Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

имали ли сте запор на всички сметки

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 14 апр 2013, 20:27

Имам въпрос ако няой е зяпознат да помага.
От вчера и двете ми банкови сметки са под запор на едната получавам обезщетение а на другата детските,сега нябирам необходимите документи за вдигане на запора но през това време ще преведат и детските и майчинството.Дали след вдигане на запора постъпилите суми ще ми бъдат възстановени?

# 1
Имам въпрос ако няой е зяпознат да помага.
От вчера и двете ми банкови сметки са под запор на едната получавам обезщетение а на другата детските,сега нябирам необходимите документи за вдигане на запора но през това време ще преведат и детските и майчинството.Дали след вдигане на запора постъпилите суми ще ми бъдат възстановени?

Искаш да кажеш, ако вече са ти ги взели, да ти ги върнат?
Не!

# 2
Не! Няма!

ПП Джули, ела си в темичката! ЛипсвАШ! Hug

# 3
ПП Джули, ела си в темичката! ЛипсвАШ! Hug

Веднагиш!  Wink

# 4
до вдигане на запора всичко ще отива по него

# 5
четох някъде че банката няма право да превежда пари от социални и обезщетения?
Не би ли следвало да ми бъдат върнати при

положение че не могат да ги пипат?

# 6
четох някъде че банката няма право да превежда пари от социални и обезщетения?
Не би ли следвало да ми бъдат върнати при

положение че не могат да ги пипат?

Не, няма да ти ги върнат и ще продължат да ти източват картата до стотинка, ако запорът не се вдигне, т.е. не си платиш доброволно задълженията, заради които ти е наложен този запор.

# 7
Какво да ти кажа...така е, както е написала Джули...както работи системата....само главоболия да си имаш.... ooooh! Мани ooooh! ooooh! ooooh!

# 8
П,и нас, когато се налага запо, по сметка на физическо лице, задължително уведомяваме колегите от запо,и ако постъпват плщания от социалните или детски.

# 9
По принцип, имаш вариант (право) да обжалваш запора, но това е ходене по мъките и аз не би се наела.
А и това не би ти върнало парите, тях ги прежали.
По- добре си плати задълженията и дишай спокойно.  Peace

# 10
Абе, обжалването не е излишно...Опитай, може да хване дикиш....

# 11
Абе, обжалването не е излишно...Опитай, може да хване дикиш....

То става в съда, Тумбе.
За това казах, че аз не бих се занимавала.  Tired

# 12
Вярно е Джулс! Тегаво, мудно и с неясен резултат! Ама....за без пари...толкоз...поне дадох насока.... Whistling

# 13
Вярно е Джулс! Тегаво, мудно и с неясен резултат! Ама....за без пари...толкоз...поне дадох насока.... Whistling

Да, права си, то и аз за това казах, че има право да обжалва.

Вариант 1 е обжалване, харчене на пари и ходене по мъките - за неизвестен период и с неясен резултат.
Вариант 2 е плащане на задълженията - с незабавен ефект и ясен, разбира се положителен резултат!

Всеки сам да си избере вариант.  Wink

# 14
  • София
Само не разбрах на анкетата каква е целта. Иначе, дамите са ти отговорили. Да, нямат право да превеждат за погасяване на задължения помощи, но до момента, в който не представиш документите, те реално не са надлежно уведомени, че тези пари са точно такива плащания. И няма да ти ги върнат, защото те са действали с тези пари както е било редно в рамките на обстоятелствата, които са им били известни. Т.е. не са запорирали и превели парите към кредитора ти неправомерно. Следователно не дължат връщане. Нито банката, нито кредитора.

Не знам дали си разбрала този нюанс, затова го пиша изрично. Дело би завършило в твоя полза само ако можеш да оспориш самия запор, а не резултата от него. Т.е. трябва да бориш не това, че кредитора се удовлетворява от помощи, а това че кредитора ти е наложил запор, а не е имал основание за това. Ти си знаеш случая, ти можеш да си прецениш.

Събери документите възможно най-бързо, представи ги в банката, за да вдигнат запора, а вече загубените пари ги прежали. Те така или иначе не са загубени. Те са ти погасили част от задължението. В тази връзка е добре да провериш какво е погасено с тях - дали главница или лихва. Ако е главница е добре, но ако са се изхитрили да си приспаднат само лихва, можеш за възразиш, защото има ясен ред за погасяване на задълженията.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт