Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 615
  • София
Или има от къде да се снабди с наистина домашно месо - освен ако не си отгледа сам добичето.

# 616
Щом някой се изхранва основно с това, по-добре купувай "Clean label", пак от Лидл. Идеалният вариант е домашно правено - и шунка правим, и месо сушим, но това е ако на човек му се занимава.

Все още успявам веднъж годишно по Коледа да се снабдя с домашно свинско месо. Телешко също, агнешко, ярешко. Пилешкото вече ми е проблем. Похвалиха ми някакво румънско пиле на Фрегадо май беше. За сега за проба само купих набор за супа. Определено е по добро от безвкусните пилета по магазините. Домашни кренвирши не мога да докарам като купените. Там ги докарвам на ниво суджук Stuck Out Tongue Winking Eye

# 617
И аз така. Всякакви "здравословни" ГОТОВИ храни обикновено са капан.
Дори сухите плодове може при сушенето да имат добавена захар.
Ето го, захарта хич не е малко:
http://www.oetker.bg/bg-bg/produkti/mjusli-vitalis/schoko-muesli-klassisch.html
В сушените храни, плодове които изглеждат запазени и светли слагят химикали за да не потъмнеят, химия, а аз се чудех защо получавям киселини.

В черния списък отскоро са топени сирена за мазане, съдържат гума гуар, салатки от Билла и готови, също пълни с гумата и консерванти. Избягвям готови кремове защото имат модифицирано нишесте. Само се надявам да не е гмо. Скоро се спуках да повръщам от един купешки хумус в кръгла кутия. Мислех че ще умра. Явно някой не е мил ръчичките преди да го произведе.Wink

# 618
  • Пловдив
Бях чела негативни мнения за бозата на Хармоника, но все пак реших да взема от Лидл. Толкова отвратително, прегоряло нещо не бях вкусвала от много години. Никога повече.

# 619
  • София
И аз така. Всякакви "здравословни" ГОТОВИ храни обикновено са капан.
Дори сухите плодове може при сушенето да имат добавена захар.
Ето го, захарта хич не е малко:
http://www.oetker.bg/bg-bg/produkti/mjusli-vitalis/schoko-muesli-klassisch.html
В сушените храни, плодове които изглеждат запазени и светли слагят химикали за да не потъмнеят, химия, а аз се чудех защо получавям киселини.

В черния списък отскоро са топени сирена за мазане, съдържат гума гуар, салатки от Билла и готови, също пълни с гумата и консерванти. Избягвям готови кремове защото имат модифицирано нишесте. Само се надявам да не е гмо. Скоро се спуках да повръщам от един купешки хумус в кръгла кутия. Мислех че ще умра. Явно някой не е мил ръчичките преди да го произведе.Wink
За добавката Гума Гуар, откъде и по какво съдите, че е толкова вредна Поне инфото, което аз откривам, сочи друго (не знам дали е достоверно де): https://hranene.framar.bg/%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0/e412

# 620
Какво им е толкова страшното на модифицираното нишесте и гуар гумата  Laughing
Аз харесвам бозата на Хармоника, но най-вече тази по-светлата. Другата май беше от ръж и не ми е толкова вкусна.

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 09:40 от Дъждец

# 621
  • София
Какво им е толкова страшното на модифицираното нишесте и гуар гумата  Laughing
Аз харесвам бозата на Хармоника, но най-вече тази по-светлата. Другата ман беше от ръж и не ми е толкова вкусна.
И аз питам - какво за гумата гуар? Вижте линка по-горе, така като гледам и гума ксантан не е вредна: http://www.kulinarno.bg/novini/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B2%D1%80%D0 … 2%D0%B0%D0%BD-939

# 622
  • Sofia
Бозата на Хармоника е много вкусна,не знам какво сте пили...
Сирене "Верея" за пореден път ми се случва да е меко и кашаво след като го сложа във вода,поредния боклучав продукт Angry

# 623
Ами нямам желание да ям гуми. Модифицирано нишесте и него ли ще изкарате ок? Знаете ли че в цял свят като измислят някаква гнусна врвдна храна плащат на лаборатории да правят изаледвания и да пишат по вестници, тв, че е мн полезно? А за боза....всичко което е с захарин и цикламат е супер вредно. Ако намерите боза със захар пийте.

# 624
  • София
Бозите на Хармоника са със захар!!!

# 625
  • Sofia
Бозите на Хармоника са със захар!!!
Тръстикова нерафинирана.

Днес исках да купя майонеза,всички бг са с боклуци бъкани,гледам някаква от Украйна,и тя от същите неща забъркана...едвам намерих някаква на Хелман с малък % яйца,не е само от олио и яйца,но е по-добра от другите.

# 626
  • София
Ами нямам желание да ям гуми. Модифицирано нишесте и него ли ще изкарате ок? Знаете ли че в цял свят като измислят някаква гнусна врвдна храна плащат на лаборатории да правят изаледвания и да пишат по вестници, тв, че е мн полезно? А за боза....всичко което е с захарин и цикламат е супер вредно. Ако намерите боза със захар пийте.
Аз нищо не изкарвам полезно или вредно. Само цитирам сайтове, в които ясно и точно са обозначени Вредните е-та.
Хубаво е човек да се информира, чете и проверя от няколко източника. Понякога това е полезно, за да не върти човек една и съща песен като грамофонна плоча. Гума гуар и гума ксантан няма нищо общо с автомобилните гуми или с гумите за триене на моливи, така че вие не ядете гума в този смисъл.  hahaha

# 627
Кетчуп на Олинеза-все едно червен пипер+някакъв гел.Оранжева,безвкусна лигня.

# 628
  • Варна
Ами нямам желание да ям гуми.
Това е естествен хранителен продукт, защо се подвеждаш от името не мога да разбера. Нито се прави от автомобилни гуми, нито от гумички за триене Joy
п.п. Опс, Роланд ме е изпреварил.

# 629
  • София
За черния списък да сложа крема сирене “Вълчев”. За маслото им знаех, че е зле, но това тотално не се яде. Средножълта мазна смес без никакъв аромат на мляко.

Последна редакция: вт, 22 яну 2019, 00:26 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт