Kuzey Güney-Север - Юг ﻉ с участието на Къванч Татлъту - 69

  • 30 313
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 413
Малее, Терзи, Hug тия и в градината ли имат климатици?  Shocked  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 012

Ох, със сладкия кучо!  Heart Eyes

dterziiska, за теб също!

# 17
  • Мнения: 1 012
Брех, едва ви открих!  Laughing Ромина, благодаря за труда ти!   bouquet


Че защо едва, аз съм сложила линк  newsm78

Ми, Ивана, как бе, джанъм, да не са изпили 5 кила ракъ!?

Госпожата!  Hug
Интересно ми е, защото както тук ,така и в други турски  филми си предлагат брак след 2 погледа, ни целувка ни нищо, и после изведнъж брак, все едно и казва" искаш ли да пием кафе?"
Според мен ако наистина това е норамлно за там би трябвало доста хора да съжаляват за ибора си Thinking Peace

Тук много хора все още и без един поглед ги женят, но това е друга тема, а дали съжаляват, нямат шанс да споделят  Peace

# 18
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
хайде и аз да се пльосна преди да се потопя... Whistling

Мерси за темата. newsm51

Ивана, там повод за сватба е и пипане по ръката. Така, че кво се чудиш?  Joy Joy
Кат си спомня как погледна Кузей га Джема пипна Гюни по ръката у мутвака...малеййй... Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 1 012
хайде и аз да се пльосна преди да се потопя... Whistling

Мерси за темата. newsm51

Ивана, там повод за сватба е и пипане по ръката. Така, че кво се чудиш?  Joy Joy
Кат си спомня как погледна Кузей га Джема пипна Гюни по ръката у мутвака...малеййй... Joy Joy Joy


Пипане по ръката!  #Crazy В някои места тук съпрузите се виждат след сватбата!!  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 75
Ромина, то за някои места добре, но тук ни показват все пак хора с по-съвременни нрави . Виж Бану и Зейнеб колко бързо се предадоха без брак , а наш Баръш предлага брак на жена която познава от 2 дни и не знае дали има чувства към него. Срамота Wink

# 21
  • Мнения: 1 012
Ромина, то за някои места добре, но тук ни показват все пак хора с по-съвременни нрави . Виж Бану и Зейнеб колко бързо се предадоха без брак , а наш Баръш предлага брак на жена която познава от 2 дни и не знае дали има чувства към него. Срамота Wink

А, защо, съвсем нормално си е, пък и не са 2 дни.. тя все пак го спохождаше на яхтичката  Whistling

# 22
  • Uzbekistan / Tashkent
  • Мнения: 0
 Heart Eyes  Роминка благодаря за темата.

# 23
  • Мнения: 75
Ромина, то за някои места добре, но тук ни показват все пак хора с по-съвременни нрави . Виж Бану и Зейнеб колко бързо се предадоха без брак , а наш Баръш предлага брак на жена която познава от 2 дни и не знае дали има чувства към него. Срамота Wink

А, защо, съвсем нормално си е, пък и не са 2 дни.. тя все пак го спохождаше на яхтичката  Whistling
Спохождаше го, но не е имало нищо между тях, не му е признавала да чувства нещо към него? Тя и Зейнеб отиде при Бурак в дома му , но ако и предложи брак ще падна от смях и ще ги призная, че брака го нямат за нещо сериозно Peace

# 24
  • Мнения: 1 012
Напротив, за много сериозно го имат, но брак се предлага и само защото си бил с някой, кой се интересува има ли нещо или няма  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 685
 newsm51 Благодаря за темата!  newsm51
Добро утро и хубав ден! newsm76

# 26
  • Мнения: 3 371
Добро утро !   bouquet



Тодоровден е ! Да са честити всички, които празнуват и имат повод да почерпят !  bouquet




Скрит текст:
Тодоровден (Тудурица, Конски Великден) е църковен празник, празнуван в съботния ден от първата седмица на Великия пост.
 На този ден, както и на 17 февруари, Църквата възпоменава паметта на Св. Теодор Тирон. По време на гоненията на християните, император Юлиан Отстъпник (332-363) продължавал да иска връщането на езичеството. Знаейки, че 40 дни преди Великден християните спазват строг пост, той решил да се подиграе с тях и да ги застави да ядат идоложертвена храна. Юлиан наредил на градоначалника на Константинопол да напръска тайно с кръв от езически жертвоприношения всички постни храни на пазара, така че християните, макар и без да знаят това, да се осквернят и да бъдат подиграни. Св. Теодор Тирон се явил на патриарх Евдоксий и му известил наредбата на Юлиан Отстъпник. Заръчал му също да предупреди християните да не вземат храна от пазара през тази седмица. Предупредени своевременно, християните се хранили с варено жито (коливо). Юлиан разбрал, че замисълът му е разкрит, останал посрамен и пуснал неосквернена от езичниците стока на пазара.
 Почитането на християнския светия Тодор от българите, исторически е засвидетелствано още през ранното средновековие, обединявайки култа към свети великомъченици Тодор Стратилат и Теодор Тирон.
 В иконографията светецът е представен като ездач на бял кон и змееборец.
 Празнува се главно за здравето на конете, от там и името му - Конски Великден. Рано сутринта жените омесват и изпичат обредни хлябове във форма на конче и подкова. Бързат да раздадат от тях, защото се вярва, че който остане последен, неговите коне ще окраставеят.
 Най-интересният момент от празника е надбягването с коне - кушия. Мъже и ергени извеждат накичените си коне за надбягване. Победителите получават: конят - юзда, а стопанинът - риза или кърпа.
 След надбягването ездачът-победител обикаля селото, за да честити Тодорица. Навсякъде мома запоява коня с ненапита вода или вино.

# 27
# 28
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Хай  wavey

Честит имен ден на всички които празнуват. Бъдете живи, здрави и много щастливи! Hug  bouquet

# 29
  • Mystic Falls/Eindhoven/SoFiA
  • Мнения: 10
Ромина прекрасна тема благодаря ти   bouquet

Много готина снимката на Киво с кучето още по хубав ми се вижда всеки път Simple Smile

Ох добро утро де да кажа. Хубаво е да е събота и честит имен ден на празнуващите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт