинаги с вас до последния дъх и ще стопля сърцата ви.
 Та появи се бебока с колоритното презиме Мариева, защото таткото беше на много километри от нас . Там някъде далече,където със солидни "песни и салати" бе отбелязано подобаващо новото начало.
 Два часа след операцията говорих дълго по телефона с близки мили хора и разказвах случката,.Три часа след операцията  се бях вече раздвижила и имах готовност отново да съм бременна...
 Мили момичета, не се страхувайте от раждането.То не толкова ужасяващо,колкото четем във форумите. Не е като спа уикенд, но е необходимо условие за срещата с нашите съкровища.Всичко ще е наред. Вярвайте! Hug

# 193
  • Мнения: 3
моля се за вас и вярвам, че всичко ще е наред  Hug

# 194
  • Мнения: 162
waterlilia, разбира се, че ще стискаме палци детенцето ти да се оправи възможно най-бързо. Изпращам ви прегръдки и вярвам, че Андрей е в добри ръце и скоро ще се стабилизира и ще се гушкате у дома Peace

Честито бебче на мама Пейота - да расте здрав и весел, обграден с много обич Heart Eyes

Ние днес направихме още някои финални покупки, вкл. и един дънков гащеризон с пухкава подплата за изписването, да сме фешън от малки Crazy Иначе нещо напоследък съм малко унила, нямам енергия, но се успокоявам, че малко остава... И моят мъж все ме пита кога ще раждам. Чакал си отпуска по бащонство, че да си почине Grinning

Общи условия

Активация на акаунт