Икси на естествен цикъл

  • 1 868
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте, отдавна ви чета, но чак сега се престраших да пиша. Позволявам си да отворя нова тема, тъй като въпроса, който ме интересува има или стари отговори или не намирам точно това което търся. Съвсем се обърках от информация да си призная. Става въпрос че имам три спонтанни аборта, оказа се че проблема е в мъжа ми, доста лоша спермограма. Сега си мисля да правя ИКСИ на естествен цикъл в Щерев. Имам два въпроса, първо дали това ИКСИ е най - добрия вариант и второ, кой доктор в Щерев бихте ми препоръчали. Благодаря за отговорите!  Hug на всички!
Edit: пропуснах да попитам, знаете ли дали става със записване и чака ли се много, или мога да се запиша сега за следващия месец примерно. Благодаря още веднъж и се извинявам за въпросите си, но просто няма кой да питам.

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 15:42 от Ovonel

# 1
  • Мнения: 272
никой ли не знае, моля ви дайте съвет че се чудя какво да правя и все повече се обърквам, Sad

# 2
  • Мнения: 1 056
Да си призная и аз доста поразрових из темите, търсейки нещо по въпроса. При нас проблема е, че сме и ние с много сериозен мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия - 3 в 1, ниска концентрация, лоша подвижност, но най-лошото е в лошата морфология. На нас от клиника Малинов, ни предложиха ИКСИ на естествен цикъл. При нас това бил най-евтиния и добър вариант, ако не можем да си позволим цялата процедура по ин витро, докато чакаме одобрение от фонда.
Та мен повече ме вълнуваше самият процес как се случва, какво се прави, как се прави евентуална лека стимулация. От клиниката ни обясниха, че може с много лека стимулация само с хапчета и да се надяваме, че ще образувам поне 2-3 фоликула, понеже на естествен цикъл ако извадят само 1, шанса да се получи е минимален. За това много ме вълнува този въпрос. Ще следя темата, дано има момичета, които могат да се включат да опишат, какво представлява тази процедура и каква е успеваемостта, какви са техните наблюдения. Аз имам още 2-3 месеца да помисля, на милото му предстои операция от варикоцеле, а и трябва малко парички да съберем. Ще пие и витамини и добавки с надежда да подобрим малко морфологията, че с лоша морфология има опасност и да не се развие ембрион и нищо да не се получи.

# 3
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравей Ovonel
Аз съм пациентка на клиниката. В зависимост при кой лекар искаш да се запишеш се чака различно за първичен преглед, след това най-често се отива без час, защото е важно да си в клиниката в определен ден от цикъла, а рядко има часове.
Има тема за пациентите на клиниката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=695282.0
и тема за това, при кой лекар са успели:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=380793.0
Надявам се информацията да ти е полезна.
Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт