Мързеливи красавици - 20 - ЮБИЛЕЙ!!!

  • 38 941
  • 758
  •   1
Отговори
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Добре дошли в ДВАДЕСЕТАТА поред тема за Мързеливи Красавици (някои хора често я мяркат в първите редове на раздела като Миризливи или пък Краставици Mr. Green)
Тук е мястото, където надълго и нашироко си разискваме какви ли не теми - от мързела, през красотата, към кухнята, с лек завой към спалнята, после скачаме в парка с децата, оттам в МОЛ-а и така до безкрай...
Споделяме съвети и обменяме ценен опит, подкрепяме се и се надъхваме взаимно в нелекото си начинание да поддържаме в унисон Красив дух(ум!) в Мързеливо тяло.



Почитателки сме на растителните масла, особено използвани с козметични цели.
Ето малко систематизирано ИНФО по въпроса.



Оказахме се и абсолютни фенове на индийското чудо за коса - ТРИЧУП.


Влюбихме се в така популярните напоследък ВВ-кремчета, които вършат чудеса с кожата на мързеливките. С едно нанасяне - поне 5 действия. Ехееее, откога го чакахме!



Отдаваме нужното внимание и на ДОМАШНИТЕ МАСКИ ЗА ЛИЦЕ.



Глезим се и с маникюр и педикюр, дори сами вкъщи. ЕТО КАК горе-долу става това...



На почит при нас е и медът, който освен, че е вкусен и полезен, ни помага да ПРЕБОРИМ целулита, коетo го издигa вече на пиедестал.



В темата нашумя и така наречения "Хоум мейд еластисайзър", който накратко представлява:

Аз моя 'хоум мейд еластисайзър' си го правя с 1 рициново , 1 глицерин, 1/2 бадемово, 1 течен Витамин А.

В зависимост от индивидуалните потребности може да се добавят и други благинки.  Mr. Green
Все пак всички въздишаме по красивите коси. Тези, които не си го признават, също.


Освен, че сме красиви и мързеливи, сме и умни, състрадателни, дейни, сръчни и скромни, разбира се.
Затова си спретнахме и една "енциклопедия" (Бери   bouquet, Сикрет   bouquet), която ще нараства с времето.  Wink

1. Вредни съставки, използвани в козметиката;

2. Фирми, тестващи продуктите си в/у животни;

3. Мързелива Кулинарна Книга. Мням!  Party


По случай юбилеят ни - 20 не е никак малко число - искам да ни пожелая още много писане, много разкрасяване и много релакс! И още повече хъс за преборване на Мързела!

Дерзайте, лейзита!



Ето и предишните теми:

Последна редакция: вт, 05 мар 2013, 13:11 от Tyra

# 1
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 166
Прекрасна нова тема!
Присъединявам се към пожеланието на Tyra
По случай юбилеят ни - 20 не е никак малко число - искам да ни пожелая още много писане, много разкрасяване и много релакс! И още повече хъс за преборване на Мързела!

Дерзайте, лейзита!
По темата - Вчера оправих веждите, а днес педикюра - само вана и нокти, без лак  Embarassed
Желая ви позитивен, успешен, усмихнат, красив, слънчев и забавен нов ден Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 525
Добро утро на всички красавици!
Докато изчета пропуснатите страници в другата тема и що да видя!
За "добро утро" - нова тема Simple Smile
Да ни е честита.
Изпълнена с вдъхновение, красота, слънце и мечти!

Изпуснала съм нещо важно...Какъв Моцарт, какви топки търсите  newsm78
Споделете  Praynig

# 3
  • Мнения: 83
Tyra   bouquet

Alleisha, ето това трябва да са топките/бонбони
Скрит текст:

# 4
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Я, добро ви утро!

Предизвикателството за новата тема е пак да се върна в залата (ей, откакто се върнах от Ингланд и все ме мързи  Embarassed). То това е номера - постоянство. Един път изпусна ли и после ме домързява зверски.

Същото важи и за вендузите..

Мравчето съм я изпуснала, но не се и съмнявам, че е била супер  Hug

# 5
  • Мнения: 1 525
Le Soleil*,   Nature Sun With Face
Това ли било...Simple Smile
Аз си помислих, че е нещо свързано с външната ни красота, а то било за душата ни  Joy

# 6
  • Мнения: 2 805
Добро утро момичета!  Hug

По темата от снощи с нов лак на Ревлон - малинено- червено. Забележителна трайност наистина с топ лака на Seche Vite. Чакам си една поручка от Ивис на Ревлон - червило и ФДТ.
Чакам си с нетърпение и мартенската кутия Pretty box.


Отгоре на всичко си направих и поръчка от Ейвън за червило, коректор и часовник. И моля Ви спрете ме, моля  Confused

Гуш на всички и хубав ден от мен  Hug

# 7
  • Мнения: 372
Юхууу!    Party
Втори запис днес при вас.    Heart Eyes
Мерси за темата, Тайричка!     Hug

Бабълче, направо ми се прииска да помириша твоята Еуфория..   Blush   В търсене на пролетен аромат съм(приемам предложения, харесвам не силно изразени флорални аромати, но съм "боса" в описанията им). Също и на кецове, ботички(хайде от мен да мине - с малък ток).
Тъкмо ще намина и в друга тема да питам в Сефора имат ли налични Нейкид.   Heart Eyes
Искам и да избера подарък на племенника ни, който скоро прави годинка.   Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 540
Честита ни юбилейна тема  Hug

Тайра пак се е справила перфектно   bouquet

Самсара, от къде купуваш Ревлон? В нашия квартал изчезна техният щанд и вече никъде не мога да намеря  Confused

Моето предизвикателство за тази тема е да започна да се лакирам редовно. Е няма по-неприятно нещо за мене, казвам ви  ooooh!

# 9
  • Мнения: 94
Добро утро и честита ни юбилейна тема!  Hug /Тайра, bouquet/
Събудих се току-що и след малко пак лягам да си доспивам.
По темата: вчера премахнах всички косъмчета, които имах; бях на пазар и си купих чанта и къси панталонки, а онзи ден си взех панталон, блуза и един мечтан хайлайтър. Heart Eyes
Много лошо паднах в банята и сега целите ми крака са в драскотини и малкият пръст на крака не е толкова малък, колкото беше. Mr. Green
Много, много ме мързи да уча, а трябваа.... Blush
От мен хубав ден!  Hug

# 10
  • Мнения: 337
Добро утро и от мен и честит ни юбилей  Laughing  4470
Изпих си едно кафенце в нас от новата кафемашина  Mr. Green
И успях сутринта да пробвам протеиновия балсам на Хималая и един термозащитен спрей на Сайъс. Ами много ми харесва резултата - подредена, гладка и плътна коса  Heart Eyes Благодаря на момичетата, които похвалиха балсама  Hug Този месец няма да успея с покупките на профи козметика за коса, но това е чудесен заместител  Blush
Мацнах и маската на хималая с нийм сутринта, харесвам си я и нея, кожата ми е една чистичка сега  Heart Eyes
И аз чакам Prettybox с нетърпение  Whistling
Бабъл,  за обувките за междинен сезон - очаквам тези 2 чифта
1 http://i.ebayimg.com/t/PAIR-BEAUTIFUL-BEIGE-BOOTS-WITH-LACE-INSE … bmZLIQ~~60_57.JPG  Heart Eyes
2 http://www.javari.de/dp/B008AV57RM
+ едни такива за по-топличко време  Blush
http://www.javari.de/dp/B007Y36GZO
Отдавна се каня да попитам - как да направя така, че линкът да се появява с думичка  Embarassed тоест вместо да го пействам, самата думичка "тези" примерно да е линк

Предизвикателство за новата тема от мен - да минавам с епилатора 1-2 пъти седмично и да не оставям положението да стане като за 1 час "косене"  Mr. Green  Blush
Юле, бързо възстановяване  Hug
 

# 11
  • GYM
  • Мнения: 814
ДобрУтро Wink
Името си видях, редом до думата топки Mr. Green Е, радвам се, че се повеселихте за моя сметка smile3534
Тайра, мерсаж за новата тема.  bouquet Аз се самопредизвиквам да тръгна на фитнес. Все още съм в добра форма, но пролетта наближава и искам да съм в най-добрата Hug
Мравката съм я изпуснала, ама снощи не съм пускала компа, че полвиният се дразни. Не, че той не вися 2 часа на неговия, ама уж търсеше един човек baby_neutral
Фонсе, марципана е единственото сладко, което обичам. Последните няколко зими се подвизавах в Скандинавско, там много го тачат, та и аз си угаждах. Иначе сладко не ям Naughty
Бюти, много набързо изчезна WinkМаската на Макадамия ми харесваа - тежка, маслена маска. Маскинтенз-а ми дойде слабичка на моята коса. Затова пък как мирише Heart Eyes
Сикрет - честита кафе машина, отдавна мечтая за такава, но у дома няма мисъл къде да се вкара, така че ще чакам до голямото преустройство, което трябва да се случи това лято Tired
Бисквитке, много ти хубава косата Hug
Сиската я изпуснах Sad
Беки Б. много полезна информация, както винаги Hug Сега ще ходя да я търся таз вода на Ла Рош ooooh!
Солей - мерси за кафето, хубав ден и на теб  bouquet
Аз вчера разкрасително чистих и прах у дома, за косата не остана време, че таз терапия е голяма врътня ooooh! само успях да си оправя маникюра и да се лакирам - много сладко бонбонено розово Heart Eyes. И на мен ми е пролетно, даже се пръскам с пролетните аромати, носят ми се цветове, абе светна ми на душата Crazy Силно се надявам да се мотивирам за една тренировка, имам нужда от раздвижване, имам домакински задачки, ама ще ги свърша междувременно Wink Много се радвам, че открих темата Heart Eyes  Heart Eyes Не мога да се позная - правя маски и терапии, всяка вечер се мажа след душ - а това ми беше възможно най-досадната дейност евър! и съм с винаги оправен маникюр и педикюр pletka
Допивам кафето и се мятам на задачите Laughing Прекрасен, позитивен ден ви желая Hug Hug Hug

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.
Самсара, честити придобивки Hug
Фийлинг, отиди при парфюмните, те са спецове и веднага ще те насочат Hug
Юле, честити радости и на теб, и другия път внимавай в таз баня, бе Hug Бързо да ти минава!
 Hug

# 12
  • Мнения: 436
Честита юбилейна! Тайра, тенкю   bouquet
Снощи походих повечко и днес ме болят петите. Явно набивам на маршировка Laughing Иначе добре ми се отразява ходенето с бързо темпо. Така стегнати си усещам краката и дупето Mr. Green
Откъм разкрасяване - нищо освен редовното. Пробвах новото околоочно кремче от Avon с черен хайвер  - харесва ми засега, за ефект - ще видим.
Чакам си подаръка за 8-ми днес - едно парфюмче- http://www.fragrantica.com/perfume/Bronnley/Lily-of-the-Valley-8847.html Heart Eyes Обожавам тоя аромат! Heart Eyes

Дописвам Wink
Топките на Моцарт и аз много ги обичам, също и марципан във всякаква форма Heart Eyes
За обувките - показаните от Сикрет са много яки. Особено първите!

# 13
  • Мнения: 4
Добро утро с чайче   food010
Честита юбилейна тема и от мен. Тайра  Hug
И преди да съм забравила, (дано попаднат на първа страница  Praynig ) Малко скрити текстчета

Скрит текст:
1. Парабени
Най-широко използваните консерванти в козметиката. Използват се да спрат растежа на микроорганизмите, за да удължат срока на годност на продуктите.
Какво пише и къде се намират: Проверете задния етикет за най-често срещаните парабени: methylparaben, propylparaben, ethylparaben, benzylparaben и butylparaben.
За съжаление парабените се намират във почти всеки конвенционален козчетичен продукт-шампоани, лосиони, почистващи препарати, пасти за зъби, кремове и много други.
 
Защо да ги избягваме: Парабените имитират човешките хормони и могат да предизвикат различни ендокринни нарушения . Въпреки че няма достатъчно данни за продължителна употреба на ниски дози от парабени, концентрирани количества парабени са свързани с рак, ендокринни смущения, репродуктивна токсичност, имунотоксичност, невротоксичност и дразнения на кожата.
 
Какво мога да направя?
Избягвайте продукти, които съдържат парабени, когато това е възможно.
Търсете продукти, които съдържат алтернативи на парабените като био козметиката,която съдържа екстракт от семена на грейпфрут, масло от нийм, екстракт от розмарин, калиев сорбат.
Ако е възможно използвайте безводни продукти ( и по този начин по-малко склонни към замърсяване) или продукти, опаковани във флакон с помпа. Избягвайте бурканчета и кутийки

2.Формалдехид отделящи консерванти - Imidazolidinyl urea, Diazolidinyl urea.    
Консерванти, които се използват заедно с парабените и освобождават формалдехид
 
Какво пише и къде се намират: Quaternium-15, Dimethyl-dimethyl (DMDM) hydantoin, Imidazolidinyl urea, Diazolidinyl urea, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol (bronopol)
В почти всички козметични продукти и продукти за лична хигиена- продукти за косата и продукти за лична хигиена, бебешки кърпички и лакове за нокти.
 
Защо да ги избягваме:Urea and Diazolidinyl Urea са най-често използваните каонсерванти след парабените. Установено е чеса една от основните причина за контактен дерматит
Формалдехид отделящи консерванти освобождават формалдехид, който е канцерогенен и се свързват с проблеми в развитието, ендокринни смущения, алергии, имуннологични проблеми и др.
Формалдехидът се счита за вероятен канцероген от много експертни и държавни органи
Когато в един продукт се намират формалдехид отделящи консерванти и включва също и амини, като триетаноламин (TEA), диетаноламин (DEA), или моноетаноламин (MEA), може да се образува нитрозамини- канцерогенни вещества, които потенциално могат да проникнат в кожата.Европейският съюз ограничава употребата на формалдехиди в продукти за лична хигиена и изисква, продуктите с формалдехиди или формалдехид-отделящи съставки да се етикират като "съдържащи формалдехид".
 
Какво мога да направя?
Проверете етикетите си и избягвайте продукти, съдържащи формалдехид и Формалдехид отделящи консерванти

3.Petrolatum
Популярен като вазелин, това на практика е нефтен продукт- смес от въглевордороди.
 
Какво пише и къде се намира: На продуктите се изписва като petrolatum и petroleum jelly Минерално масло се използва в много продукти за грижа за кожата, защото е евтино.Може да го срещнете в балсами за устни, кремове, лосиони.
 
Защо да го избягваме:
Petrolatum е минерално синтетично масло и причинява много проблеми тъй като нарушава естествените механизми на овлажняване на кожата, което от своя страна води до суха кожа и напукнате. По този начин се продава продукт, който създава много симптоми които твърди че всъщност облекчава се облекчи.. Производителите го използват защото е изключително евтино.
Petrolatum запушва порите и не позволява на кожата да диша и да се освобождава от токсините.Комедоногенен- избягвайте го ако сте с мазна и проблемна кожа.
 
Какво мога да направя?
Проверете етикетите си и избягвайте продукти, съдържащи Petrolatum

4.Propylene Glycol
Пропиленгликолът е овлажнител, задържа водата да не се изпари от кожата. Продукт на химичен синтез.
 
Какво пише и къде се намира: На етикетите се изписва като: propylene glycol, , 1,2-propanediol, propane-1,2-diol . намира в много лични грижи и продукти за грижа за кожата, понякога в много големи дози - в сапуни, лосиони, води за почистване, кремове и серуми.
 
Защо да го избягваме:
Пропилен гликол има малка молекула и се абсорбира през всички слоеве на кожата
Може да предизвика дразнене и чувствителност на кожата, очите и белите дробове, дори и в много малки дози.Свързва се с токсичност за определени органи и може да предизвика ендокринни смущения.
Какво мога да направя?
Проверете етикетите си и избягвайте продукти, съдържащи Propylene Glycol

5.Sodium Lauryl Sulfate(SLS)
Какво пише и къде се намират: sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, sodium lauryl ether sulfate Това синтетично вещество се използва в шампоаните, перилните препарати,пасти за зъби, води за уста. и служи за образуване на пяна.
 
Защо да ги избягваме: Предизвиква раздразнения на очите, кожни обриви, косопад, пърхот на скалпа и алергични реакции. Според научните изследвания SLS води до дразнене на кожата и може дза се свържес рак, смущения на ендокринната система, репродуктивна токсичност и невротоксичност.
 
Какво мога да направя?
Проверете етикетите си и избягвайте продукти, съдържащи Sodium Lauryl Sulfate
 
 
6.Синтетични Аромати(Fragrance)
Синтетичните аромати, които се използват в козметиката могат да бъдат над 200 вещества. Няма начин да се знае какви химикали са, тъй като върху етикета просто ще бъде указано като "Fragrance "
 
Какво пише и къде се намират:Fragrance,намират се във почти всички конвенционални козметични продукти и продукти за лична хигиена.

Защо да ги избягваме:
Някои от проблемите, причинени от тези химикали са главоболие, световъртеж, обриви, хиперпигментация, кашлица, повръщане, дразнене на кожата. Считани за един от топ 5 алергените в света, синтетичните аромати са мощен невротоксин, което означава, че са токсични за мозъка. Много хора, които са чувствителни, може действително да се чувстват замаяни, когато вдишват продукта със синтетични аромати.
 
Какво мога да направя?
Ако имате чувствителна кожа, избягвайте всички продукти с добавка на синтетични аромати
Ако на етикета пише parfum уврете се че съдържа натурални етречни масла и аромати , а не изкуствени
 
 
 
7.TEA и DEA
Известни също и като триетаноламин и диетаноламин. Те се добавят към продуктите като пенообразуватели и като емулгатори в козметиката.
Какво пише и къде се намират:DEA, diethanolamin, TEA, triethanolamine, Coconut fatty acid monoethanolamide , Cocamide TEA , Cocamide DEA. Използват се в продукти като спирала, фон дьо тен и бебешки шампоани за тяло, като емулгатори и/или агенти за образуване на пяна

Защо да ги избягваме: Установепо е че те са кожни сенсибилизатори и могат да образуват канцерогенни нитрозамини в кожата или тялото след абсорбирането им или при смесване с нитрозиращи агенти. Могат да бъдат токсични за имунната система
 
Какво мога да направя?
Проверете етикетите си и избягвайте продукти, съдържащи TEA и DEA
 
 
 
8.Фталати
Използват се за за разтваряне на ароматите и за по-доброто нанасяне на козметичните продукти.Фталатите служат като фиксатор, разтворител и свързващ агент в парфюмите, за да забавят изпарението и да задържат аромата по-дълго.
 
Какво пише и къде се намират: Най-използваните в козметиката са dibutylphthalate (DBP), dimethylphthalate (DMP), and diethylphthalate (DEP). Често не са написани в етикате , а са част от
Срещат се в парфюмите, лаковете за нокти, спрейовете за коса и други козметични продукти
 
Защо да ги избягваме:
Фталатите се свързват с вредно въздействие върху ДНК и блокират процесите, които регулират мъжките полови хормони – андрогени . Съществуват различни изследвания че причиняват мъжкото безплодие и увреждат спермата и може да засегнат и развитието на плода. Натрупват се в тялото и са били открити в много големи количества при жени в детеродна възраст.
Какво мога да направя?
да не се използват спрейове и да се ползват рол-он или сухи дезодоранти (натурални)
потърсете лакове за нокти и козметични продукти несъдържащи фталати
ако сте бременна бъдете особено предпазливи за съдържанието на фталати в козметиката
 
 
 
9.Триклозан
Широкоспектърен антибактериален и антигъбичен агент, който се използва в много козметични продукти
Какво пише и къде се намира:Triclosan. Използва се в много сапуни, пасти за зъби, води за уста, продукти за грижа за кожата

 
Защо да го избягваме:
Когато миете ръцете си със сапун, съдържащ триклозан, убивайки бактериите върху ръцете симожете да погълнете активното вещество то и да унищожи приятелските бактерии в храносмилателния ви тракт.По този начин имунната ви система отслабва и се нарушава деликатния баланс на приятелски флора в червата . Има доказателства, които сочат, че Триклозан може да допринесе за създаването на щамове на бактерии, които са резистентни към антибиотици.
 
Какво мога да направя?
Ако продуктът се рекламира като антибактериален проверетe внимателно дали съдържа Триклозан.

10. Phenoxyethanol
(антифриз под прикритие) – ползва се и в някои козметични продукти. Потиска централната нервна система със съответните дългосрочни последствия за здравето. Външните симптоми от отравяне с феноксиетанол са повръщане и диария. Употребата на това съединение за козметични и фармацевтични продукти е забранена в Япония и други страни.

11. Hydroquinone
Съставка в изсветляващите кожата козметични продукти, която е забранена в Европейския съюз, Япония и Австралия, защото намалява производството на меланин в кожата и тя е по-уязвима към слънчевите лъчи.

12. PDA – съставка в боите за коса
Хора, които веднъж са показали чъвствитвлност към p-фенилендиамин могат да развият за цял живот алергични реакции кум вещества или бои с подобна химична структура. Те трябва да избягват продцти съдържащи такива вещества. Това е особено проблематично, тъй като p-фенилендиамин може да бъд открит в тъмно-боядисаните кожени и текстилни изделия, както и в боите за коса. Поради това, че p-фенилендиамина предизвиква силна чувствителност, представения за анализ продукт представлява сериозна опасност за здравето на потребителите поради това че допустимата граница на това вещество е силно превишена. Ето защо той е класифициран като „вреден за здравето” [gesundheitsschädigend] по смисъла на Раздел 26 от LFGB. Съгласно раздел 26 No 1 от LFGB, е забранено да се произвежда или обработва козметичен продукт за трети страни, който може да навреди на здравето, ако бъде използван по предназначение или за това за което е предвиден.

БОНУС ТОЧКА: За мазнините и затоплянето им!

Всяка една растителна мазнина след определена температура става канцерогенна   . Затова мазнина, в която нещо веднъж е пържено не трябва да се ползва втори път, маслото от фритюрника не трябва да се ползва повторно и т.н. Същият е принципът и с маслата и прекомерното им загряване
При зехтина конкретно този процес започва при по-ниска температура, отколкото много други масла, особено при екстра върджин. Затова и не се препоръчва да се ползва в готвенето, ако ще има по-сериозна топлинна обработка, особено пък за пържене. нищо полезно не е останало в това масло. Свободните радикали, които всъщност са го направили канцерогенно, се неутрализират от антиоксиданти, давай плодове, богати на такива, зелено чайче (ако е порастнало детето достатъчно, де) особено и ако хапвате пърженко вкъщи, общ съвет за да сте млади и здрави по-дълго.

Скрит текст:
Кулинарната книга на Мързеливите красавици
Салата с праз лук и маслини ala RedSonja
3 стръка праз лук
шепа маслини, черни, дребнички, без костилки
7-8 печени белени червени чушки
150 гр. твърдо бяло краве сирене
зехтин
сол

Празът се изчиства, измива и нарязва на кръгчета или полумесеци, както предпочитате.
Печените белени чушки се нарязват на ивички. Сиренето - на кубчета.
Всички продукти се смесват в купа - посолява се и се полива с малко зехтин.
Това е. Да ви е сладко! Идеално мезе за ракийка  

Телешки късчета върху канапе от спаначени талиатели ala WomanBerry
Половин килограм телешко – на тънки пържолки
2-3 моркова
половин глава лук
гъбен бульон
брашно
масло
Черен и червен пипер
червено вино или коняк
Спаначени талиатели или каквото друга паста имате под ръка

Нарязвате лука и морковите на много дребно и ги запържавате в масло докато лука стане зластист. След това прибавяте предварително разтворения в 300 мл вода гъбен бульон с 2 суп. Лъжици брашно. (ако искате повече сос, малко повече вода сложете). Прибавете към лука и морковите, сложете малко червен пипер и оставете 5 минути на котлона. След което преместете на друго място.
Нарежете пържолите на кубчета или на ивици (за предпочитане е месото да е много тънко, така ще се сготви по-бързо). Запържете в отделен съд с много малко парченце масло до полуготов вид на месото. (на мен ми бяха необходими не повече 5 минути на МНОГО силен котлон). Сипете малко червено вино или коняк (аз ги направих с червено вино), омешайте добре и ги сложете при соса. Върнете соса, заедно с месото, на котлона, намалете на 4 и оставете така докато сварите пастата. Аз има спаначени талиатели, но става с всяка друга, която избере. Сложете малко сол във водата, а след като ги сварите, изцедете и ги разбъркайте с малко масло за по-питателен вкус.
В чинията се сипват първо талиателите, а месото със соса се слага отгоре.
Време за приготвяне: около 40 минути. Винаги можете да експериментирате и да добавяте още зеленчуци, но моят мъж не яде нито лук, нито чушки, нито гъби, така че сложих съвсем малкооооо лук. Бон Апети.


"Чийзкейк"- фалшив и  мързелив ала Боби
Начукват се бисквити Еверест с орех (аз ги смилам с блендера). В купичките се поставя по 1 пласт - около 1 см, после се поставя кисело мляко на баба - кафяво - предварително разбъркано, отгоре тънък слой сладко от боровинки. Оставя се поне два часа да престои - вкусен, лесен, ефектен десерт



Мързелив Ягодов чийзкейк от Бори
Бисквитите се надробяват на ситно и се размесват с мекото масло, смлените ядки и захарта. Сместа се разстила върху откопчаваща се тортена форма. Притискаме сместа добре, за да се образува блат, който да не се троши при рязане.
Разбиваме маскарпонето със захарта. Към тях прибавяме предварително разбитата течна сметана докато се получи еднородна смес. Добавяме сладко от ягоди на вкус и ваниловата есенция. Накрая добавяме парченца пресни или замразени ягоди.
Сместа се излива върху тестото и се оставя в хладилник за няколко часа за да се стегне. Отгоре се украсява с парченца ягоди и сладко.
Ако желаете сместа да е по твърда, можете да добавите и малко желатин

Лесна спаначена супа със застройка от WomanBerry
Половин килограм спанак
една чаша ориз
един морков
един по-голям домат
олио

За застройката:
1 яйце, две с.л. брашно, една чаша кисело мляко

В дълбока тенджера се запържа нарязания морков с много малко олио (колкото да покрие дъното), след мъничко се прибавя доматът с две супени лъжици вода. Когато омекнат се добавя оризът и се за 30 секунди с непрекъснато разбъркване се запържва. След това се долива около литър и половина гореща вода. След като заври се слага изчистения (или замразен) и нарязан спанак. Добавят се сол на вкус и се остава да ври до пълна готовност.
За застройката – разбива се яйцето, с киселото мляко и брашното и след това ПРИ НЕПРЕКЪСНАТО бъркане (за да не се пресече) се долива един черпак от бульона на супата. След 2-3 минути се изсипва в тенджерата, отново при непрекъснато бъркане. Оставя се да кипне и супата е готова Simple Smile

Филе от сьомга на фурна със сос тартар от WomanBerry
Колкото искате сьомга
лимон, сол
черен пипер
копър
магданоз
масло или зехтин,
фолио за готвене

Сьомгата се измива, натрива се със сол и черен пипер, всяко парче се поръсва с няколко капки лимон. Зелените подправки се нарязват на дребно. Върху парчета фолио за печене, се поръсват подправките, сьомгата се намазва с малко зехтин или с масло и се добавят още зелени подправки. Увива се във фолиото и се пече около 20 минути на предварително загрята на 200 градуса фурна. След като рибата изстине, чак тогава се вади от фолиото.

За сос тартар-а:
Майонеза, кисели краставички, лимон копър и магданоз, яйце и по желание лук
Сосчето става страшно бързо, за около 15 минути.    Наситненият лук се пастира, на много ситно се нарязват киселите краставички,магданоза и свареното яйце (трябва е твърдо, не рохко). Продуктите се смесват, подправя се със сол на вкус и се разбърква добре.


Пилешки късчета "Хепи" oт Windy
Необходими продукти за 4 порции:
500 гр. охладено пилешко филе
250 гр. (или повече, ако така ви харесва) гъби - измити и нарязани на филийки
50 мл тъмен соев сос
100 гр. кашкавал
2-3 с.л. растителна мазнина или масло за пържене
3-4 с.л. брашно
черен пипер
чесън на прах или пресен, нарязан на ситно - по желание

Начин на приготвяне:
1. Месото се нарязва на хапки и след това хапките се овалват в брашното. Изтръсква се излишното брашно и късчетата се запържват до златисто в сгорещеното олио (или масло) на силен огън.
2. Добавят се гъбите, сипва се соевият сос, слагат се подправките и ястието се захлупва с капак, за да се задуши за около 5 минути, като котлонът се намалява.
3. По желание може да се добави малко вино - бяло или червено. Ако сосът ви се струва рядък, може да махнете капака и да го оставите да се сгъсти малко.
4. Хапките се разпределят в чинии и върху порциите се настъргва кашкавал. Сервират се с гарнитура от картофено пюре.

Пъстърва с лимон и билки oт Tyra

Продукти за 1 порция:
1 средно голяма изчистена пъстърва
1/2 лимон, нарязан на филийки
1 с.л. зехтин
сол, бял пипер, куркума, чесън на прах, розмарин (сух), копър (сух, връхчета)

Начин на приготвяне:
Рибата се поставя в/у парче алуминиево фолио (толкова голямо, че да може да се увие добре в него). Подправките се смесват и рибата се овалва хубаво отвътре и отвън с тях. Резенчетата лимон се поставят във вътрешността и се поръсва със зехтин отвън. Увива се добре във фолиото и се поставя в тавичка, в която има малко вода. Пече се в предваритело загрята на ок. 200 градуса фурна за ок. 15-20 минути.



Вегански плодови кексчета ала Beautycholica
Необходими продукти за блата : 3 банана,150 гр орехи,150 гр лешници,5-6 супени лъжици кокосово олио (тестото стана мазно,затова и по-малко мазнина да сложите,няма да сгрешите),2 сл какао,50-60 гр кокосово брашно,50-60 грама смлени овесени трици,1 сл стевия за подслаждане,шепа годжи бери.

Начин на приготвяне :  Смачкайте бананите с вилица (вземете по-узрели и по-меки,за да са лесни за обработка), добавете към тях нарязаните на ЕДРО ядки – орехи и лешници,какаото,стевията,изсушените годжи бери(по избор,не всеки разполага с тях).Прибавете разстопеното кокосово масло и за финал – брашната.Разбъркайте до хомогенна смес,има вид точно на микс за кекс.

Въху кухненска хартия и в подходящ съд,опечете блата на умерена фурна за около 20-на минути.Блата няма да се надуе!

Така,подложката е готова.Оставете да изстине. Отрeжете формички от блата с големината на хартиени формички за къпкейс.Гарнирайте с парченца банани (имайте впредвид,че бананите от блата доминират и ако искате по-комбиниран вкус в устата,сложете друг вид плод),добавете боровинки,  парченца ягоди и ВОАЛА. Получиха се 10-на кексчета.


Козунак на конци ала Beautycholica

Необходими продукти : 4 яйца,150 мл топло прясно мляко,100 мл топла вода,200-250 гр захар,сок и кора от 1 портокал,сок и кора от 1 лимон,200 мл смесена мазнина (100 мл олио + 100 мл разстопено масло) брашно около 500 гр,1 пакетче мая,за плънката – орехи,Нутела,за намазване преди печене – 1 жълтък.

Моят козунак съм го правила в машина за хляб,на програма ‘тесто’,2 пъти х 1 час и 5о минути.Правя това,защото смятам,че колкото повече се меси едно тесто,толкова по-пухкаво ще стане на финал.

Разбивам яйцата с вилица,слагам ги в машината.Добавям както следва – топлото мляко,топлата вода,смесена със сока от плодовете,настърганите кори,брашното и маята,предварително набъбнала със захар,брашно и малко топла водичка.Мисля,че всеки е наясно за маята,но аз да си кажа. Включвам машината на програма ‘тесто’,която ще направи 3 месения + 3 втасвания.Това,разбира се,е валидно за моят модел машина,при други – програмата може да бъде друга.Не печа в машината!

Малко по малко,започвам да добавям мазнината,към вече бъркащата се смес.Ако брашното ви се стори малко,досипете,толкова,колкото да направите МЕКО,но не и лепнещо тесто.Не прекалявайте с брашното,козунака ще стане тиклав.

Толкова от нас,машината ще си свърши работата.

1 час и 50 минути по-късно.Тестото е вече втасало и изскача от машината,дори прелива от кошницата (съжалявам,че не го заснех,да видите за какво гурме изригване става въпрос).Започвам да меся на ръка,да увивам тестото(както,когато истисквате дрехи от вода,преди да го сложите на простора) с намазнени със студено масло ръце.Така се прави,за да се получат конците.

Отново следват 1 час и 50 минути на втория цикъл на програма ‘тесто’.След като е готово,отново премесвам тестото (2-3 минути),разделям го на 3 равни части и започвам да разточвам на дебели слоя,добавям Нутела и орехи,завивам под форма на руло.С трите рула правя плитка(е,колкото успея),оставям в тавата,за да втаса отново.Намазвам със жълтък,поръсвам със захар,орехи,бадеми.

Печа в умерена фурна за около час.Не бързам да вадя козунака от топлото.
В случай,че нямате машина,следвайте същата схема,без да е необходимо да месите тестото и да го оставяте да втасва по 6 пъти.Ако месех на ръка,щях да направя така – бъркане на сместа,месене,втасване.Отново месене,подреждане в тава,второ втасване,печене.


2 ВИДА ЗЕЛЕНЧУКОВИ КРОКЕТИ от Beautycholica
Необходими продукти за зеленчукови крокети, първи вид : около 1,5 кг сварени картофи (комбинирам жълти и лилави за по-приятен и оригинален вид),150 гр сирене,1 малка главичка лук,2 жълтъка,магданоз.

Необходими продукти за зеленчукови крокети,втори вид : сварени моркови,грах,праз,тиквичка и картофи.(количество по избор),розмарин,лук,2 жълтъка.

От двете смеси,правите крокети с прилична форма,които преди да сложите в мазнината,трябва да оваляте в разбитите на лека пяна 4 белтъка,останали от яйцата.След като ги извадите от тигана,отцедете излишната мазнина,като използвате кухненска картия,върху която ще поставите крокетите.

Скрит текст:
Фирмиe, ТЕСТВАЩИ ПРОДУКТИТЕ СИ ВЪРХУ ЖИВОТНИ!
A

Arm & Hammer (Church & Dwight)

B

Bic Corporation
Boyle-Midway
Braun (Gillette Company!!!)

C

Chesebrough-Ponds (Faberg?, Ponds, Vaseline)
Church & Dwight (Aim, Arm & Hammer, Arrid, Brillo, Close-up, Lady's
Choice, Mentadent, Nair, Pearl Drops)
Clairol (Aussie, Daily Defense, Herbal Essences, Infusium 23, Procter & Gamble)
Clorox (ArmorAll, Formula 409, Fresh Step, Glad, Liquid Plumber, Pine-Sol, Soft Scrub, S.O.S., Tilex)
Colgate-Palmolive Co (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen, Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
Coty (Adidas, Calvin Klein, Davidoff, Glow, The Healing Garden, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Lancaster, Marc Jacob, Rimmel, Stetson)
Cover Girl (Procter & Gamble)

D

Del Laboratories (CornSilk, LaCross, Naturistics, New York Color, Sally Hansen)
Dial Corporation (Purex, Renuzit)

E

Erno Laszlo

G

Gillette Co (Braun, Duracell)

H

Helene Curtis Industries (Finesse, Salon Selectives, Thermasilk, Unilever)

J

Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC)


K

Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies,  Kleenex,  Kotex,  Pull-Ups, Scott Paper)

L

Lever Bros. (Unilever)
L'Oreal U.S.A. (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani!!, Helena Rubinstein, Lanc'оme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren
Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy)

M

Max Factor(Procter & Gamble)
Mead
Melaleuca
Mennen Co. (Colgate-Palmolive)


N

Neoteric Cosmetics
New Dana Perfumes
Noxell (Procter & Gamble)


O

Olay Co./Oil of Olay!! (Procter & Gamble)
Oral-Bи (Gillette Company)


P

Pantene (Procter & Gamble)
Pfizer (BenGay, Desitin, Listerine, Lubriderm, Plax, Visine)
Physique (Procter & Gamble)
Playtex Products (Baby Magic, Banana Boat, Ogilvie)
Procter & Gamble Co. (Clairol, Cover Girl, Crest, Giorgio, Iams, Max Factor, Physique, Tide)


R

Reckitt Benckiser (Easy Off, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Veet, Woolite)
Richardson-Vicks (Procter & Gamble)


S

Sally Hansen (Del Laboratories)
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)
Suave (Unilever)
3M (Post-It, Scotch)


U

Unilever (Axe, Dove, Helene Curtis, Lever Bros., Suave)





КОМПАНИИ, КОИТО НЕ ТЕСТВАТ ПРОДУКТИТЕ СИ ВЪРХУ ЖИВОТНИ!

А

Aesop
Ahava
Almay
Alverde
Amway
Anytime
Apotheker Scheller (Dr Scheller, Manhattan
AquaSource (Natural BEING Skin Care)
Aquolina (Selective Spa)
Aroma Vital
Arran Aromatics
Artdeco
Astonish (битова химия)
Аstera
Aveda
Avon
Аюрведа Плюс (паста Vicco)

B

Bare Escentuals.
Baylis & Harding
Beverly Hills Formula
BeYu
Belweder
Bi-Es (парфюмерия)
Bioderma
Bobbi Brown
Boots и бранд «№7»
Bourjois
Boutique D Elite
Bübchen
Burt’s Bees  

C

California Tan
Calypso
Carolina Herrera
Caudalie
Cecedille
Carita
Cutrin
Chanel
Chantelle
Citre Shine
Clarins
Clinique
Cliven
Collistar
Creative
Crown House
Cussons
Cutrin

D

Darphen
Deborah
Decleor
Dental Cosmetics (Silca и др.)
Derma-e
Dermalogica
Dior
Disney Fairies
Disney Princesses
Donna Karan
Dorco
Dr. Hauschka Skin Care
Dr Taffi


E

Е
Eco-Dent
El-ce med
Elisabeth French
Emami UK Ltd.
Erdal
Essence
Estee Lauder
EVA(POLLENA EWA)
Eveline

F

Finelle
Fleur de Sante
Florena
Framesi
Frosch
Freeman

G

Gal
Got 2b Spa
Goldwell
göt2b
Green Mama
Gucci
Guerlain
Guinot

H

Hello Kitty
Herbina

I

i.d. bare Escentuals
India Cosmo
IsaDora

J

Ja-De
Jaikaran India Limited (паста за зъби Orohyi)
Jason Natural Cosmetics
Jessica McClintock
Jo Malone
Joe Bloggs

K

Kiki
Kolastyna
KRKA
Kryolan

L

La Chalet
La Prairie
La Mer
Lanza
L Angellica
L'Occitane
Lek
Lifestyles
Liz Claiborne
Londa
Lumene
Lush

M

M.A.C.
Madina Milano
Make Up Factory
Make Up For Ever
Mann&Schroeder
Markwins
Mary Kay
McBride
MD Formulations
Mediterranean, SPA
Midani Erbe
Molton Brown
Montagne Jeunesse

N

Natracare
Nature's Gate
Natural Source
Nature Shop
Neways
New York Color (самата марка не тества, но компанията-собственик прави опити върху животни)
Nina Ricci
Ninelle
Nivea
Nouba
Nuxe

O

Oceanic Cosmetics
Octagon Investment Holdings (лак за коса "Och!")
OPI
Oriflame
Orlane
Orly

P

Paco Rabbane
Paul Mitchell
Paula Dorf
Payot
Paglieri (Felce Azzurra, Cleo)
Peelu
Prescriptives
Professional touch
Pupa
Putzi

R

Radox
Rene Furterer
Revlon.
Ria of London (UK Aerosols Ltd)
Rimmel
Rocs
Rooibos

S

SCA
Scholl (Seton Scholl Heathcare, London)
Sebastian
Seventeen
Sheller
shiseido
Silca
Smashbox
Statestrong
Stila Cosmetics
Still
Swiss Formula (St. Ives)

T

Talika
Tesco
The Body Shop
The Color Workshop (Markwins International Corporation)
Tigi haircare (Bad Head)
Tommy Hilfiger
Too Faced Cosmetics
T-zone

U

Urban Decay

V

Veda
Vicco
Victoria’s Secret
Vitaskin

W

Weleda
Wella
Werner&Mertz
Wet-n-wild

Y

Yves Rocher


***
Yves Rocher (според някои данни допуска тестване върху животни на отделни съставки, но официално потвърждение липсва)
Chanel (няма формално съглашение с доставчиците на суровина, че не изполват вивисекция)
Gucci (въпреки, че са заявили отказ от вивисекция, използват естествен косъм с линиите си дрехи)
Shiseido (няма формално съглашение с доставчиците на суровина, че не изполват вивисекция)
Elisabeth Arden (много противоречиви данни)


Времето тук мирише на пролет, ама ТЦ, аз нямам никакво настроение  Май пролетна депресия ме обзема ooooh! Кучо нещо се разболява, алергия ли прави не знам, ама ме притеснява и не мога да намеря ветеринар у туй село  #Cussing out
За днес само мързел! Дори кафе не ми се пие. Ще разходя кучо, ще го изкъпя и след това цял ден ще се отдам на мързел! Това е положението  Mr. Green
Хайде, ще се завърна, като се пооправя малко   bouquet

# 14
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Добро утро, момичета и честит ни мързелив, но красив юбилей   bouquet

С благодарности към Тайра, за чудесното оформление на темичките ни   bouquet, се връщам да дочета старата  Blush

Общи условия

Активация на акаунт