Лято, хайде идвай вече, за да зарадваш октомврийското човече!

  • 63 593
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Да се разпиша и аз в новата тема.
съниbouquet благодаря ти!

Връщаме се от консултация- на 1г и 6м Иви е 15кг. 90см. Отложихме и ваксината,но ни избиват горните кътници и сме леко сополивички.реших да поизчакам.

съни питаш за диетата-е оптеделено не е моята.изкарах 3дена(почти) само на жито и ябълки +мед и орехи,ама много ми падна кръвното,умрях си от глад и реших,че не е за мен. Сега няколко дена ще се закрепя,ще се захраня(стабилно)
Освен това мн ме боли секциото,направо е ужасно,и мисля,че е защото Иви мн ми тежи.Взех си направление и сега трябва да ходя на гинеколог.притеснява ме тази болка.

Оставям ви,че не съм спала таз нощ.от 5ч Иви се буди с рев и пак се унася и така до 8ч. Та сега го чакам да заспи и аз да си полегна с него,че освен всичко съм и в цикъл и.... Просто мн ме боли корема.

П.С. четох из фейсбук,че уж утре 12.04 ще преведат най-накрая големите суми от 240лв. Дано е така,че вече сме на ръба ,да се изравним с циганите,че и по-зле от тях да станем....

До скоро,хубав слънчев ден  bouquet

# 16
  • Мнения: 19
Ние си направихме страхотна разходка  Crazy от 10ч. още излязохме , че Дарина нещо не беше на кеф и само мрънкаше прибрахме се към 13 и нещо яде и е сложих да спи , вярвайте ми нямаше и минута и беше заспала  hahaha Проснах втората пералня и до като обядвам да надникна какво става и да се разпиша за пореден път днес  Mr. Green
Само аз ли нямам превод на майчинството или всички сме така  newsm78 Блекче те парите не се ли превеждам само вторник и четвъртък май , май и утре няма да има пари все пак е петък освен ако няма изключение  newsm78
Дано времето и след обед да е хубаво та пак да излезем на разходка  Praynig
Ставам да готвя супа от коприва , че нямаме вечеря и ако остане време и за едно кафе направо ще съм супер  Mr. Green

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325


П.С. четох из фейсбук,че уж утре 12.04 ще преведат най-накрая големите суми от 240лв. Дано е така,че вече сме на ръба ,да се изравним с циганите,че и по-зле от тях да станем....


Момичета само се включвам по темата за майчинството. Ако имам време после ще пиша пак: http://dete.bg/n/izplashtat-majchinstvoto-utre.9230.html

# 18
  • Мнения: 629
cvm, сега чак виждам, че си питала. На мен д-р Андреева ми даде този номер на кабинета 36-52-46, ама много странен ми се вижда, според мен трябва да има поне още една цифра. Понеделник и сряда работи от 8 до 15 часа, вторник и четвъртък от 12 до 19.30 часа и петък от 8 до 12 и от 15 до 17 часа, но не мога добре да й разчета какво точно е писала та имай предвид, че някой от тези часове може и да не е адекватен. Не е нужно да записваш час, можеш просто да отидеш. Дано ва ди помогне.
За майчинството, никой няма превод. Уж обещават следващите месеци да го превеждат до 10-то число. За този месец са посочили 12 април, но аз не вярвам на тази дата. Проверих си с ПИК-а, не се вижда обработена ведомост, нито направен превод (както е било винаги до сега). По-скоро си мисля, че утре ще започнат да обработват ведомостите и парите ще са налични чак във вторник. Просто не виждам как парите ще са по сметките ни утре, освен, ако те не смят, че обработена ведомост и пари в сметката са едно и също нещо.  Twisted Evil Ама да видим де, току виж се случило чудо на чудесата и направят превод извън вездесъщите вторник и четвъртък.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас  Hug

Съни    Благодаря за хубавата темичка! Стахотна си ти, на всички емоции и зор, дето имаш в момента, пак се сещаш за нас и с все същия голям ентусиазъм. Hug  bouquet Hug

Напоследък нямам никаква муза да седна да пиша, нямам и настроение, но ви четанай-редовно, защото иначе започвате ужасно много да ми липсвате всички.  Hug Hug Hug

Тези дни се занимавах с бумагите около моето съкращение. С работодателя достигнахме до споразумение да ме оставят на работа, докато ми тече платения отпуск, за да мога да прехвърля майчинството на свеки за това време и евентуално да си намеря нова работа. Два месеца са си два месеца, все пак.

Ели вече има 15 зъбчета!!! Покрай всички емоции с работата, не съм и разбрала кога са пробили 3 кучешки зъбчета. Сега чакаме последния кучешки и после чаааак след две годинки последните кътници.  Whistling

Марси Добре, че си намерила място, на което да извадят кърлежа. Доста деликатно местенце е намерил да се мушне мръсника  #2gunfire И успех с английския.

Сийн Успех с ремонта и дано да приключите бързо.

cvm Много късно видях, че си питала, но дерматоложката в 22ра поликлиника и аз ти я препоръчвам с две ръце. И на мен помогна от раз, караше ме да ходя да гледа как е положението и ходех през ден за контрола, пари не ми е взела и изрично ми каза да не ходя да плащам за вторичен преглед... Иначе часове не записва. Отиваш, плащаш си таксата долу на регистратура и се качваш директно пред кабинета да чакаш. Можеш да звъннеш в самата поликлиника да попиташ коя смяна е. Утре е петък - аз като ходих беше петък графика беше от 08-12:30. За съжаление, нямам неин телефон. Дано се оправи Дари, миличкото детенце.

Цеца И аз да те спомена като Звездичкова в молитвите си - Господ здраве да ти дава, че сподели за дерматоложката.  Hug

Крисанка Браво, че така добре ви се получвата нещата с нощното кърмене и със спането въобще. Много ме обнадежди твоя разказ и аз започнах да прилагам същата стратегия с моето Ели. Казвам й при всеки удобен момент, че скоро млякото ще започне да спинка по цяла нощ и Ели ще спинка по цяла нощ, защото е вече голямо момиче. Начинът, по който гледа, когато й го казвам много ме нажалва, изглежда изплашена. Аз не се отказвам де... Ти колко време преди да го направиш започна да я подготвяш за това?

Съни Ех, че хубави новини около вас! браво на дечицата, браво! Дано скоро всички сте вкъщи!  Hug Hug Hug

Фифи честито ти завърщане на работа и бърза адаптация! И ние сега започваме с гърнето, до сега й беше най-любимата играчка - учи всички кукли как да а*ат. Слага ги в гърнето и им показва как да се напъват.  hahaha  Joy Joy

Блекче И Ели е 15 кг. и ужасно много ми тежи. Мен ме пък много ме боли кръстът, ама много. Сутрин като ставам от сън трябва да се раздвижвам.  ooooh! И като дойде време за смяна на памперса лошо ми става... Иначе мен секциото не ме боли, така че е добре това, че ще отидеш на лекар да провериш какво е положението. Да се похвалиш после, че всичко е наред.  Praynig

Последна редакция: чт, 11 апр 2013, 23:13 от Smehoranka

# 20
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Да кажа Добро утро, че имам и хвалби да правя  Mr. Green

1. Ая още спи  Mr. Green

2. От както е заспала в 20 не се е будила да суче  Mr. Green

3. Имаме си нов зъб - кучешки, номер 14  Sunglasses

А и днес се очертава да е страхотно времето, мисля да посрещнем пролетта навън , пък до където издържим  Grinning

Смехоранке, дано си намериш работа, радвам се, че все пак сте стигнали до консенсус  Hug

Крис и на мен как ми се ходи на театър...много, сигурно добре ти се е отразил  Hug

Блекче, голям мъж е Иви.. 2 пъти по-голям от Ая  Laughing

Тия майчински така ми объркаха месеца, направо ме изкараха извън кожата. По принцип не разчитаме на тях и ги ползвам за джобни, но тоя месец по законите на Мърфи....и на ММ му бавят плащания и направо ни дойде в повече... хайде дано днес да ни напълнят картата поне за малко.

Хубав ден  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 499
Добро утро и от мен Hug

СВМ, да кажеш как е минал прегледът, ако отидете днес.

Какви 15 кг говорите Laughing, както казва Марс двойно на Ая и Миа Laughing
За майчинството да ви кажа много се ядосвам, че по телевизията и управляващите само раздухваха увеличението на пенсиите, ама това с неплащането никой почти не го споменава. #Cussing out #2gunfire

Да ви питам колко време след като ходене с уокър децата ви спокойно проходиха?

# 22
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Мале, аз съм голяма блейка...
Милата ми сестрица има рожден ден днес и да ви почерпя малко Simple Smile

Смуси, уоукъра го взех може би август , тя проходи в началото на ноември  Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 5
Амин, имам превод на парите от НОИ!!!

Marsi Да ти е жива и здрава сестричката.  newsm59

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 14:49 от Smehoranka

# 24
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте!
Да се похваля за театъра- надмина очакванията ми. А Калин Врачански беше страхотен в ролята на Квазимодо и доста сълзи си пролях заради него. Добре че имаше и някои забавни моменти. Така че смях сълзи, 2ч и половина. ММ успешно беше приспал Ели, а сутринта открих ново зъбче  Heart Eyes
Ей Блекче, голям мъж ти е Иви  Simple Smile Аз за Елица си мислех, че е дуденце, а тя е със "скромните" 11кг.  Но и на мен ми тежи много. Вече са големи за носене.
А за майчинските направо ми идва да  #2gunfire някои хора. Не че толкова разчитам на тях, ама както е казала Марс, по закона на мърфи точно този месец много ми трябваха. И яслата на детето още не съм платила заради забавянето.
cvm и днес се очертава слънчево време, радвайте се на парковете. Ние към 18ч обикновено сме в парка на Герена, разхождаме малката след яслата, ако някои е в този район можем да се срещнем.
Смехоранка, добре че работодателя ти е разбран и сте намерили някакво решение. Предишната фирма, в която работех бяха толкова разбрани хора, ама сега в училище, колежките са без думи... За нощното кърмене 3 дни преди да приложа моя мотед и приказвах, че вече няма да цоцкаме през ноща, защото всички спим, показвах и и една книжка с едно бебе и и обясних, че само бебетата цоцкат през нощта, а тя вече е какичка и затова спинка. Ти не споменава ли че твоята Ели играе с кукли? Приспивайте ги и тях вечер като пак и обясняваш че и те ще спят през нощта и тя също. И постоянно и обяснявам, че много я обичам и че се радвам, че може и сама да спи и т.н.  Сутрин като се събуди я вземам в нашето легло и се кърмим и гушкаме поне 15-20 мин.
Сутринта беше много смешна, гушната при нас,  сочи мен "Мама", сочи баща и "Тате" сочи нейното легло и заключава "Еи" така си произнася името  Laughing
Смуси, след около месец бутане го пусна и тръгна сама.
Марси, честита ти рожденничка, видях във фейсбук Айчето много сладко честити на леля и празника.
Хубав, слънчев петък!

# 25
  • Мнения: 629
Здравейте момичета  Grinning
Влизъм съвсем за набързо да споделя, че проверих в сайта на НОИ. Направо не вярвам на очите си. Така както вчера нямаше обработено нищо тази сутрин ведомостта вече е приключена и има нареден превод за днес. Така че паричките вече трябва да са ви по сметките или поне до обяд-ранния следобяд (според банката) да са достъпни за теглене. Можело значи и за един ден да се случат нещата, та даже и извън вездесъщите вторник и четвъртък.
Не успях да чета, мернах само на бързо отук от там.
Смехоранка, дано да успеш да си намериш бързо нова работа. Добре, че все пак има малко от малко някакво приемливо решение за теб. Браво и за зъбките. Гледам и другите дечица се озъбват с пълна сила. Ние след като ударихме един маратон лятото и есента и стигнахме до 16 зъба сега сме в затишие и проби само един от посследните кътници, та вече сме със 17.
Смуси, ние проходилки не сме ползвали, имаме една пишман-такава, буташе я, но определено не проходи с нея. Коколинчо на годинка някъде можеше да ходи полека с опора по мебелите или за ръце. До 1 г. и 3 м. стана много стабилно ходещ с опора и се пусна чак тогава. Сега за 2 месеца вече си ходи екстра, катери се, вече стига до средата на стълбата за леглото на кака си  Shocked (ние сме с двуетажно), че даже се опитва и да подтичва. Така че след като Миа се отпусне и проходи нищо чудно да 1-2 месеца да настигне наборчетата без проблем.  Hug
Ставам, че Коки си търси млекцето. Довечера явно ще дочитам. Хубав и слънчев ден ви желая!

