Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 676
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро!
Много бебчета тези дни! Да са живи и здрави, да радват мама, татко, баба дядо (кака,батко)   bouquet

Аз се подмотвам още у дома.  Уж бяха казали, че по-рано щяло да стане този път.  Нещо не познаха. Ама и аз не бързам. Нещо не ми се ражда.  Whistling
А и съм изправена пред чуденка - къде ще събера дрехите на бебето. До сега не се бях замисляла по този въпрос. Знам си, че имаме достатъчно и тризнаци да облечем, но не се бях замисляла и че някъде трябва да ги подредя. А онзи ден пуснах една пералня с най-малките, да са готови, и сега се почесвам къде да ги подреждам  newsm78

дилемата е между Мустела и Себамед.

Между двете аз бих избрала Себамед  Peace На Мустела не съм  фен  Naughty

как стои въпроса с чаршафчетата?
Също - за термометрите.

Две макс. три долни чаршафчета са ти достатъчни. Аз лично сменям както си сменям и останалото спално бельо. Удобно е обаче да слагаш пеленка/калъфка под главичката на бебето, ако случайно повърне/изплюе някакво мляко, то да не сменяш целия чаршаф, а само пеленката.  Освен това, според мен, е по-удобно да са от трико, отколкото хасе, някак по меко и приятно ми седи и задължително с ластик, по-лесно се слагат и не се измъкват отстрани. Peace
А чувалчетата наистина са удобни. Моите са всичките без ръкави, въпреки че в тях съм гледала все зимни бебета и то спящи в хладна стая, но да знаеш, че от ръце не се изстива, така че не им пречи, че не са с ръкави, още повече става въпрос за пролетни бебета  Peace

Термометър мисля, че за бебета, малки деца, а и не само, си е най-удобен такъв за ухо. Да, по-скъпи са от обикновените за под мишница, но мерят много по-бързо и за мен си е оправдан разход. Все пак купува се веднъж и се ползва поне няколко години (ако не бъде докопан от някой малък звяр и не бъде метнат от високо  Crazy) Нашият е на Браун и го ползваме вече две години и половина.  Peace

На Ланаформ ни беше първият термометър, комбиниран за ухо и за чело. В ухото мереше вярно, но на челото - не, ама то си е нормално, все пак челото е външна част и се влияе от околната темература.  Peace

П.С. Стана много дълъг пост, за което се извинявам, ама сигурно 10 поста минаха, преди да публикувам  Crazy

# 541
  • Мнения: 8
_илка, моля те кажи ми как сте мерили в/зад/около ухото, защото ние ланаформ купихме и виждам, че не мери правилно, защото го изпробвахме с мъжа ми. А при положение, че сме дали толкова парички за него не ми се купува нов.

# 542
  • Мнения: 0
Като гледам бързо ще изпишем тази темичка. Grinning

# 543
  • София
  • Мнения: 167
_илка, моля те кажи ми как сте мерили в/зад/около ухото, защото ние ланаформ купихме и виждам, че не мери правилно, защото го изпробвахме с мъжа ми. А при положение, че сме дали толкова парички за него не ми се купува нов.

Просто го пъхаш в ухото и натискаш, след 3-5 сек. пиука и готово.  Thinking

# 544
  • Мнения: 374
Не се втелясвайте толкова за чувалчетата за спане. В крайна сметка, ако вас ви сложат в едно такова, че и ръцете ви са прибрани, дали ще ви е добре? Защо си мислите, че това, което за вас е добре, за бебето не е - нали и то е човек? Старите и опитни хора казват, че бебе/дете се облича така, както вие се чувствате добре в момента, плюс още нещо леко отгоре. Винаги съм обожавала майките по улиците, които в топло време са с къс ръкав и джапанки, но детето е с шапка, дълги ръкави и чорапи.
Аз имам два спални чувала - целите с цип и без ръкави: обличате отдолу боди с дълъг ръкав и край. Идеята на тези чували е не толкова да топлят, колкото да държат завит кръста на детето, за да не настива. Особено като започне да рита, мърда и да се обръща. За ваше спокойствие. А и нали в стаята се предполага, че ще е топло? Не си изнежвайте децата Peace
Иначе, аз трябва да мина на тонове утре и да се готвя вече.

# 545
  • Мнения: 13
Добро утро коремчета.Аз изкарах една безсънна нощ..Ставах до тоалетната около 5-6 пъти направо се чувствам като пребита  Tired
Днес ми е едно ужасно настроение.. тази седмица трябваше да отида на преглед до майчин дом.Причината поради която не отидох на преглед в понеделник е че лекаря ми се преструва ,че ме преглежда. Пита ме : Колко килограма си? Как е застанало бебето? Още малко ще ме попита колко ми е кръвното и кога ще раждам..все едно аз съм доктора. До утре ако не съм родила смятам да отида някъде на частно и да ме прегледа ЛЕКАР , а не някакъв си тъпак. За микробиологията трябваше АЗ да го подсещам!  #2gunfire
Оф нямам думи направо много ми е ужасно днес.Надявам се да се оправя ,че не мога да се понасям и аз самата.... Praynig

dessy8905,

Сподели, моля те, кой е този лекар в МД. Аз реших последно там да раждам и досега съм била само веднъж на преглед при избрания лекар. Но от първо впечатление съм доволна (засега!).

# 546
  • Мнения: 43
Добро утро и от мен! И аз изкарах поредната безсънна нощ!!!!

Абе момичета, какви са тези лекари, какво е това нещо?! Потресена съм как е възможно!!! Търсете си правата, сменяйте ги!!! Има си неща, които си се полагат по ЗК и са безплатни и задължителни, какво се правят на луди?! В крайна сметка работата на АГ-то е да ти осигури максимално много спокойствие, че всичко с теб и бебето е и ще бъде ок, да си изградите доверие. То всичко си е Божа работа, но лекарят е много важен!!!

# 547
  • Мнения: 374
Явно има лекари, които и числата от тотото ще те накарат да познаеш...

# 548
  • Мнения: 242
Добро утро и от мен! И аз изкарах поредната безсънна нощ!!!!

Абе момичета, какви са тези лекари, какво е това нещо?! Потресена съм как е възможно!!! Търсете си правата, сменяйте ги!!! Има си неща, които си се полагат по ЗК и са безплатни и задължителни, какво се правят на луди?! В крайна сметка работата на АГ-то е да ти осигури максимално много спокойствие, че всичко с теб и бебето е и ще бъде ок, да си изградите доверие. То всичко си е Божа работа, но лекарят е много важен!!!
  202uu

# 549
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета!
Аз съм още на линия, 2 в 1, пия кафенце и ви чета! Признаци никакви  newsm78.
Сънувах тази нощ, че малката тръгва да излиза, а аз й казвам да изчака, че още е февруари  hahaha
Направих една дъъълга разходка, че времето навън е чудесно. Док ми звъня да пита какво става, признаци има ли някакви....утре ако не съм родила, ще се видим за тонове.

По въпроса за чувалчетата, напълно подкрепям мнението ти, I am Ruth.
За козметиката - аз съм купила Мустела, но толкова много сме я обсъждали тази козметика, решението си зависи от самата теб, Mimka и собствените ти предпочитания, но най-вече от кожата на детето. Много е индивидуално!

Целувки на всички!

# 550
  • Мнения: 0
Незнам кога се пуска такава микробиология но и на мен не са ми пускали. Но те ми пратят някакви изслкедвания там честичко ама аз рядко разбирам резултата, защото акушерката ми взема изследванията и тя ги гледа и ако има нещо притеснително тогава ми казва. А в началото на февруари ми дадоха една клечица и искаха секрет от ануса. Но явно всичко си е Ок  Simple Smile

В 9-ти месец задължително се взима микробиология, по здравна каса го има като задължително изследване, с оглед на близкото раждане, за да се види дали има някакви инфекции във влагалището, особено при нормално раждане! Но и при секцио също не е гаранция. Искайте си задължително, вижте колко много лекуваме гъбички или бактерии  ooooh!

Между Мустела и Себамед бих избрала Себамед, защото се води медицинска козметика. Аз лично взех на Uriage.

И при мен голямо въртене цяла нощ, на ляво хич не ми е удобно и почти на дясно само спя. Бебока е активен по няколко пъти на нощ и му обяснявам как не съм съгласна, ама  Grinning
Чакам го до 10 март и после да излиза Simple Smile Аз пък сънувах, че се цедя с помпата и ми потича коластра Simple Smile Луда работа!
Ще излезна малко навън на въздух, че съм ужасно схваната от тази нощ!

Последна редакция: чт, 28 фев 2013, 12:56 от ROSAURA

# 551
  • Мнения: 0
Днес ще ходя да купувам козметика за бебето.Какво е необходимо?Мисля да взема3 неща Шампоан за глава и тяло, мляко за тяло и кремче за подсичане.Вие каква сте купили?

# 552
  • Мнения: 0
Днес ще ходя да купувам козметика за бебето.Какво е необходимо?Мисля да взема3 неща Шампоан за глава и тяло, мляко за тяло и кремче за подсичане.Вие каква сте купили?

И аз тези три съм взела! Мисля че ако е по-студено не е лошо да има кремче за лице, но докато тръгнем на разходки ще е април сигурно и мисля че ще бъде вече над 15 градуса, та няма да има нужда  Peace

# 553
  • Мнения: 0
Мисля на Чико давзема

# 554
  • Мнения: 374
И аз съм взела тези три + един сапун за всеки случай и не мисля, че има нужда от повече.

Общи условия

Активация на акаунт