повишено анти ТРО

  • 37 533
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
стойности на над 1000 на анти ТПО при нормални стойности на фТ4 иTSH това значили че имам Хашимото.Ендокронолога ми каза да пиа Селен и проследяване на хормоните след 6 месеца.Моля за мнение ако има някои подобни проблеми ,освен това имам и пролактином и лекувам с достинекс.

# 1
  • Мнения: 774
Здравей,trada!

Аз съм с абсолютно същия проблем,всички хормони на щитовидната са ми в норма с изключение на МАТ,който е 412.Направих консултация с ендокринолог и по неговите думи няма нищо притеснително,казва че тези стойности за тях са нормални.Изписан ми е Цефасел по 1 таблетка дневно.Последно ходих при лекаря вчера,тъй като си пуснах отново изследванията ей така за контрола,и отново ми беше казано,че проблем няма.Повишените нива на МАТ значело че си предразположен към Тиреоидит на Хашимото,но той може никога да не се отключи.Важно е ТСХ да е под 2.Следваща контрола ми каза да направя чак след 6 месеца.

Дано съм била полезна Simple Smile

# 2
  • Мнения: 721
Благодаря за отговора,но моето е повишено над 1000 за съжаление.

# 3
  • UK
  • Мнения: 5 999
стойности на над 1000 на анти ТПО при нормални стойности на фТ4 иTSH това значили че имам Хашимото.Ендокронолога ми каза да пиа Селен и проследяване на хормоните след 6 месеца.Моля за мнение ако има някои подобни проблеми ,освен това имам и пролактином и лекувам с достинекс.
Аз мисля, че не може да се говори за Хашимото, а др хормон Anti TG в норма ли е?
Ако и двата хормона са извън референтните ст-сти и ако ехографията на ЩЗ показва отклонения само тогава е налице хашимото.
При мен също МАТ беше извън нормите и незнам дали селена, който приемах доста дълго време спомогна за нормализирането му, но ст-ста не беше толкова висока колкото твоята Crazy
А иначе казваш, че ФТ4 и ТСХ са в норма, което пък е чудесно Hug

# 4
  • Мнения: 721
не са ми изследва ли анти ТЖ.Ти колко време пи селен и по колко?

# 5
  • UK
  • Мнения: 5 999
не са ми изследва ли анти ТЖ.Ти колко време пи селен и по колко?
В интерес на истината с прекъсвания от по няколко месеца, все още, го пия, може би, вече над 2 години Crazy
Вземам по 1 таблетка дневно, моят е на Валмарк  Hug

# 6
  • Мнения: 721
мерси за бързия отговор и аз такъв мисля да почвам.

# 7
  • Мнения: 11
а ако сте любители на по-природните продукти, може да се ядат и по две ядки бразилски орех на ден, но не повече - богати са на селен и не само....

# 8
  • Мнения: 721
къде се продава този бразилски орех и как изглежда?

# 9
  • Мнения: 11
Малко по-големи са от бадеми и се продават навсякъде, където продават и ядки, но трябва да са сурови.
100 гр. са около 2.20 - 3.00 лв., но стигат за седмица и половина - две.

# 10
  • Мнения: 721
мерси илейн

# 11
  • Мнения: 721
след колко време след прием на селен мога да очаквам намаляване на анти тпо?Как мислите?

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 19:28 от trada

# 12
  • Мнения: 721
еееееее никой не пише за тези анти ТПО

# 13
  • Мнения: 721
стойности на над 1000 на анти ТПО при нормални стойности на фТ4 иTSH това значели че имам Хашимото.Ендокронолога ми каза да пиа Селен и проследяване на хормоните след 6 месеца.Моля за мнение ако има някои подобни проблеми ,освен това имам и пролактином и лекувам с достинекс.

# 14
  • UK
  • Мнения: 5 999
еееееее никой не пише за тези анти ТПО
Ами, защото е малко неясно, дали Селена спомага за намаляване на антителата или не, при едни има успех, при други няма. Аз споделих по-горе, как е било, при мен Crazy

Общи условия

Активация на акаунт