Парфюмни размисли и страсти - 170

  • 48 852
  • 710
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 165
                                            
Мед



Натуралният пчелен мед е незаменима храна и лекарство, чудесен и вкусен дар на природата. Достига до нас, благодарение на пчелите, които преработват пресния, но нетраен нектар, отделен от цветята в  сладка, прозрачна течност със специфичен вкус и аромат, която ние наричаме мед. Медът не губи ценните си качества в продължение на много години. Съхранен при подходящи условия, той е единствениия хранителен продукт, който няма срок на годност.
Медът е храна с определено диетично и лечебно действие. Въздейсвието му върху организма е по- слабо, но по- продължително в сравнение с това на лекарствата, ето защо дозировката му не е строго определена и той може да се използва ежедневно от всички хора.
Медът е високоенергиен продукт-източник на бързоосвобождаваща се енергия и лесноусвоими въглехидрати.Още първобитните хора са познавали лечебните свойства на меда. В древния Египет медът е заемал почетно място сред най-ценните храни и лекарства. Древните лекари го смятали за  продукт на дълголетието.
Медът е често използвана съставка в парфюмите. Използва се най-често за да подсили пищността на цветята или за да направи по-сладка ванилената подложка на парфюма.





Харесвате ли мед в парфюми и кои парфюми с тази съставка са ваши любимци? Как стои нотката на кожата ви и видоизменя ли се миризмата и в нещо неприятно, както понякога има свойството да прави меда в парфюми?




Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 35 961
мразя мед точно защото се видоизменя  Mr. Green
вие си знаете на какво става медената нишка Simple Smile

# 2
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Кажете някой интересен парфюм с мед, не се сещам досега да съм мирисала такъв  newsm78 А може и да не съм разбрала, че има мед вътре  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 997
Не обичам мед, хич  ooooh! Става ми лошо на стомаха  Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 600
densi, благодаря за новата темичка!   bouquet

Обожавам мед в парфюмите!  Blush Heart Eyes Имам доста с мед и смея да кажа, че ми стои добре, без много да се видоизменя. Сред любимците ми са Chanel Beige, Ambre Narguile Hermes, Chergui Serge Lutens, Botrytis Ginestet (от този имам само пробичка, но го обожавам, и май ще се придобива), Feminite du Bois Shiseido.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря за темата   bouquet

Не обичам парфюмите с мед, и на моята кожа не стоят добре.
Има някои, които харесвам и имат в състава си мед, но имат и много силни други съставки, които го прикриват (напр. Прада амбър, Traversee du Bosphore)

# 6
  • Мнения: 75
Денси, благодаря за вкусната тема eat  От кога се надявах на тема с гурме насоченост (ако може следващата да е за бадемчетата, моля Praynig)

По-принцип харесвам меда в парфюмите, но не харесвам всички парфюми с мед. Любимци са ми Back to Black и Ambre Narguile, Un Bois Vanille също, но в него доколкото виждам има пчелен восък, а не мед newsm78 Харесва ми и меда в 1270 Frapin и Botrytis Ginestet, най-натурален и буквален ми е в Honey and the Moon, с който наскоро се запознах. Най-ужасен ми е в L'Instant, с Chypre Rouge също не се спогодихме, но не знам дали да обвинявам меда за това. Thinking

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 19:22 от Ronita

# 7
  • Мнения: 17 546
Мед! Grinning Много медена ми е Сицилия, обичам я! Heart Eyes В Lady Million също усещам доста мед, който харесвам. В Ambre Narguile усетих мед, но черешовия аромат доминира и го задушава. Chanel Beige има най финия и красив мед, който мноооого обичам Heart Eyes Медът в Sensuous Estеe Lauder е хубав в топло време, в студено се появява дразнещата нишка, която много хора усещат при наличие на мед в пирамидата. Back to Black By Kilian - най-обикновения мед в чай от лайка, който изобщо не струва толкова колкото струва. Ако не лепкаше меда, спокойно пристрастените към този парфюм можеха да ползват чай от лайка с лъжичка мед в него за ароматизирането си. Laughing 8e jour Yves Rocher - много любим, но крие меда си от мен. Rolling Eyes В Wish Chopard усещам повече карамел, отколкото мед, но го харесвам. В Scarlett Cacharel медът ме издразни в комбинацията с жасмин и круша. Не го понесох. Eau de Star TM -ужасен ужас за мен, с мед, без мед, всякак. Отровите на Диор не харесвам и меда им едва ли е основната причина. В John Varvatos усещам "пикливия" мед.
Любопитен ми е Just Me Montana, няма обаче къде да го пробвам, а ме плаши ананасът в него.
Това е накратко ретроспекцията на парфюмите с мед в пирамидата, които познавам и в които го различавам, защото има и други, в които се твърди, че има мед, но аз не го регистрирам. Като цяло харесвам натуралния аромат на мед и восък.

# 8
  • Мнения: 8 460
Медът ме обича, а и аз него. Laughing
Шанел Беж ми е любимец и наистина е много фин. На нищо подобно на вашите описания Stop не се превръща. Просто стои уникално и винаги предизвиква въпроси с кой парфюм съм.
А L'Instant е най-балансираният парфюм, който познавам. Много женствен.

# 9
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Хм, нямам спомен да съм засичала по парфюмериите Шанел Беж. Има ли го в момента?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Обичам мед Heart Eyes Меден ми е Tobacco Vanille, макар че в състава му няма такъв. Любов от първо помирисване беше и Soir de lune, защото усетих осезаемо меда. Последният обаче не мога да го нося, ама май шипъра там ми идва в повече.

# 11
  • Мнения: 8 460
Хм, нямам спомен да съм засичала по парфюмериите Шанел Беж. Има ли го в момента?
Не. Екслузивите не се продават у нас.

# 12
  • София
  • Мнения: 295
Благодаря за темата   bouquet
Не харесвам мед! За щастие не го усещам в Poivre Piquant и Traversee du Bosphore.

# 13
  • Мнения: 3 494
Благодаря за темата, Денси реагира светкавично Simple Smile.
Щом в Л`Инстант и Sensuous Estеe Lauder има мед, значи го харесвам в парфюм. От първия имам малка отливка, като свърши, сигурно ще взема цяло бутилче.

# 14
  • Мнения: 233
Обичам...да го ям! Във всякаква форма. Ама и в парфюм го обичам. Е, не навсякъде - Бижу, медът в Монтанския парфюм не е най-добрия. Последно се сдобих с Honey and the Moon - Tokyo Milk Curiosite perfumes. И ми действа мноооооого вдъхновяващо! Но наистина е много силен (до натрапчивост), много натурален и предполагам, че ще умори много народ. Като въздействие го сравнявам с Alien - TM, макар да си приличат само по жасмина от пирамидата.

Общи условия

Активация на акаунт