АПРИЛчета засмени, вече са в родени - тема 1

  • 30 438
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 410
Ася, ЧРД, да си жива и здрава!
Остава и таткото ви, да е роден април, и този месец празниците във вашето семейство не спират Wink
хаха не таткото е декември,мама имаше на 8.04 рождн ден-направих и подарък.абе всички сме април-без татето Laughing Mr. Green Joy

# 31
  • Мнения: 295
Мъниче пусни ми линк към кърмаеската колекция моля:)Ние днес отидохме на фонтаните но към 14-15.00.

# 32
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
и да се оплача: като дойна крава съм - огромни, тежки гърди... боли, ареолите са подути, беба има драма да си намести гърдата в устата, защото е твърда Sad много ми е мъчно, дано да се отрегулира и спадне идните дни. С бебе на 5 дни имам по 80 мл във всяка на цедене Sad!!!

За да засуква добре бебето от твърдите гърди, е добре да се омекоти ареолата. Това може да стане по този начин: http://xedra.wordpress.com/2010/06/16/rps/

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Мъниче пусни ми линк към кърмаеската колекция моля:)Ние днес отидохме на фонтаните но към 14-15.00.
Засега е само проект, но тук може да се следи до къде е положението: https://www.facebook.com/boobamara.fb?fref=ts, а ето линк лъм самата колекция: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.611782895516470.107374 … 092424&type=3

Ооо, ние към 13 си тръгнахме, защото баткото трябваше да спи Simple Smile
Днес ще сме из Тракия, ако някой има път насам Wink

# 34
  • Мнения: 410
Ехооо-голямо затишие днес.Ние не сме излизали,Марин си спинка и хапва нормално-видя ми се хладно по обяд за разходка Sad

# 35
  • Мнения: 26
Здравейте!
Тук наистина не сме много активни, но явно бебчетата си искат внимание.
Нашият например, будува цял ден. ooooh! станал е в 7 сутринта и  я  заспи за 1 час, я не. Чак ей сега след къпането заспа, до към 11 ще спи.  Praynig

Все забравям да го измеря голичък да видя колко наддава. но след къпането все бързаме да го облечем да не му е студенко.

Мами как се справяте? аз като съм сама в нас и той като е буден и до тоалетна не мога да отида.  Mr. Green днес пробвах кенгуруто, шезлонга, количката, всички трикове да го залъжа, ама не му се спи. все прав иска да стои на рамото ми и да гледка(не, че вижда нещо).  Whistling
Иначе не плаче, ама си мрънка постоянно.

Вие как обличате бебоците? Аз му слагам боди с дълъг ръкав, ританки и жилетчица отгоре. в нас е 20-21 градуса. Майка ми все иска да го навлича още.  Thinking
Другото ми запитване е как сте след раждането отдолу, тези които имат шевове, зараснаха, ли ви? Колко време се миехте със смрадлика? newsm78

Хубава вечер от мен!  sleepuu  sleepuu  sleepuu
надявам се да спя тази вечер.  Laughing

# 36
  • Мнения: 54
Здравейте.
Малката Никол спинка доста. Не стои будна за повече от 2-3 часа общо най-много. Първата нощ ми спа от 23:30ч до 9:15ч. Минала нощ ми се събуди към 3 и нещо, дадох й малко вода, гушнах я и заспа. А снощи яде към 12:30ч, повърна доста и се събуди към 4 и нещо, нахраних я и заспа до 9ч. На 2-3 пъти се размрънка през това време... Кърменето ни е огромен проблем! Не може да засука, гърдата ми е твърде голяма за нея и се мъчим по 5-10 мин. преди всяко хранене и й давам шишето. Храня я с кърма и с АМ, но почти нямам вече кърма. Педиатърката каза да не я оставям да спи, а да я будя за да я храня за 3 часа. Първия ден си я оставих да си спи и я хранех като се събуди. Сега се мъча, давам и да яде докато спи, понеже е навъзможно да я събудиш независимо какво й правиш, освен ако не тръгнеш да сменяш памперса. Ако не мога да я събудя или да я накарам да яде, я оставям да си спи.
Относно дрешките... в стаята е 22-3 градуса и я обличам с боди с дълъг ръкав, ританки, жилетка и терлъчки, че все са й студени краката или с боди и гащеризонче. Завивам я с поларено одеяло сгънато на 4 като спи.
[/i]

# 37
  • Мнения: 3 181
Добро утро!
 На мен време ми се намира, а и съм преместила моят лаптоп на нощното шкафче Wink. Просто не пишете и.....днес малката ми повърна на фонтан сутринта, за първи път ми се случва, с баткото не съм имала такива приключения, ще трябва да прочета, за да се пообразовам по темата, следобед ще дойде педиатъра. На смесено хранене е за момента. Давам двете гърди, но след това пак си търси и отваря устата и дохранвам с 20 мл АМ, лакомийка е. Баткото не искаше да опита вода, а сестра му , е като жаба, уж само да изплакна устата, а тя не пуска....
Обличам я с боди с дълъг или къс ръкав, ританки с чорапки, блузка, ръкавички. От кръста надолу я завивам, повивам с одеалце, така правиха в болницата.
Аз съм свикнала от баткото, и с лявата ръка  разнасям бебето, а с дясната  върша нещо Mr. Green. Така заспа, преди малко, и си я сложих в леглото.
Бях се изплашила, като се качих на кантара в събота, но днес вече съм почти -3 кг за два дни, явно активно се регулират течностите в организма, гледам да се храня здравословно, малко, без преяждане, направила съм си нещо, като режим.......Не мога да се понасям с тези кг, и искам макс бързо да ги смъкна, да видим ще успея ли Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 4 122
Охххх тази нощ при нас беше кошмарна. След като се нахранихме в 4 ч. малката започна да се дере....и до 6 ч. не пожела да заспи. После поспа 1 час и се събуди за следващото хранене. Много започнаха да я мъчат коликите и направо незнам какво ще правим. Давам и Инфакол, варя копър и анасон, но явно не действат. Милата така започва да реве истерично, че по никакъв начин не можем да я успокоим. След като се нахрани в 7 ч. заспа към 8 ч. и още не става. Ще я оставя да поспи, че милата ми толкова се уморява с тоя рев  Cry Cry къса ми се сърцето като я гледам как се превива от рев и се свива цялата.
Днес бях на контрола след раждането - всичко е ОК. Раната си зараства добре. Матката си е възвърнала първоначалните размери. Лохиите ми са почти изчистени - около 1 - 2 седмици доктора, каза че още ще имам. Всичко друго е Ок. С кг-те вече съм 55 кг. от 65 кг. ( с които влезнах да раждам ). А забременях - 53 кг.
Сега остава и малката да се оправи с тези колики и ще бъда много щастлива.
Вкъщи си я обличам с боди, ританки и гащеризон и я завивам с одеяло - дебеличко.

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен момичета.
При нас нещата с коликите се задълбочават особенно вечер към 20:00 и 22:30.Онзи ден толко много рева и се напъва,че имах чувството,че е и се пръсне сърцето.даже на нощното хранене,като сменях пампи видях,че имаше кръв около и в пъпчето SadШашнах се,но предположих,че е от напъването.Звънях на педи и тя каза да промия със спирт и да сложа едно прахче.И нищо не помага.Гушкам и слагам с корема към мен,лягаме и галкам по главичката,а тя диша така учестено,а аз също плача.Плаче около 10-15 мин и после се успокоява и задремва.Преди малко пак имахме болки  това забелязвам,че към 11 пак я боли.Иначе даваме Биогая и Еспумизан.Храним се с кърма и 1-2 пъти с АМ,но и преди това суче.Иначе суче от гърда,а после давам изцедено.
Обличам я с боди(к.ръкав) и гащеризонче + чорапки под гащеризончето.Завивам я с олекотена завивка.
С килограмите съм ок.Забременях 54кг,влзах да раждам 72.5,а когато ме изписаха бях 64кг.Сега онзи ден като се мерих бях 61кг Peace

# 40
  • Мнения: 16
Здравейте мили мамчета. Аз чакам да бъда добавена на първа страничка и за това ще дам отчет: На 17. 04 с нормално раждане се появи бебе Искрен 3350 гр. и 51 см Simple Smile

 Бях от късметлийките и всичко стана за има няма 2 часа, обаче отнесох няколко външни шева , сега ми е адски кофти да не мога да си седна на д.....Simple Smile) Казаха ми да си правя отвари с смрадлика или някаква тетра ама викам първо да се допитам до Вас някоя прави ли подобно нещо?
За сега се радваме на кротко бебче ама да са ни живи и здрави бабите, че без тях горко ни с таткото:))
Желая Ви лек ден и много, ама много послушни бебоци  newsm07

# 41
  • Мнения: 42
Запис и от мен

# 42
  • Мнения: 355
sLunce_89

Аз съм същата, + кървя си през цялото време, а шевовете ми се дразнят от допира с превръзката, бе ужас!

Смрадликата си я вземи и си я ползвай!

# 43
  • Мнения: 167
Здравейте,

аз съм с едни мекички превръзки на always - sensitive (нямат този гаден слой)- те почти не ме дразнят, вероятно сте ги ползвали. И смрадлика - по няколко пъти на ден. Само резнатото го усещам рядко. А с кг съм - почти 20 на финала , 10 по-малко при прибирането вкъщи. Другите - когато тогава - сега съм 59 Whistling.

Иначе много ни мъчат коликите... борим се с кърменето, много ме болят зърната от разраняването и с тези протектори е голям цирк - ама съм безсмъртна с тях  Mr. Green... Таткото ни сменя памперсите, не сме излизали още.. но тези дни ще го направим и това. Чакаме консултацията - да видим растем ли..
Тези спокойните бебета кой ги раздава ?  #Crazy newsm78

Спокойна вечер Simple Smile!

# 44
  • Мнения: 173
Голямо затишие, явно всички сме уморени и наваксваме през почивките.
Аз се боря с преливащата кърма, Цецко се дави чак от струята. Гледам да не се наливам с течности, но пусто гърло все тъпче нещо. Сега съм започнала едно кис. мляко с бисквити... Иначе се прибрах -5 кг от болницата, вече смъкнах още 2-3, остават ми +5, като поне 1 е на гърдите. Но по форма съм далеч от предишната.
Относно шевовете съм много по-добре от предишния път, сега нямам външни и почти се възстанових. Само умора ме гони постоянно и болки  в гърба.
Да ви питам за пъпния остатък - падна ли вече, как трябва да изглежда? Притеснявам се да не се възпали, аз не го пазя от мокрене, почиствам със спирт няколко пъти дневно. Но не пада, дори има леко кървави следи по памука при почистването.

Общи условия

Активация на акаунт