Моето секцио в "Света София"

  • 15 492
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 46 510
[
При секцио слагат и епидурално-спинална (в "Свети Лазар" например), а спинална много често се използва и за раждане по естествен път Peace
няма такава упойка Thinking

Може на медицински език да не се нарича точно така, но от родилите там съм го чувала с тиренце. Ето това имам предивд:

"При цезарово сечение се прилага комбинирана анестезия. Предимството на този метод е, че съчетанието на две последователни упойки (спинална и епидурална) гарантира както безпроблемната техника на извършването на цезаровото сечение, така и пълното обезболяване на раждащата."

Ето тук.

# 136
  • Мнения: 282
 smile3501 smile3501 smile3501сега като прочетох как точно си го написала-все едно си преразказала и моето раждане и ми стана едно такова хубаво-усетих отново вълнението преди срещата с малкото ми ангелче.Браво още веднъж newsm10

# 137
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
И моето секцио беше в "Света София". Протече по същия начин, като изключим това, че седях в болницата една седмица преди операцията, защото не съм от София. За мен най-страшното беше, че трябваше да ме преглежда професора, за да се определи как да раждам. Аз естествено пожелах да е секцио. След прегледа ми падна запушалката, но издържах до операцията Simple Smile, въпреки, че много се уплаших. Помислих, че може да започне раждането. Обръснах се сама и ми правиха клизма на 6-я етаж в патологията. Да си призная не знаех, че ще ми слагат катетър. Някой беше пропуснал да ми каже, а на мен това ми беше първата операция и си нямах представа. Ако бях прочела нещо такова щях да съм по-подготвена. Но не бях Simple Smile. Станах веднага на другия ден. Болеше, но все пак се търпи. Няколко часа след ставането вече ходех свободно, но малко приведена. Определено съм на мнение, че секцио е по-добре от естествено раждане. Не съм раждала естествено, но съм чувала как се дерат и не си го помислям да се мъча така.
Относно секциото в "Света София" - в реанимацията ме сложиха на легло срещу операционната. Вратите бяха отворени. Така изгледах няколко операции след моята, по- точно виждах само краката на жената и момента в който подават бебето на акушерката. Беше интересно и ме разсейваше и не мислех за болката.

# 138
  • София
  • Мнения: 4 966
Да,наистина много точно и пълно:)))
Аз само да напиша че бях секцио в Майчин дом-4 дни престой...И доколкото разбрах това им е най-новата практика.Конците се махат на 7мия.

# 139
  • Мнения: 7 640
Може на медицински език да не се нарича точно така, но от родилите там съм го чувала с тиренце. Ето това имам предивд:

"При цезарово сечение се прилага комбинирана анестезия. Предимството на този метод е, че съчетанието на две последователни упойки (спинална и епидурална) гарантира както безпроблемната техника на извършването на цезаровото сечение, така и пълното обезболяване на раждащата."

Ето тук.

 на родилите може да са им казали всичко, затвърждава ми се мнението за компетентността им  Wink.
Иначе упойката е или в спиналното, или в епидуралното пространство. Няма междинно.
Вероятно обаче имат предвид, че рабоят с епидурална, а после намаляват дозата и оставят катетър за обезболяване в следващите 24ч.
Иначе каква е логиката да те бодат 2х.
Ще разпитам.

# 140
  • Мнения: 46 510
PolarFox, единственото, което ми идва на ум е да правят операцията със спинална, а след това да се слага епидуралната, след секциото, за да е напълно обезболена жената след като я пусна спиналната  Thinking ама наистина си е 2 пъти бодене, знам ли ...
Разпитай, че и на мен ми е интересно   bouquet

# 141
  • Мнения: 817
Ей мамчета за секцио не се шашкайте!Аз не съм била със секцио,а нормално(ако моето може да се нарече нормално),болката от шевовете от епизиотомията е също гадна и пак неможеш да се движиш нормално.Правя сравнение с една приятелка,която роди със секцио и себе си.Аз раждах 28часа и се възтанових напълно едва след един месец,да не казвам,че шевовете от епизиотомията още ме "дърпат",а тя се въатанови за седмица!!!!Вярвайте ни изглеждаше страхотно и се чувстваше така.
Е сега да не уплаша и мамите,които ще раждат нормално,моят случай не чак толкова често срещан,има много мами,които раждат за 2-3 часа,а това време минава страшно бързо и намят шевове от епизиотомия,така,че.....

