Рецепти за кисел.:-)

  • 1 852
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,моето момче е на 5 месеца не съм много ясно с рецептите за кисел,ще съм ви благодарна за рецептите които бихте публикували Simple Smile

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
Правиш кремче с адаптирано мляко и нишесте и докато още е топло, го смесваш с пасираните плодове от компот. Така правех аз за баткото навремето. За малкия не съм правила, защото има толкова готови неща в магазина....

# 2
  • Мнения: 506
На 5 месеца ми се струва раничко, но ако си въвела някой плод можеш да правиш следното:
сваряваш плода с вода, вадиш, пасираш, към водата добавяш натурално царевично нишесте, размито с малко вода и след това и пасирания плод. Аз така давах, но след това и кърмех. Ако не кърмиш трябва да го правиш с АМ  Peace

# 3
  • Италия
  • Мнения: 490
От съветите, които търсиш в другата тема, на мен ми стана ясно, че сега започвате да се захранвате. Там споделяш, че даваш зеленчук /не е ясно какъв точно/, но бебенцето отказва да яде. При това положение успя ли да въведеш някакъв зеленчук или плод? За каши изобщо няма да питам, а да не говорим за нишестето, което е съставка на кисела. Защо реши, че кисела е решение във вашия случай? Според мен е доста раничко да се оглеждаш в тази посока  Peace. А иначе рецепти има - пишеш в Гугъл рецепти за кисел за бебета и ще ги видиш. Нищо сложно за приготвяне. По-сложното е преди това, че трябва да въведеш няколко вида зеленчуци, плодове, че и кашите. Не бързай, разбери първо, защо бебенцто отказва да яде. Успех!

# 4
  • Мнения: 6
С кашите сме добре яде ги вчера му дадох каша с нишесте и ванилия на "Ганчев" много я хареса. От зеленчуците сме пробвали морков и картоф, вчера бяхме на консултация педито ми каза,че вече мога да включа и месестите и жълтък явно не иска да яде защото не е гладен,трябва да огладнее,за да яде.

# 5
  • Мнения: 27 524
За месестите  Crazy и жълтък е хипер, хипер рано. Седни и прочети малко за захранването, не бързай толкова.  Tired

Всички продукти на Ганчев не са подходящи за деца под 1 годинка!  Peace

Киселът не носи нищо полезно и важно на детето ти.

# 6
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Бих посъветвала да предложиш плод вместо кисел,а кашата да я оставиш натурална.
Не всяко бебе му харесва по-този начин.

# 7
  • Мнения: 6
За месестите  Crazy и жълтък е хипер, хипер рано. Седни и прочети малко за захранването, не бързай толкова.  Tired

Всички продукти на Ганчев не са подходящи за деца под 1 годинка!  Peace

Киселът не носи нищо полезно и важно на детето ти.
Защо да е рано за месести пюрета и жълтък,след като педито ми го препоръча? Ти кога започна със тези неща според мен малко по малко трябва от всичко да опитва вече.

# 8
  • Италия
  • Мнения: 490
marina9123, въведи зеленчуци /само картоф и морков е само началото/ - има достатъчно много, които може, а и трябва да опита бебенцето. После идват плодовете и чак след това месото Ако караш така с търпение и постоянство /които са задължителни в случая  Peace/, ще стигнете и до месото след има-няма два месеца /което вече си е подходящо време/. Подкрепям Блонди в съвета й да прочетеш за захранването, защото това е наистина важно  Peace. Както разбирам при вас нещата се случват много разхвърляно и ако това са съветите на вашия педиатър, аз опрелено не мога да му стана фен.
А, да не забравя и за жълтъка...аз още не съм го въвела - нашият педиатър ми каза, че това трябва да се случи на осем навършени месеца!!!

# 9
  • Мнения: 27 524
Защо да е рано за месести пюрета и жълтък,след като педито ми го препоръча? Ти кога започна със тези неща според мен малко по малко трябва от всичко да опитва вече.

Не съм започнала още  Peace Рано е  Simple Smile Когато навърши 8м ще предложа по малко масло в зеленчуковото й пюре, както и след това месо.

Относно това, което педи ти е препоръчала - за съжаление не е резонно. Лежат на стари лаври и няма обосновано мнение.

Млечни и яйца няма да види Камелия преди навършена годинка  Peace

# 10
  • Мнения: 6
Явно навсякъде децата се гледат по различен начин. При педито,което сега е моето дете ми е била на мен лекар от мъничка мисля да и се доверя.За 22 години на колкото съм не зная болница...дано и моето бебче е като мен. Досега каквото ми е казвала нямя грешки. Ще ви послушам с това да въведа ред и дано се получи Simple Smile

# 11
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Марина Леана ти е дала добра рецепта за кисел, но аз го предложих над месец след като бях захранила. Понякога го правя и с АМ, но го предлагам веднага заради млякото.

# 12
  • Мнения: 2 052
marina9123, педито ти те съветва такива неща, защото си кара по схемата от преди 22 години. И не само твоето педи, и моето и много други  Crazy Според мен също е рано за кисел, да не говорим за месо и жълтък. Едва сега си започнала захранването и ми се струва, че го караш доста хаотично.
Въведи си няколко зеленчука (картоф, морков, пащърнак, тиква, тиквичка), няколко плода и тогава вече щом искаш може кисел. След това може да въведеш оризова каша. Кашите на Ганчев доколкото знам са със сухо мляко, което не е подходящо за бебета на тази възраст. Гледай да са или безмлечни или с АМ.
Месото и жълтъкът се въвеждат след това, на 5 месеца е твърде рано.

Общи условия

Активация на акаунт