Пета тема на чакащите

  • 256 693
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 71
Julka, пожелавам ти по-скоро да смените пощенската кутия и да сложите табелка с още едно име на нея.

# 91
  • Мнения: 87
Julka, пожелавам ти по-скоро да смените пощенската кутия и да сложите табелка с още едно име на нея.

Присъединявам се към готиното пожелание на beni5

# 92
  • Мнения: 226
Simple SmileЗдравейте момичета , честито на всички чиято мечта вече се сбъдна ,дано скоро за всички ни да дойде този момент да можем и ние да се похвалим с такива чудесни новини.  Да се представя и тук   бъдеща мама ,чакаща своето слънчице  от 08.01.2013г.в регистъра и вече кошмар за пощенската кутия че и откачих вратата  от проверки Joy Blush
julka звучи ми познато
вече ми е навик да бъркам в пощата при всяко минаване покрай нея

# 93
  • София
  • Мнения: 595
Julka, добре дошла  Hug

И нашата пощенска кутия е щателно пребърквана...А когато работя от вкъщи, слизам по няколко пъти на ден...Да не говорим, че телефонът ми е като залепен за ръката. А ако ми звънне непознат номер, сърцето ми пропуска удар...до момента безрезултатно  Wink

# 94
  • Мнения: 46
Привет на всички, Мелодия аз моя си го нося на врата постоянно но не помага .Ох много е сбъркана тая система ,децата вегетират в домовете а ние се побъркваме от чакане .Това да не можеш ти да си потърсиш дете което да ти легне на сърцето е огромна дупка в системата,този закон определено трябва да се дообмисли и промени .Ще ви споделя че ние имаме приятелско семейство приемни родители  на три дечица най-малкото момиченце вече  почти на десет месеца което ние познаваме от както беше на месец и го настаниха при тях ,и то ни познава и е свикнало с мен и мъжа ми .Ние направо я обожаваме  но по този  закон не може да я осиновим  ,трябва да чакаме ако ни се падне случайно нямало друг начин такъв бил закона .Така аз цял месец подготвях с приемната майка документите на детето за вписване в регистъра и сега ми остава само да се моля господ да е с нас  и съдбата отново да ни събере  този път завинаги ,но шанса е толкова нищожен че направо ме убива Praynig Tired #Cussing out

# 95
  • Мнения: 1 418
И аз мисля като  julka72... Наистина е тъпо домовете да са пълни, а ние
да чакаме някой да ни " избере " дете...
Мария много се радвам за вас!!!! Hug

# 96
  • Мнения: 226
И аз мисля като  julka72... Наистина е тъпо домовете да са пълни, а ние
да чакаме някой да ни " избере " дете...
Мария много се радвам за вас!!!! Hug
Абсолютно съм съгласен
Има нещо сбъркано

# 97
  • Мнения: 226
http://btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/priemno-semeistvo-iska-da- … ite-ne-davat.html

На курса за обучение имахме една жена която имала желание като приемен родител да осинови след това детенцето
Директорката на Дома която ни водеше и курса заяви че това е най-невъзможния начин да осиновиш това детенце
Приемния родител не можел да осинови точно това детенце по законен път

# 98
  • Мнения: 46
Всичко зависи от дирекцията ЗД, каква е тяхната практика ,но ако ги питаш от "тях нищо не зависи" Outta Joint Mr. Greenвсичко решавал съвета ,но нали по закон и техен представител е в него с право на мнение и становище но.....както всички знаем в нашата държава никой не желае да поеме дори минимална отговорност,превърнали са се във факири по прехвърляне на топката,а всичко би могло да е толкова по лесно и за нас и за дечицата.
п.п. В момента по БТВ нищят подобен казус ,но всичко е въпрос на желание от страна на шепа хора в системата доколко ще им станеш симпатичен от няколкото изречения описание в социалния доклад . #Cussing out #2gunfire Sick

# 99
  • Мнения: 142
Здравейте ,и ето ме пак в темата на чакащите.В края на април си подадохме документите за второ детенце.Имаме си една госпожица която взехме на 7 месеца и от близо три години сме заедно.За нея чакахме 1 година.Първоначално имахме изисквания за произход,но когато променихме това си изискване седмица след това получихме писмото за нея.Аз съм от тези които още преди да са видели детето знаех ,че то е нашето дете,имах някакво вътрешно чувство или интуиция или майчински инстинкт ,не знам.Надявам се,че сега няма да чакаме толкова,единственото ни изискване сега е за възрастта и не сме подали във всички РДСП.