# 142
  • Мнения: 650
ето нещо за спинална и епидурална-нарочно не превеждам, защото вече лекарите от форума ми се скараха и ми преиначиха думите по друг повод включително и така неречните знаещи англииски, но накратко нито едната нито другата те парализира в смисъла на думата парализира. Относно линковете в саита са непълни и не обясняват както тук... ето ви линка и по долу са извадки
и така напред към епудуралната   Peace

http://www.overlakehospital.org/services/surgicalservices/anesthesia/types.aspx

What is involved in getting spinal or epidural anesthesia?
As with any type of anesthesia, you will need to be monitored during the procedure. Also, an IV is necessary ahead of time. Sometimes lab work is needed and extra IV fluid is given just before your epidural. The epidural is administered while you are lying on your side or in the sitting position. After cleansing your skin, a local anesthetic is placed into the skin and deeper tissues using a very small needle. This sometimes produces a mild burning sensation but lasts only a few seconds. A spinal or epidural needle is then advanced through the numb tissues into the proper position. When the needle enters the epidural space you may feel a strange sensation in the pit of your stomach.

As the spinal or epidural anesthetic takes effect, a warming sensation is usually felt beginning in your legs and spreading onto your belly. Numbness begins soon after the warmth, and how numb you become depends on the type of medication and amount used. You usually will also lose some muscle strength in your legs; however, in most cases this is minimal, leaving enough strength for you to help during the pushing phase of labor.

Are spinal and epidural anesthesia the same?
Both types of anesthesia are used to numb the lower half of the body for many surgical procedures. Both begin with a needle placement into one of the spaces between the backbones of the spine, and both use a combination of local anesthetic and narcotic drugs to achieve their effects. Health professionals use the two terms to distinguish exactly where the drugs are placed near the nerves. Epidural means "above the dura", which is the outermost layer that covers the spinal cord and nerve roots. They have different effects: Spinal anesthesia affects more nerves that control movement (motor nerves) than epidural, while both affect nerves that control pain and feeling (sensory nerves).

Usually the epidural anesthesia involves a plastic tube (catheter) being left in place near the target nerve roots, so anesthetic medication for pain relief can be given directly while you are recovering.

What are the risks of spinal or epidural anesthesia?
Many people fear that the needle penetrates the spinal cord, and can cause paralysis. Regional anesthesia places needles and medications near spinal nerve roots or peripheral nerves; the spinal cord is not entered.

As with general anesthesia, some side effects can occur that vary with individual patients. Some have a short-term backache, and occasionally patients feel a headache. Your anesthesiologist is prepared to discuss regional anesthesia, including the potential risks, side effects and their treatments with you before proceeding.
I have been told that I have to lie flat for several hours after spinal anesthetic, is that true?
No. In the past, anesthesiologists felt that lying flat would help prevent the chances of getting a headache. Improved techniques and equipment reduce the chances of headache today, so you will have some freedom of movement afterward.

# 143
  • Мнения: 7 640
ето нещо за спинална и епидурална-нарочно не превеждам, защото вече лекарите от форума ми се скараха и ми преиначиха думите по друг повод включително и така неречните знаещи англииски, но накратко нито едната нито другата те парализира в смисъла на думата парализира. Относно линковете в саита са непълни и не обясняват както тук... ето ви линка и по долу са извадки
и така напред към епудуралната   Peace

какъв е според теб смисълът на думата парализира, щото аз със спиналната си бях баш парализирана, както и всички, които познавам и са им правили спинална по някакъв повод

# 144
  • Мнения: 9 903
абе все ще родиш.

# 145
  • Мнения: 7 640
PolarFox, единственото, което ми идва на ум е да правят операцията със спинална, а след това да се слага епидуралната, след секциото, за да е напълно обезболена жената след като я пусна спиналната  Thinking ама наистина си е 2 пъти бодене, знам ли ...
Разпитай, че и на мен ми е интересно   bouquet
имало значи разни варианти да се сложи спинално упойката, а после да се остави катетър в епидуралното пространство за постоперативно обезболяване. Освен това да имат предвид.
Иначе и самото секцио може да се води със епи, но се предпочита спинална, з-то е по-сигурна, изисква по-малко анестетик и по-лесна за правене

# 146
  • София
  • Мнения: 2 952
Мили мами, които вече сте родили със секцио, знам, че някои от вас са имали усложнения и че всеки има различен праг на болка, но моля ви не плашете тези, на които им предстои! Операцията изобщо не е толкова тежка и болезнена, колкото я описват повечето мами тук.

На същото мнение съм. Имала съм секцио с много тежки усложнения. Второто беше толкова леко и физически и психически, че заличи лошите спомени.
Двете раждания ме убедиха, че предварителната подготовка и информираността са важно нещо, но ... всичко си е божа работа.

# 147
  • Мнения: 818
Хмм на мен ми правиха секцио по спешност в Лондон.Първо секциото беше в 9.20 сутринта,седях в така наречената реанимациа 2 часа,след което ме преместиха с бебето в отделна стая.Целият ден бях на легло,обуха ми някакви еластични чорапи(не питайте за какво бяха незнам).На другят ден в 6-7 сутринта ме накараха да стана от леглото и към 8-9 да се изкъпя!Дадоха ми лека закуска.Конеца(беше само 1 и дълаг) го махнаха към 7миа ден.Изписаха ме  на 4-тия ден.
За епидуралната:Сложиха ми я около 12часа преди да ме оперират,но от далгото лежане и мърдане се беше разместила и ме боднаха 2ри път,по време на операцията след като извадиха бебето почнах да чувствам лека болка и ...абе май всичко си чувствах,анестезиологът ми каза че няма смисъл от повече упойки такмо щели да ме шият,ама аз НЕ усещам всичко,сложи ми нещо успокояващо и след като попитах може ли вече да спя и заспах Simple Smile Болка за умиране не съм изпитвала,повече ме беше страх да си погледна раната.От както се изправих не съм спирала да ходя из етажа и да питам акушерките за това или онова.

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 02:38 от Diorella

# 148
  • Мнения: 650
ето нещо за спинална и епидурална-нарочно не превеждам, защото вече лекарите от форума ми се скараха и ми преиначиха думите по друг повод включително и така неречните знаещи англииски, но накратко нито едната нито другата те парализира в смисъла на думата парализира. Относно линковете в саита са непълни и не обясняват както тук... ето ви линка и по долу са извадки
и така напред към епудуралната   Peace

какъв е според теб смисълът на думата парализира, щото аз със спиналната си бях баш парализирана, както и всички, които познавам и са им правили спинална по някакъв повод

Според мен обездвижване пълно. Аз бях с епидурална и си движех краката и усещах контракциите, но не и болката. Точно за това исках да подчертая тъй като възникна доста по-горе дискусия която казваше че спиналната парализира-тук пише че  разликата им е в ефекта и наистина те обездвижва малко повече от епидуралната. Преди не бях се интересувала мислех че са едно и също. И ако си помислиш ако наистина всичко парализира тогава как ще се напъваме Grinning малко не виждам логика. Нека докторите в сайта да го преведат, не искам после пак да ме плюят това е причината.

# 149
  • Мнения: 7 640
Лана, видя ли какво съм писала

ето нещо за спинална и епидурална-нарочно не превеждам, защото вече лекарите от форума ми се скараха и ми преиначиха думите по друг повод включително и така неречните знаещи англииски, но накратко нито едната нито другата те парализира в смисъла на думата парализира. Относно линковете в саита са непълни и не обясняват както тук... ето ви линка и по долу са извадки
и така напред към епудуралната   Peace

какъв е според теб смисълът на думата парализира, щото аз със спиналната си бях баш парализирана, както и всички, които познавам и са им правили спинална по някакъв повод
за спиналната не съм съгласна, пишеш, че нито едната, нито другата парализират. Със спинална обикновено и най-често не можеш да се движиш, с епидурална е ясно, че можеш да напъваш. А нормално раждане със спинална не знам някой да води.
п.п. Разликата между двете ми е много добре известна Peace

Общи условия

Активация на акаунт