Къде в/близо до София има...?

  • 7 721
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 197
Извинявам се ако темата не е за тук, но имам следното питане - навсякъде из форума чета - тези продукти - отврат, тези - още по-зле, зеленчуците тъпкани с нитрати, мляко, сирене кашкавал, месо ... без коментар за състава, та - споделете места, хора, домашни производители, оранжерии - каквото и да е, от където човек може да си купи ДОМАШНИ - мляко, сирене, зеленчуци, месо - всякакво? Малки проверени мандри...малки месарници... знам ли и аз вече  ooooh!
Искало ми се е събото-неделно да запаля колата и да отида и да купя такива - истински продукти, но не зная откъде, а е невъзможно да няма!
Предварително благодаря за всички отговори и отзиви!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 364
Мляко и млечни купувам от тук http://mlekarnica.com/

# 2
  • Мнения: 4 785
Знам аз  Mr. Green

Свинско купувам от Костинброд, има кланица - ако си заинтересована ще ти обясня къде точно е, обаче всичко свършва до обяд събота и неделя, но е прясно-прясно свинско, от сутринта или най-много от предния или по-предния ден, нищо не се задържа там. Истинско и вкусно е. Пилешко купуваме пак от Костинброд - но го има и в София в на Джиев магазините, от всички купешки пилешки неща, те са най-добре, според мен... Иначе от този район може да си набавиш всичко - домашни домати, много хора си ги гледат и ги продават, изкарват касетки пред къщите си, краставици, чушки, зеле взимаме от съседното с. Петърч, моркови... общо взето доста зеленчуци и плодове  Wink Аз съм от този район, та ни е лесно събота и неделя като отидем до наще да напазаруваме  Peace Сега сме се заредили за една мандра в Годеч - опитахме кашкавала и сиренето, хубави бяха определено  Peace Намерихме ги пак в магазин в Костинброд  Laughing

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 599
Може би тази тема ще ти е от полза:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541500.0

# 4
  • София
  • Мнения: 197
Благодаря момичета!  Hug Някакво начало е Simple Smile

# 5
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
В Горубляне, зад църквата има магазин, където продават мляко-краве и овче(след Великден ест.), съответно сирене от двата вида и смес, месо. Взимала съм мляко и сирене много са хубави.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 267
В Младост1 на пазара има един поп, който продава всякави неща. Произвеждат си ги в манастира.

# 7
  • София
  • Мнения: 197
В Младост1 на пазара има един поп, който продава всякави неща. Произвеждат си ги в манастира.
В Горубляне, зад църквата има магазин, където продават мляко-краве и овче(след Великден ест.), съответно сирене от двата вида и смес, месо. Взимала съм мляко и сирене много са хубави.

Супер!!! И двете ще ги проверя   bouquet

# 8
  • Мнения: 244
В магазинчето за жито - в църквата "Св. ПЕТКА" - в центъра на София. Продават натурално сирене, кашкавал, сладка и конфитюри, мед - производство на манастири. Но цените са убийствено високи - пример, кашкавал от биволско мляко е малко над 30 лв за 1 кг.
Понякога и на Женския пазар могат да се засекат баби и 1-2 производители с доказано качество.
А натурални гръцки маслини (внос през ден) могат да се намерят в едно малко магазинче на един грък - има и всякаква гръцка риба. Намира се в Младост 3 - ще се опитам да го обясня. Пътува се от центъра към Младост с рейс 76. Слиза се на спирката преди спирката за ХИТ.  Пресича се булеварда и отивате към отсрещната спирка (от която после ще се връщате). Отзад на гърба на спирката има блок, в който на партера се намира въпросното магазинче. Ако пътувате с метро - слиза се на пазара Младост и се взима рейс 111 и пак до описаната спирка. Цените са ма-а-а-лко по-високи, но има доста интересни неща. Успех! Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 20:02 от CVETETO3101

# 9
  • Мнения: 2 285
CVETETO3101, този магазин в Младост-3, за съжаление, беше затворен още миналата пролет и помещението след това се отдаваше под наем.  Peace
treisy, ще съм ти мнооооого благодарна ако ми пуснеш името на мандрата (или магазина в Костинброд) на ЛС.   bouquet

# 10
  • Мнения: 244
Извинявам се, че информацията ми за маслините е неактуална!
treisy, мила - може ли и на мен на лични - за мандрата (или магазина в Костинброд).
  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 785
Ако е за сиренето и кашкавала - ей това http://mogila-eood.hit.bg/
До самата мандра не сме ходили, обаче картинката, логото и марката бяха същите. Обаче в магазина ни режеха от едни големи пити, не бяха малки вакумирани опаковки - но и такива видяхме  Peace

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 202
Знам аз  Mr. Green

Свинско купувам от Костинброд, има кланица - ако си заинтересована ще ти обясня къде точно е, обаче всичко свършва до обяд събота и неделя, но е прясно-прясно свинско, от сутринта или най-много от предния или по-предния ден, нищо не се задържа там. Истинско и вкусно е. Пилешко купуваме пак от Костинброд - но го има и в София в на Джиев магазините, от всички купешки пилешки неща, те са най-добре, според мен... Иначе от този район може да си набавиш всичко - домашни домати, много хора си ги гледат и ги продават, изкарват касетки пред къщите си, краставици, чушки, зеле взимаме от съседното с. Петърч, моркови... общо взето доста зеленчуци и плодове  Wink Аз съм от този район, та ни е лесно събота и неделя като отидем до наще да напазаруваме  Peace Сега сме се заредили за една мандра в Годеч - опитахме кашкавала и сиренето, хубави бяха определено  Peace Намерихме ги пак в магазин в Костинброд  Laughing
ние имаме вила до Годеч и всичко изброено от теб сме купували. За месото - вярно, че е прясно, но не е сигурно как гледат животните. Яйца и пилешко на Джиев има на доста места в София. Мнението ми за тях е същото като за месото.
Мандрата -  намира се точно като влезеш в Годеч, в ляво си свива, от дясно има трафопост. Не съм особено впечатлена от нещата. Сравнявам ги напр. с тези на Добрев. Хора, които гледат животни (крави и овце) в селото, където ни е вилата, когато съм ги питала за мандрата са се изказвали ... скептично относно съдържанието на продукцията. В смисъл, че освен мляко има и друго Peace Иначе, много и в големи количества се пазарува от там. Явно добре им се развиват нещата, защото миналата година почти бяха построили нов магазин. Тази година още не сме открили вилния сезон и не знам как е. След месец ще докладвам.

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 14:51 от zvanche

# 13
  • Мнения: 2 285
treisy, линкът при мен не се отваря.  Peace

zvanche, благодаря за упътването !   bouquet  Ние отскоро също имаме лятна къща в района
и ще поразпитам и други хора за отзиви.  Hug

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 202
Добре би било да "засечем" информация. Като завиете в ляво трябва да продължите по улицата и след това първата пряко в дясно Peace Но който и да питате - всеки я знае.

Общи условия

Активация на акаунт