Мартенче се появи и родителите си ощастливи.

  • 33 159
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 414
Bubaaa_1, и това само по "гъненето" го установи лекаря?. ))) Стига бе, не искам да кажа нищо за човека, ама това е....просто несериозно.
За да се каже, че едно бебе има рефлукс, трябва да има повръщания по време на всяко хранене, както и между храненията. Повръщане на фонтан поне няколко пъти дневно и т.н. И това пак не е гаранция, че е точно рефлукс.

За любовен живот, ми аз още се влача с лохии, каква ти любов, какво чудо...) Иначе реално друг проблем нямам, нали съм със секцио...

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
Ами не знам какво да кажа Мирама....може да е някакъв по лек вариант или да не повръща толкова  Thinking Знам ли и аз ....
Ти кога ти правиха секциото?С превръзка ли си?

# 32
  • Мнения: 14
Запис и от мен.




# 33
  • Варна
  • Мнения: 288
Записвам се и аз да ви следя....Хубава нова темичка с чудно заглавие!

При нас нищо ново, така като чета на всички останали проблемите - колики, ядене през 3-4 часа, само че ние рядко правим пауза повече от 2- часа да не се събудим. Може да не яде но ще се събуди, ще го лъжа с чайче или водичка, ще будува малко и евентуално пак ще заспи ако е в настроение. Другия вариант е да ни вдигне и двамата с баща си да го носим на ръце, че корем го боли или ние така си обясняваме кривотията му Simple Smile) Но започне ли да плаче, олееее от нищо не спира...чак ми дожалява, после се изнервям и т.н...
Ние минахме 40дни в четвъртък, ходихме на църква , четоха ни молитва, въведоха го в олтара с две думи благословиха ни:) Утре ще му правя и сладка питка /така де поръчала съм я/ и съм поканила няколко приятелка на гости да го орисат Simple Smile) От вас зная че сладки неща се приготвят така че ще купя и торта и така общо взето....Дано да му е на късмет.
Хайде лека вечер от мен че сигурно ще скочи след малко, да взема да му забъркам млякото...

# 34
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,колко е прекрасно да сме тук Simple Smile
Мен цяла нощ ме втриса,какво да правя-имам Т 37.7
Имам въпрос към ЛЛ,Мимсат Simple Smile Какво мога да пия при Т,опасно ли е нещо за бебето?
При засукване ме боли все още,имам леки бодежи и странно гърдите ме болят от външната стана,а не са твърди...и като че ли ги чувствам врели,сеедно имам Т
И последно въпросче,нормално ли е още на тази възраст бебето да яде през два часа?

Гледам имаме сходни проблеми,ние нямаме график,рядко прави пауза от 3-4 часа и доста бих казала будува през деня,но това го отдавам на коликите...
Хубав ден

# 35
  • Мнения: 11
eleonora21, щом иска само на ръце, защо не си вземеш един слинг и не си я носиш вкъщи в него? Когато моят бебок плаче, аз го разкарвам из къщата така и много бързо кротва. Пък и така получават повече нова и нова информация, близо са до мама... какво повече да искат:) Моя приятелка месеци наред разкарваше сина си така и успяваше всичко да си свърши вкъщи, пък и младежа не плачеше. И аз мисля да процедирам така.
 mpp07, аз изкарах два дни с температура и пих парацетамол, разбрах, че е безвреден. Преди да пия, за всеки случай изцеждах и двете гърди. Присъединявам се към въпроса - кога спира да боли засукването? Искам най-сетне да стане приятно това кърмене...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 288
 Tea_blue виждам че вие сте на 15 дни , така че имате някакъв шанс кърменето да стане приятно и безболезнено....При нас така и не се получи, аз в края на първия месец бях с разранени зърна и ужасни болки....явно бебо нещо не засукваше правилно....и така и не успях да се справя с кърменето.

# 37
  • Мнения: 34
Здравейте, мами Simple Smile
Как сте в този мрачен ден? Вчера какво хубаво време, а гледайте днес...
Ние успяхме да се възползваме максимално и се разходихме из Южния парк, ама беше голяма лудница.
Хайде, хубав ден от нас  Hug

# 38
  • Мнения: X
Последното хранене (към 11:30-12:00 ) й давам от шише, иначе ако е от гърдата явно изпива по-малко. Утре ставаме на 40 дни и ще ходим в църквата за молитва. Лека вечер от нас Simple Smile
Ох, това и аз трябва да го направя, че нощем сме на 2 часа....
Мирама, и ние сме така, нощес от 2 до 6 имам чувството, че не съм мигнала, доста тежко беше. Предложих дохранване със шише, но го не щя.... Има колики, но и на моменти просто иска да будува, лежи ококорена и ъ-ка. Дори не мрънка, просто иска да будува, на светло обаче... Спала съм от 10 до 1/от 1 до 2 на пресекулки, че в 1 кърмих/ и после от 6 до 9 чак. След 9 пак не успяхме! При вас колики ли са, айде, при нас на кърмя, тя явно яде по малко и затова иска на често, но при вас на АМ от какво е това будене?
Елеонора, и ние в отбора. Вчера на зор излязохме в 12 и стояхме навън до 7 и нещо, страх ме беше да се прибера направо. На моменти а подуши, че сме вкъщи, и се почва... А днес е кротка, на дни сме ние, един ден добре, тамън си мисля, че са минали гадните колики, и на следващия ден сначала.... Понякога нищо й няма, просто не иска да лежи, а да я държиш права и да си гледка...
Бебка е на 1 м. 17 дни и още ме болят зърната при засукване, е ние почнахме кърменето на 25тия ден де, дотогава бяхме на шише, но си ме болят. Ако не кърмя 1-2 пъти с едната гърда се пооправя малко. Но все пак е по-добре от преди, така че имам надежда, че не мине.
За секса - ние си правим, но либидото ми определено е понижено, за разлика от по време на бременността, когато желанието беше голямо, а възможностите - ниски, сега пък е обратното!

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 11:33 от Анонимен

# 39
  • Мнения: 2 843
Оле, събраха ми се шест часа сън с малко пресекулки, ама друго си е  Mr. Green
И мен ме боли още при засукване. Понякога заставаме явно в добра поза и е приятно даже, ама повечето пъти си наболва. Ама ще се научим, де, щом изтърпях първите дни с адските болки  Mr. Green
А за секс, ох, как не искам никой да ме пипа там долу  Mr. Green Имам два външни шева и изтръпвам само при мисълта, че утре ще ме пипат да ги свалят, умирам  Confused

# 40
  • Мнения: X
Теоейнджъл, 600 грама не е толкова малко, споко! Погледни таблиците, нормата е 680 гр. /по 170 на седмица/, вие почти сте я стигнали. Не се безпокой толкова за това, виж, коликите и безсънието вече си е зле. Наистина пробвай с цедене и даване от шише. Аз се изръсих по тази причина за ел. помпа на Медела, но свърши работа.
Друго - приспивам на балкона. Ей го, днес, от 9 часа до сега е спала 1/2 час. Вкъщи не може и не може да заспи, това е. Ни столче, ни количка, ни друсане, ни-що. Вадя количката на балкона и след 5 минути се е отнесла - когато е лошо времето като днес или просто съм недоспала и не ми се излиза, иначе същата работа вършат и разходките! Разликата е, че когато е на балкона, аз си върша домакинската работа, докато като сме на разходка, само книжки мога да чета и става малко загуби време.

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 12:47 от Анонимен

# 41
  • София
  • Мнения: 114
Хоп здравейте мамчета.Ние тази нощ спахме 5 часа Sunglasses
Днес май ни започнаха колики...веднага пробвах номера със сешоара и много бързо проработи  Simple Smile Вчера бяхме на разходна 3 часа и Александра ги проспа  Heart Eyes
Много съм щастлива разкъсването доста е заздравяло .. ама то са едни процедурии... по 2 пъти на ден смрадлика , цикартидин ,йодсептадон,кислородна вода ,но важното е ,че има ефект Party
desitkad прави си бании със смрадлика наистина много помага.Дано по бързо се оправиш Praynig
mpp07 Внимавай с тази Т ,защото може да е знак за нещо... не искам да плаша никой,ама една позната на 40-тия ден с Т и се оказа,че не са изчистили плацентата ....
Това е от мен момичета  bouquet

# 42
  • Мнения: 371
 Crazy Аз бива да се сетя на трета страница, че има нова тема !  Laughing
Привет и от мен с Божо  Heart Eyes
Ние сме добре, кърмим се, вчера направихме две разходки. Иначе си има колики, но не са много силни, суче когато си иска, най-вече на два часа. Нощем прави понякога паузи от 2,5 до 3 часа макс. и така. Качил е към 1,200 кг. а няма месец  Rolling Eyes Страх ме е само да не "прехранвам", макар че с кърмене не знам как да го огранича и нужно ли е ???
Любовния живот стартира около 10 дни след секциото, че цяла бременност нямаше  Crazy, но аз имам лохии по два дни, през два дни.... т.е. има и сухи периоди. TheBlackWidow беше споменала нещо подобно. Абе ще спрат, къде ще ходят, ама е изнервящо..

# 43
  • Варна
  • Мнения: 11
Нощна птица благодаря ти за съветите, това с балкона наистина действа.  Hug
Лошото е, че аз май нямам кърма и детето е било толкова нервно, защото е било гладно.Вчера се изцедих едва събрах 50 мл, но пък ми се струва, че нещо помпата ми не е наред.После я сложих на гърдата и тя си засмука, но май не преглъщаше незнам не мога да разбера, защото тя си смуче, но дали има нещо...Дадох й и изцеденото.Започна както обичайно да си плаче, тогава колкото и да не ми се изкаше отидохме до денонощния взех една кутия АМ, направих й 60 мл, изпи си го и заспа.На сутринта същото.Вися един час на гърдите ми докато ги изплю и се разрева.Дадох й пак 60 мл АМ и заспа.Днес цял ден спи милото, дори не го приспивам само си заспива.Била е гладна миличката ми, а на мен ми трябваха 4 дена, за да го разбера Sad

# 44
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
и аз имам опасения че не винаги ми стига кърмата. снощи се буди на 2 часа, сутринта пак след кърмене рева, дадох и 50мл АМ и спа много спокойно след това..а вчера през деня в един момент бях се препълнила и бебето си се наяждаше добре, лочеше толкова звучно, няма как да се объркаш... не ме притеснява даване на АМ от време на време, но ми се ще да ми се увеличи трайно кърмата..с жито и чай като че ли е моментно...

Общи условия

Активация на акаунт