Спонсорство за детска градина! КОЛКО???

  • 4 147
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
следващата седмица ще ходя да подам молба за дъщеря ми  в
детска градина "Звънче", бившето ХоШиМин или нещо такова, в кв.Мотописта мисля, че се води. Проблема ми е, че незнам колко парички да пиша в молбата за спонсорство всеки месец, така, че да я одобрят. Една позната каза, че писала 20 лв. освен таксата и й се изсмяли едва ли не.  Помогнете моля ви ако някой знае правилната цифра!!!

# 1
  • Мнения: 888
   Ей това не бях го чувала  #Crazy  #Crazy
   Баси хората...  ooooh!

# 2
  • Мнения: 596
Само съм чувала за еднократно спонсорство в порядъка между 100 и 300 лв.при подаването на документите за прием. newsm78

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пробвай със 150-200  Money

ХоШиМин от време оно си е връзкарска, така че с нещо солидно трябва да ги "прилъжеш" Wink

# 4
  • Мнения: 160
Как се връзвате на такива работи, не знам?!? А после имало корупция къде ли не. Ами явно хората си я правят! Нека ми поискат "спонсорство" на мен де!!! Twisted Evil Като чуя за уговорки за раждания, спонсорства за ясли и градини, плащания на лекари и други от сорта - направо издивявам. Извинете за Офф топика.

# 5
Ние писахме 10 лв. - директорката това ни каза. Възприели тази сума за месечно спонсорство.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 754
При нас споменаваха само еднократно спонсорство. Преди 3г е било в размер на 50лв. Но се искало само ако детето се записва директно в градината, без да е било в яслата към същото ОДЗ.

# 7
  • Мнения: 493
Нормално е да има спонсорство, не може една детска градина с отпуснатите пари от държавата да подържа добра база. Друг е въпроса кой каква възможност има . Аз съм против корупцията , но при условие,че избора е между частна и държавна градина. Нямам нищо против да го запиша в частна, но нивото е ужасно на нищо не ги учат. Затова съм за държавната градина и  5 лв. да дадеш е полза за заведението, но да ги дадеш срещу бележка от директорката. Така знам,че парите не отиват в джоба на директорката, а отива за закупуване на нещо или ремонт, а от това ще се възползва малко или много моето дете.

# 8
  • Мнения: 1 232
Нормално е да има спонсорство, не може една детска градина с отпуснатите пари от държавата да подържа добра база. Друг е въпроса кой каква възможност има . Аз съм против корупцията , но при условие,че избора е между частна и държавна градина. Нямам нищо против да го запиша в частна, но нивото е ужасно на нищо не ги учат. Затова съм за държавната градина и  5 лв. да дадеш е полза за заведението, но да ги дадеш срещу бележка от директорката. Така знам,че парите не отиват в джоба на директорката, а отива за закупуване на нещо или ремонт, а от това ще се възползва малко или много моето дете.
дори въпроса не е  просто в бележката ако имам доверие,нормално е да събират пари от родителите,но не и да ги изнудват,има родители с по-големи възможности имаи родители без възможности,така,че според мен кой колкото му е на сърце  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Пари на ръка не даваме,спонсорството ни е във вид на материални придобивки за градината и яслата. Peace

# 10
  • Мнения: 160
Пари на ръка не даваме,спонсорството ни е във вид на материални придобивки за градината и яслата. Peace

Ето това е начина. И то само ако родителите имат възможност и желание. За някои родители и таксата от 40 лв. е достатъчно голяма и не могат да си позволят т.нар. "спонсорство" и тогава какво - няма да им приемат децата ли?  BuNNy, няма нищо нормално в това размера на спонсорството да е определящ за това дали ще приемат едно дете в ДЪРЖАВНА градина/ясла, а от думите на  Inss изглежда, че практиката във въпросната градина е точно такава.

# 11
  • Мнения: 7 379
            Аз ли нещо не разбирам или съм един гооооооооооооооолям наивник.Какво значи спонсорство записано в молбата за прием?Това си е чист РЕКЕТ.Що си мисля,че човек спонсорира когато има вътрешна необходимост да помогне,да подобри база,да прояви благородство и човечност помагайки не по принуда.Каква бележка ще ви издаде директорката,каква юридическа стойност има тя и какво ще правите с нея /мисля,че е твърда за определени цели/.Ей,станах и вулгарна от простотията в тази държава.Когато ви приемат детето и сте доволни от грижите ,и имате финансови възможности,виждате ,че много неща не стигат ТОГАВА според мен може да проявите човешките си качества и да помогнете от ДУША и СЪРЦЕ.Какъв е смисъла да дадете пари за да приемат детето ви ,а след това да го коментирате с лоши чувства-Ами ако ви поставят условие всеки месец да давате и сумата се увеличава какво ще правите?Значи ли,че ако откажете ще ви "отпишат" детето?КОРУПЦИЯ ще има докато НИЕ си я отглеждаме.Ами тези хора които нямат финансова  възможност къде да си гледат децата - на улицата ли?Замислете се - като пишете сума уреждате вашето детенце ,а чуждо отива аут?А как бихте се чувствали ако на следващото ниво "вашата сума" е малка и детенце е извън класацията?Има още хиляди въпроси,но същността е една - НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОСТАВЯТЕ ДА ВИ ИЗНУДВАТ.Е,това е - не е задължително да сте съгласни с мен.Поздрави.

# 12
  • Мнения: 55
Добре, ами какво предлагаш!? Как да се справим с това положение? Най-лесно е да не пишеш в молбата спонсорство. И какво, няма и да ти разгледат молбата. Да не мислиш, че ми се дават пари!? Имаш ли някаква идея как да запиша детенце в детската градина без парички?

# 13
  • Мнения: 2 032
Ето твоите опции, щом питаш:
1. Осъзнаваш, че това е гротескно порочен подход, по много причини, за които може цяло есе да се напише. Не искаш да се чувставаш като поредната овца, последвала стадото с наведена глава. Не попълваш въпросната графа. Открито и директно (най-добре в писмена форма) питаш директорката на какво законно основание събира нещо, което по същество са допълнителни такси, питаш общината, която финансира градината дали им е известно допълнителното перо, което се е заформило и ако да, какво смятат да направят по въпроса. Питаш данъчните как смятат да третират нещо, което с редовността си мирише на редовни допълнителни приходи, отиващи незнайно къде.
2.  Решаваш, че не ти рябва да имаш гражданска позиция. Плащаш си рекетираната сума. По друг повод в друга ситуация плащаш друг подкуп и си мълчиш. И така си върви каравана (или по-точно-стадото).

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 23:20 от Алиса

# 14
  • Мнения: 544
Можеш да попиташ директорката каква сума и се струва прилична.Аз така постъпих при записването на ясла,отговорът бе колкото имам възможност и сама преценя,важното било да влезем в графа спонсори и детенце ще влезе на 100%.Дадох 60лв/с тях боядисали площадката/и наистина ни приеха незабавно в желаната ясла.

# 15
  • Мнения: 55
Алиса, теб трябва да попитам май - в кой свят живееш?! За какво говориш изобщо?! Поздравления за ентусиазма:)

# 16
  • Мнения: 1 113
Алиса, теб трябва да попитам май - в кой свят живееш?! За какво говориш изобщо?! Поздравления за ентусиазма:)
Ами най-вероятно живее в този свят, който всеки си го прави, такъв какъвто му се иска да бъде.
Абсолютно подкрепям Алиса и само бих добавила - в графата спонсорство бих написала: "Когато искам и колкото преценя".

# 17
  • Мнения: 55
Спорът е безсмислен....

# 18
  • Мнения: 5 877
Btw като попълвах молба в едната детска градина, нямаше графа "спонсорство" (имаше за професията на родителя обаче).
Не се и отвори дума за това. Беше споменато, че нивото на градината се дължи и на доброто сътрудничество с родителите, но то не беше определено като финансово. Нямаше откровен рекет, де.

# 19
  • Мнения: 160
Спорът е безсмислен....

Разбира се, че е безмислен. На това му казват "каквото човек сам си направи и Господ не може да му го направи". Напълно подкрепям мнението на Алиса. На мен не ми се е случвало да ми искат спонсорство, но в една от яслите, в която подавах молба, не искаха да ми дадат входящ номер - нямали такава практика и аз казах на директорката, че в такъв слувай аз ще съм първата и ще ми приемат по-рано детето. Тогава се оказа, че имало входящи номера, ама не винаги вписвали всички молби - нали се сещате какво значи това - оставят дупки за моментално приемане на желаещи да спонсорират. Честно казано много повече ме е яд на тези, които дават пари, а не на тези, които искат, защото този който "дава баницата" е по-луд от този, който я яде. Аз чакам вече доста месеци да приемат Гого в ясла, но това е по моя вина, защото не подадох молба по-рано. Нямам обаче намерение да поправям грешката си с друга грешка - като подкрепям такава порочна практика като "спонсорствата".

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Inss и аз ще кажа, че най-добре би било директно да попиташ: "колко?" Ако искаш да вземат там детето ти.

Корупция има в цял сват и аз например много добре те разбирам, че няма да отстояваш 'гражданската си позиция' на гърба на детето си.

За мен е неприятно и когато в градините питат какво работим ние с мъжа ми - за какво им трябва това? Може би да опознаят по-добре детето ни или що... hahaha Просто, за да знаят от кой какво или колко да поискат.

Има и нещо друго - общинските градини са бедни и директорите трябва да разчитат на 'спонсорство', за да набавят необходимите неща и да постигнат някакво ниво. От там и най-желаните градини имат нужда от най-много пари. Едва ли ако всичко се записва /кой колко дал/ директора си ги слага тези пари в джоба. За децата са.

На последно място: Тъй като не ми е приятно да ме изнудват за пари, тъй като не желая някой да ме пита какво работим аз и мъжа ми и да потрива ръце, тъй като не ми се реди на опашка в 3 през ноща на 3-ти Януари /ли беше/ - Записахме Дариа в частна градина.

Нито спонсорство ми поискаха, нито ме питаха какво работим. Ето ви 'гражданската ми позиция'  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 55
Благодаря за подкрепата:)
В крайна сметка нали аз сама държа да запиша детето си в точно тази градина, а там политиката е такава! Значи приемам я или сменям градината с друга. Елементарно...
Правилата толкова отдавна са измислени, ние сега сме се сетили да си губим времето:)

# 22
  • София
  • Мнения: 771
Ако прочетете написаното в сайта на градината (http://zvunche.hit.bg/sdra.html) и по-точно за т. нар. "Родителски алианс" ще ви стане ясно, че в тази детска градина са се опитали да регламентират събирането на пари от родителите чрез сдружение. И тъй като държавата не си е свършила работата да осигури детската градина, го правят родителите. Сигурна съм, че в нея всички места са заети и също съм сигурна, че ако един родител предложи спонсорство, веднага ще се отвори свободно място. И аз съм против корупцията, но държавата е тази, която я е създала, а не родителите, които се чудят къде да си запишат децата.

Все още се чудя за конкретната градина дали е било по-добре да не се приема и един лев от родители и да се чака на жалките подеяния на общината или да са събирани пари от желаещите и да са харчени за същата тази градина.

# 23
  • Мнения: 7 379
Цитат на: Inss link=topic=71449.msg1245710#msg1245710 date=1138615339
Правилата толкова отдавна са измислени, ние сега сме се сетили да си губим времето:)
[quote
                                                                                                                                                       Точно с това не съм съгласна.В правилата няма такива,който регламентират приема на децата със спонстворство.Напълно порочна практика.Съгласна съм ,че общината не дава достатъчно средства,но какво излиза директора и учителите са принудени да измислят тайни вратички за да осигурят материалната база и учебните материали.Така наречения "родителски алианс" не може да поставя условие в молбата  ЗА ПРИЕМ да се пише графа "спонстворство".Ами ако всички  общински градини поставят условие за прием спонсорство и той зависи от големината на сумата,то половината кандидати ще са на улицата.Не мога да се съглася,че това е редно.Просто с няколко родители са учредили този алианс и са въвели ред ,който според мен нарушава правата на родителите и децата.Не знам защо ,но си мисля,че всяко дете има право на обучение и възпитание в обществено заведение , а тези правила ги нарушават.Просто това е една форма на "измиване на ръцете" на персонала.Ние не сме - те родителите си решиха така.Най-лесния начин да се отървеш от отговорност,но и същевременно най-елементарния,не се иска много ум за да направиш подобно нещо и да изнудваш и хората,които нямат.Това е моето мнение по въпроса.А съм съгласна напълно с Алиса - ако отстъпваме докъде ще ни докарат?И не е въпрос на гражданска позиция да се противопоставиш на подобно решение,а на лично отстояване на правата си.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма да ви се включвам в спора - може да си продължите Wink.
Нормалната сума за ежемесечно спонсорство е 10 - 20 лв.

# 25
  • Мнения: 603
А ако пишеш например 50 лв. и приемат детето, а вторият месец откажеш да дадеш пари - какво тогава, не могат да го изгонят.
Ако трябва и мога да давам 100 -150 лв. за спонсорство всеки месец, защо да избирам държавна, а не частна детска градина.
Това наистина си е чист рекет. Просто звучи ОТВРАТИТЕЛНО! Спонсорството трябва да бъде пожелание. Не всички имат еднакви възможности. Абусрдно звучи децата на родители, които могат да си позволят по-голямо спонсорство да са с предимство. Все пак това е държавно заведение. И е създадено със социална цел. Родителите, които имат по-високи доходи, имат и други алтернативи /частна градина или детегледачка/, за разлика от тези със средни и ниски доходи.

# 26
  • Мнения: 113
Аз предложих по 10 лв на месец и 500 еднократно.  Приеха ни, въпреки че в момента на подаването директорката ме обяви за луда, че очаквам да приемат и двете ми дъщери /близначки/.

Отказах се от градината, защото вече ми беше станало много гадно от отношението.

 И пак ме обявиха за луда, че се отказвам от такава възможност.
Директорката е крайно невъзпитана и груба, но градината ми се видя доста хубава.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Всеки си знае хала и възможностите и както казва един любим мой професор "Човек има принципи, ама като опре до децата му лесно се забравят".

# 28
  • Мнения: 1 400
Спонсорство за детска градина! КОЛКО???
Николко.
И аз съм на същото мнение като адашката -
Ето твоите опции, щом питаш:
1. Осъзнаваш, че това е гротескно порочен подход, по много причини, за които може цяло есе да се напише. Не искаш да се чувставаш като поредната овца, последвала стадото с наведена глава. Не попълваш въпросната графа. Открито и директно (най-добре в писмена форма) питаш директорката на какво законно основание събира нещо, което по същество са допълнителни такси, питаш общината, която финансира градината дали им е известно допълнителното перо, което се е заформило и ако да, какво смятат да направят по въпроса. Питаш данъчните как смятат да третират нещо, което с редовността си мирише на редовни допълнителни приходи, отиващи незнайно къде.
2.  Решаваш, че не ти рябва да имаш гражданска позиция. Плащаш си рекетираната сума. По друг повод в друга ситуация плащаш друг подкуп и си мълчиш. И така си върви каравана (или по-точно-стадото).

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако аз, а не детето ми, ходех на ДГ сигурно не бих платила и левча спонсорство....
Ако държавните ДГ разполагаха с всичко необходимо, не бих си давала парите....

Абе, хора, за ВАШИТЕ деца става въпрос /не визирам материално затруднените родители/

# 30
  • Мнения: 18 542
Ако е доброволно и не ти слагат едва ли не чатал на врата - да, обаче да изнудват родителите - или пари или няма да ви приемем детето е направо  Sick #Crazy

# 31
  • Мнения: 2 978
След като си решила да е в тази детска градина, значи си приела сама за себе си, че ще дадеш някой лев....

Питай направо директорката..така поне ще си спокойна и ще знаеш дали може да си ги позволиш тези пари или не.

# 32
  • Мнения: 7 379
[quote

Абе, хора, за ВАШИТЕ деца става въпрос/не визирам материално затруднените родители/
Цитат
                                                                                                                                                                       Да,за НАШИТЕ ДЕЦА става дума,но ако ние нямаме възможност да дадем голяма сума къде отиват НАШИТЕ ДЕЦА.Не визираш материално затруднените  родители,но каква алтернатива им даваш?Местата са ограничени и те ще бъдат аут ,ако условието е спонсорство.Аз лично имам познат,който даде 500 за прием и сега дава всеки месец по 20 лв.Колко от тук пишещите могат да дадат старт от 500 лв?Месечните не ги слагам все ще се лишиш от нещо,я фризьор,я козметик пък може и от цигарите да се откажеш.Такива условия МОЖЕШ ДА ПОСТАВЯШ САМО КОГАТО ДЕТСКАТА ГРАДИНА Е НА БАЩА ТИ.В края на крайщата говорим за ОБЩИНСКА ДЕТСКА ГРАДИНА,а не ЗА ЧАСТНА.Питам ви : Ако кандидатства дете на служител колко му иска "родителския алианс"?

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз едно не разбирам  newsm78 - значи искате да запишете децата си в 'елитни' общински градини, но не сте готови да направите нищо за това?

Значи от една страна искате нещо повече, не обикновената квартална общинска градина, а елитна, обаче ако може без да давате допълнителни средства...

Е как си го представяте това? Значи тази градина, за да е елитна някой родители отделят всеки месец от бюджета си и се лишават от "Фризьор, козметик или не дай си Боже цигари", а вие смятате, че щото била общинска вашите деца имат право да са вътре и да се ползват от благата, които им осигуряват другите родители. Не го разбирам това... Времето на "От всекиму според възможностите, на всекиму според потребностите" - свърши.  Дойде времето на - "Който плаща- той поръчва музиката".

Аз искам детето ми да получава нещо повече и се лишавам заради това, ако вие го искате - лишете се или се задоволете с минималното, което осигурява държавата.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Isa - права си, но тези "елитни" държавни ДГ имат и някакво спонсорство от самата община.
Защото са един вид - "показни" ДГ. За ТВ репортажи, за стаж на студенти, за журналисти и т.н...
Естествено и даденото от родителите спонсорство е вървежно.
Комплексни са нещата, но ако си на зор и в рамките на 100-200 лв. (еднократно) ти се реши въпроса, не виждам къде е проблема  Rolling Eyes...макар, че не е редно като цяло това нещо.
Но щом такава е реалността... Crazy

# 35
  • Мнения: 603
Абе какви са тия елитни детски градини. Нали всички са държавни. Аз лично избрах най-близката до нас. Незнам дали се води елитна или "квартална" Mr. Green
Isa като искаш да "поръчваш музиката" защо да не избереш частна детска градина.
Аз също мога да си позволя известно спонсорство и, разбира се бих помогнала на детската градина, където ходи детето ми. Няма да остава тежестта на помощта само върху плещите на другите родители.
Но не съм съгласна да го декларирам предварително преди приема. И едва ли не да ме изнудват.
Просто не е нормално това да е критерий за прием в държавна детска градина. Това означава, че местата се обявяват едва ли не на търг.  Или ако е критерий трябва да се рагламентира

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Isa - права си, но тези "елитни" държавни ДГ имат и някакво спонсорство от самата община.
Защото са един вид - "показни" ДГ. За ТВ репортажи, за стаж на студенти, за журналисти и т.н...

Е, това не го знаех... Какви са тези дет. градини за ТВ репортажи?  newsm78 ooooh! ooooh! Ти съвсем ме застреля с това.

valval ако прочетеше предишното ми мнение ще разбереш какво съм избрала аз и защо съм го избрала.

# 37
но нивото е ужасно на нищо не ги учат. Затова съм за държавната градина и  5 лв. да дадеш е полза за заведението, но да ги дадеш срещу бележка от директорката. Така знам,че парите не отиват в джоба на директорката, а отива за закупуване на нещо или ремонт, а от това ще се възползва малко или много моето дете.

ti kolko detza izuchi v chastna detska gradina, no vav Varna ne znam za nivoto - moje i da e ujasno, no ne mojesh da postaviash pod obsht znamenatel i da otsichash za nivoto na Vsichki chastni detski gradini.

PROSIM PROSHKA ZA GADNATA LATINITZA Praynig

# 38
  • Мнения: 603
valval ако прочетеше предишното ми мнение ще разбереш какво съм избрала аз и защо съм го избрала.
Извинявай  Isa - прочетох предишното ти мнение вчера и ми хареса. Но днес прочетох следващто и леко ме подразни Rolling Eyes Просто не бях обърнала внимание, че ги е писъл един и същи човек, защото ги четох в различни дни.
Така, че поздравления за предишното мнение, но с дугото не съм съвсем съгласна.
Пък и много ми се искаше някой да ми обясни по какво толкова се отличават "елитните" държавни детски градини. Самото определение ми се струва леко абсурдно.

# 39
  • София
  • Мнения: 771
Аз го написах в предишния си постинг, но ще се повторя. Въпросната ДГ се води "елитна", защото в нея се влагат повече пари, от колкото в другите "неелитни". Ако всички родители се бяха запънали да борят корупцията и я нямаше инициативата да се събира т. нар. спонсорство, тази ДГ щеше да е поредната допотопна ДГ с остаряла и занемарена база. Кое е по-добре от двете, не знам  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 561
Какво да ви кажа.Подавала сам 2 пъти молби за ясли обаче.В едната ясла имаше текст ,че не трябва да спъвам финансовата ди щиплива и да подпомагам градината чрез спонсорство ,дарения и т.н.Но не са ми искали да вписвам суми,а в другата молбата ми бе ръчно написана и никой не намекваше за пари.
Аз съм на принципа,че ако съм доволна от грижите и вниманието,което ни обръщат-на мен и на детето ми,и имам възможност бих дала,и то не пари,ами бих попитала какво им трябва и бих го купила и занесла.Но не за други групи или за градината като цяло,ами за групата на детето ми!!!!Смятам ,че така е правилно и бих постъпила така.Ако пак ми поискат конкретна сума, не знам как ще реагирам.Бих побесняла може би.....
Поздрави

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 17:43 от Ellypr

# 41
  • София
  • Мнения: 3 662
Текстът "Да не се спъва финансовата политика на градината" означава да се плащат таксите в определения за това срок. И изобщо да се плащат, защото има родители, които просто "забравят".

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Извинявайте за дивия офтопик, но какви са тези молби, които сте попълвали???? В нашата ясла ми казаха да си напиша една молба вкъщи и да им я предам, нито съм споменавала какви професии имаме, нито нещо за спонсорство...
Много се притеснявам така да не са ни изментили нещо, че и входящ номер си нямаме.
Във всички ясли ли се попълват молби-формуляри или в някои си съчиняваш сам?

# 43
  • Мнения: 603
Извинявайте за дивия офтопик, но какви са тези молби, които сте попълвали???? В нашата ясла ми казаха да си напиша една молба вкъщи и да им я предам, нито съм споменавала какви професии имаме, нито нещо за спонсорство...
Много се притеснявам така да не са ни изментили нещо, че и входящ номер си нямаме.
Във всички ясли ли се попълват молби-формуляри или в някои си съчиняваш сам?
Има определена информация, която трябва да се съдържа в молбата. Инъче, може да са попълни бланка или да се напише в свободен текст.
Входящ номер, обаче, трябва задължително да ти дадат. Може би трябва да отидеш и да поискаш.
Ако са приемали много молби едновременно, може да не са ги вписвали в момента и затова да не са ти дали.  newsm78

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Има определена информация, която трябва да се съдържа в молбата. Инъче, може да са попълни бланка или да се напише в свободен текст.
Входящ номер, обаче, трябва задължително да ти дадат. Може би трябва да отидеш и да поискаш.
Ако са приемали много молби едновременно, може да не са ги вписвали в момента и затова да не са ти дали.  newsm78
Ох, много отчайващо звучи... Изобщо никой не ми каза какво трябва да съдържа молбата. А мъж ми я занесе и го инструктирах да поиска входящ номер, но не му дали, защото било много рано за подаване на молба (декември), но му я приели все пак.
Как не ми се разправя по 20 пъти за едно и също нещо, а сигурно ще се наложи Close От друга страна, ако всичко е наред, не ми се ще да ставам нахална и да ми теглят една.

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Isa - права си, но тези "елитни" държавни ДГ имат и някакво спонсорство от самата община.
Защото са един вид - "показни" ДГ. За ТВ репортажи, за стаж на студенти, за журналисти и т.н...
Е, това не го знаех... Какви са тези дет. градини за ТВ репортажи?  newsm78 ooooh! ooooh! Ти съвсем ме застреля с това.

Ми винаги, когато трябва да се снима в някоя ДГ, си има такива за тази цел и те си се знаят. Подготвени са и т.н.
Така да се каже, да се гледа после в какви красиви и уютни местенца растат нашите деца. Глупост, отживелица от тоталитаризма може би, но е факт и до наши дни.

# 46
[quote
Isa - права си, но тези "елитни" държавни ДГ имат и някакво спонсорство от самата община.
Защото са един вид - "показни" ДГ. За ТВ репортажи, за стаж на студенти, за журналисти и т.н...
Цитат
Е, това не го знаех... Какви са тези дет. градини за ТВ репортажи?   Ти съвсем ме застреля с това.
Цитат

Ми винаги, когато трябва да се снима в някоя ДГ, си има такива за тази цел и те си се знаят. Подготвени са и т.н.
Така да се каже, да се гледа после в какви красиви и уютни местенца растат нашите деца. Глупост, отживелица от тоталитаризма може би, но е факт и до наши дни.
Цитат
                                                                                                                                                   Какви елитни ДГ и какво допълнително спонсорство от общината.Пълни глупости.Дали се обучават студенти в заведението не зависи от общината , а от сключените договори с висшите учебни заведения.ЕДНО ЗАВЕДЕНИЕ НЕ Е ЕЛИТНО ЗАЩОТО СА МУ ШАРЕНИ ИГРАЧКИТЕ,А ЗАЩОТО ПЕРСОНАЛА СИ Е НА МЯСТОТО.НЕ МАТЕРИАЛНАТА БАЗА ОПРЕДЕЛЯ "ЕЛИТНОСТТА "НА ЗАВЕДЕНИЕТО.Колкото и да е добра базата,КОЛКОТО ПАРИ ДА ДАВАТЕ МИЛИ РОДИТЕЛИ  ако ПЕРСОНАЛА  не си върши работата много важно,че сте спонсори.Разбира се,че базата има голямо значение ,но НЕ Е ЕДИНСТВЕНОТО условие за правилното отглеждане и възпитание на децата.Не може СПОНСОРСТВОТО да е първото условие за прием в ДГ или ясла.След като сте приети СПОНСОРИРАЙТЕ и не си мислете,че вие "поръчвате музиката".След като са ви изнудили още при приема" кой ще ви слуша  музиката".А що се касае за местоработата,която споменавате в детските градини има ДНЕВНИЦИ.Там има графа месторабота на майката,бащата,пълни данни на детето и на педито.Молбата,която сте подали отива при учителите и те попълват ДАННИТЕ,КОИТО СЕ ИЗИСКВАТ ОТ МИНИСТЕРСТВОТО - ДНЕВНИКА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ДОКУМЕНТ.С една дума вие  сами си навивате на пръста "елитността " на ДГ.Е,успех - това си е ваш проблем.   

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Мале!!!
Вий направо ми скрихте погледа бе мами! Какви са тези суми, какво е това чудо! Money Money Money
В нашата ясла за едни 10 лв, които решихме да събираме доброволно, за да се измаже групата, имахме невероятни пречки. Някой от родителите изклюкарил на общината, а те веднага начукаха канчето на директорката. Сега за да си направим ремонта /все пак нашите деца са там/, правихме комисия отгояваряща за дарението ...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 6 870
Мале!!!
Вий направо ми скрихте погледа бе мами! Какви са тези суми, какво е това чудо! Money Money Money
В нашата ясла за едни 10 лв, които решихме да събираме доброволно, за да се измаже групата, имахме невероятни пречки. Някой от родителите изклюкарил на общината, а те веднага начукаха канчето на директорката. Сега за да си направим ремонта /все пак нашите деца са там/, правихме комисия отгояваряща за дарението ...


И при нас е така... на сума ти места се подписваме, парите седят в родител, фактури, отчети... . И родителско сдружение имаме, ама за него научаваш, след като детето бъде прието и членския внос е 5лева за календарна година.
И да, в нашите молби се пишат професиите но не съм чула някой да е 'олекнал' от това, нито пък да е критерий...има и продавачки, шивачки , лекари, има и в частния сектор. Всички даваме пари за нуждите на децата в групата по равно, сумата се решава пак от нас на родителска среща.

# 49
  • Мнения: 493
LiorenaR  това което мога да кажа е за Варна и ги сравнявам с тази информация и наблюдения които имам за Софийските  градини.
Тук във Варна имат още много да се учат и да станат на ниво, говоря специално за Малкия Принц имам приятелка която тази година взе първолациза нивото им на входящо е ужасяващо, нейния син дори е в малкия Принц и от следващата година ще го мести. Включително имаше няколко чревни проблеми от храната там . 

# 50
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
LiorenaR  това което мога да кажа е за Варна и ги сравнявам с тази информация и наблюдения които имам за Софийските  градини.
Тук във Варна имат още много да се учат и да станат на ниво, говоря специално за Малкия Принц имам приятелка която тази година взе първолациза нивото им на входящо е ужасяващо, нейния син дори е в малкия Принц и от следващата година ще го мести. Включително имаше няколко чревни проблеми от храната там . 


Пак казвам, че за Варна - не знам, но нека да кажа, че нямам абсолютно никакви забележки към ДГ, която посещава дъщеря ми, вече 5 месеца. Най-вече защото са общо 10 деца, и други неща мога да пиша, но няма смисъл.
Мисълта ти ми е, че за тези 5 месеца дъщеря ми е научила толкова колкото за трите си години живот, за което само мога само да кажа едно огромно Благодаря на прекрасните и учителки. Това е. Но под общ знаменател не могат да се поставят нещата.
Толкова от мен по темата.
Желая ти много здраве и радост Simple Smile

# 51
  • Мнения: 122
Чета и не вярвам на очите си !Аз работя в детска градина и за последните 11г и няколко месеца, от както съм в нея, НЕ СИ СПОМНЯМ НЯКОЙ ДА Е ПРИЕТ  заради посочена сума в графа"спонсорство"....Колкото до отзивите от работата тук или там -както във всяка професия си има добри и лоши колеги .Не е нужно повече да кометирам ,но съм шокирана от подобен рекет към родитетелите!!При нас молбите са стандартен тип с необходимите за нашата документация данни.Нали сме дълбока провинция... Joy

# 52
И аз работя в детска градина и при нас няма такива неща.Как ще ти искат пари,за да ти приемата детето  ShockedТова е голяма простотия.Не стига че им запълваш групите-да имат работа ами на тва отгоре ти искат пари  #2gunfireНе мога да го приема това.Гледах веднъж Господари на ефира точно това показваха.Как една директорка изнудваше едни хора(поставени лица)да им приеме детето за пари.Аааа ужас.Никога няма да се оправи пустата България  newsm11

# 53
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Добре, ами какво предлагаш!? Как да се справим с това положение? Най-лесно е да не пишеш в молбата спонсорство. И какво, няма и да ти разгледат молбата. Да не мислиш, че ми се дават пари!? Имаш ли някаква идея как да запиша детенце в детската градина без парички?

Преди известно време имаше репортаж в "Господари на ефира" точно на тази тема.
Обърни се към тях.
Недопустимо е да се рекетират така родителите

# 54
  • Мнения: 1 561
Директорката на 38 ОДЗ в Надежда си иска от всеки имам чувството.При мен  стана така, че се отказахме от тази ясла, но когато се обадих по телефона за да и съобщя това наше решение и тя не можа да се сети точно за кое дете идва реч, макар че се представих още в началото на разговора, без да иска или нарочно се изпусна-"Вие дето ни обещахте да ни купите тапети ли?"Впосредствие разбрах от моя позната, че от нея искала компютър.Така, че директорки, които си искат след като приемат детето ти там има, но незнам дали ние родителите сами не предлагаме нещо, когато няма места за децата ни, или това им е начина да подържат добри условия в ОДЗ-та.

# 55
  • Мнения: 3 356
Следя с интерес темата,защото от юли  ще пращам синковеца на ясла.За яслата не съм чула да искат "спонсорство",но за детската градина -да.Тъй като повечето ми приятелки са с по-големи деца и от доста време обсъждаме темата даването на , пари и къде и за какво отиват те,аз ще дам такива само срещу документ и съответно отчет за  какво ще се използват.
Мая позната няколко пъти предизвиква проверка от общината,та накрая се прекрати рекета в детската градина,която посещава детето и.

# 56
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
На последно място: Тъй като не ми е приятно да ме изнудват за пари, тъй като не желая някой да ме пита какво работим аз и мъжа ми и да потрива ръце, тъй като не ми се реди на опашка в 3 през ноща на 3-ти Януари /ли беше/ - Записахме Дариа в частна градина.

Нито спонсорство ми поискаха, нито ме питаха какво работим. Ето ви 'гражданската ми позиция'  Crossing Arms



 newsm10

# 57
  • Мнения: 3 886
в 50 детска градина искат 300

# 58
  • Мнения: 8 917
Предпочитам да купя нещо, което им трябва и да се види, отколкото да давам пари на ръка. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт