Детски лагери- Лято 2013

  • 24 503
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 204
Откривам сезона с 2 предложения:

1. Фондация Англ. клуб пуснаха информация за морски лагер на Златните. Тепърва ще мислим за 1 или 2 седмици ще се ходи. Имам лични впечатления от школата, които са прекрасни. Препоръчвам ги най- искренно.
http://mezhdunaroden-lager.dir.bg/_wm/library/?df=113927&dflid=3

2. Втора препоръка от мен. Laughing Помните ли, че миналата година коментирахме Пълдин, но така и не успяхме да съберем дечица за лагер. Аз все пак изпратих моя син + 2 приятелчета и 1 татко на екскурзионно летуване с тях в Родопи. Бяхме и на Рилски езера с тях. Много готини и свестни момчета, пълни с идеи и желание. Успели са да направят градски лагер на Витоша, за който чух добри отзиви. Моля мислете, четете и дано до лятото успеем да съберем деца за един лагер в Рила да речем.
http://www.prikluchenia.com/index.php/pages/planinski-lageri-za-deca

# 1
  • Мнения: 2 037
Благодаря за темата!
По т.2 - техен представител наскоро се включи в друга тема, дано следи и тази.
 Simple Smile

Допълвам: Пролетен лагер - http://www.kidssports.bg/novini/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D … %D1%8F-n2253.html

Последна редакция: вт, 12 мар 2013, 11:59 от Люлин

# 2
  • Мнения: 4 204
Благодаря за темата!
По т.2 - техен представител наскоро се включи в друга тема, дано следи и тази.
 Simple Smile

Допълвам: Пролетен лагер - http://www.kidssports.bg/novini/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D … %D1%8F-n2253.html

Люлин, помня, че миналата година и ти беше навита за лагер  с Пълдин! Laughing Ще съберем ли групичка тази година?

# 3
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Това пpед.ожение за екскуpзионното е много интеpесно Още пазя спомените от моите ученически екскуpзионни Самол че ние обика.яхме п.анините с pаницител всяка вечеp спяхме в pаз.ична хижа  Емоциите са незабpавими А попада.и .и сте на пpед.ожение за екскуpзионно за pодитеи и деца?

# 4
# 5
  • Мнения: 4 204
Това пpед.ожение за екскуpзионното е много интеpесно Още пазя спомените от моите ученически екскуpзионни Самол че ние обика.яхме п.анините с pаницител всяка вечеp спяхме в pаз.ична хижа  Емоциите са незабpавими А попада.и .и сте на пpед.ожение за екскуpзионно за pодитеи и деца?

Екскурзионното , на което беше синът ми / с възрастни/ беше точно така- спяха на различни места и ходеха доста.

# 6
  • Мнения: 126
Синът ми ходи 1 седмица миналото лято на лагер с Мотен на Алеко. Разходки, 1 ден на съоръженията на Мотен на Алеко, последният ден имаха преход до Черни връх. Изкара много добре.

За това лято търся нещо извън София. В kidssports.bg ми харесаха предложенията на Скаутския клуб и лагерите в с. Мийковци. Ще съм благодарна , ако някой има впечатления от тях, да ги сподели.

# 7
  • Мнения: 45
Здравейте, какво ще кажете за http://www.luckykids.bg/
Аз тази година смятам да запиша синът ми, който ще бъде само на 7

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Преди няколко дни търсех лагер, като единствения начин да пусна детето е и аз да съм с него. Попаднах на Йовчевата къща . Сега се зачетох в програмата, много ми хареса Simple Smile  Нямам никакви преки впечатления. Та търся лагер, екскурзионно за деца и родители.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 824
Преди няколко дни търсех лагер, като единствения начин да пусна детето е и аз да съм с него. Попаднах на Йовчевата къща . Сега се зачетох в програмата, много ми хареса Simple Smile  Нямам никакви преки впечатления. Та търся лагер, екскурзионно за деца и родители.
Може и да не съм права, но отстъпката от 50% за какво ли не ми говори, че цената от 480лв е нереално висока за това, бихме получили. Очевидно основната им цел е печалбарство със 100% надценка над реалната цена от тези, които се излъжат да платят, де. От друга страна реалната цена на продукта който предлагат заедно с печалбата излиза 30лв на ден (240/8). И срещу това - храна, спане, езда, уроци по  английски... Струва ми се много вероятно очакванията ви относно качеството да не се оправдаят.
Но това са само мои предположения Simple Smile

# 10
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Да, и аз се зачудих на този лагер. Кое му е международното? Това, че има белгийски треньор по езда ли? В програмата на лагера по дни не видях включени уроци по език. Оставам с усещането за едни хора, които имат къща и 10 кончета и искат да извлекат максимума от тях, но доколко имат опита и капацитета да се грижат за деца, е неясно. Това ме накара да се замисля за безбройните фирми, които предлагат спортни, приключенски и всякакви лагери. Трябва ли да отговарят на някакви изисквания, за да предлагат тази услуга? Има ли някаква законова уредба? Кой носи отговорност, ако нещо се случи с детето?

При лагерите на Пълдин не ми харесва изискването за минимален брой от 40 деца. Вярно, че това намалява цената, но за 4-5 дни ми се струва невъзможно децата да се опознаят, да се създаде уютна, приятелска атмосфера  Thinking

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 10:51 от Айяла

# 11
  • Мнения: 2 037
Eлл, езиковият модул се заплаща допълнително - 80 лв.
Прави впечатление, че в района на гр. Елена има силно предлагане на езикови лагери.

Айяла, същото бях писала и аз миналата година, 40 деца група е амбициозна цел.

В скорошната тема за екскурзиите от училище беше писано, че ще се променят изискванията за транспорта и много малко фирми ще продължат да го предлагат. Говоря наизуст, текстове не съм чела.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 412
За лагера в Йовчевата къща, не знам нищо конкретно, намерих го при търсене в интернет на детски лагери 2013 година.

В програмата има всеки ден по 2 часа езда, допълнително има посещение на  еко-ферма за кози и овце в Килъжевци, запознаване със животните и грижите за тях, издояване на животни; правене на млечни продукти от издоеното мляко, работа с глина, стрелба с лък, палатков лагер с една нощувка с преход на коне до там. За последния ден в програмата пише "изпращане на немската група", може би това е международната част. Мен ме интересува да направят обявените в програмата мероприятия. Доверие ми вдъхва, че допускат и родители, това е един вид допълнителна проверка. Също видях, че организират от няколко години лагери.

За цената - ами и на Тедех  ценовата политика беше подобна - първите билети с 50% отстъпка, следващите с отстъпка 30% и в последните дни най-високата цена.

Но определено, ако трябва детето да ходи само, ще ми е много трудно, да не кажа невъзможно да я пусна на какъвто и да е лагер, поради слабия контрол.

Чувала съм добри отзиви и за този лагер.

# 13
  • Мнения: 3 367
gerka,моля,брой нас -момиче на 9; момче на 7,за периода 15 юни-28 юли,все ми е едно къде ще са,само да е с движение, безопасно и поносимо като цена.
Мин.година щерка ни прави дневни лагери с Атмосфера спорт,бях доволна,но тази година ги искам извън града и далеч от копчета и екрани
Ще ви чета с интерес!

# 14
  • Мнения: 18
Миналата година сина ми беше на този лагер      http://www.horseman-bg.com/
останахме много доволни.Всеки ден детето ми се обаждаше,за да ми каже какво са правили и всеки път беше с положителна емоция.Каза ми,че всеки ден яздят коне и ги учат как да им сложат седло и си теглят глас за кое животно да се грижат (собственика има  ферма) лагерът се провежда във село Макоцево на около 20 километра от София.Ходят на поход с колела,търсят съкровище по карта в гората и се учат да оцеляват в планината (правят си заслони,обесняват им разни неща за гората) правят си питник на една поляна,разхождат се с каруца около селото пренощуват в една голяма вила с двор момичетата на 2 етаж,а момчетата на 3.Къщата е в добри условия всяко дете си има легло и гардероб (няма телевизия и интернет,защото според мен са там,за да са сред  приридата през цялото време) храната е нормална имат плодове през целият ден,ако са гладни,а две баби им готвят храната млякото е от кравата (който иска можеше сам да си истиска млякото  Laughing) гледаха как се излюпват пиленца,къпаха се в реката, гледаха как се прави меда,палят лагерен огън и си пекат пържоли,танцуваха народни и калбойски танци,а накрая родителите идват и могат да видят какво са научили децата (яздят коне,танцуват и т.н)обличат се в карнавални костюми и се почерпват,а после си тръгват.
Тази година пак ще го посетим! но се записвайте още от март защото после няма места

Общи условия

Активация на акаунт