Баща ми е в Америка и ми отказаха виза

  • 15 714
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 563
Много се дразня. Този или тази вл не е единствена. Много хора в България употребяват американско изкуство, журналистика и научни трудове, но не им се откъсва от сърцето да кажат нещо положително за Америка. Тъпи били, но им четете вестниците и им слушате музиката, нали.

Кой е този професор Вучков?

# 46
  • Мнения: 2 093
хайде сега не се захващайте с човека, независимо кой е. На мен темите пускани от vl са ми интересни, особено тези за Бьлгария преди 44г.

# 47
  • Мнения: 14 629
Не знам кой кого мрази и на кого завижда,ама взехте да си мерите акълите JoyИстината е някъде по средата.Меко казано много странно се ''раздават''ам.визи на българи.Доста хора отговарят на условията:постоянна работа,висок доход,имоти,семейство и пак:изненада-отказ.В средата на 90те години в София,около 98% от кандидатстващите за ам.туристическа виза чрез ф-ма''ДМ-Травъл'',получаваха такава.Други туристически фирми в най-добрия случай имаха 2%успеваемост. Екскурзиантите(на ДМ..) не се връщаха Mr. GreenИ не си мислете,че отговаряха на някакви критерии.Единственото условие беше да си платиш доста високата такса за ''екскурзията''.Как години наред даваха визи точно чрез тази фирма?

# 48
  • Мнения: 2 480
Извинете, ама за вл просто гроздето е кисело. Не й се получило на лотарията, затова давай да ги мразимЕ американците какви са тъпи и безкултурни. Иначе слуша опера от Мет, каквато никога не е имало и няма да има в България, слуша и джаз, и мюзикъли, ама не, безкултурни и елементарни са американците.

Доста си се объркала. Участвах в тази лотария няколко години и после реших, че мястото ми не е в Америка. Нима е супер ненормално такова решение? Или ти смяташ, че всички искат да отидат да живеят там и когато нещо се е объркало те започват да мразят Америка и американците? Вече обясних, че от 9г. насам не участвам в тази лотария. Дали пък не е можело да спечеля през тези години? Можело е, но както обясних не ми трябва. Как по-добре да го обясня, за да бъде разбрано?

Ами за моята русофобия какво обяснение ще дадеш?

Несериозно е да се мрази всичко американско и всичко руско. Моята омраза е най-вече към тяхната политика и порядките, които нагло ни натрапват. Как мога да мразя Пушкин, Чехов, Чайковски, Достоевски, Шостакович, Глинка, Глен Милър, Скот Джоплин, Бени Гудман, Луис Армстронг, Ленард Бърнстейн, Коул Портър и много други?  

Според мен както тук, така и в САЩ преобладаващата част от населението е такова, каквото го описах, а около 10-15% не е. Не го ли прочете?


Обаче доста се отклонихме от темата.
За нейния автор май е най-добре баща му като гражданин на САЩ да му уреди Зелената карта.

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 14:23 от vl

# 49
  • Мнения: 7
Известно време не следях темата и до какви спорове се е стигнало. Хора не се карайте за глупости. Оставете ги Хамериканците. За тях ще сме втора ръка хора докато не им покажем, че можем нещо и да започнат да се чудят как да ни привлекат.
Аз просто исках да попитам дали има смисъл да се пуска нещо някъде и какъв би бил смисълът на това нещо.
И ми беше интересно дали някой знае какви са критериите по-които се преценява кой отговаря и кой не.
Все пак благодаря за мненията. Ще се пише до посолството и ще Ви кажа какви са били отзивите от там.

# 50
  • Мнения: 2 480
Виж последното, което написах специално за теб.

# 51
  • Мнения: 2 480
а, някой от нас са били на концерта на Ритон. Вярно че не напьлниха залата, но много хубав концерт изнесоха. За сьжеление такива като Слави са на почит тук, но това си е сьвсем друга тема.

А, точно това имах предвид.   bouquet  bouquet

Пък някои нека да ме обвиняват в неинформираност.

И в Бг е същото-плевенският хулиган и чалгаджийкиге се радват на най-голяма почит.                       

# 52
  • Мнения: 2 480
Много се дразня. Този или тази вл не е единствена. Много хора в България употребяват американско изкуство, журналистика и научни трудове, но не им се откъсва от сърцето да кажат нещо положително за Америка. Тъпи били, но им четете вестниците и им слушате музиката, нали.

Русофилите говорят ТОЧНО като теб, но за Русия. Каква удивителна прилика! А проф.Вучков май е русофил. Той и Т.Живков почита. Не мога да се съглася за всичко с него, но намирам, че за някои неща е прав.

 "Не може само баба ти да те е слушала как пееш и да си въобразиш, че цяла България трябва да те слуша!"-цитат на проф.Вучков.

# 53
  • Мнения: 616

Обаче доста се отклонихме от темата.
За нейния автор май е най-добре баща му като гражданин на САЩ да му уреди Зелената карта.

Дефиницията на форумен трол е дезинформиране, спам и изказване на крайни мнения, който предизвикват разговора да се откъсне от темата още повече. Чек, чек, и чек.

Баща му като гражданин ако тръгне да урежда ЗК, чакането е с години. Ето актуалния бюлетин, няма да спекулирам в коя категория попада автора но се вижда долу горе за какви огромни периоди на чакане става въпрос. И ако няма автора намерение да живее в Щатите както той е казал, тази карта се губи след като не пребивава там  и всичко е било напразно. Иначе след 6 м. си подава отново документи за туристическа виза и ако всичко е отново изрядно вероятността да вземе туристическа виза е доста голяма. Та 'съвета' за уреждането на ЗК е меко казано странен.
http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5900.html

Хиър  Водещ по БГ телевизиите:
http://www.youtube.com/watch?v=KMA_Xq9CnZI

П.п. а, видя се значи защо ВЛ пише по тема, за която няма нищо освен дезинформация  - да трупа мнения, видно от 3те поста един след друг в рамките на 5мин.

VladkoM не, няма смисъл да пишете на посолството и да се  разправяте, никакъв. Ще ви пратят стандартен отговор копи-пейст. Критериите - да е видно, че не сте потенциални емигранти. Само че няма лист с квадратчета в който отмятат, затова не се разглеждат само документи а има и интервю наживо, личната субективна преценка на водещия интервюто е важната в случая. Понякога може просто дори служителя да не е на кеф  и след месец със същите документи при друг да си минеш. Или да има квота за разяне и на теб да се е паднала късата сламка. Не е много честно но това е положението.
Подковете се с каквито други документи се сетите, има цяла тема за визите за САЩ с много информация, и след няколко месеца кандидатствайте пак. Това е единствения градивен съвет който можеш да вземеш от тази дискусия, всичко друго би било загуба на енергия и ресурси от твоя страна без резултат.

# 54
  • Мнения: 2 480
Да, спете спокойно деца, справедливост няма и не може да има! Не си губете времето да я търсите и не критикувайте въпросното положение.

Чакането на зелена карта било с години......Ами, ако всеки път като отиде в посолството се подиграват с него и само му вземат парите на вятъра? Това не може ли да продължи години? Вярно е, че ако не живее там ще загуби зелената карта. Май поне 6месеца в годината трябваше да стои там. Но нека знаещите да го напишат, аз може и да греша.
Но, ако не мисли да се установява там за какво му е зелена карта? Става една объркана.....

Иначе с подкупи става, както беше написано по-нагоре за туристическата фирма. Обаче колко, на кого, струва ли си?

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 15:10 от vl

# 55
  • Мнения: 8 163
Известно време не следях темата и до какви спорове се е стигнало. Хора не се карайте за глупости. Оставете ги Хамериканците. За тях ще сме втора ръка хора докато не им покажем, че можем нещо и да започнат да се чудят как да ни привлекат.
Аз просто исках да попитам дали има смисъл да се пуска нещо някъде и какъв би бил смисълът на това нещо.
И ми беше интересно дали някой знае какви са критериите по-които се преценява кой отговаря и кой не.
Все пак благодаря за мненията. Ще се пише до посолството и ще Ви кажа какви са били отзивите от там.
Владко, много хубаво го е обяснила Мис Нели: има голяма доза субективност при преценката дали да ти се даде туристическа виза.

И не, не си струва да пишеш до посолството. Освен ако не държиш да получиш писмо, най-вероятно отпечатано на лист размер 8.5"х11" и носещо американския герб.

Желая ти успех при следващо кандидатстване!

# 56
  • Мнения: 571
Олеле, голям смях е паднало тука  Joy
Фей, Нели, що не ме извикахте да ям пуканки на първия ред?

В Америка има хора от толкова много нации и държави, че е смешно да се твърди, че гледат на някой конкретно като на "втора ръка човек". Напротив познавам достатъчно български специалисти, които са оценени адекватно като възможности и финанси, имаме си и достатъчно народ, който предпочита да мие пода обаче, не и да се върне в родината. Сигурно ще е, защото се чувстват много ощетени и унижени  Joy

Както и да е на спамя по темата, подкрепям мнението на момичетата. Подаване на документи за ЗК от детете за родител е сравнително бърза и лесна процедура. Обратното обаче, когато се касае за деца след пълнолетие, особено когато са семейни е тежка и бавна процедура, която в никакъв случай не се оправдава ако няма да пътуват често.
Моя съвет е също да се пробва пак. В посолството се ходи с усмивка и приветливо. Не се отговаря на въпроси които не са зададени, и не се многословничи  Peace
Културни разлики, какво да правиш... Joy

# 57
  • Мнения: 8 163
Олеле, голям смях е паднало тука  Joy
Фей, Нели, що не ме извикахте да ям пуканки на първия ред?
О, не се кахъри  Hug Където е текло, пак ще тече. Сега предстои да ни обвинят и в сформиране на американофилска банда срещу ВЛ  Wink

# 58
  • Мнения: 2 480
Не зная дали някой ще ви обвини за това. Аз ви прощавам и ще ви покажа една моя тема за Русия, пък мислете за мен каквото искате. Мисленето е сложен процес, а за някои дори непосилен. Но пък повтарянето на клишета.......

В Бг все още не се ядат пуканки нито на първия, нито на последния ред. Каква изостаналост.......

Днешна Русия и нейното очарование

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 13:03 от vl

# 59
  • Мнения: 65

Вярно е, че ако не живее там ще загуби зелената карта. Май поне 6месеца в годината трябваше да стои там. Но нека знаещите да го напишат, аз може и да греша.


И да, и не. Въпросът не е само да седиш 6 месеца в САЩ, а да имаш връзки със страната - работа, собственост, да плащаш данъци и прочие. Ако идваш само на посещение за по месец-два, в един прекрасен момент ще те спрат на влизане и ще те пратят да се обясняваш къде всъщност живееш и защо ти е тази зелена карта.
Идеята ми бе, че от страна на консулството е глупаво да се отказва виза с оправданието "потенциален имигрант", при положение, че кандидастващият може да стане съвсем реален и законен такъв. Иначе да, изваждането на зелена карта на пълнолетни деца отнема повече време, но не е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт