Плацентата... къде остава?

  • 5 138
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 743
По принцип ги изгарят.
За да се използва от фармацевтична компания (или козметична) жената трябва да е била непушачка (изобщо) , не употребявала алкохол и изобщо водила природосъобразен начин на живот  Rolling Eyes
От скоро започнаха да събират стволови клетки от пъпната връв при раждането за да се помогне после при евентуално заболяване от таласемия  Sad
Това е което знам аз.Ама чак засаждане в саксия  Shocked Shocked Shocked newsm78

# 31
  • Мнения: 637
Чисто теоретично няма пречка жената да си вземе плацентата - и без това у нас се изгаря, за което болницата заплаща на екарисажа. Аз лично не съм чувала някоя жена да си е искала плацентата. Стволовите клетки се извличат от пъпната връв, а не от плацентта, но тази услуга е отскоро, по желание на родителите и срещу доста сериозно заплащане.

# 32
  • Мнения: 3 423

някои я заривали и отгоре засаждали дърво...

и какво, златни ябълки ли ражда дървото?  Peace

Не, но почвата се била облагородявала.
Бил съм се бил напил и после съм се бил бил.
Плацентата като естествена тор.

# 33
# 34
  • София
  • Мнения: 44 041
даже не я и видях, какво остава да си я взема - но и желание нямах...само разбрах, че била "хубава" каквото и да звачи това Simple Smile

# 35
  • Мнения: 462
Моите и от двете раждания си останаха в болницата Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 426
като бях 3-ти месец една моя позната англи4анка ме попита какво мисля да правя с плацентата. на опуления ми поглед тя отвърна, 4е в Англия има хора, които си я хапват Sick. видях си я и ми стана още по-гадно като се сетих за думите и....

май на канибализъм ми намирисва

# 37
  • Мнения: 1 999
Аз я видях, но какво са направили с нея нямам никаква представа.

като бях 3-ти месец една моя позната англи4анка ме попита какво мисля да правя с плацентата. на опуления ми поглед тя отвърна, 4е в Англия има хора, които си я хапват Sick.

Не мога да повярвам. #Crazy

# 38
  • Мнения: 7 186
като бях 3-ти месец една моя позната англи4анка ме попита какво мисля да правя с плацентата. на опуления ми поглед тя отвърна, 4е в Англия има хора, които си я хапват Sick. видях си я и ми стана още по-гадно като се сетих за думите и....

май на канибализъм ми намирисва

Дам. Направо си е извратено. Sick Sick Sick

# 39
  • Мнения: 1 999
Много животинско ми звучи да си изядеш плацентата. Crazy Не съм нито котка, нито куче (кучка hahaha Laughing) да си я ям. Не правеха ли така повечето бозайници?! newsm78

# 40
  • Мнения: 5 577
Видях я, беше ужасна.

Хич не ми трябва.  Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 3 216
На мен пьк друго ми е чудно.На кого е плацентата на майката или на бебето?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз исках да я видя ,но я проспах.Бях с пълна упоика и нямаше как.Бебчето излезе 1 месец по-рано-може и да са я харесали докторите...

# 43
  • Мнения: 2 910
Даже и незнам какво представлява плацентата и ми стана много любопитно newsm78

# 44
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами  newsm78 не съм се и сещала да питам само си спомням че като я извадиха Док обясни че била не знам каква си - нещо което е по-рядко срещано и само леко я зърнах от любопитство с края на окото ама и до там ми бяха силите

Общи условия

Активация на акаунт