Атопичен дерматит и себореен дерматит

  • 137 234
  • 406
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

Дъщеричката ми е на 4 месеца и от един месец и е поставена диагноза - атопичен дерматит, който е провление на алергия към белтъка на кравето мляко. От един месец сме на Фризопеп, но отвреме на време се появяват отново червени пъпчици по бузките и грапава кожа по коленцата. Сутрин обривът е по-явен и през деня избледнява от самосебе си без мазане. Мажем я с Мustella - емулсия за атопична кожа и при активен обрив - с адвантан. Вече започнахме захранване с хипоалергенни зеченчукови пюрета на Hipp и инстантна каша на Humanna.  Та, мисълтта ми , че спазваме всякакви указания за правилно хранене, хигиена и т.н., но пъпчиците още не изчезват. Знам, че е нормално да се появяват от време на време без видима причина, но от известно време имам съмнение, че пъпчиците не са предизвикани от хранителна алергия. Искам да питам дали някой знае  разликата между атопичния дерматит и себорейния дерматит и дали себорейния дерматит е проява също на хранителна алергия или на нещо друго. Малката има също участък на главичката с така наречените бебешки крусти, но усещам, че там я сърби, а не по лицето или крачетата и това ме навява на мисълта, че може да е себореен дерматит, а не атопичен. 

# 1
АМИ може и да си права,мустела имат крем за корички по лицето и главата,12 лева е и се казва стелакер...педиатъра и дерматолога същто ми изписаха стелатопия-крема ....повлия се барзо,но аз бях взимала и олиото за вана на мустела и затова може би....

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Иди на хомеопат, за да се справите с проблема.

# 3
  • Мнения: 1 214
За коричките на главичката знам,че има специален балсам на Клоран.Продуктите на тази марка са специално за аларгични деца.

Бих те посъветвала също  да обличаш детенце само в естествени материи и да преосмислиш въпроса със захранването.Точно сега не е момент за това.Опитайте да овладейте алергията в самото и начало,защото е напълно възможно,дано ме разбереш правилно.Би могла също да спреш да мажеш няколко дни бебче с това,което в момента го мажеш след баня дза омазняване-нищо няма да му стане.Ако положението се подобри може да смяташ,че алергията е контактна,а не хранителна и е към олиото.С какво мажеш всъщност?

Себорейният дерматит представлява зачервена лющеща се кожа на главата,лицето и гърдичките,атопичният се проявява на  други места-бузките,лактите,бедърцата ,прасците.Възможно е вашето да е атопичен дерматит и коричките да нямат нищо общо със случая-има ги при повечето бебета.Идете при свестен кожен.Препоръчвам ти д-р Пешева.За координати ползвай търсачката.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравей,
Ние още имаме крусти4ки по главичката.А по лицето до скоро беше истински ужас, още ме е страх да не се върнат пак.Мазах с кремче на Биодерма, казва се "Пери - орал" / на него пише че предпазва от разраняване на кожата около устата от слюнката /, въпреки че бях тръгнала за Клоран, но аптекарката настояваше че това на Биодерма е по -подходящо.Цена -10 лв.Действително подейства.За главата купих шампоан "Себа мед", пак аптекарката твърдеше че няма смисъл да давам повече пари за Мустела / странна жена вместо да ми вземе парите за по скъпата козметика /.Но още не сме ги изчистили напълно.По бузките имаме все едни ситни пъпчици, но почти не се зачервяват та още не мога да разбера от какво са.Може и да я претоплям от страх да не настине.
При нас себорейния дерматит май се появи от мазане с мас.Въпреки че отначало не давах на бабата да маже с мас в един момент отстъпих от глупост и лицето на беба беше разранено ужасно. Да не би и на вас да ви е от някое мазило.Аз спрях да я мия със сапун...вече 2 месеца.
Пожелавам ви по-бързо да го израстете каквото и да е.

# 5
  • Мнения: 138
От това, което съм чела атопичния дерматит е алергична реакция, в повечето случай наследствена. Себореен дерматит е вид алергия към една гъбичка, която нормално си живее по човешката кожа или с други думи, много чувствителна кожа  Confused. Мисля, че доста си приличат обривите и местата по който се появяват при двата вида дерматит. Основната разлика е, че атопичния е придружен със сърбене. При нас липсваше сърбене и заради това дерматолога каза, че е сигурен, че не е езкема, а е себореен дерматит.
Себореен д. често е съпровождан от много суха кожа.

# 6
  • Мнения: 429
Казваш, че имаш съмнение , че може да не е само от храната. А ми да, провери да не е от перилните препарати. При нас се получи от омекотитела (израелския), спрях да го използвам и с някоко намазвания изчезна.
За крустичките по главата, мойта дъщеря все още има, освен че ползвам шампоана на мустела, най-добре се махат със зехтин. Има и едно гребенче на Чико специално за корички по главата.

# 7
  • Мнения: 1 210
Заповядай в клуб Алергии в dir.bg


http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii

Сигурна съм, че там ще намериш отговори на много от въпросите си, както и подкрепа за превенцията и борбата с алергиите.

На първо четене ще ти кажа, че хранене с нещо различно от мляко преди 6 месечна възраст на бебето по световните стандарти е почти "престъпление" спрямо детето.

Извинявам се, че съм малко крайна, но още ме е яд, че послушах нашето GP и дадох сокче на 2 месеца.

# 8
  • Мнения: 274
Тази  работа с алергиите е много под въпрос. Аз бих те посъветвала  да чуеш пет мнения на  лекари и тогава да  даваш лечебно мляко...Още повече, че за Фризопеп съм чувала само лоши неща. Освен това може да е  много смело, но смятам че детето ти няма алергия и ще израсте проблема  толкова по-бързо, колкото по-малко внимание му обръщаш!Накратко искам да кажа, че с тези алергии и тези лечебни храни се спекулира адски много,а  децата най-често нямат алергии, само правят реакции.Лошото е , че колкото повече се задълбава  в тези неща , толкова по-лошо става положението- лечебни млека, диети, супер късно захранване, специална козметика ... детето яде еднотипна и  безвкусна  храна....  С всичко това несвикналият организъм свиква и така някой ден наистина може да се появи и алергия...

# 9
  • Мнения: 92
здравейте много ще съм ви благодарна ако ми кажете нещо за атопичния дерматит синът ми е на 10 месеца и от около 2м е с атопичен дерматит понеже в Търново не са толково добри казаха ми за д-р Мустаков и проф.Цанков при кого да отида не знам.
давах му Фенистил капки, глюкоза на ампули и мазах под брадичката с фусидин крем екземата вече мина но незнам с какво да поддържам кожата предложиха ми някаква емулсия еудерма или нещо такова ще съм ви благодарна да ми помогнете

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 01:47 от nurhayat

# 10
  • Мнения: 1 214
За постоянна употреба медицинска козметика-Атодерм на Биодерма  newsm10

# 11
  • Мнения: 411
Фусидин не мажи повече.Кортикостероид е !Има хубави козметики.Линола Фетт масло за баня също е добро Peace

# 12
  • Мнения: 5 370
Моят син беше с такъв проблем....ама се оказа, че обривите са появяват с избиването на зъбки. А и атопичен да е бил-не се оказа свързан с алергия.
Ходихме при д-р Мустаков-имай предвид, че записването при него е доста трудно.
координати на д-р Мустаков

# 13
  • Мнения: 214
Еудермол е мазилото, за което говориш и поне на нас много ни помогна. Българско е и струва само 2 лв. слад като минахме през двама дерматолози, които ни препоръчаха съответно две от скъпите медицински козметики на пазара в момента, отидохме и на трети дерматолог, който пък ни препоръча Еудермол. и наред с мазането вече не ям и сладко, защото кърмя - според последния, екземите се появяват заради токсините, които поемам с храната. нашите организми са свикнали, но не и бебешките. иначе с търсачката можеш да окриеш много по въпроса за АД. и аз те съветвам да не използваш кортизони. Успех!

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 893
Ние имахме същия проблем миналата зима, беше на 8 месеца и нещо, мажех засегнатите участъци с Адвантан, а след баня с някакво бадемово масло / в тубичка е като крем/,  в момента не се сещам името как беше точно, ако те интересува като се прибера ще проверя, но беше от медицинската козметика.
Другото, което ни каза лекарката беше да намалим къпането, да не е всеки ден .
Забравих да кажа, че освен по брадичката бяха започнали да ни излизат и лишейчета по тялото, около 5-6 с големината на пъпки от ухапано и затова спрях да я къпя всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт