4ай от копър при бебе на 10 дни

  • 2 348
  • 21
  •   1
Отговори
Може ли да давам 4ай от копър против колики на 10 дневно бебе и как се приготвя

# 1
  • Мнения: 666
 Може само ,че това вече е отживелица аз на големия през 1996 г давах за малкия ми изписаха капки Sab Simplex

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Може, може. Еми запарваш една чаена лъжичка със 100 гр. вода. Може и малко захар да сложиш. Абе то на пакетчето си пише.
Не знам доколко ще ви помогне, но нищо не ти пречи да се пробваш.
Успех Hug

# 3
  • Мнения: 515
По-добре попитай педиатъра си, как да се пребориш с коликите. Наскоро бях чела или чула някъде, че най- малките бебета нямат нужда от вода (чай) докато биват кърмени. Ако го кърмиш. newsm78

# 4
  • Мнения: 319
Може, и още как! И изобщо не е отживелица (да ме прощава пролетина!), защото в случая вероятно става въпрос за мярка с превантивен характер против колики (макар че знае ли човек  newsm78, коликите май вече започват доста рано след раждането!) Капките против колики са против същински колики. По-добре чай от копър!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 822
може. АЗ давах "детски чай" на хипп. Той е с копър

# 6
  • Мнения: 1 089
може, но давай от бебешките, тези които са за след 1 седмица,  примерно на Хип.

# 7
  • Мнения: 4 392
На мен ми го бяха препорьчали не като превантивна мярка,а като лек срещу колики.Сьщо и индииско орехче,и други бабини лекове.Аз сьщо мисля,че е останка от времето,когато не е имало капки.Не сьм го давала,но сьм много доволна от капките Саб Симплекс.Моята изпи 2 или 3 шишета,много силни колики имаше,копьр едва ли щеше да помогне.Но ако не са много силни,може да пробваш.Сьщо и топло компресче на коремчето помага.А когато и бяха безсилни,тате и я вземаше на коленете си и и вдигаше едновременно и двете крачета,за да и помогне да изкара лошите газове...То бяха залпове #Crazy

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
От чайчето от копър съм по-доволна, отколкото от капките Саб Симплекс.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
може - този на хип с копъра е за бебета над 1 седмица така че нямате проблем, а за капките - саб ни действат ужасяващо зле - по-добре еспумизан...но то си е до бебе - пробвай и двата варианта и прецени сама

# 10
  • Мнения: 79
Давах на хип ,бебчо бе на 1 седмица!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
за индииското орехче съм чувала че нетрябва да се дава на деца!
но чайчетата не са отживелица.Даже нащалекарка каза първо да пробваме с чай ако не помага тогава капки,няма снисал да натоварваш организма му от толкова рано ако някоя трева помага!
При нас се разминахме само с чай
Успех!

# 12
  • Мнения: 5 299
Може да се дава чай от копър - След 1-вата седмица! Аз давах, като във 100 мл вряла вода пусна 3-4 семенца от сух копър+мъничко захар, и после прецеждах(Това първия месец). Имах и чай на Хип, но той беше с анасон и беба не искаше да го пие.

# 13
  • Мнения: 4 668
И аз съм за чайчетата на HIPP. Давам му ги откакто беше на 1 седмица и досега много си ги пие .

# 14
  • Мнения: 995
Може да се дава. Аз лично давах чай от анасон на Милупа.Има билкови капки - Бебинос, в които има и анасон и копър.

Общи условия

Активация на акаунт