Прополис-рецепти за възпалено гърло и хрема

  • 51 987
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Имам прополис,който не знам как да използвам.Знам,че е ефикасен при настинки,но как се използва точно?

# 1
  • Мнения: 131
Здравей!
Прополиса е едно голямо чудо на природата. Той е естествен природен антибиотик. Засилва имунната система и предпазва организма от болести, лекува миоми, кисти и много други. Нямам представа под каква форма имаш прополиса, но аз го пия под формата на таблети, които си купувам от фирмата "Форевър ливинг продъктс". Чувствам се страхотно и се предпазвам от много болести.

# 2
  • Мнения: 2 161
Всъщност,имам натурален прополис.Под формата на пръчица е и много твърдо.
Аз точно затова не съм наясно как да го използвам.

# 3
 Wink Дъщеря ми е на 4,5 год и аз давам прополис вече от 1 година.Много сам доволна от резултатите.Мога да ти дам рецепта и дозата за нея.Една пръчица натурален прополис-ти имаш такъв-се слага в бурканче от детски храни и се залива  със 100 мл 95 градусов спирт.Затваряш и разклащаш и го оставяш на тъмно.Целта е да се разтвори максимално-за около 2 дни е готово.На дъното остава около 0,5 см от прополиса ,а от горе е спирта.За 4 год.дете са необходими 3-4 капки в супена лъж.плодов сок или върху парче бисквитка или хляб.Рецептата е от интернет и е съгласувана с пчелари с дългогодишен опитл:flutter:

# 4
# 5
  • Мнения: 2 161
Wink Дъщеря ми е на 4,5 год и аз давам прополис вече от 1 година.Много сам доволна от резултатите.Мога да ти дам рецепта и дозата за нея.Една пръчица натурален прополис-ти имаш такъв-се слага в бурканче от детски храни и се залива  със 100 мл 95 градусов спирт.Затваряш и разклащаш и го оставяш на тъмно.Целта е да се разтвори максимално-за около 2 дни е готово.На дъното остава около 0,5 см от прополиса ,а от горе е спирта.За 4 год.дете са необходими 3-4 капки в супена лъж.плодов сок или върху парче бисквитка или хляб.Рецептата е от интернет и е съгласувана с пчелари с дългогодишен опитл:flutter:
Точно от това се нуждаех.Благодаря newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 2 175
Аз пък искам да кажа благодаря и на Андреа$   bouquet!
В първия линк прочетох много подробна рецепта за приготвянето на 30 % клеева тинктура и мисля да я пробвам. Ама нямам с какво да претегля пръчицата Embarassed.
Някой да знае колко тежи една пръчица прополис newsm78?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Здравейте, мами!
Искам да ви кажа, че за мойта щерка ми се е налагало няколко пъти да използваме прополиса като капки за нос и съм очарована от него. Значи в 5 мл вода се слагат толкова капки на колкото годинки е детето и от това нещо се капва в нослето по 2-4 пъти на ден. Уверявам, че на втория ден видимо е намаляла или изчезнала (ако от рано се почне) хремата.
А колкото до това колко гр е една пръчица прополис - ние го купуваме от пазара и там ни го теглят.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз го приготвям така: 30 грама прополис слагам във фризера за 24 часа.След това го натрошавам, слагам в бурканче и заливам със 100мл. 95%-ов етилов спирт.Разклащам  често и  държа на тъмно.Тинктурата е готова след 5-6 дни.Цветът става наситен и тъмен.След това се филтрира.
Давам профилактично по толкова капки на колкото години е детето,разредени с малко вода по веднъж на ден.Ако е болен,давам същото количество,но 3 пъти дневно.
За възрастни 15-20 капки разреждаме с вода- 3 пъти дневно.
Ползвала съм и за жабурене също разредено с вода при възпалени венци.
Преди време открих в аптеката спрей за болно гърло,който съдържа прополис,екстракти от невен и смрадлика.Същото го има и като капки за нос.Оттогава други лекарства за гърло и хрема не сме ползвали и наистина станах голяма фенка на прополиса.

# 9
  • Мнения: 574
Много добра информация.
И аз съм голям фен на прополисовите продукти.Ползвам едни капки за нос от 10% прополис +невен+мента.Супер са. Давам и таблетки за смучене с прополис

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 22:10 от Ancheto

# 10
  • Мнения: 423
Преди време открих в аптеката спрей за болно гърло,който съдържа прополис,екстракти от невен и смрадлика.Същото го има и като капки за нос.Оттогава други лекарства за гърло и хрема не сме ползвали и наистина станах голяма фенка на прополиса.

Би ли казала как се казват спрея и капките... или ще мога да ги намеря само по това описание - спрей за гърло и капки за нос, съдържащи прополис, екстракт от невен и смрадлика.
Всъщност по-важния въпрос е стават ли за дете на 1г и 7м?
Благодаря!

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Дари,и аз бих искала да знам на коя фирма и откъде да си ги купя,че имаме често проблеми с Илко-той е на 10 години.Предполагам,че няма противопоказания.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 389
Цитат
Би ли казала как се казват спрея и капките... или ще мога да ги намеря само по това описание - спрей за гърло и капки за нос, съдържащи прополис, екстракт от невен и смрадлика.
Всъщност по-важния въпрос е стават ли за дете на 1г и 7м?
Благодаря!

    Na na, това е достатъчно, за да ги намериш.То и това пише върху спрея "Прополис с невен за болното ви гърло", а на капките"Прополис+невен". И двете са 100% натурални продукти, но съдържат ментол, заради което си мисля,че не са подходящи за много малки деца.По-добре се посъветвайте с лекар.

Цитат
Дари,и аз бих искала да знам на коя фирма и откъде да си ги купя,че имаме често проблеми с Илко-той е на 10 години.Предполагам,че няма противопоказания.

    dani66, спрейчето е продукт на "Хиги", а капките на "Аста България" ЕООД-Севлиево. Аз си ги взех от Варна, аптеката до Мак Драйв, която е точно срещу детската кухня.
И двата продукта не се използват от хора, алергични към пчелни продукти.

# 13
  • Мнения: 1 858
Може да ви се стори тъп въпроса ми но ако някой ми отговори ще съм благодарна.Та какво е прополис ? Пчелния восък, от който пчелите си правят питите за меда или нещо друго?Баба ми има едно претопено и излято в чашка с жълт цвят или прополиса е само на пръчки?Обяснете ми моля.

# 14
  • Мнения: 423
Дари, благодаря!
Взех си ги и двете неща. Капките за нос са същите, но спрея е на друга фирма. За сега ги ползвам само аз. Капките са супер, но от спрей за сега не усещам подобрение. Ще го потърся и от фирмата, която ти даваш, че може да е по-различен...

Може да ви се стори тъп въпроса ми но ако някой ми отговори ще съм благодарна.Та какво е прополис ?

Прополисът е пчелния клей, кето е различно от пчелния восък.
Прополисът е смолисто вещество с приятен аромат, възгорчив вкус и е лепкав при пипане. Пчелният клей е жълт или възчервеникав със сиропообразна консистенция. По-старият клей е по-гъст и със зелено-кафяв до червено-кафяв цвят.
Съществуват две теории за произхода на прополиса. Според едната той е продукт от жизнедеятелността на пчелите - смолист остатък от преработката на пчелния прашец, обогатен с различни ферменти и биопродукти от стомашния сок на пчелите. Според другата теория пчелите "събирачки на прополис" го вземат от пъпките, повърхността на плодовете и кората на растенията. Тази тъй наречена мъзга, слуз или пъпков секрет служи за защита на растението и бъдещото му потомство от микроскопичните му врагове и при травми.

Общи условия

Активация на акаунт