Омагьосан кръг или Параграф 22???

  • 2 191
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Такаа.Зна4и след вси4ки премеждия с нашето повръщане и неядене и диагнозата "мотилитетни нарушения" сега сме в следната ситуация:
Абсолютно ни е противопоказно вси4ко освен кърма, оба4е: тя намалява, въпреки опитите ми, защото в определени дни и 4асове (обикновено следобяд) Ив4о просто не иска да су4е. Зна4и полу4ава се класи4еското- иска да су4е, ако има много мляко, което да те4е без усилие. Ина4е се върти и отказва. Да де, ама как да те4е, като липсва стимулацията?? Напоследък "помага" следното- надвесвам се над него и се радва да ме гледа как се "църкам" в лъжи4ката и така със зор за около 40-50 минути го докарваме до около 50лъжи4ки. Ако се изцедя и му давам- не ще. ДА де ама ръ4ното изцеждане е май не особено ефективно за увели4аването на кърмата. А ве4е имам 4увството, 4е и с помпата не става (Авент)- едвам изцеждам по 20-30гр. от двете гърди, а той със зор е изял 80-90. На 5 месеца е- това му е явно крайно недостатъ4но, но той не ще и не ще. И за капак като повърне после половината.....
Шише КАТЕГОРИ4НО отказва. Даже ве4е и 4ай не иска да пие...Преди няколко дни се бях побъркала- по4ти цял ден отказа да яде, гърдите ми следобяда бяха като пресъхнали, не беше пил никакви те4ности и не спря да повръща и аз от шаш и паника за пръв път му дадох формула АР. Със страшен зор и по4ти насила с лъжи4ката, но му я дадох. На повръщането не оказа никакъв ефект, но аз се успокоих, 4е поне нещо е изял(изпил). Гастроентероложката оба4е каза, 4е е наложително да не му давам нищо освен кърма. А откъде??? По4нах да го 4акам да огладнее-не става-пак дръпне 100-120мл и край. Сега яде м/у 4 и 5 пъти, наддаваме много малко....
С цеденето съм в патова ситуация- давам му да су4е-не ще, казвам си- ще из4акам, ще му дам след малко.Или пък да се изцедя. И по4ва едно 4удене..Ако се изцедя-той решава да яде-да ама ве4е няма какво и се нерви-с лъжи4ката не ще. Ако не се изцедя-диването решава, 4е няма да яде и така си отвисяваме 3-4 4аса. А кърмата си намалява.....Пих Церукал-действително е доста ефикасно, но имам 4увството, 4е действа докато го взимаш, а после става по-лошо, а във вси4ки книги, а и в листовката на самото лекарство пише 4е е противопоказен за кърма4ета и, 4е 100% минава в кърмата...
А на бебето нали проблемите му се бяха задълбо4или то4но след Церукала и другите лекартсва, които му изписаха....И става едно натрупване на притеснения и нерви...
Днес гастроентероложката ми каза следобяд, ако нямам много кърма и той не иска да яде да пробвам с кашата на Нестле-само, 4е не разбрах то4но името- Синлак или нещо такова.Имате ли представа каква е и дали трябва да действам като при класи4еското захранване???
Просто незнам какво да правя- супер важно е да имам кърма до последно, ама сладур4ето не може да разбере, 4е трябва да су4е за тая цел Laughing
Кажете какво да правя???

# 1
  • Мнения: 3 379
Ох, мила, не мога много да ти помогна, но ще опитам със съвет за цеденето.

Защо не пробваш с упражнения? Имам предвид да бъдеш настоятелна и да се цедиш с помпата на Авент например поне веднъж дневно? Аз в началото като започнах да се цедя и много малко изцеждах, но в последствие като привикнаха гърдите ми и аз към процеса и се получава много лесно вече...

Дано се оправите скоро!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Мерси SZA, ще пробвам. Аз се бях усъвършенствала с помпата- като родих-Ив4о беше две седмици в болница, та тогава се бяхме "сработили" с помпата, ама сега нещо...Само се 4удя кога да се цедя. Сега ядем горе долу така:
-През ноща- когато се събуди и колкото пъти се събуди- обикновено смуква 3-4 пъти и заспива (Спи при нас, за което м/у другото пуснах въпрос в другия форум)-
- Към 6.30-7.00 хапва мъъни4ко
- около 10-10.30 яде
-около 14-14.30 яде, но не особено охотно
-около 17.30-18 се по4ва мъ4ението-тогава храненето е ад!!
-в 21-21.30 след баня, на по4ти заспало яде добре.
Та това е "режима" който сам си е наложил-даже някои хранения май му ги насилвам аз....
Просто незнам в кой интервал да се цедя..

# 3
  • Мнения: 3 379
Ами можеш да пробваш на първо време за "привикване" един вид да се цедиш около 23.00 ч. преди да си легнеш - няма значение колко ще изцедиш, просто цеди всяка гърда по 10-тина мин най-малко. После, като посвикнеш и се сработите с помпата, започни да се цедиш преди "кошмарното" ядене в 17.30-18.00 ч. и му давайте с лъжичка да яде тогава. След лъжичката предлагай и гърдата. Дано се оправите бързо.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За цеденето и кърмата не знам какво да те посъветвам, но опитвала ли си друго шише? Или друг биберон? Защото моят син също отказваше някои шишета, или биби, вече е голям, но вода пие само от едно точно определено шише с каучуком биберон, всички други шишета са със силиконови  Rolling Eyes . Пиша го, защото си представям какво мъка е да даваш кърма с лъжичка...

# 5
  • Мнения: 7 106
Еми, аз се сетих и нещо друго.В часоветев които Ева ми правеше най-големите въртели влизахме двете в банята на тъмно,като въобще не я насилвах да суче!Носех я, подрусвах я и тя като нищо не може да види в тъмницата,захапва и суче.Е не винаги е минавал номера,но като цяло работеше.Пробвай и ти,ако не сте го изпробвали този вариант.

# 6
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Съжалявам за проблемите ви и се надявам по-скоро да отшумят. Кашата се казва Sinlac, ето ти повече инфо, виждала съм я в Била.
Успех

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миличка, купи си чай за подобряване на лактацията, може и да има ефект. На мен ми направиха такъв в една русенска аптека - точно Мони беше отказала да суче от едната страна и като че ли кърмата ми беше почнала да намалява. Още първия ден, като пих от чая, гърдите ми се напълниха и се втвърдиха както в началото.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
В краен случай пробвай да вземеш кърма от Банката за Майчина Кърма........

# 9
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Liorena
В краен случай пробвай да вземеш кърма от Банката за Майчина Кърма........


Много добра идея, в краен случай и това е решение...

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: SZA
Цитат на: Liorena
В краен случай пробвай да вземеш кърма от Банката за Майчина Кърма........


Много добра идея, в краен случай и това е решение...


Разбира се, трябва да се търси решение, и мисля, че за такъв случай, в Банката няма да откажат.
Еми, обади им се, ако си притеснена, че ти намалява кърмата, и не се отчайвай - няма проблеми, има само решения Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Понеже лактацията се подобрявала най-добре от цмокането, съм чела,съветвали са ме, че ако бебето не изсуква достатъчно, това може да стори бащата. Не виждам нищо нередовно в това, не проявявайте предразсъдъци моля. Реално, ако бащата няма нищо против, ще помогне доста.
Иначе: банка за кърма краен вариант, както подсказа Liorena .
 
Emi надявам се скоро да се разреши проблема, да се успокоят нещата и да се наслаждавате на родителството пълноценно.  Flowers Four Leaf Clover

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Emi
Днес гастроентероложката ми каза следобяд, ако нямам много кърма и той не иска да яде да пробвам с кашата на Нестле-само, 4е не разбрах то4но името- Синлак или нещо такова.Имате ли представа каква е и дали трябва да действам като при класи4еското захранване???
Просто незнам какво да правя- супер важно е да имам кърма до последно, ама сладур4ето не може да разбере, 4е трябва да су4е за тая цел Laughing
Кажете какво да правя???

Синлак яде и дъщеря ми и имаше много добър ефект срещу повръщането. За съжаление вашият проблем е по-сериозен отколкото бе нашият. Ако и с банката за кърма не успееш (а това би било абсурдно), то Синлак можеш да даваш, но не знам дали по същата схема като при класическото захранване. Все пак, аз я давах, след като бебето е захранено с картофено пюре и т.н. Питай докторицата си пак, но във всички случаи Синлака е много вкусна (едвам се удържах да не си правя и на себе си една порцийка). На нас ни помогна, което е и по-важното.

# 13
  • Мнения: 3 927
здравей Emi,
явно при вас ситуацията е сериозна....не съм купувала тази каша, но сега си спомних, че първата педиатърка на бебка, която към края на 1-я месец на бебка постави диагнозата рефлукс, ме посъветва да започна да давам преди всяко кърмене+дохранване по 1-2 ч.л. оризова каша - един вид да подейства като сгъстител в стомахчето. аз купих каша, но така й не дадох, защото точно в този момент се "ограмотявах" Wink  за късното захранване и ми се стори налудничаво да дам на бебевъв втория месец каша......не знам дали щеше да им ефект, питай твоята гастроентероложка за тази вариант, все пак вие сте по-големи....
и пак ти желая търпение, при нас повръщането с времето намалява, особено след като вече ядем каша и пюре.....явно израстването е решението на този проблем...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 210
Много ви благодаря за подкрепата и съветите!!!
Шали,
Цитат
влизахме двете в банята на тъмно
, -
днес се пробвахме- не помогна:-) върти се да разглежда, въпреки, 4е нищо не вижда и това е!:-)
Както и да е, изцедих 80гр и лъжи4ка по лъжи4ка, успях да му дам малко поне...
Купих кашата от Била, ще видим следобяд дали ще се наложи да давам...И как..
Благодаря ви още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт