не иска зеленчуковите пюрета!!!!Какво да правя

  • 1 145
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте мами,
Вики е вече на 5,5 месеца. От месец и нещо насам съм я захранила с кашите, плодовите и зеленчуковите пюрета. Грешката ми беше, че започнах първо с плодовите пюрета. От зеленчуковите хапва отвреме-навреме някои на Хипп и това е. За тези на Ганчев въобще да не говорим. Понякога и на Гербер. Обаче аз смесвам като се видя в чудо плодово и зеленчуково, защото само на каши, адапте и плодово не може. А пък като усети жълтъка - не ми се мисли. Тази седмица хапна и месно пюре с пиле и пуешко, но за 7 дни само 2 пъти. Нещо не са й особено по вкуса. Та се чудя вие какви фокуси сте правили за да ги накарате вашите дечица да ядат готовите пюрета. Домашните също не ги иска. Правих й с голям кеф, ама не!!! Rolling Eyes Вече не знам какво да давам. Иначе си наддава на кг и на см. Обаче не иска пюретата, а те си съдържат нужните минерали, соли и т.н. Споделете моля ви опит, ще съм ви много благодарна.
Елеганс

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Направи картофено пюре, прибави сиренце, масалце, адапте  Grinning
При повечето бебета номера минава

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
първото зеленуково беше просто сладък картоф и много и хареса. По принцип аз ги готвя и постепенно покрай сладкия картоф въведох останалите зеленчуци. Вече сладкият картоф рядко присъства в нашето меню, но в началото ми беше от полза Wink

# 3
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз като захранвах Ванко давах само пюрета на Хип. Ако нещо не му харесва слагах пюре с тиква. Даже и пуйка с тиква е ял. А на Ганчев така и не прояде. Никога не сам го насилвала да яде нещо което не харесва. Прибирам и след две седмици пробвам пак. Нямам проблеми с храненето.
Ако искаш пробвай да добавяш пюрета които харесва и малко по малко да въведеш зеленчуковите и месните.

# 4
  • Мнения: 344
Пробвай домашно приготвени зеленчукови пюрета. Направи първо само картоф и после постепенно включвай и другите зеленчуци. При нас се получи обратния вариант. Аз захраних с домашни пюрета и след това моята принцеса категорично отказа готовите. Та до ден днешен всеки ден и правя пюрето за обед.

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И ние започнахме първо с плодовите и после зеленчукови.Купешките зеленчукови само ги близва и...дотам,но домашните си ги хапва.Опитай да направиш тиква с картоф-Сима обожава това пюре/може би защото тиквата придава леко сладък вкус на пюрето и има приятен аромат/.
Сима преди да опита пюретата пиеше сок по 50-60 мл.Сега не иска и да го близне.Много различни са децата,но ние сме длъжни да им предлагаме най-доброто.А щом детенце наддава и си хапва плодови
и отвреме-навреме месни пюрета-не се тревожи!Ще свикне постепенно и със зеленчуковите.

# 6
  • Мнения: 666
Направи картофено пюре, прибави сиренце, масалце, адапте  Grinning
При повечето бебета номера минава

и аз така правех само, че без адапте

# 7
  • Мнения: 2 732
Както са ти казали вече по -добре ти и ги прави или пробвай с тези на Хип но на Ганчев са отвратителни -кусай ги аз не бих ги яла и малката не ги искаше.

# 8
  • Мнения: 4 068
А не е ли рано за сирене на този етап?
Питам понеже и ние сме на същото дередже с пюретата. Само че аз давам Ганчев. Яде ги ама с триста зора. Виж каша не отказва. Не съм давала плодови пюрета още.

# 9
  • Мнения: 4 668
Моят син също не искаше зеленчукови пюрета и до ден днешен яде само определени видове на HIPP: тиква с картофи , моркови с картофи и на SEMPER пащърнак с картофи и много малко други варианти , вероятно защото тези които изброих са по - сладки. Ако има грах или спанак в пюрето не ги опитва . Пробвай ако искаш с тези които ти казвам , мисля че ще се излъже . На Gerber зеленчуковите също ги яде , хубави са : cream и bouqet . А за Ганчев мисля , че тези боклуци изобщо не трябва да се дават на децата .

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Вариантите са следните:
зел.пюре+малко плодово
зел.пюре+АМ
зел.пюре+каша
зел.пюре+малко краве масло.Аз давам така отскоро и много добре се приема.
Пробвай да добавяш тиква към зел.пюре,домашно приготвена.Ние започнахме така,иначе само картоф с каквото и да е друго не минаваше.
Пробвай и пюре от моркови на Хип.

# 11
  • Мнения: 46 484
Детето ти показва, че не е готово за тях. Остави го един месец, след това опитай пак. За сирене и жълтък ви е доста рано.

# 12
  • Мнения: 5 299
Аз въпреки че почнах с картофено пюре малко преди да направи 5 месеца, малката отказваше да яде, и тогава стигнах до извода, че и е рано. Изчаках 1-2 седмици и пак същото. На 6 месеца започна да хапва по няколко лужички, но след като добавях ябълка или тиква в картофеното пюре.

# 13
  • Мнения: 78
Цял месец ни отне да замести едно хранене със  зеленчукови пюрета. И аз бях захранила първо с плодови. Затова избирах плодово-зеленчукови, като гледах да съдържат любимия й плод - ябълка. Разреждах ги и с малко преварена вода. Така, по-рядки ги ядеше.  Понякога, за да я излъжа съм давала и сок преди пюрето WinkА, зеленчуковите пюрета на Ганчев и сега са й малко гъсти и им се мръщи.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Влади също не харесваше зеленчуковите пюрета в началото.Открих, че единственто което ядеше беше "картоф с тиква" на "АМ-АМ" (предполагам, защото е сладко заради тиквата)
Консултирах се с педито и цял месец давах само от него.Притесненията ми бяха, че няма разнообразие Rolling Eyes
На края явно му писна и прояде и други.
А, и домашни не щеше  Rolling Eyes
Та късмет.  bouquet Ако си хареса едно давай му само него  Peace, до след седмица - две .

Общи условия

Активация на акаунт