Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 24 фев. 2013, 12:57 ч.

Възможно ли е от прогестогел да отслабвам

  • 3 728
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 286
Здравейте, поради кисти и силни болки в гърдите и от 8 месеца се мажа с прогестогел / от 10-тия ден от цикъла докато ми дойде/. Но тъй като по принцип съм много слаба, забелязах че започват да ми падат панталоните. Нищо друго не съм променяла в режима си на хранене, даже в последно време започнах да наблягам на тестените изделия, за да кача някое друго кило. Питах гинеколога си , но той ми каза, че едва ли е от прогестогела. Има ли други мами които са забелязали, че този гел им влияе на теглото, защото почвам да се притеснявам за причините за това отслабване.    

Последна редакция: нд, 24 фев 2013, 18:05 от хриси

# 1
  • Мнения: 4
Може би ще трябва да си направите други изследвания за да се установи от какво е тази загуба на тегло. Наистина прогестогел не би трябвало да има такъв ефект върху тялото. Посъветвайте се с личния лекар за това и той ще прецени какви изследвания точно да ви назначи.

# 2
  • Мнения: 40
Прогестогела съдържа хормона прогестерон, който е с противоположни качества на естрогена. Имайки предвид, че точно завишените стойности на естрогена са причина за натрупването на значителни подкожни мазнини ми струва логично от прогестерона да може същите да се редуцират. Това е мое мнение , следвайки логиката, не гарантирам,че съм права.

# 3
  • Мнения: 4
Някои лекарства, съдържащи прогестерон като Утрогестан например, при повечето пациенти водят до повишен апетит, което не винаги означава качване на килограми, но все пак е предпоставка.

# 4
  • Мнения: 27 268
Не  е възможно .
Друга е причината .
Аз многократно съм се мазала с прогестогел , никога не съм имала такъв ефект .
Ако имаше , щеше да е много добре ! Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Само от един Прогестогел не може да отслабваш.
Провери си хормоните на щитовидната жлеза - почни с ТСХ примерно.
Не е лошо гинекологът ти да провери и другите хормони.

# 6
  • София
  • Мнения: 286
Правих си ТСХ преди около месец и беше 1,5. Но от прогестогела цикъла ми стана много оскъден и от 6 дни продължителност стана 4дни. Това се случи още от втория месец откакто бях започнала да се мажа с него. Но пък страшно много облекчава напрежението и болките в гърдите. Явно аз съм по-чувствителна към този гел и затова си помислих , че е твърде възможно от него да съм отслабнала, защото в никакъв случай не съм намалила храната.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Провери и другите хормони, един гел трудно може да бъде причина за осезаемо отслабване, да не кажа, че е абсурд. Гинекологът като ти каза, че е едва ли е от него, не благоволи ли да ти пусне хормони за изследване?
Отиди и при личния си лекар ако трябва.

Понякога необяснимо напълняване или отслабване са симптом на разни заболявания или временни и съвсем лесно решими проблеми при адекватна лекарска намеса. Жалкото е обаче, че на повечето лекари все им се свидят направления, не им се занимава, а на голяма част не им достигат и знанията явно /съдейки по моя личен опит в последно време/...

Така или иначе, ако смяташ, че наистина има проблем, ходи на лекар и настоявай за изследвания, повечето лекари сами няма да те вземат насериозно и нищо съществено няма да направят.

Дано всичко ти е ок и скоро решиш "загадката"  Hug

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт