Пета тема на чакащите

  • 256 689
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 1 418
7 дни на 8 сутринта бях пред вратата на дома и си прибрахме детето!

# 1 216
  • Мнения: 986
Не знам дали има значение,но детето е в приемно семейство.

# 1 217
  • Мнения: 210
Не нашето дело в Разград юриста на РДСП-то "защитаваше" нас, а прокурора интересите на детето. Явно този "особен представител" може да бъде и адвокат, който вие си водите. Ама, за да си вземат таксите измислят какво ли не.
Срока е 7 дни, на 8 се взима детето. Дните са календарни.

# 1 218
  • Мнения: 46
По закон е 7 календарни ,но ако съдията не ви напише решението  за съжаление ще трябва да си го чакате докогато му стане кеф .Без решение не могат да ви дадът детето ,така е по закон ,но в някои РДСП-та са по-човеци и дават децата в деня на делото ако прокурора заяви по време на делото, че няма да обжалва.Тази глупост с особенния представител е направо върха ,интереса на детето се защитава от РДСП към което се води детето ,ако бях аз щях да си хвана един зъл адвокат и направо да ги разкостя по буквите на закона ,що за издевателства си позволяват в тоя съд ,това не се търпи. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 1 219
  • Мнения: 986
"Намекнаха"ни за адвокат ,от там да е,но за да ни помогнел да мине датата за дело по-напред!Еми,няма да им направя това удоволствие да си наема адвокат от Стара Загора,само за да свърши работата на тези,които трябва да си я вършат!Със сигурност ще направя нещо по въпроса,но още обмисляме как точно да процедираме...

# 1 220
  • Мнения: 357
Ей, какво племе сме докато не се затрием сами няма да мирясаме. Чета Ви за Стара Загора и онемявам колко са нагли и как се пробват да ракетират  хората. Аз лично съм плащала за адвокат, но пресметнах, че ако трябва да пътувам и да направя всичко сама , ще ми излезе по-скъпо.

# 1 221
  • София
  • Мнения: 9 399
анжелика, стискам ти палци дано се размърдат в тоя съд накрая #Cussing out #Cussing out #Cussing out

ако някой беше споделил по рано нямаше и да го пиша това РДСП ooooh!

аз и за другти разбрах че е безмислено че съм ги писала, ама карай ooooh!

# 1 222
  • Мнения: 690
Това с насрочване на по-ранна дата на делото от местни адвокати (въобще от местни хора) винаги може да се случи. Помня мама Галя като осиновяваха големия ми племенник, бяха им дали дата след един месец (защото съда беше в ремонт). Мъж ми се обади на свой състудент от Шумен и промениха датата за след седмица. (е, малко трудно се чували, едни бормашини, едни чукове ......, ама . И си взеха разбойника от дома същият ден)

Анжелинка, още малко остана, най-трудното и мъчително чакане. Скорошно финализиране. Стискам много палци и съм сигурна, че скоро ще има добри новини и бързо ще мине самата съдебна процедура  Hug

# 1 223
  • Мнения: 21
като чета какво се случва след вписването в регистра и ми се изправя косата ooooh!

нали има държавна такса за тези дела, и май не ес плаща такса по такива дела??? моля накой да сподели опит?
Ето споделям опит - нищо ,ама нищичко не сме плащали освен такса за 2бр.копия от съдебното решение.Това е безумна такса как може Shocked

# 1 224
  • Мнения: 21
Не знам дали има значение,но детето е в приемно семейство.
ООО ти това не го спомена по рано значи за това е особения представител,защото детето не е в институция .И все пак егати таксата  Crossing Arms не по силите на всеки,стискам ти палци. Praynig

# 1 225
  • София
  • Мнения: 53
Стига де, какво като е в приемно семейство детето?Тия в Стара Загора са за трепане #2gunfire.Интересите на детето се защитават от прокурор!Какъв е тоя особен представител?Май само се чудят какво да измислят за повече пари!

# 1 226
  • Мнения: 1 325
Момичета, вижте, няма никакво значение къде е настанено детето. И през 2008 година си имаше особен представител на детето. Той дава становище по исковата молба на кандидат-осиновителите дали е в полза на детето. Един вид негов адвокат.
целия проблем, който познавам в дълбочина е, че ОС Стара Загора, особено след промените в ГПК март 2008 г., третира осиновяването по общия исков ред. Т.е. като обикновено дело. Аз лично чаках 5 месеца и няма адвокат на света, който да ви помогне, сестра ми е юрист и съм се консултирала. Разбирате ли, по призумпция /демек така си знаят съдиите/ осиновяването е охранително производство, т.е. бързо. Да, ма викъде не го пише черно на бяло, в никой процесуален закон. И всеки съд може да тълкува процедурата по осмотрение.
В случая, въпреки нервите и напреженето, което ми е до болка познато, осиновяване постановено по тази процедура е неатакуемо. В смисъл - бетон, всичко както се изисква по ГПК. Така, че поне това може да ви е утехата, не може да се развали. Понякога буквоядите могат и да са полезни!

# 1 227
  • Мнения: 986
Благодаря за споделения опит, sislie,въпреки,че малко ме отчая....То е ясно,че ще се чака!Най-лошото в случая,поне според мен е,че детето е на 4 годинки,/разбира цялата ситуация-че ние сме нейните мама и тати ,че ще има семейство и нов дом,много иска да се прибира при нас/и вече се чувства раздвоена и сякаш несигурна,когато за пореден път си тръгваме от нея,без да я вземем....Виждането веднъж седмично по няколко часа и разговорите почти всяка вечер по телефона,вече не са и достатъчни-това ме ядосва и вбесява!
И друго да попитам-при вас на всяка среща ли присъстваше соц. работник?При нас е така,което възпрепятства ходенето там през почивните дни,т.е. винаги трябва да е в работен ден и във раб.време...

# 1 228
  • Мнения: 1
az ispratih maila na Tuti, mezdutova ne moga da poluca pristap do grupata na fb. Kakvo ponatatak?

# 1 229
  • Мнения: 1 418
Не съм получавала мейл от теб. На всички останали съм пратила покана.

Общи условия

Активация на акаунт