а за клизмата.......??????

  • 2 717
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Sick добре,аз съм в 36 гест.седмица и скоро ще раждам.За самото раждане прочетох доста неща,но кажете нещо за клизмата и раждането на плацентата.Много се притеснявам за това  #CrazyПредварително мерси!

# 1
  • Мнения: 9 902
ами и за клизмата, като за другите неща. Има доста в търсачката. Няма нищо, ама нищичко притеснително. Пълнят ти червото с водичка , разхождаш се към половин час, докато вече не можеш да траеш и отиваш в тоалетната. И не бързаш да излизаш Simple Smile чувството е облекчаващо Simple Smile
Раждането на плацентата какво те притеснява?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
А ми и двете неща за който питаш според мен са най-приятната част от раждането.При приемането ти правят клизма и висиш във тоалетната.Аз през бременноста бях със страшен запека така че за мен беше добре дошло.Не видях нищо неприятни.
Раждането на плацентата е веднага след като излезе бебето и е последсвие на лека контракция,която ти се струва песен в сравнение с другите.
С две думи-няма нищо страшно Laughing

# 3
  • Мнения: 1 489
А ми и двете неща за който питаш според мен са най-приятната част от раждането.При приемането ти правят клизма и висиш във тоалетната.Аз през бременноста бях със страшен запека така че за мен беше добре дошло.Не видях нищо неприятни.
Раждането на плацентата е веднага след като излезе бебето и е последсвие на лека контракция,която ти се струва песен в сравнение с другите.
С две думи-няма нищо страшно Laughing
newsm10

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
Клизмата не е неприятна манипулация. Хубавото е, че няма да ти се налага в деня след раждането , а в някои случаи и на другия ден да ходиш по голяма нужда. Wink
А раждането на плацентата почти не се усеща след като вече бебо е мнинал оттам, освен че ти натискат леко коремчето. Успех и не се плаши. Мисли позитивно и ще видиш, че всичко ще бъде наред Peace

# 5
  • Мнения: 4 668
Честно казано и аз много се бях притеснила за клизмата , даже мъжа ми се смееше , че не ме е страх от раждането , а от някаква си клизма . Не е нищо особено , правят я в приемно отделение , акушерката беше внимателна и като изключа неудобството от необичайната за мен манипулация ( за първи път ми правят такова нещо ) не е болезнено или страшно , гадничко е , че някой друг ти го прави , ама не е болка за умиране .След това те пращат във WC- то и после в предродилна . За плацентата - моята излезе 30 сек. след раждането , доктора леко ме натисна по корема и готово , нищо не съм усетила . А и тогава бебчето ще е родено вече и ще си щастлива и спокойна ! А колкото до раждането , ако ще раждаш нормално - боли много , но се издържа и всичко се забравя !!! Желая ти леко раждане и здраво и хубаво бебче !!! newsm30

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз като отидох да раждам бях с разстройство и казах на сестрата,че няма нужда от клизма,но все пак ми направи и в момента,в който ми я направи,хукнах към тоалетната  Toilet

А плацентата я извадиха веднага след бебето,нищо не усетих.

# 7
  • Мнения: 120
За клизмата и аз не мога нищо да кажа, защото не успяха да ми направят, но плацентата дори не усетих кога е излязла.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 423
Ако раждаш в Германия, ти спестяват клизмата и бръсненето.
Твърдят, че така и така си се насираш от само себе си, това
бил единият от признаците за раждане, а няма защо да те
бръснат, тъй като и без друго имало стотици други инфекции,
дето спохождали едно раждане, та и с косми, и без, все тая.
Пръстени, гривни, гердани също не се махат. Изобщо стремят се
да се приближават до естественото раждане, без много-много
да се намесват на природата. След раждането на плацентата
имаш две възможности - или да си я вземеш, или да остане в болницата.
Ако искаш да се замрази кръвта от пъпната връв, също е помислено
(срещу сума, разбира се). Та така.
Ти къде ще раждаш? Като ходи на консултацията преди раждането,
не говорихте ли за тези неща? Обикновено всичко това се коментира,
докато ти подготвят документите.

# 9
  • Мнения: 46 492
Клизма ще ти направят, ако се практикува в болницата и ако ти разрешиш. На мен не са ми правили.
За плацентата- може да "роди" или като изчакат сама да тръгне, или бият инжекция и излиза  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 6 743
Клизма се прави задължително, освен ако не отидеш с бебе на дупката (както се казва  Laughing) .На мен лично ми е адски неприятна манипулация, но ако отидеш вече с контракции изобщо няма да ти пука за клизмата.
А се прави, защото никак не е приятно (както за теб, така и за персонала) до като се напъваш да се изакаш  Mr. Green
А плацентата излиза много лесно почти веднага след като излезе бебто.манипулацията е много кратка и всъщност ти може и да не разбереш, защото доктора я издърпва за пъпната връв като същевременно ти притиска корема  Hug
Не се стряскай - ще се справиш с всичко и после ще си най-щастливия човек на света   bouquet

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
За клизмата нищо не мога да кажа защото не са ми правили-
нямаше време Mr. Green, а плацентата я усетих как излиза,
въобще не болеше само усетих как нещо сякаш лигаво изпада от мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 747
Моята Дияна почти беше на дупката както каза Дамянти Simple Smile, но не знам защо решиха, че няма да ми правят клизма. Легнах си аз в предродилна, и контракции. Минава лекар, аве много се изредиха, единя каза "а клизамичка? А защо не сте й правили?". И тичка една млада акушерка със система и подлога. Та на фона на контракциите изобщо не усетих клизмата. На мен ми кисело, а акушерката ме бъзика "кой е ял царевичка".

Както каза galq4 - "най-приятната част от раждането". Спокойно Simple Smile и леко раждане Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 784
На мен клизма не са ми правили, не очакваха да родя толкова скоро, макар, че бях на система. Пускаха ме да си ходя до тоалетната, а аз си мислех, че имам разстройство, та когато стана време да раждам за клизма беше късно, а и нямаше нужда, защото природата си свърши работата. "Раждането" на плацентата въобще не боли, аз моята даже не я усетих, докато излизаше- бях втренчена в току-що роденото си дете и просто напънах лекичко за последно.

Последна редакция: сб, 28 яну 2006, 19:47 от Tsvety

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А ми и двете неща за който питаш според мен са най-приятната част от раждането.При приемането ти правят клизма и висиш във тоалетната.Аз през бременноста бях със страшен запека така че за мен беше добре дошло.Не видях нищо неприятни.
Раждането на плацентата е веднага след като излезе бебето и е последсвие на лека контракция,която ти се струва песен в сравнение с другите.
С две думи-няма нищо страшно Laughing
newsm10

и аз подкрепям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт