Недадените-нов исторически сериал по канал 1

  • 21 392
  • 246
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Зле,зле,ама много зле!
Никаква достоверност, първият кадър с мъжете около колата не схванах за кой отрязък от времето иде реч - костюмите бяха като от деветдесетте, реших, че ще има препратки към скорошно събития.
Разпокъсано действие, нелепо навързване на документални кадри на фона на супер неподходяща музика, неадекватна игра, леле какви жестове и движения правеше царя!
Разочарована съм, а го чаках с нетърпение...

# 91
  • Мнения: 77
 1. Страхотни актьори - лоша игра

 2. Лошо озвучаване, ама то е ясно и на места абсурден музикален фон...

 3. РЕЖИСьОРЪТ Е МАЛОУМЕН - какъв беше този неадекватен микс от кадри, стилове, ритъм - нула, айде - сложете документални кадри... но не накъсвайте сцените просто така... тече си някаква сцена и прас - документални кадри, които нямат връзка с нищо! Добре, имаме документални кадри, обаче имаме и Дънов... е малко предозирахме. Да си беше избрал само едно.

4. Монтажни връзки - не може да няма никакви връзки между сцените, не може да прекъсват сцените просто така някъде си. Убеден съм, че повечето хора сериозно са се объркали в първия половин час и нищо не са разбрали.

5. Представянето на героите - много зле, това е закон за всеки филм, не може да не знаем кой какъв е.  Да не говорим за бройката на участниците в първи епизод. Това е лудост, трудно се следеше кой кой е и за какво се бори.

6. Откъм масовка бяха много добре.

7. Дъъъъългииии протяжни сцени.... в църквата например, от какъв зор бяха тия 7 минути в църквата? Или сцената със свирещото детенце - тотална скука.

8. Бахаров - много добре! Този "лошия" - също много добре. Малко прилича на Майкъл Кийтън. Simple Smile

9. Царя - изглеждаше много невзрачен, неуверен, боязлив. Това не е Цар Борис 3-и да ме прощават. Може да е нисък, но когато се появи някъде всички замират, тук това го нямаше.

10. Неадекватни за времето си реплики и диалози. Добре, не е задължително да говорят на 100% както е било, но поне някакви нюанси да има!

11. Много мудно, мнооогооооо.... за кино става, но за сериал в 21.00 в четвъртък... Ц!

12. Трябва да наблегнат на отношенията между героите, да видим че наистина евреи, българи, арменци и турци се разбират, а не Камен Донев да ми го обяснява в реплики. Искам да видя, че тези хора живеят добре заедно и не си пречат. Еврейската общност изглеждаше като някакъв кошер, който само ако му се налага общува с българи.

13. Наистина беше важно първо да ни запознаят с героите, а после да видим драмата им. Добре тръгна с младоженците и хоп, по някое време изчезнаха! Или Бахаров, защо толкова мрази еврейте?

Толкова за сега, все пак има шанс да се коригират нещата, ако успеят да ни запознаят по-добре с тези герои.

# 92
  • Мнения: 43
Хареса ми наистина много. Ще го гледам с интерес.

# 93
  • Мнения: 174
На мен ми хареса. Някои от забележките ви-коментари и аз забелязах, но не ми бодяха негативно очите.
Направи ми впечатление, че царят Борис трети говореше с маниера на Симеон Сакскобурготски. Сцените с дъновистите  бяха изпълващи с тази вселенска любов, за която Учителя говори, и образът беше сполучливо създаден.
Някой по-горе се питаше за връзката на Дънов в цялата схема- това са исторически факти: съветникът на царя Л. Лулчев е последовател на бялото братство.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 7 203
Аз съм малко на кантар. Но, вече не харесвам героят на Бахаров Simple Smile

# 95
  • Мнения: 0
Аз определено мисля да го гледам!

# 96
  • Мнения: 20
Сватбата ми хареса най-много.

Ща не ща все ми идва да го сравнявам с дървото на живота..... Е, от първия епизод на "дървото"разбрах повече....

# 97
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Ща не ща все ми идва да го сравнявам с дървото на живота..... Е, от първия епизод на "дървото"разбрах повече....

Мдааа  Thinking има нещо вярно  Tired

# 98
  • Мнения: 4 120
 Както каза един приятел- опитали да вкарат 1000 режисьорски похвата в 40 минути.
Ще го гледам, може пък следващата серия да е по-добра. По принцип и аз ужасно се дразня на недоизпипани детайли във филми, както Приятно ми е, Богиня, но в случая не знам много за този период и не ми боде очите поне това.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Инфантилна, понякога не е нужно да знаеш нещо за даден период, а просто да посъбереш информацията от подкорието си. Peace
Предполагам, всички са чували, че в класните заведения от висок клас сервират само мъже. Дори и сега. Е, не е ли нелепо млади жени да обслужват масата на монарха? Да вдигат чашите и да наливат вода?
Същата сцена - на масата на монарха са се събрали все видни люде /не стана ясно кои, но със сигурност не са Бачо Киро от Табъдътково/, които обаче използват приборите вместо показалки. И сега подобна проява е НЕДОПУСТИМА. Особено пък пред царска особа.

Полите на жените  Shocked, мярнах и някакви черни обувки на гарата, е това вече е  Shocked Всеки може да вземе семейния албум и да разгледа снимките на баба си.

Видът на царя ... Не, не мога. И това, без да съм специалист. Просто съм чела няколко книги, посетила съм няколко музея и галерии.

# 100
  • Мнения: 48
1. Страхотни актьори - лоша игра

 2. Лошо озвучаване, ама то е ясно и на места абсурден музикален фон...

 3. РЕЖИСьОРЪТ Е МАЛОУМЕН - какъв беше този неадекватен микс от кадри, стилове, ритъм - нула, айде - сложете документални кадри... но не накъсвайте сцените просто така... тече си някаква сцена и прас - документални кадри, които нямат връзка с нищо! Добре, имаме документални кадри, обаче имаме и Дънов... е малко предозирахме. Да си беше избрал само едно.

4. Монтажни връзки - не може да няма никакви връзки между сцените, не може да прекъсват сцените просто така някъде си. Убеден съм, че повечето хора сериозно са се объркали в първия половин час и нищо не са разбрали.

5. Представянето на героите - много зле, това е закон за всеки филм, не може да не знаем кой какъв е.  Да не говорим за бройката на участниците в първи епизод. Това е лудост, трудно се следеше кой кой е и за какво се бори.

6. Откъм масовка бяха много добре.

7. Дъъъъългииии протяжни сцени.... в църквата например, от какъв зор бяха тия 7 минути в църквата? Или сцената със свирещото детенце - тотална скука.

8. Бахаров - много добре! Този "лошия" - също много добре. Малко прилича на Майкъл Кийтън. Simple Smile

9. Царя - изглеждаше много невзрачен, неуверен, боязлив. Това не е Цар Борис 3-и да ме прощават. Може да е нисък, но когато се появи някъде всички замират, тук това го нямаше.

10. Неадекватни за времето си реплики и диалози. Добре, не е задължително да говорят на 100% както е било, но поне някакви нюанси да има!

11. Много мудно, мнооогооооо.... за кино става, но за сериал в 21.00 в четвъртък... Ц!

12. Трябва да наблегнат на отношенията между героите, да видим че наистина евреи, българи, арменци и турци се разбират, а не Камен Донев да ми го обяснява в реплики. Искам да видя, че тези хора живеят добре заедно и не си пречат. Еврейската общност изглеждаше като някакъв кошер, който само ако му се налага общува с българи.

13. Наистина беше важно първо да ни запознаят с героите, а после да видим драмата им. Добре тръгна с младоженците и хоп, по някое време изчезнаха! Или Бахаров, защо толкова мрази еврейте?

Толкова за сега, все пак има шанс да се коригират нещата, ако успеят да ни запознаят по-добре с тези герои.



Напълно подкрепям казаното. Очаквах много повече. Повече драма, повече нацисти, по-мрачна атмосфера. Сякаш не успях да почувствам сериала.

# 101
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 585
Напълно подкрепям казаното. Очаквах много повече. Повече драма, повече нацисти, по-мрачна атмосфера. Сякаш не успях да почувствам сериала.

Абе хора, вие в желанието си да наплюете нещо, вече изпадате и в смешни ситуации... Кви нацисти, ква драма??? Ма седнете и се образовайте бе ooooh! Човек като не е чел, по-добре да замълчи, не да се излага Confused

# 102
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моля за линк към торент или подобно, на официалния сайт на сериала няма опция за гледане на епизод. Гледах малко от първа част, темата ми е много интересна, споделям много от критиките по-горе, но най-недоволна съм от озвучението, което по мое мнение е дежурният бъг на всички български филми.

# 103
# 104
  • Мнения: 931
Моето мнение:
Като кино беше направен доста добре епизодът. Видимо с доста повече пари, отколкото "Дървото на живота" и с много повече претенции за историчност и пресъздаване на епохата. Не съм специалист по сервиращи, прически и сантиметри на полите, за да ги коментирам. Стори ми се странно, че царят е съвсем сам на лов, някакси не ми изглежда достоверно, но нямам представа как е било в действителност. А че е бил нерешителен, такъв си е бил, пък макар и цар. Можеше наистина, малко повече респект да покажат към него. Peace

Хареса ми играта на Бахаров, на героите на Лиляна Паница, на вътрешния министър и на Белев. Пенко Господинов също ми хареса, но като се усмихне ехидно и все ми напомняше на Гончев от "Седем часа" и ми се разваляше усещането за цар Борис (ама тук приемам, че проблемът е в моя телевизор Simple Smile )

Не ми хареса Дънов - един такъв фъфлещ и монотонен. Той е бил много добър оратор, а във филма беше повече от скучноват. И хората около него ги бяха строили като камъни от Стоунхендж, непомръдващи статуи, а и освен това имаха изцяло съвременен вид и прически. Никога не е било така, не е и сега, много ми бяха нелепи. Naughty

Героите действително бяха много и трудни за ориентация. Ако детето ми се мотаеше наоколо, както обикновено по това време вечер, нямах никакъв шанс да ги проследя, сега по случайност спеше и горе-долу успях (но както някой отбеляза, това трябва да се има предвид - едно е да правиш кино филм за хора, които ще стоят в салона и ще следят само филма и друго - телевизионен за хора, които явно ще правят още 5 неща вкъщи, докато го гледат).
На мен примесването на документални кадри ми хареса, сцените, към които ги залепиха, така или иначе нямаха нищо съществено като действие, а просто показваха някаква историчност.

Действието не беше особено съществено, да не кажа никак, но аз очаквах да е така, предвид претенциите за сто процента историческа достоверност. Сигурна бях, че в първи епизод ще ни показват епохата, народните радости, царя, парламента и много по-малко самите герои.

Общи условия

Активация на акаунт