# 26
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Пийвам кафенце и сядам да го споделя с вас, пред ида излезем да се порадваме на хубавото време с Кали Simple SmileВчера след обед откарахме 4 часа в парка, Кали така се радва на децата, отпусна се и ходи сама по площадката, няколко пъти, няма да забравя първия път като го направи, така се развълнлува от радсот, че като стигна до мен ме прегърна с две ръчички и почна да се смее с глас, направо щях да се разплача от вълнение Embarassed Simple Smile Simple Smile Simple Smile Днес пак мислим да отидем там, а и в едно магазинче съм и харесала много хубаво дънково гащеризонче и мисля да и го купя, видях го вчера, ама нямах достатъчно пари, че имах и други неща да купувам.
Смуси- ние с Кали не сме ползвали порходилка, единствено в края на януари и куихме един колан за прохождане, но честно да ти кажа сложихме го точно два пъти, не и беше удобен нито на нея, нито на мен и така не сме го използвали. Видях снимка във фейса на Миа с уолкъра, много е сладка и доста стабилна изглежда. А и уолкър не сме оплзвали.
За майчинството - у дома също не разчитаме на него, но отношението на НОИ към децата и майките и безумно, не ми се отваря темата, че е безкрйна. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Смехоранка- убедена съм, че нещата при теб с работата ще се наредят иделано, не се притеснявай толкова. Успех ти пожелавам Hug
Блекче- голям мъж е Иви! Да ти е жив и здрав! Не знам Кали кога ще е 15 кг., сигурно в предучилищанта Wink Simple Smile Кажи как е минал прегледът после Peace
Марси- да ти е жива и здрава сестричката и мног ода се разбирате, обичате и подкрепяте с нея Hug Сигурно е много хубаво да имаш сестра, или брат ,аз винаги съм съжелявала, че съм едно дете Sad
Звездичке- фен съм на двуетажните легла, много хубави  идеи има за такива Simple Smile
Цвети- стискам палци за прегледа на Дари Praynig Сподели после как е минал. Ще взема и аз да заведа Кали при тази докторка, че искам да я види.
За гърнето- кога ще махнем памерса няма представа. Кали не си казва, но когато я сложа на гърнето, особено сътрин след ставане си върши и двете работи в него Wink Когато то е в стаята, пък тя не е на него, го ползва като играчка. Ще ми се обаче да разбере, че то не е играчка, а има друго предназначение Simple Smile Embarassed Mr. Green
Хубав ден от нас с Кали Hug

# 27
  • Мнения: 3 638
Някой ако има нужда от някаква техника - в Техномаркет от днес до днес има намаления от 10 до 50 процента.
Тези от НОИ този месец и мен ме притесниха. Очаквайки парите в началото на месеца си позволихме някои извънредни харчове и направо се озъбихме, когато превода не дойде. Трябва да има яснота и точна дата за преводи, за да си правят хората месечния бюджет. Аз също чаках едни пари да получи и те закъсняха, заплатата на ММ си идва по принцип на различни дати по-късно през месеца и въобщееее - идеше ми да ги разстрелям в НОИ  #2gunfire

# 28
  • Мнения: 19
Ха , добър ден  Mr. Green
Ние се завърнахме от голямата разходка  ooooh! Първо ходихме при педи Дарето е 11.400 и 85 см. добре сее справила , видя петната и каза ,че са съвсем обикновени петна на суха кожа и че това което мажа сега е напълно достатъчно и няма смисъл да ходим на кожен  newsm78 ММ обаче точно това чакаше да чуе  ooooh!  извади ми  душата да бързам , че имал работа и закъснявал за среща и аз забравих да питам сума ти неща  #Cussing out после ме остави пред магазина му до парка Заимов и хукна  #Crazy , а аз се чудя как да изляза от колата с Дарина на ръце , теглих му една , натоварих целия катун , който бях взела колички, търкала , раници , чанти и т.н.  и айде в парка  ooooh! Дарето много добре се забавляваше и мисля да сме по редовни сутрин ще ме кара мм , а на обед ще се прибирам с метрото или ще взимам колата както днес направих  Mr. Green
Момичета много ви благодаря за отговорите ще изчакам още някой друг ден и ще е заведа при тази лекарка .
Ох , да си пийна кафето , че сила не ми остана и пак да ходим на вън  Grinning
Марси да е жива и здрава сестра ти   bouquet

# 29
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета, как сте? Много ми липсвате!
Съни, мерси за темичката. Толкова се радвам, че малките са добре! Дано по-скоро си ги вземете у дома. А за решението ти Али да не ходи на ясла - адмирации. Аз щях да полудея, ако Ели не ходеше на градина. Ти как ще се справиш с тримата наистина? Има ли кой да ти помага поне от време на време?
При нас всичко е наред. Джоджи ходи с желание на градина, играе си с децата, спи, яде, всичко е чудесно. Елинка се адаптира много по-трудно и бавно.
Много е напреднал с говора, постоянно ме изненадва с нови думички и словосъчетания. Като го взема от градина не мога да му се нарадвам. Толкова ми липсва през деня и с нетърпение чакам почивните дни. Утре сме на концерт на каката по латино танци, а за неделя плануваме цирк Балкански.
Имаме обаче проблем с храненето - иска да яде сам и не ми дава да го храня в резултат, на което яде по 1 час, омазва се целия и т.н. Купих му специални вилички и лъжички на Бертони с криви дръжки, за да си уцелва по-лесно устата  Laughing
За НОИ - днес получих заветните 120 лева. Мисля сега след работа да отида и доволно да ги похарча в Топлофикация  Mr. Green
На работа вече свикнах, харесва ми. (Марси, с Васето седим една до друга Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт