Пета тема на чакащите

  • 256 695
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 142
Нашият бебок е на 6 месеца. Предполагам се полага законовото майчинство. ..
Да ТУТИ до 1г ще вземаш голямото майчинство,а след това помощта за отглеждане на дете от 1г до 2г.

# 616
  • Мнения: 31
Условията за ползване на майчинство и получаване на обезщетение за отглеждане на дете до една година и след това трябва да са еднакви за всички осиновяващи и биологични родители. Недоумиците на законодателя както винаги лъсват...какъв ли е смисъла обаче да се обсъждат. Какво се получава: Жената родила биологично дете го гледа една година за която получава "високо майчинство",след което ако прецени пуска детето в детско заведение или продължава да го гледа,като получава мин.раб.заплата/която за какво стига?/..А майката осиновителка, осиновила дете на 1 година, какво прави, ако не може да си позволи да остане в къщи с детето за адаптация -връща се на работа и пуска детето на ясла. Колко родители могат да си позволят, жената да стои в къщи с детето и да получава мин.раб.заплата за страната???Просто съм потресена!!!!

# 617
  • Мнения: 1 418
Само да вметна в цялата какафония, че днес ми се обадиха от Варна за братче и сестриче на 1.5 и 2.5 години...Ако имах психическата възможност бих ги взела и тях...

# 618
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Само да вметна в цялата какафония, че днес ми се обадиха от Варна за братче и сестриче на 1.5 и 2.5 години...Ако имах психическата възможност бих ги взела и тях...
От кой дом ти звъннаха? И дадоха ли ти по-подробно инфо за дечицата ? Ядосвам се аз, че ще се бави това дело и с тези излишни разходи за адвокатски хонорари....Просто не разбирам ,след като са ги вписали служебно защо е нужно да има не знам колко си заседания, да се викат и БР и тн., изобщо не разбирам...И да се случат нещата след 2-3 месеца, в които децата ще продължават да седят в дома. Малко им е ,че са там от 3 години....

# 619
  • Мнения: 357
Само да вметна в цялата какафония, че днес ми се обадиха от Варна за братче и сестриче на 1.5 и 2.5 години...Ако имах психическата възможност бих ги взела и тях...
Явно много са ви харесали! Simple Smile

# 620
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Ще си позволя да се включа в темата, по повод поста на Вилкони.Нашето дело беше в Русенския съд и БМ беше уведомена за делото,имаше 7 дневен срок за обжалване и това бяха най-дългите дни в живота ми,докато се уверим,че няма да има проблеми в тая посока.В деня на делото се оглеждах като мишок наляво-надясно от страх да не се появи да обърка всичко.Още повече ,че нашето дете нямаше отказ от БМ

# 621
  • Мнения: 1 418
Не, не ми казаха от кой дом са, но ми дадоха информация за дечицата. Това, което написах, здравословно състояние и произход. Останалото на място. За съжаление няма да имаме възможност да гледаме три дечица и то родени през годинка...Много ме е яд!

# 622
  • Мнения: 794
Ще си позволя да се включа в темата, по повод поста на Вилкони.Нашето дело беше в Русенския съд и БМ беше уведомена за делото,имаше 7 дневен срок за обжалване и това бяха най-дългите дни в живота ми,докато се уверим,че няма да има проблеми в тая посока.В деня на делото се оглеждах като мишок наляво-надясно от страх да не се появи да обърка всичко.Още повече ,че нашето дете нямаше отказ от БМ
Това за оглеждането като "мишок" и на мен ми е познато. На моето дело, докато чакахме със соц. ми работничка и юриста от РДСП, дойде една жена. Попита дали тук ще се гледа дело номер...., ние казваме "Да", тя кимва и сяда на съседната пейка. Не искам да знам как съм изглеждала отстрани. Питам ги "Коя е тази?" те вдигат рамене и не знаят. Влизаме в залата, и тя влиза. Предаде си някакъв документ и седна. Аз порозвях, почервенях, сърцето ми ще се пръсне. В един момент съдийката и каза името, тя стана, приближи се към банката и каза, че била от агенцията за закрила на детето-незнамсикоя община  и че те смятат, че осиновяването е в интерес на детето и че съм щяла да се справя отлично.  Shocked Тя била от моя отбор?! Ми не можа ли още в началото да се представи, да поздрави, да каже две думи като човек?!

# 623
  • Мнения: 131
Здравейте - и аз да се изкажа по темата за "мишока" на Валкони.
Нашето дело беше 2009г - съвсем в началото на процедурата да се вписват децата в регистрите за осиновяване, ако не са потърсени повече от 6 месеца( в нашия случай детето е било оставено в болницата след раждането). БМ не била дала съгласие за осиновяване и детето е било вписано служебно в регистрите . На делото БМ бе уведомена и извикана като страна по делото(макар, че на нея не й беше много ясно защо я викат в съда!). В коридора чакахме няколко семейства за дела, които се гледаха в един и същи ден и нашата БМ нямаше как да разбере, кои ще бъдат за нейното дете. Пита само социалния работник, който беше там, българи ли ще са осиновителите. Като разбра че - да, се успокои малко, а после някой й звънна по телефона и тя след кратък разговор си тръгна - явно имаше друга по-спешна работа. Какво изживях тези няколко 15-20 минути преди делото - само аз си знам. Има тайна на осиновяването ли?! Друг път, не й в България!
Добре, че Бог така нареди нещата, че тя не влезе на делото, че иначе не знам какъв щеше да бъде изхода от него. Както и Полито, в главата ми се завъртяха едни сценарии на филми от разни сапунки, дето "роднините" на детето ми се "точат" пред вратата и т.н.  #Cussing out
После имаше 7 дневен срок за обжалване на решението на съда, което се проточи, не помня точно колко  - мисля, че беше 10 или14 дена, защото решението трябва да се връчи писменно на БМ, а тя не е била лесна за откриване, явно.
Та такива ми ти неща. Дано това вече не е практика(дано, ама надали!)  Mr. Green

# 624
  • Мнения: 63
Не съвсем по същество, но не мога да се въздържа да не споделя - сънувах как нашата социална ни се обажда, че са ни разглеждали кандидатурата на съвета в четвъртък и сме одобрени за две деца, но трябва да изберем едното по документи, за да отидем да го видим. Даже щеше да идва в къщи с досиетата, но аз видях името на едното дете - Стефан и че е от един дом в Стара Загора, в който аз ходя да се занимавам с децата. Там няма такова момченце в действителност, а и са над 7 години, но в съня ми това дете беше на 3 и го познавах. Казах, че не искам га ходим при него и избрах другото, което беше момиченце. Всъщност съпругът ми го избра, защото аз не коментирах нищо преди той да си каже мнението.
Много странен сън, помня всички подробности - явно подсъзнанието ми е доста ангажирано с тази тема... ooooh!

# 625
  • Мнения: 357
Не съвсем по същество, но не мога да се въздържа да не споделя - сънувах как нашата социална ни се обажда, че са ни разглеждали кандидатурата на съвета в четвъртък и сме одобрени за две деца, но трябва да изберем едното по документи, за да отидем да го видим. Даже щеше да идва в къщи с досиетата, но аз видях името на едното дете - Стефан и че е от един дом в Стара Загора, в който аз ходя да се занимавам с децата. Там няма такова момченце в действителност, а и са над 7 години, но в съня ми това дете беше на 3 и го познавах. Казах, че не искам га ходим при него и избрах другото, което беше момиченце. Всъщност съпругът ми го избра, защото аз не коментирах нищо преди той да си каже мнението.
Много странен сън, помня всички подробности - явно подсъзнанието ми е доста ангажирано с тази тема... ooooh!

Сънищата са нещо много важно, дано се намери някой да разтълкува твоя сън! На мен лично ми помогнаха да взема правилното решение!

# 626
  • Мнения: 311
Не съвсем по същество, но не мога да се въздържа да не споделя - сънувах как нашата социална ни се обажда, че са ни разглеждали кандидатурата на съвета в четвъртък и сме одобрени за две деца, но трябва да изберем едното по документи, за да отидем да го видим. Даже щеше да идва в къщи с досиетата, но аз видях името на едното дете - Стефан и че е от един дом в Стара Загора, в който аз ходя да се занимавам с децата. Там няма такова момченце в действителност, а и са над 7 години, но в съня ми това дете беше на 3 и го познавах. Казах, че не искам га ходим при него и избрах другото, което беше момиченце. Всъщност съпругът ми го избра, защото аз не коментирах нищо преди той да си каже мнението.
Много странен сън, помня всички подробности - явно подсъзнанието ми е доста ангажирано с тази тема... ooooh!

Сънищата са нещо много важно, дано се намери някой да разтълкува твоя сън! На мен лично ми помогнаха да взема правилното решение!

Любимата ми тема - сънища....
И аз сънувах.... Лятото на морето.... Прибираме се и ни чака писмото....Имаше снимка на детето, историята му, която не помня в подробности и името, което пак забравих, но започваше с А....Момченце, по-голямо от това, което искахме и едно бяло, русо, ангелче направо... Прибираме се от морето и след 4-5 дена в кутията известие за писмо....Момченце, по-голямо от исканото от нас и с името Асен...Не беше нашето дете и ми беше много мъчно, че го отказваме....Не мина много и пак сънувах.... Момченце, почти бебенце беше, но вече съм забравила как се казваше в съня ми....Този път писмото се забави малко повече, но за това пък си беше нашето момченце и името не започваше със същата буква, която беше в съня ми, а и пак беше по-голямо от 2г   Mr. Green  След втория сън казах на майка ми, че явно няма да си имаме дъщеря, а син....така и стана
Сънища....,ах тези сънища....

# 627
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
И аз сънувах дъщеря си. Бяхме си подали документите за второ с изисквания момиченце до 2 годинки. Чакахме вече почти година, когато една нощ я сънувах - с тъмни вълнисти косички, момиченце на около годинка и нещо. Беше се качила на спалнята в краката ми и се опитваше да се изправи.... Малко по-късно ни я предложиха и като ми казаха възрастта, аз вече знаех как изглежда и че вече си имам дъщеря.

# 628
  • Мнения: 690
Скоро ми попадна една книга "Осъзнати сънища", роман, и след като го прочетох разбрах всъщност някои наши осъзнати сънища. Ангажирано ни е съзнанието и подсъзнанието и сънуваме "бъдещето".
Аз преди, докато тръпнех в очакване на два пъти сънувах едни невероятни сънища, които в последствие се оказаха ...  ами наистина така стана. Единия беше, дори не го помних точно като се събудих, но беше свързан с 26. Чудех се какво е това 26 - след толкова дни ли, седмици ли ще получим писмо, какво ли е това. Мина време и след около година се срещнахме с Маги за първи път. Не взехме веднага решението, изчакахме емоциите да преминат и на следващият ден трезво да преценим и решим. През нощта сънувах Маги, как спи на леглото на свекърва ми ( защото още не бяхме купили креватчето), така сладко спеше и един слънчев лъч огряваше главичката й  - това е нашето момиченце. А на 26,02,2008 г. тя влезна в нашия дом. И тогава всъщност се сетих за сънят, който вече бях забравила и това 26
Не тълкувам сънища и не вярвам в разни тълкувания, но знам, че човек когато желае нещо много силно и вярва в нещо - то ще се случи. И тези сънища са израз на нашата вяра и нашите съкровени желания.  Пожелавам на всички чакащи и сънуващи отриването на своите слънчица  Hug

# 629
  • Мнения: 989
Като говорите за сънища, да споделя и аз. Миналата седмица сънувах, че ни се обадиха за детенце. Беше на около две - две и половина. Беше мургава, но много чаровна. С красиви черни къдрици и срамежлива усмивка. Веднага я харесахме и подадохме документите. Не знам дали означава нещо сънят, но явно и аз много ги мисля нещата... Не знам и защо ги сънувах тези къдрици. Когато ходихме да видим предното детенце, ни казаха да не очакваме дете с красива дълга коса, защото момиченцата в домовете били с къси коси, защото нямали време да се грижат за поддръжката им. То не че това има някакво значение. Но просто сънувах девойката с красиви къдрици.

Дано тази седмица ни донесе така чаканите писъмца и телефонни обаждания. Всеки понеделник се събуждам с надеждата, че вече мина доста време и че това ще е седмицата с писмото, а в петък ми е много криво, защото идвам почивни дни и знам, че по време на тях нищо няма да се случи. Та затова и днес съм обнадеждена. Все пак е понеделник  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт