Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 22

  • 53 570
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 754
Здравейте,отдавна ви следя,но не съм писала до сега във форума-все още съм объркана и разкилебана относно диагнозата ни-детска астма.Детето ми започна да ходи на ясла на 1гд и 7м,и започна едно постоянно боледуване,примерно ходи една седмица на ясла и след това 2-3 седмици се лекуваме в къщи.Сега е на 3 гд и положението не е много по-добро,но сега примерно ходи на градина 2 -3 седмици преди да се разболее.Живеем в чужбина и климата тук е доста влажен и това допълнително усложнява нещата.През лятото не боледува,тогава сме и в БГ.Джипито ни тук,което от самото начало следи състоянието на дъщеря ми  ни изписва винаги инхалации с вентолин,атровент и бромхексин -по 3 пъти на ден за 1 седмица,после още няколко дни по две на ден.При нас няма пристъпи със задух,всичко започва със вирус,сополи,суха кашлица една вечер,понякога повръщане,после влажна кашлица от която се задръстваме,и накрая евентуално бактериална инфекция,ако не започна на време с вентолина.Водих детето на пулмолог в БГ.Детето не беше болно,изписа и Сингулар и пулмикорд.Показваме рецептата на лекуващия ни лекар,той ни каза че според него тези лекарства са за по-тежки случаи и не ни ги препоръчва.Сега заведахме детето на пулмолог тук-пак ни изписа сингулар и фликсотид,детето пак си беше без обструкция като ходихме.На кого да се доверя?! На лекаря който следи състоянието ни от две години,или на пулмолози които са ни виждали по веднъж и то здрави?От друга страна пък детето продължава да си боледува,и все чакаме да израсте това състояние .Та така,това е при нас-аз продължавам да ви чета,и да търся сама отговорите.Все още не съм давала сингулара и фликсотида....
Като цяло разбирам от прочетеното че все пак са се доближили две мнения и Сингулар присьства в препорьчания метод на лечение.Флексотид като профилактика може да се дозира в по микро дази от Пулмикорта.
При всички положения и добре да се започне някакво лечение и да има контрол над нещата отколкото непрестанни пристьпи и неясна диагноза и лекарства.
И двете лекарста т.е 3-те действат с натрупване в организма и ви трябват мин 15-20дни да започне да го усвоява дабре организма.
Нащо лечение беше Сингулар и Флекотид (за няколко месеца той) и значително се подобриха нещата.Докато не пробваш няма как да знаете кое е по добре и кое по зле.На някой деца им действат тези а други се влияят по добре само то еднодневни инхалации с Пулмикорт.При нас е ползван само за спешен случай и помогна веднага.
Това че сте били без обструкция не пречи да ви бьдат изписани Сингулар и Флексотид не са за моментна лечение на обструкциите а за превинция и лечение на тях.След определен период от време пристьпите започват да са значително по малко по леки а може и дори да изчезнат.
Аз бих започнала с лечението то личната т.к реално то е достатьчно на прьв поглед пьк ако има пак усложнения и продьлжителни пристьпи не пречи да се замени Флексотид с Пулмикорт.
Ако изписват при вас хомеопатия може да се вьзползвате и да видите как ще е ефекта при вас.При голяма част от дечицата с този вид проблеми е много добьр и положителен като цяло.
Успех в лечението и все по здрави дечица  Hug

# 31
  • София,
  • Мнения: 4 267
Еми Kaisia сама си направи извода, щом като на две три седмици Ви се налага да инхалирате Вентолин, да пиете бромхексин. А как правите бактериални инфекции пък ги лекувате с Вентолин, това ми се струва странно! Правите си типични пристъпи на детска инфекциозна астма, изразяващи се в алергизиране на лигавиците при вирусна инфекция, обилното отделяне на секрета, от него се задръстват бронхите, детето започва да кашля сухо и лаещо, сигурно има и свиркане в дробовете и много ясно е че ще Ви изпишат инхалации с Вентолину, някакво противоалергично и бромхексин за развлажняване на секрета. Лошото е, че това се повтаря при всяко хващане на вирус. Ако детето започне астмопрофилактика със Сингюлер и Фликсотид/или Пулмикорт/ има голяма вероятност - 90% детето много бързо да укрепне и да израстне тези състояния. Да не се стига до тези пристъпи и до използването на Вентолина, а постепенно да се укротят нещата и примерно вируса да си преминава съвсем обикновено. Незапочвайки астмопрофилактика пък има огромен риск от увреждане на белите дробове и бронхите на детето, което пък може да доведе до развиване на по тежките астматични състояния в по голяма възраст. Според мен и пулмолозите имат право и лекуващия Ви лекар - но аз лично него не го подкрепям, той не е специалист, той си лекува по негови си методи - в момента просто да облекчи състоянието. Но имай в предвид, че използавеното на бронходилататор - какъвто е Вентолинът хич не е безвердно и то толкова често! Може би ще ти е от ползва да попрочетеш особено първите една две теми и задължително първата страница на темата, там и ма доста обяснения и линкове, за всичко. За да можеш да си прецениш кое е по добре за детенцето - дали да ползва една две години Сингулер и Фликсотид и след това да забрави завинаги за тези проблеми, или да си се мъчите всеки месец с Вентолина, и основно да чакате даго израсте или не! Успех!

# 32
  • тук и там
  • Мнения: 11 526
От месец и половина ходим и при хомеопат,до сега сме ходили три пъти,но нещо и той не може да ни улучи лекарството-пробвахме пулсатила,калкарея,арсеникум сега ипека-ами до сега не сме се повлияли,та и с хомеопатията сме на ниво експеримент,за съжаление.
За сингулара и флексотида-се чудя дали да го започна и заради това,че остават няколко месеца до лятото,а тогава така или иначе сме добре.Изписаха ни и пулмикорд,но след като свърши фликсотида,знам,че лекарствата не трябва да се спират изведнъж,а това означава че ще давам лекарства и през лятото,ако ги започнем де.....
Правим бактериални инфекции ако закъснея с вентолина-тук не мога да отида и да си го купя от аптеката,все трябва да мина през джипито,пък и гледам да не го давам на своя глава,въпреки че обикновенно я усещам кога е за вентолин-няма хрипове,но се задръства от секрети
Благодаря на всички !Пожелавам на всички да са здрави!

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 15:02 от Kaisia

# 33
  • Мнения: 5 234
Kaisia, според мен зависи колко често прави пристъпи. Ако е всеки месец, може би е добре да пробвате нещо с продължителен прием - от есента. Стискам ви палци за подобрение!  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Дъщерями започна да подкашля и се чудя как да я пресака, та да не се разсвири.Не кашля много, на три-четири пъти от нощес до сега. Да кажа, че и аз съм с възпалено гърло и може би от мен я хвана, защото съм я спряла от градина, за да не се разболее преди почивката  Crazy Да започна ли направо инхалации с физ.р-р ? Да ми препоръчате нещо хомеопатично или друго?

# 35
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Мариана, тук има полезно инфо. Всъщност от тук намерих линк към вашата темичка и се присъединих.  Hug http://www.imambebe.com/%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0% … %D1%82%D0%B0.html
Даже днес ходих в една лаболатория да изследвам Еозонофилите на малките (пак от тук прочетох този съвет) и исках да пусна и този маркер, clgE-антитела, но не го работят. Някой изследвал ли е този маркер?

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 754
От месец и половина ходим и при хомеопат,до сега сме ходили три пъти,но нещо и той не може да ни улучи лекарството-пробвахме пулсатила,калкарея,арсеникум сега ипека-ами до сега не сме се повлияли,та и с хомеопатията сме на ниво експеримент,за съжаление.
За сингулара и флексотида-се чудя дали да го започна и заради това,че остават няколко месеца до лятото,а тогава така или иначе сме добре.Изписаха ни и пулмикорд,но след като свърши фликсотида,знам,че лекарствата не трябва да се спират изведнъж,а това означава че ще давам лекарства и през лятото,ако ги започнем де.....
Правим бактериални инфекции ако закъснея с вентолина-тук не мога да отида и да си го купя от аптеката,все трябва да мина през джипито,пък и гледам да не го давам на своя глава,въпреки че обикновенно я усещам кога е за вентолин-няма хрипове,но се задръства от секрети
Благодаря на всички !Пожелавам на всички да са здрави!
Това че сте добре лятото сьвсем не значе че не трябва да имате контролирано лечение за превенция на пристьпите.Ние започнахме лечението април месец и още юни започна поетапното намаляване на Флексотида.На практика  само 2месеца активно сме го прьскали.Един опитен и добьр пулмолог винаги може да различи изменения на белите дробчета при рентгенова снимка който са вследствие на множествата пристьпи и задьржани секрети и мьчителни сьстояния в тези моменти.Аз лично не виждам нищо лошо в това да се дават и през летният сезон лекарства който биха ви подготвили сьответно след натрупването им за една по лека и спокойна есен и зима.
Това да се пият непрекьснато други ликарства и да се чака израстване сьвсем не е по добрият вариант. Когато ни изписаха на нас лекарствата пьрвоначално щяхме да сме само на Сингулар но преди да ни изпишат от болницата говори доктора с мен и ми обясни ползите от комбинираното лечение и с Флексотид.Как е по добре да се реагира по мощтно и агресивно още в началото при вече наред пристапи преди това отколкото да се изчаква и да се влошава като цяло сьстоянието.
Направете пак консултация с пулмолог там кьдето те сега и вземете решение но определено трябва да пиете нещо за контрол.Това сьвсем не значе че сте обречени или различни.
Успех още ведньж и не се бавете за здравето и доброто на детенцето е  Peace

# 37
  • тук и там
  • Мнения: 11 526
Katerinia,правили са ни рентгенова снимка само в спешен кабинет,след като отидохме с кашлица и висока температура,това беше през октомври-всичко беше наред,от тогава рентген не сме правили,нито джипито ,нито пулмолога са ни пращали за снимка.Последно ,чакам резултати от кръвните тестове и тогава ще видим.Иначе в  момента всички в къщи сме болни и предвид това как ние ,възрастните карам вируса,детенце е сравнително  добре.Още веднъж благодаря на всички за включването!  bouquet
Да кажа и това,че до сега не ни се е налагало болнично лечение нито сме ползвали урбазон или други такива препарати,не че това променя много общата картина де....

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 17:04 от Kaisia

# 38
  • Мнения: 5 531
Katerinia,правили са ни рентгенова снимка само в спешен кабинет,след като отидохме с кашлица и висока температура,това беше през октомври-всичко беше наред,от тогава рентген не сме правили,нито джипито ,нито пулмолога са ни пращали за снимка.Последно ,чакам резултати от кръвните тестове и тогава ще видим.Иначе в  момента всички в къщи сме болни и предвид това как ние ,възрастните карам вируса,детенце е сравнително  добре.Още веднъж благодаря на всички за включването!  bouquet
Да кажа и това,че до сега не ни се е налагало болнично лечение нито сме ползвали урбазон или други такива препарати,не че това променя много общата картина де....
това е добре, предполага, че състоянието на детето е сравнително леко и с адекватно лечение, каквото виждам че са ти препоръчали доста бързо можете да преодолеете проблемите, и все по рядко да се случва детето да е с пристъпи.Аз също мисля, че е добре да послушаш пулмолозите.
Ние се отчитаме след очният преглед  - нищо ми няма. Нищичко. Сега ще следя, дали пак ще има проблем при увеличаване на дозата на Пулмикорта. Изписаха ни и капки за очи, ако отново започнат болки. Иначе - на този етап Михаил е здрав, добре е. В последно време забелязвам, че започне ли да тича, задължително се задъхва, и започва да кашля здраво. През останалото време си е ок.

Последна редакция: чт, 11 апр 2013, 13:48 от marychery

# 39
  • Germany
  • Мнения: 7 935
От прочетеното тук стигнах до извода, че и ние сме с инфекциозна астма  Confused И при нас пристъпи има само когато е болен. Ние обаче имахме година и половина без пристъпи и бях решила, че е израснал проблема, но откакто тръгна на детска градина нещата пак се закучиха... Първите 2 месеца на градина миналата пролет беше добре, после лятото в БГ също беше ок и октомври направи пристъп, след тежък вирус, после януари беше болен пак, но понеже предписаха антибиотик не се стигна до пристъп. След това февруари беше с лек пристъп, който овладяхме с 5 дни вентолин и края на март пак. Де факто от есента до сега е с 3 пристъпа, като последния път лекарката каза, че има лек спазъм, като тя не е сигурна дали е спазъм или бронхит. Сега ни предстои местене в Германия и известно време няма да ходи на дет. градина, но съм решила, ако пак направи пристъп да настоявам за Сингулер. Ще се опитам да го заведа в Германия на пулмолог, защото единствената пулмоложка, която говори английски тук каза, че ще го израсте и не предписа нищо за превенция. Аз като цяло не съм фен на лекарствата и се опитвам да ги спестявам, когато е възможно и на двете си деца, но за малкия се страхувам да не влошим положението. Ще го заведа лятото и в БГ при нашият си педиатър и при пулмолог и ще видим какво ще кажат. До тогава се надявам с инхалации с физ. разтвор да удържим положението.
Здраве и спокойна вечер на всички!

# 40
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
А този Сингулер много ли вреди ако се пие години, аз хич не съм наясно, макар че вече събрано го е пил година и половина.

# 41
  • тук и там
  • Мнения: 11 526
От прочетеното тук стигнах до извода, че и ние сме с инфекциозна астма  Confused И при нас пристъпи има само когато е болен. Ние обаче имахме година и половина без пристъпи и бях решила, че е израснал проблема, но откакто тръгна на детска градина нещата пак се закучиха... Първите 2 месеца на градина миналата пролет беше добре, после лятото в БГ също беше ок и октомври направи пристъп, след тежък вирус, после януари беше болен пак, но понеже предписаха антибиотик не се стигна до пристъп. След това февруари беше с лек пристъп, който овладяхме с 5 дни вентолин и края на март пак. Де факто от есента до сега е с 3 пристъпа, като последния път лекарката каза, че има лек спазъм, като тя не е сигурна дали е спазъм или бронхит. Сега ни предстои местене в Германия и известно време няма да ходи на дет. градина, но съм решила, ако пак направи пристъп да настоявам за Сингулер. Ще се опитам да го заведа в Германия на пулмолог, защото единствената пулмоложка, която говори английски тук каза, че ще го израсте и не предписа нищо за превенция. Аз като цяло не съм фен на лекарствата и се опитвам да ги спестявам, когато е възможно и на двете си деца, но за малкия се страхувам да не влошим положението. Ще го заведа лятото и в БГ при нашият си педиатър и при пулмолог и ще видим какво ще кажат. До тогава се надявам с инхалации с физ. разтвор да удържим положението.
Здраве и спокойна вечер на всички!
Мони,аз  затова съм разколебана-и при нас лекарите избягват да изписват сингулер и фликсотид-само за тежка астма го дават,иначе се чака да се израсте.Джипито ни е  и педиатър-кардиолог,и въпреки това смята инхалирането с вентолин за по-добрият вариант от лечението със сингулер и кортикостероид.Колкото лекари,толкова и мнения ....

# 42
  • София
  • Мнения: 934
Дъщеря ми го пие от почти две години.В листовката имаше доста неща като странични ефекти, на не си направих труда да ги запомня, че  само се психясвам  Crazy Има ли някакви изследвания, които е добре да направят след продължителна употреба на Сингулер и Флексотит?

# 43
  • Мнения: 10
И мен ме интересува, дали има странични ефекти от дългата употреба на Сингулера. Единственото, за което ме предупредиха е теглото (наднорменото). Аз избрах да го давам, защото се страхувам от пристъпи, макар и да чух мнения да го оставя да ги израсте. Но децата боледуват различно и всеки може сам да прецени на кой да се довери.

# 44
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
За теглото не съм забелязала такова нещо (повишено качване на килограми). Мисля, че това се отнася само до кортикостероидите, Флексотида май е такъв.

Общи условия

Активация на акаунт