# 100
  • Мнения: 87
Преди да започнем да подготвяме нашите документи за осиновяване, аз проведох няколко неофициални разговора с човек от системата. Този човек тогава ми предложи да се възползваме от по-краткия път на осиновяването - да станем приемни родители и като изтече една календарна година щели сме да можем да осиновим веднага детето. Ха сега де!
Моментите с некомпетентност от страна на работещи в системата при нас бяха страшно много. Понякога съм се улавяла, че аз знам повече от тях. Последният ми пример беше когато ни насрочиха дата за делото. Реших да се обадя на нашата социална, за да я информирам (не че много я интересува, както се оказа в последствие) и я попитах като мине делото и излезе решението, на седмия или на осмия ден можем да отидем да си вземем детето. Тя ми каза, че няма 7, няма 8... на 14 ден! Благодарих й и с това се приключи!  Wink

# 101
  • Мнения: 31
Не само социалните, и съда даже понякога не подготвен!На нашето дело, съдийката каза "след влизане на решението в сила в 14-дневен срок"...познайте, аз рев, въпреки, че знаех, че срока е вече седемдневен!Добре, че от дирекцията се обадих в деловодството на съда, от където трябваше да подскажат на съдийката Wink
Ние още не можем да се наканим да подадем документи за второ дете!Нашата госпожица я взехме на 1 годинка, вече е на три...Съпругът ми иска момче, но каквото стане!Успех на всички мами, които чакат първата си рожба! Simple Smile

# 102
  • Мнения: 226
Преди да започнем да подготвяме нашите документи за осиновяване, аз проведох няколко неофициални разговора с човек от системата. Този човек тогава ми предложи да се възползваме от по-краткия път на осиновяването - да станем приемни родители и като изтече една календарна година щели сме да можем да осиновим веднага детето. Ха сега де!
Моментите с некомпетентност от страна на работещи в системата при нас бяха страшно много. Понякога съм се улавяла, че аз знам повече от тях. Последният ми пример беше когато ни насрочиха дата за делото. Реших да се обадя на нашата социална, за да я информирам (не че много я интересува, както се оказа в последствие) и я попитах като мине делото и излезе решението, на седмия или на осмия ден можем да отидем да си вземем детето. Тя ми каза, че няма 7, няма 8... на 14 ден! Благодарих й и с това се приключи!  Wink
Добре де тези хора не работят ли постоянно в тази материя
Ако те не са подготвени кой

# 103
  • Мнения: 226
Здравейте ,и ето ме пак в темата на чакащите.В края на април си подадохме документите за второ детенце.Имаме си една госпожица която взехме на 7 месеца и от близо три години сме заедно.За нея чакахме 1 година.Първоначално имахме изисквания за произход,но когато променихме това си изискване седмица след това получихме писмото за нея.Аз съм от тези които още преди да са видели детето знаех ,че то е нашето дете,имах някакво вътрешно чувство или интуиция или майчински инстинкт ,не знам.Надявам се,че сега няма да чакаме толкова,единственото ни изискване сега е за възрастта и не сме подали във всички РДСП.

galian ти направо ме отнесе
Наистина ли седмица след като сте променили изискванията са ви се обадили
Леле звучи ми невероятно

# 104
  • Мнения: 87
Това са нормални хора - едни са професионалисти, други не чак толкова... едни ги мързи да четат за новостите, други са пълни "читанки"...едни се скътават и си вършат работата през пръсти, други са изключително прецизни... едни се обвързват емоционално с кандидат-осиновителите, на други на им пука...На моето работно място е точно така. Нима ти DJOI_34   не си срещал тази ситуация и на други места!? Аз не им обръщам внимание, по-добре да си фокусираме емоциите в положителна посока. Тук май е и мястото да кажа, че благодарение на този форум и на много момичета тук, аз винаги бях добре информирана. Четене и коментиране му е майката! Хората затова са казали "Не слушай старило, а патило"!                                                    

Общи условия

Активация на акаунт