Кога започва да пълзи?

  • 4 824
  • 52
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Сякаш прави някакви опити, но ми се струва, че сме още далеч от така нареченото пълзене.  ThinkingКога започнаха вашите дечица да пълзят?

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван започна да прави опити на 3-4 месеца, а на 5 вече пълзеше, но то е голямо шило, аз на 3-4 месеца му сложих решетките на кошарата, защото се преобръщаше

# 2
  • Мнения: 2 332
Доколкото си спомням Йоана започна да пълзи около вашата възраст - май беше на 5м. и половина. Не се притеснявай, при всяко детенце е различно Simple Smile - като му дойде времето ще запълзи.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Ние сме парадокс,Вики почна да пълзи  на 11 месеца Laughing

# 4
  • Мнения: 213
И аз все  питам кога ще почнем да пълзим,а една майка ми каза че нейните 2 дца не са пълзяли изобщо,направо проходили някъде към годинката.И аз вече взех да си мисля че и ние ще сме така.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Някои изобщо не пълзят. Моето май ще е от тях. Още няма помен от пълзене, а иначе е много подвижна.

# 6
  • Мнения: 3 116
Ние още не пълзим сами Simple Smile

Пълзим само ако мама подпира крачетата. Иначе се опитва, от 2-3 дни вдига дупето и се бута с колената, но засега без особени успехи  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 1 089
При всяко дете е индивидуално. Виктория започна да пълзи след като проходи, т.е. след годинката Simple Smile

# 8
  • Мнения: 680
ние ве4е правим опити Simple Smileмъ4и се горки4кия и се ядосва с две думи цирк Joy hahaha

# 9
  • Мнения: 382
Не е задължително да пълзи. Моето дете проходи на 10 месеца, на 11 ходеше съвсем сам, но не можеше да пълзи... Има го сниман на около 1.2г. как се мъчи да пълзи, избутваше се с единия крак като ранен войник... някъде след тази възраст ще да е усвоил това умение Sunglasses

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Голямата ми дъщеря проходи на току-що навършени 10 месеца без да е пълзяла нито метър. Явно и малката ще е така, защото няма никакви мераци за пълзене, за сега се придвижва по дупе.

# 11
  • Мнения: 179
Дъщеря ми започна да пълзи точно в деня, в който стана на 9 месеца, преди това се избутваше само назад Laughing 

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Зависи, какво разбираш под пълзене. За мен пълзене и лазене са различни неща. Пълзенето е влачене по корем, а лазенето е "на 4 крака"  Rolling Eyes. По тази логика, синът ми започна да пълзи на 7 месеца, а да лази на 8 и половина. Сега вече прохожда, но пак, по някога пълзи, друг път лази.... Но, както виждаш, при всички деца е много индивидуално и различно - едни пропълзяват на 5 мес., а други след годинка...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Чувала съм, че някои бебчета не пълзят, а направо прохождат. Така че, не е задължително.
От около два месеца Коси прави опити за пълзене, но по-скоро се изтласква като жабка. И бързо достига набелязаната цел.
newsm32

# 14
  • Мнения: 1 370
Чувала съм, че някои бебчета не пълзят, а направо прохождат. Така че, не е задължително.

Моят син, направо проходи на годинка, изобщо не е пълзял

Общи условия

Активация на акаунт