След хранене-плач,хапане на ръчички и връщане на мляко

  • 13 912
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Повръщането се появи, когато беше на около 3 седмици. Рефлуксът обикновено е вродена аномалия или недоразвиване на сфинктера между стомаха и хранопровода, чиято функция е да възспира качването на поетата храна в хранопровода. С възрастта, обикновено след 6 месеца на бебето, тази клапа започва да функционира нормално. Понякога рефлуксът може да се появи по-късно, заради големите дози мляко, които поема бебето и легналото положение, което пък предразполага към покачването на млякото в хранопровода. При синът ми предполагам, че е било смесица от двата фактора - недоразвита клапа и големи дози мляко (беше доста лакомо бебе и още на 2 месеца пиеше по 150мл)
Самото повръщане/ връщане на мляко не е притеснително, освен ако няма други симптоми като видим дискомфорт, плач, или в по-тежките случаи недостатъчно наддаване на бебето.

# 31
  • Мнения: 89
Днес ходихме на частен преглед,защото вчера и нощес направо се раздра от плач.Според лекарката при която ходихме дискомфорта се дължи на коликите,както беше казала и нашата педиатърка.Препоръча ни да сменим млякото с Нан или Фризолак или другото предположение и беше,че може да е направил алергия към млечния белтък,но за да се потвърди или отхвърли трябва да си вземем направление за специалист.Това с алергията ми дойде малко пресилено и силно се надявам да няма нищо такова.Сменихме млякото засега на Нан,препоръча ни и чай Бебезан допълнително за коликите,в четвъртък на консултацията при неговата си педиатърка ще видим колко е наддал за втория си месец и дали ще има подобрение.За рефлукс според нея не може да става дума.Дано наистина проблема е само в коликите,поне скоро може да им се види края.Вчера наистина цял ден му пукаше коремчето,нощес също много пръцка,може би просто си има дни ,в които са по-силни...Това е засега от второто мнение на лекар по нашия въпрос,днес е малко по-спокоен дано така се задържи Confused

# 32
  • Мнения: 158
Радвам се, че лекар е отхвърлил възможността за рефлукс. Значи остава коликите да отминат. Според мен алергията към белтъка на кравето мляко е тежка диагноза за твоя случай, защото обикновено има обриви по тялото на детето и почти никакво наддаване на тегло. Прави се кожен тест, за да се види дали има алергична реакция.
При всички положения бебето ти ще израсте коликите (обикновено изчезват към третия месец), но дотогава ще трябва да се въоражиш с търпение и много да гушкаш малкото човече. Успех!

# 33
  • тук
  • Мнения: 510

Ivanova13, раздвам се, че няма сериозен здравословен проблем. Гушкане, затопляне на коремчето и търпение ще ви спасят. Макар че изглежда безнадеждно понякога, на колити им се вижда края в един момент  Hug

# 34
  • Мнения: 54
Днес ходихме на частен преглед,защото вчера и нощес направо се раздра от плач.Според лекарката при която ходихме дискомфорта се дължи на коликите,както беше казала и нашата педиатърка.Препоръча ни да сменим млякото с Нан или Фризолак или другото предположение и беше,че може да е направил алергия към млечния белтък,но за да се потвърди или отхвърли трябва да си вземем направление за специалист.Това с алергията ми дойде малко пресилено и силно се надявам да няма нищо такова.Сменихме млякото засега на Нан,препоръча ни и чай Бебезан допълнително за коликите,в четвъртък на консултацията при неговата си педиатърка ще видим колко е наддал за втория си месец и дали ще има подобрение.За рефлукс според нея не може да става дума.Дано наистина проблема е само в коликите,поне скоро може да им се види края.Вчера наистина цял ден му пукаше коремчето,нощес също много пръцка,може би просто си има дни ,в които са по-силни...Това е засега от второто мнение на лекар по нашия въпрос,днес е малко по-спокоен дано така се задържи Confused

Добре сте направили като сте отишли на педиатър!
Поне специалист ви е успокоил, че проблема е колики! Е, неприятно е, но поне си спокойна, че не е нещо страшно!😃
Четох, че сте смесвали и два различни вида мляко....това усложнява нещата.
Надявам се, че вече ще сте по-добре!!! Упех!

# 35
  • Мнения: 89
Благодаря,днес сме по-добре,защото до обяд бяхме навън,следобяд спи на терасата в количката та кажи-речи  цял ден си отспа.Навън забравя за коликите,но вчера като беше лошо времето направо беше кошмар.Нищо не го успокои през целия ден,дори и любимата му поза за гушкане с мама на спалнята.....Освен сутрин обаче не чувам през останалото време да му пука коремчето,затова се чудех дали плаче от колики ThinkingСвекърва ми му взе и някакви хомеопатични хапчета за колики,които се разтварят във вода,давам и от тях,но честно казано единственото спасение и облекчение е "чистия" софийски въздух  GrinningНан-а го спряхме и се върнахме на Аптамил,лекарката препоръча да пробваме различни млека,но той се запече и  ревеше още повече,защото се напъваше много.С Аптамил-а поне си ходи нормално до тоалетна,пък и доколкото четох и съм питала си го водят най-доброто мляко на пазара ни

# 36
  • Мнения: 94
Не мисля, че смяната на млеката през няколко дни ще облекчи коликите на детето. С тези промени само се дразни допълнително стомахчето и се провокират допълнителни проблеми. При вас се е получил запек, при друг може да реагира с диария. Мисля, че при смяна трябва да се изчака, за да се даде време на гастроинтестиналния тракт да привикне към новата храна Peace

# 37
  • тук
  • Мнения: 510
Благодаря,днес сме по-добре,защото до обяд бяхме навън,следобяд спи на терасата в количката та кажи-речи  цял ден си отспа.Навън забравя за коликите,но вчера като беше лошо времето направо беше кошмар.Нищо не го успокои през целия ден,дори и любимата му поза за гушкане с мама на спалнята.....Освен сутрин обаче не чувам през останалото време да му пука коремчето,затова се чудех дали плаче от колики ThinkingСвекърва ми му взе и някакви хомеопатични хапчета за колики,които се разтварят във вода,давам и от тях,но честно казано единственото спасение и облекчение е "чистия" софийски въздух  GrinningНан-а го спряхме и се върнахме на Аптамил,лекарката препоръча да пробваме различни млека,но той се запече и  ревеше още повече,защото се напъваше много.С Аптамил-а поне си ходи нормално до тоалетна,пък и доколкото четох и съм питала си го водят най-доброто мляко на пазара ни

Или просто най-скъпото, а това в Бг някак без доводи значи "най-доброто" Simple Smile Каквото и да си решила, по-добре спри да сменяш наистина. А "лошо време" за бебе е мъгла или температура под 0 градуса  - т.е. от днес до късна есен нямаш повод да спираш разходките.

# 38
  • Мнения: 556
Аз съм фен на фризолака. Но наистина не е добре да ги сменяш непрекъснато.

# 39
  • Мнения: 89
Ами това ни беше първата смяна и то по съвет на педиатър,но нямам намерение да сменям отново.Днес на прегледа неговата педиатърка ни препоръча да мине на Аптамил АР,щял да се чувства по-добре и да намали дискомфорта след хранене.Дано смяната от обикновен към АР да не го подразни.Качили сме 900гр за 1 месец,вече е 4600гр,а ни изписаха от болницата 2800гр, каза,че е добре и сме се издължили с 5см GrinningНа слушалката като го слуша каза,че има много колики,но това е положението,разхождаме се,гушкаме се и чакаме да отминат.Препоръча да съм почнела да давам сокчета вече,но тук във форума четох,че май е рано за такива неща особено за бебе с такива зверски колики,та мисля да изчакам някой и друг месец още.

# 40
  • Италия
  • Мнения: 490
Ivanova13, от лентичката ми се вижда колко голяма е дъщеря ми - тя още няма идея, какво е това сокче  Peace, а не е имала такива силни колики като вас.

# 41
  • Мнения: 54
Ivanova13, от лентичката ми се вижда колко голяма е дъщеря ми - тя още няма идея, какво е това сокче  Peace, а не е имала такива силни колики като вас.

mirena2000 от лентичката виждам, че дъщеря ти е на 8 месеца... и не знае какво е това сокче. newsm78
И аз съм против късното включване на сокче и не съветвам Иванова да го дава още /особено когато малкия има колики и все още има незрял гастроинтестинален тракт/, но ми се струва, че ти трябва да даваш сокчето вече, освен ако малката ти няма някакви съпътстващи проблеми.
Аз включих много рано сокчето и започна една диария.... smile3511

# 42
  • Италия
  • Мнения: 490
Griga, нямаме здравословни проблеми и слава Богу! Сокчета обаче няма да дам преди годинката. За сега са й напълно достатъчни плодовете, които си хапва  Simple Smile

# 43
  • тук
  • Мнения: 510
Griga, нямаме здравословни проблеми и слава Богу! Сокчета обаче няма да дам преди годинката. За сега са й напълно достатъчни плодовете, които си хапва  Simple Smile

 newsm10 / сокът е лукс, от който бебето не се нуждае. Много по-добре е да дъвче  плодове, колкото може и иска, а фрешът да почака, докато започне да говори и да си поръчва сок по заведенията  Grinning
Извън шегата, фрешът е спорен и за зъбите и за стомаха, по-добре да се изчака с него.

# 44
  • Мнения: 54
Griga, нямаме здравословни проблеми и слава Богу! Сокчета обаче няма да дам преди годинката. За сега са й напълно достатъчни плодовете, които си хапва  Simple Smile

Не разбирам защо си против даването на сокчета, а даваш плодове без проблем??? Би ли ми обяснила, защото не ми е ясно...

Общи условия

Активация на акаунт